RoboRally - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 8
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, strategická, válečná, závodní
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: 999 Games
Amigo Spiele
Avalon Hill
Autoři: Richard Garfield
Rok vydání: 1994
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dotazy ke hře

Hru jsme před cvhílí dohráli a jeví se jako super hra a nelituji koupě. Jenže některé věci bych potřeboval upřesnit a nikde v diskusi ani v pravidlech jsem na ně nenarazil.
Např. Získám kartu vylepšení a chci ji použít. Jakou má platnost? Neustále nebo je jen na jedno pužití a jak je to vůbec s používáním karet vylepšení? Např. mladý získal kódovač, což by mělo sloužit při zásahu laserem protihráče a místo žetonu poškození mu naprogramuje další pohyb, je to tak? A jak se to v praxi použije? Následují kartu s pohybem mu vymění, nebo vezme z doibíracího balíčku novou kartu a posune s tímto robotem? A pokud mu vymění kartu, ta se odkryje hned nebo až přijde hráč na řadu?
Asi bude otázek víc, dnes se mi už nechce přemýšlet. Tak jsem si vzpoměl jen na tohle.
Sice jsou praivdla přeložená perfektně, ale ani v originále toho není víc a o karátch vylepšení se tam mluví akorát v souvislosti s jejich použití na místo žetonu poškození.
Díky všem a pak se budu ptát zase. ;-)
25.12.2010 23:55:04

Šťouchání robotů
Chtěl bych se zeptat, zda ve fázi move může jeden robot před sebou tlačit víc robotů (když má volnou cestu). Narazili jsme na situaci, kdy jsem měl move2 a přede mnou byli dva roboti, který jsem tímto pohybem strčil oba do díry (měl jsem nejvyšší prioritu). Čili hráli jsme, že to jde... bylo to dobře?

10.4.2011 19:23:08

faszik
ano, robot dokáže tlačit libovolné množství robotů.
Gratuluji k dobrému šťouchu :-)

10.4.2011 19:27:32

Několik vydání?
Ahoj, chtěl jsem se zeptat, jestli existuje více verzí, nebo vydání Roborally. Když jsem se začal zajímat o její koupi, zjistil jsem, že v některých eshopech nabízejí hru v krabici, jejíž obrázek je tady u popisu hry (žluto-černé pruhy na horní a pravé straně krabice). Jiné eshopy nabízejí hru v krabici, které má místo toho červený pás (http://www.4kids.cz/shop/showimage.aspx?imgid=bcd913869a284e268800111fcbdd38b1 ). Zajímalo by mě, v čem se obě balení liší, nebo jestli je jejich obsah stejný...

17.2.2012 14:09:14

kubicvak
Tyhle dve verze se myslim zrovna lisi jenom ve vzhledu krabice. Jeste je starsi verze s kovovymi robutky a trochu jinou grafikou, ale ta verze se uz neda sehnat.

17.2.2012 14:48:04

kubicvak
řekl bych, že se budou mírně lišit v grafice a podobě robotků a velmi v obsažených deskách viz stránky na bgg: http://boardgamegeek.com/boardgame/18/roborally

17.2.2012 14:51:29

Wolfsen
Já jsem si ty obrázky prošel, ale nějak se v tom pořád moc neorientuju. Zdá se mi, že robůtci z té verze s červenými pruhy jsou rovnou nabarvení, což mi vyhovuje. A ty desky jsou jiné v čem? Anebo se zeptám možná úplně hloupě, kterou verzi bys tedy osobně preferoval?

18.2.2012 13:12:40

kubicvak
Já mám tu verzi, co je tady v záhlaví a nestěžuju si.
Chybějící mapy si hodlám vyrobit s pomocí editoru ze sousedního vlákna.

18.2.2012 14:14:09

hmm
Jsem si celkem jisty, ze krome krabice jsou ty hry uplne stejne. Nabarveni robutci tam urcite nejsou.

18.2.2012 14:46:32

Raven
já bych Ravenovi věřil
a nabarvení roboti, podle mě nebudou v žádné verzi, to všechno bude ruční práce

19.2.2012 13:41:25

Poškození
Zdravím, chtěl jsem se zeptat, kdy dochází k poškození robota? Pouze při střelbě laserem a pádem do jámy?

20.3.2015 11:14:50

Poškození
Jestli si vzpomínám správně (už dlouho jsem to totiž nehrál), normální poškození lze dostat jen od laserů z plochy a od robotů. Pád mimo plochu nebo do díry způsobí ztrátu rovnou celého života.

20.3.2015 13:56:16

Potvrzuji
Je to tak, jak píše zruda, jen doplním, že po ztrátě života robot začíná se dvěma poškozeními a že poškození mohou způsobovat také některé karty vylepšení (ale to spíš výjimečně).

20.3.2015 16:52:47

Vybíráme z Bazaru

Batavia
Batavia
Akt. cena: 900 Kč
Končí za: 21 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas