Root - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy, Zvířátka
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Fox in the Box
2Tomatoes Games
Crowd Games
Leder Games
Matagot
MS Edizioni
Portal Games
Quality Beast
YOKA Games
Autoři: Cole Wehrle
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

.

Diskuse je ukončena.

---
Zarytý odpůrce figurek, který zastává názor, že hromada plastu ze špatné hry dobrou hru nikdy neudělá.
23.7.2019 18:03:02 | Upraveno autorem (porovnej)

Vojtech Musil
Miluju, když někdo dělá analýzu partie, kterou neviděl, jen na základě jedné kusé informace.

Tři předměty jsem si za Tuláka vyrobil sám a dva jsem získal od Orla. A když je vyráběl, tak na stole ani nebyly vyložené karty úkolů, ke kterým by byly dané předměty zapotřebí. Ale když jsem si je od něj vzal, pomohly mi v průběhu dvou kol splnit hned tři nově objevené úkoly.

Vy to asi hrajete tak, že při hře s Tulákem nevyrábíte žádné předměty, protože by se za dvě kola mohlo teoreticky stát, že se budou Tulákovi hodit.

---
Zarytý odpůrce figurek, který zastává názor, že hromada plastu ze špatné hry dobrou hru nikdy neudělá.

24.7.2019 21:10:04

Ano.
"Vy to asi hrajete tak, že při hře s Tulákem nevyrábíte žádné předměty, protože by se za dvě kola mohlo teoreticky stát, že se budou Tulákovi hodit."

Tulákovi vyrábíme předměty pouze tehdy když nás to může reálně dovést k brzkému vítězství nebo abychom ho poštvali proti někomu jinému.

Buď jak buď - je v zájmu všech tuláka co nejvíce zašlapat do země, ačkoli se nikomu nechce a musí je do toho ostatní přesvědčovat. (Ne protože by tuláka měl někdo rád, ale protože je to "zahozená" akce, která tě neposune k vítězství.)

24.7.2019 21:49:38

MalcolmReynolds
Nic proti, ale diskuze mi přišla celou dobu docela zajímavá a spíš mi přišlo, že jsi ji ušlapával trošku ty:-/

24.7.2019 21:59:58

Vagabond
Ano, mas pravdu. Pokud jsem hral partii, kde Vagabonda dotovali predmety, tak vzdy vyhral - blizi se to ke 100%.

Zacina se ctyrmi predmety tusim a k tomu ma 4 z ruin. Pokud mu nekdo prihodi dalsi + uvadis, ze sis sam tri vyrobil (z ruin se predmet nevyrabi), tak ma 4 + 4 + 3 + 2 = 13 predmetu. Samozrejme zalezi, jake to jsou predmety, ale uz je to dost na to, aby byl sobestacny.

Takze ano, kazdy predmet ma vyznam a opet to potvrzuje vysledek hry - vyhral jsi. A to same ti muzu potvrdit z her, ktere jsem hral.

V jinem vlakne se tu resilo, co delat, kdyz naopak Vagabond zadne predmety nedostava (z duvodu uvedenych vyse) - jak ma vyhrat. Cili opravdu lidi Vagabonda resi tak, ze mu nic nedavaji.

Nechapu, co se hned urazis a kopes kolem sebe. Po nekolikate ti tu lide rikaji, ze si kazdy jedete na sebe a ty se misto toho urazis. Potom nevim, co ti vadi. Ze jsi vyhral za Vagabonda, nebo ze opet nevyhrala Markyza a ptaci byli druzi?

Dle meho nazoru Markyza nevyhrala, protoze ptak paktoval s Vagabondem. Ptak nevyhral, protoze podporil Vagabonda a ten se rozjel natolik, ze ho nemeli jak porazit (kolikrat nekdo zautocil na Vagabonda, jen tak mimochodem?). Myslim si, ze idealni scenar mel byt takovy, ze ptak nemel podporit Vagabonda - ma dost akci a vseho, aby vyhral a craftovat jeho predmety si myslim nepotrebuje. Ostatne se vam to potvrdilo z predchozich her, ze je toho schopen. Vagabond by bez predmetu sam nevyhral a tudiz musel pomoct Markyze - at uz zabijet jine ptaky nebo ji pomoci kartami pripadne s ni jit do koalice, kdyby na tom byl hodne bidne???

Mas pravdu, tezko se to hodnoti, ale na to ti nikdo neda exaktni navod, jak jste to meli hrat. Muzes dostat jen obecny postup, jak se zachovat, aby nevyhraval ten ci onen nebo naopak vyhraval nekdo jiny a toto se behem partie meni kazde kolo.
A ano, ackoli je Markyza na hrani nejjednodussi, tak vyhrat za ni neni uplne jednoduche a podle meho nazoru potrebuje spojence. Muze teoreticky vyhrat na dominanci, pokud ale chytne kartu a je na patricnych mytinach, coz muze byt dost narocne/nemozne.

24.7.2019 22:11:10

Mephisto
Přesně tak. Měl jsem dojem, že si stěžují na to, že si zvolili nějakou strategii, která nefunguje, a berou to za chybu hry a ne hráčů.

25.7.2019 07:48:35

Malcolm
Kolik ti je clovece 13?
Pokud jo tak ok, mozna z toho vyrostes.

Ale jinak nechapu jak muze nekdo kvuli toho ze je zbytecne “agresivni” v diskuzi se urazit jak male decko a pak jeste tu hru hodit na bazar z odduvodnenim ze mu dalsi hrani tehle hry zpusobila zdejsi diskuze kterou sam “otravil”

25.7.2019 10:45:02

...
*s odduvodnenim ze mu dalsi hrani teto otravila zdejsi diskuze...

25.7.2019 10:49:23

Balanc
Mě trochu zaráží už to očekávání, že v asymetrické bojové hře by každá strana měla být schopna vyhrát "sobecky". Zvlášť při třech hráčích, kde z podstaty věci i v symetrických hrách má navrch ten, kdo zrovna v konfliktu není.

A Root je v tomhle docela extrém, je to hrozně nestabilní hra. Každá frakce má potenciál těm ostatním utéct, a jednou za čas musí jeden dobrovolník udělat nějakou akci z které profituje jen tím, že hra neskončí dřív. Klasické vězňovo dilema. Ve třech je to cítit snad nejvíc ze všech možných počtů hráčů.

Imho to "vyhrát sám za sebe" musí nutně v praxi znamenat, že protivníci se víc soustředili na sebe vzájemně.

25.7.2019 11:07:08 | Upraveno autorem (porovnej)

slušné chování
Mě jenom fascinuje, že se ti tady hráči snažili pomoci a ty místo poděkování všechny urazíš a ještě si myslíš, že můžeš jen tak ukončit diskuzi. Chtělo by to trochu emoční self control. Myslím že 13 leté dítě by tohle neudělalo. Zamysli se prosím nad sebou. Docela často sem píšeš příspěvky a není dobré pokud je to někdo natolik labilní jako ty.

25.7.2019 12:02:38

Vybíráme z Bazaru

Swordcrafters + expansion
Swordcrafters + expansion
Akt. cena: 849 Kč
Končí za: 8 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas