Root - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy, Zvířátka
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Fox in the Box
2Tomatoes Games
Crowd Games
Leder Games
Matagot
MS Edizioni
Portal Games
Quality Beast
YOKA Games
Autoři: Cole Wehrle
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Fan Herní deska River Town

Ahoj, 

viděli jste tento počin?

https://boardgamegeek.com/thread/2988697/river-town-fan-map

Mně to připadá jako úžasný kousek. 

Dle pravidel pro tuto mapu jsem pochopil, že pokud nepřítel vstupuje na mýtinu v pevnosti, odstraňuje jednoho bojovníka nebo poškodí předmět (tulák). Další uvedená pravidla mi nejsou jasné, angličtina není má silná stránka. Jak jim rozumíte vy?

 

A co výroba této desky? Nenašli by se tu nějací zájemci, že bychom to nechali udělat někde ve větším počtu? Viz diskuze zde:

https://www.zatrolene-hry.cz/diskuse/koutek-kutilu-5/root-komponenty-34714/

 

Díky za reakce!

4.3.2023 08:50:06

Široká řeka - Řeka rozděluje les, stejně jako cesty. Mýtiny na obou stranách řeky jsou samostatné, kromě té na severu s mostem. Při pohybu po řece, přilehné mýtiny jsou určeny dle standardních pravidel.

Přátelský rybář - jednou za kolo může hráč použít řeku jako cestu. Zaplatí kartu shodnou s říční mýtinou ze které se pohybuje.

 

Jinak, hlásím se jako zájemce o tuto mapu. 

4.3.2023 09:03:43

také bych se přidal, ale záleží na koncové ceně

4.3.2023 09:54:29

Ahoj, taky bych se přidal.

Co takhle tisk na softshell (jarní softshell používají někteří výrobci herních stolů, např. https://www.ligniartis.cz/herni-stoly/ jako podložky)? Co jsem tak našel, tak třeba tu: https://www.michelles-design.cz/zakazkovy-tisk-a-vzorniky-materialu/softshell-zimni-zakazkovy-tisk/ by se to dalo nechat udělat - tisknou minimálně 150x200 cm, což by bylo nějakých 6 plánů dohromady za 924 + poštovné (tisk na zimní softshell, který je tlustší), tj. ~160 korun na jednoho.

Co jsem se díval, tak softshell by nemělo být nutné obšívat.

4.3.2023 13:19:54

@Jurri to zní zajímavě a cena je přímo parádní

4.3.2023 13:39:49

Rád bych se také přidal 🙂 

4.3.2023 14:58:14

@Jurri jak je to se skladováním takového softshellu? Dá se to skládat a nedělají se na tom zlomy?

4.3.2023 19:45:33

@tabackej To nevím, já počítal s tím, že bych ho měl smotaný. Zatím doma žádný kus nemám, jen jsem si nedávno dělal průzkum, protože jsem chtěl nějakou herní podložku na stůl a nabízené neoprenové podložky mi velikostně nevyhovovaly.

4.3.2023 20:31:03

Neoprenová nebo "softshell?" je také varianta.

Dokonce k této hře se prodávají origo mapy neoprenové

https://foxinthebox.cz/root-neoprene-b?search=root&description=true

Já bych upřednostňoval klasickou na karton, protože nevýhoda těchto “hadrových” je, že nejsou tak ostré a není to zkrátka barevně takové.

Ale pokud nám nikdo kartonovou nevyrobí, tak aspoň tohle :D

 

Podle prvních reakcí je vidět, že o výrobu by mělo zájem více lidí a to nemluvíme o tom, kolik by jich ten tvůrce ještě prodal zde na bazaru nebo jinde. Takže určitě se to vyplatí. Jen už najít někoho šikovného, kdo s tím má již zkušenosti a chtěl by udělat radost ostatním a něco si přividělat. ;o)

Nebo nějakou firmu, pokud nás nezruinuje.

Pokud máte ještě nějaké nápady nebo víte o někom, pište prosím.

 

5.3.2023 18:02:46

Měl bych taky zájem :)

Luki

6.3.2023 06:05:11

Tiež by som sa rád pridal, ak cena nebude prestrelená :) 

6.3.2023 14:11:14

Osobně bych také preferoval karton, ať to mohu dát společně do krabice. 

Nicméně nevím kde jej natisknout, takže se ochotně rád přidám k většině a pokud tu někdo posílal odkaz na neopren a budeme alespoň 4 z těch max 6 na 1 formát , nemám problém za mapu dát o trochu více (do 400).

 

 

 

 

9.3.2023 08:44:47

Když bude možnost, tak karton, pokud ne, nedá se nic dělat.

Snad nebude cena létat v tisících, ale počítejte se mnou…

9.3.2023 09:58:27

Já bych se taky přidal do zájemců o mapu. Byl bych raději za kartonovou variantu právě kvůli uložení do jedné krabice. 

9.3.2023 22:28:51

Pokud není moc pozdě (vlákna jsem si všiml až teď), rád bych se také přidal, ať už na karton nebo neopren :)

23.3.2023 08:15:05

Tak ať se někam pohneme, nechal bych potisknout 3 metry toho softshellu, to vychází na 10 plánů, 3-4 z toho využiju pro sebe a kamarády.

Nedokážu dopředu říct jak vysoká bude kvalita, na druhou stranu tvrdí, že tisknou v rozlišení 300dpi, což by mělo být poměrně dobré. A jakýkoliv menší rozměr bude neefektivní vzhledem k množství odpadu, který vznikne.

Jakmile budu mít, můžete se podle výsledku a ceny rozhodnout, kdo do toho půjde, přebytky hodím na bazar.

23.3.2023 09:57:15

@Jurri  Super, díky. Jak jsem psal, osobně jsem chtěl spíš kartonovou, ale nikoho jsme na to dosud nesehnali. :D

Takže pokud bude výsledek dobrý, tak se mnou určitě počítej. Hlavně ať je to přesné měřítko :) Ozvi se. Díky.

25.3.2023 18:01:57

Taky bych měl případně zájem. Díky. 

26.3.2023 09:11:08

Tak dneska mi dorazily mapy. Tisk je rozhodně lepší, než jsem původně čekal, na druhou stranu, taky jsem čekal, že zimní softshell bude o fous tlustší. Celý štos deseti map byl přeložený na čtvrtiny, ale na jednotlivých mapách to žádné následky nezanechalo, tj. pravděpodobně to půjde skladovat i poskládané, nemusí to být smotané do ruličky.

Fotky jsou tu: https://drive.google.com/drive/folders/1rtd9CC0trdHiH8_im0nGakt2WSYucqvQ?usp=sharing

Za jeden kus to vychází v nákladech na 160 korun (tisk + řezání + doručení).

Aktuálně mám k dispozici k rozprodeji 6 kusů, tak dejte vědět, kdo do toho po prohlédnutí fotek pořád chce jít (@totalpan, @tabackej, @Petrolius, @kkaarr, @battle_fennec?). Osobní předání zvládám po Brně, jednou za čas v Praze, jinak bych preferoval odeslání přes zásilkovnu.

14.4.2023 16:52:23

@Jurri bomba, za mě v pohodě, psal jsem dm.

15.4.2023 17:16:51 | Upraveno autorem (porovnej)

Po mapách se docela zaprášilo, dokonce se na dva nedostalo. Pokud by chtěl někdo zorganizovat tisk další várky, tiskl jsem tady: https://www.michelles-design.cz/softshelly-a-sustaky/ na zimní softshell (zimní softshell s beránkem by taky mohl být zajímavá varianta), za příplatek mapky i nařezali.

15.4.2023 19:12:47

Rád se přidám k další hromadné objednávce mapy.

16.4.2023 10:10:43

Chci podekovat Jurrimu za zorganizovani tisku, mapku jsem si dnes prevzal a spokojenost.

20.4.2023 19:10:20

musim potvrdit, výkon/cena je parádní, tisk perfektní a materiál se zdá na první dojem také, pokud se osvědčí klidně bych touhle cestou (materiál a tisk) klidně šel i do playmatů k jiným hrám

20.4.2023 19:57:25

Zdravíčko, pokud chcete tisknout playmaty na softshell, pak jako ženská, co šije, doporučím určitě nepružný zimní softshell.

  • Letní je tenoučký, byť by se asi dobře skladoval, ale myslím, že se budou zvedat růžky. 
  • S BERÁNKEM je blbost, materiál má asi tak 10-20mm dle gramáže a toho, zda byste ho časem vyprali (beránek se napufne) a bude kostrbatý a nebudou na něm figurky pořádně stát :)) Ale pokud si někdo přeje používat playmatu třeba na zahřátí rukou, či místo ubrousku s tepelnou úpravou, pak je to ideální matroš. :D

A pak ještě jeden tip pro Vás, Michelles Design je fajn, ale mají min. odběr 2m, oproti moje-siti.cz, kde Vám potisknou JAKÝKOLI rozměr tuším od 10cm výš a na kvalitě jsem nepoznala rozdíl (v rámci šití, uvidíme, jak dopadnou ty playmaty, dám brzy vědět).

Objednávám tam léta a dámy jsou rychlé (píší, že min. 14 dní výroba a snad kromě Vánoc se mi nestalo, že by to bylo déle) a ty ceny jsou fakt super!

Teď jsem si tam objednala mapu, o které se bavíte + custom podzimní, kterou jsem našla na BGG a obě mě vyšly na 179,- Kč + poštovné.

Jediné, co může být nevýhoda, tak mají zimní soft se spodní částí, ŠEDÁ/BÍLÁ  strana, nelze černá, pokud byste to poptávali, ale zase za ty prachy? :)

2.8.2023 12:13:11

Vybíráme z Bazaru

Jedním Slovem
Jedním Slovem
Akt. cena: 220 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas