RoboRally - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 8
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, strategická, válečná, závodní
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: 999 Games
Amigo Spiele
Avalon Hill
Autoři: Richard Garfield
Rok vydání: 1994
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dotazy ke hře

Hru jsme před cvhílí dohráli a jeví se jako super hra a nelituji koupě. Jenže některé věci bych potřeboval upřesnit a nikde v diskusi ani v pravidlech jsem na ně nenarazil.
Např. Získám kartu vylepšení a chci ji použít. Jakou má platnost? Neustále nebo je jen na jedno pužití a jak je to vůbec s používáním karet vylepšení? Např. mladý získal kódovač, což by mělo sloužit při zásahu laserem protihráče a místo žetonu poškození mu naprogramuje další pohyb, je to tak? A jak se to v praxi použije? Následují kartu s pohybem mu vymění, nebo vezme z doibíracího balíčku novou kartu a posune s tímto robotem? A pokud mu vymění kartu, ta se odkryje hned nebo až přijde hráč na řadu?
Asi bude otázek víc, dnes se mi už nechce přemýšlet. Tak jsem si vzpoměl jen na tohle.
Sice jsou praivdla přeložená perfektně, ale ani v originále toho není víc a o karátch vylepšení se tam mluví akorát v souvislosti s jejich použití na místo žetonu poškození.
Díky všem a pak se budu ptát zase. ;-)
25.12.2010 23:55:04

pvl

Re: Dotazy ke hře
nevim jak v te nove reedici, ale v puvodnich pravidlech bylo vse vysvetleno jasne, takze kdyztak se poohledni po nich.

Option karty ti zustavaji nafurt, pokud neni na karte uvedeno jinak. A pouzivaji se tak, jak je na karte uvedeno :)
Pokud je to zbran, tak s ni strilis misto nebo spolu s hlavnim laserem (presne jak je na karte uvedeno:)

Pokdu jde o ten scrambler, tak kdyz tim protihrace zasahnes, tak mu nasledujici kartu vymenis za jinou s balicku. Jelikoz vzapeti zacina dalsi faze, tak je uz celkem jedno zda ji rovnou otocis nebo nechas skrytou.. spravne bys ji mel polozit skryte a pak otacej vscihni soucasne.

13.2.2011 20:15:36

pvl
Jo, snad to bude stačit. Díky

13.2.2011 20:19:16

Nejasnosti ve hře
Tak musím opět vznést dotaz k některým nejasnostem na které jsem včera narazil:

- jsem natočen čelem k zdi a měl jsem naprogramováno dpředu o 3 (priorita 820) po mém pravém boku je soupeř, který má natočeného robota taky do předu, takže by mne teoreticky tlačil. Já se hnout nemůžu, stojím proti zdi, ale mám vyšší prioritu. Soupeř jede o 2 pole a má prioritu nějakcýh 700 +- . Bude mne tedy v tomto případě tlačit nebo zůstaneme stát?

- jsem po vyjetí z tratě na své polsední uložené pozici - vlajka č. 1 a čekám až ostatní dohrajou. Mezi tím vyjede z tratě i soupeř a s hodou okolností je tak také uložen na vlajce č. 1. V dalším okamžiku se tam přiřítí třetí soupeř, který dosáhnul své první vlajky. Jak tedy? To jsem jako všichni tiř? A pokud ano, když začínám na této vlajce od znova, jakým směrem se mám natočit?

- jsem na dopravním páse. Jsem títmo pásem tlačen, takže mne pás otočí. Pokračuji otočením do leva (jsem na páse otočen), ale ten mne vlivem prostředí posune o 2 pole (rychlí pás) ale na konci pásu se znovu otočím, tedy čelem, nebo v dalším kroku (mám naprogramováno rovně) vyjedu z pásu tím směrem, kterým jsem se předtím sám natočil? Asi by to možná chtělo nafotit, aby bylo jasno o co se mi jedná.

Děkuji za vysvětlení, ale v pravidlech to není a žadné anglické FAQ číst nebudu, páč tomu nerozumím. :-(

19.2.2011 09:13:15

kent
1) Ty máš větší prioritu, jedeš první, ale nepohneš se, protože máš před sebou zeď. Pak jede další hráč, který tě klasicky potalčí. Pak jedou případně ostatní hráči.
2) Ten co tam dojel první (pokud to bylo na jeho pátou programovací kartu) tam zůstává. Pak se znovu narodí hráč, který umřel v pořadí první a nasadí se podle svého výběru na jakékoliv políčko kolem vlajky jedna s podmínkou, že se může natočit jakýmkoliv směrem za podmínky, že na nejbližších třech políčkách v tom směru nebude žádný protihráč. Případný další hráč, co umřel postupuje stejně jako hráč dva.
3)To fakt podle popisu nechápu

19.2.2011 09:27:25

Dotaz
Jinak shodou okolností jsme včera RoboRally taky hráli a nastala situace, že jeden hráč byl v Power Downu, čili se mu vyčistily všechny poškození, ale během toho Power Downu dostal 6 ran laserem, čili se mu uzamkl registr, ve kterém ale neměl žádnou kartu. Jak postupovat další kolo? Kolik dostane karet a jak bude vypadat jeho tah?
A ještě jeden dotaz. Jak je to s robotem, co má třeba 5 poškození a zabije se (vyjede z mapy)? Po opětovném narození má těch 5 poškození nebo ne?

19.2.2011 09:30:29 | Upraveno autorem (porovnej)

skyfire
Tato situace je řešena v pravidlech na straně 10, nahoře v rámečku. V takovém případě je ihned na místo uzamčeného registru náhodně vylosována a umístěna karta. Hráč pokud v dalším kole neoznámí pokračování Power downu (tím by se opět vyléčil, ale kolo by nehrál), dostane do ruky 5 karet.

Když se robot zabije, všechna jeho poškození se ruší a začíná s plným "zdravím"

19.2.2011 10:07:19

assad
Ne z plným zdravím ale se 2 poškozeními .... hold se záloha uplně nepovedla :)

19.2.2011 10:19:33

tomasV
jj, máš pravdu. Sorry za dezinformaci

19.2.2011 10:35:11

To assad a Skyfire
Tak tahle situace nastala u nás také. :-) A naště jstem to vyřešil tak jak je to pospáno v pravidlech. Náhodně se vylosovala kartička uzamčeného registru.
Jinak k tomu mému dotazu č. 3: Prostě jsem ji na rychlém pásu z boku, tak se při dojetí do zatáčky také otočím, nebo jak je to? V těch pásech máme stále zmatek. 8-)
Jinak další dotaz: Pokud jsem na značke klíče a kladiva a jen se otáčím (celých 5 fází programu) beru si po každé kartu vylepšení? A když jsem jen na políčku s klíčem a soupeř do mne střílí, tak si po každé fází - odkrytí 1 programovací karty, si také odebírám 1 poškození?

19.2.2011 14:36:34

kent
Ne, kartičku vylepšení si bereš jen když na klíč s kladivem vstoupíš. Když se tam pak jen točíš, už si další nebereš. To samé s klíčem a poškozením. Když na něj vstoupíš, jedno poškození si odebereš a pak když se tam točíš už nic neodebíráš.

19.2.2011 14:52:55

Klíč a kladivo
Pozor, oprava, nebo získání karty probíhá ve fázi Clean up, tedy jen a pouze po pátém pohybu (po ukončení programu).

19.2.2011 17:40:09

pásy
Když jedeš po pásu, tak musíš vždy zůstat po posunutí pásů stejně orientovaný vzhledem k pásu jako před posunutím po pásu. Tedy řekněme, že jsi na pásu otočený ve směru jízdy pásu a máš kartu otočení doprava v dalším registru. Otočíš se tedy doprava a potom popojedeš po pásu tak abys i po dokončení pohybu byl otočený doprava vzhledem k pásu. Asi nejlepší je zapamatovat si, že když na políčko se zatočením pásu dojedeš díky pohybu po pásu tak tě to otočí, ovšem když tam dojedeš díky karty ještě před pohybem pásu, tak pokračuješ v pohybu po pásu bez otočení tak jak jsi.

19.2.2011 18:30:01

for Chily
Dle toho co jsi napsal, získám kartu vylepšení, či možnost si odebrat 1 žeton poškození pouze v případě, že se na tomto políčku zastavím až v poslední fázi pohybu 5-té programovací karty? A otáčením žádnou další kartu nezískám. Tím pádem tedy nemohu záměrně se svým robotem jezdit u políčka s klíčem a kladivem sem a tam a nabírat tak za jednu fázi třeba 3 karty vylepšení nebo si odstranit 3 žetony poškození....?
No jo, tak to jsme zase hráli špatně. :-(
Další dotaz je, když jsem v režimu POWER DAWN, můžu jiného robota zasáhnout? A v případě, že je tento robot také v tomo režimu, střílím po něm za jednu fází celkem 5x?

19.2.2011 19:01:05

To Ravwn
S tím pásem se to těžko vysvětluje. Ale zkusím to ještě jednou. Jsem natočený bokem a pás se mnou dál "šibuje". Nic nedělám a čekám až mne posune pás vlivem prostředí. V okamžiku kdy dojedu na rychlý pás (posunutí o 2 pole) doje tedy k mému otočení na pásu, nebo mne to stále "šibuje" bokem? Tedy tak jak jsem se na pásu já sám vlivem mé karty otočil?

19.2.2011 19:03:05

pvl

Kent - reinkarnace robota
to co pise skyfire neznam, mozna je to tak v novem vydani, je tam par nevci jinak.
ale v puvodnich pravidlech v tomto pripade (stejne jako na pocatku hry) byli roboti virtualni (jen ty co se reinkarnuji, ten co tam dojel zivej, tak ten zustava samo normalni)

19.2.2011 19:12:32 | Upraveno autorem (porovnej)

shrnuti
-Pokud se maji 2 a vice robotu objevit na stejne respawn miste, je to tak jak pise skyfire. V posledni verzi RR neexistuje zadne virtualni umisteni

- pokud je robot powered down, tak nestrili lasery. Je vypnuty, nic nedela

- na klici i na policku klic a kladivo, se opravuji nebo beru kartu pouze pokud na nem stojim po odehrani posledniho registru vsemi hraci.

- to kent: tvuj dotaz stale nevim jestli chapu, ale prejezd z jednoducheho pasu na dvojty rychly neznamena zadne toceni, proste ficis dal jenom rychleji. Nejvetsi zaludnost pasu popsal raven, nevim co by tam jinak mohlo byt nejasneho :(

- robot se po smrti do hry vraci vzdy s 2 poskozenimi.

19.2.2011 19:30:02

Kent
Klíč a kladivo: Ano Tak jsem to myslel

Střelba při power down: V pravidlech to myslím není, ale my jsme to vždycky hráli tak, že vypnutý robot nestřílí. Bez energie prostě lasery nefungují.

19.2.2011 19:36:09

Díky
Jo kluci "ušatííí" díky všem za trpělivost a všem za vstřícnost. Co se týká pohybu na pásu, tak jsem měl na mysli situaci, že jsem na rychlém pásu. Ten mne samozřejmě sune kupředu. Já mám progrmaovací kartu, dejme tomu třeba otočit vlevo, tak se otočím a vlivem prostředí mne sune rychlý pás dál do předu.
A dotaz tedy je, zda i přesto že jsem natočený bokem (tedy kolmo k pohybu pásu) mne na svém konci (tedy tam kde pás zatáčí) opět tento pás otočí nebo zůstanu ve stejné pozici na jaké jsem byl při posunu pásu (tedy vlivem prostředí).
Jinak bych prosil někoho aby mi napsla maila na kent2004@seznam.cz a já mu to vyfotím. :-))

Jo a ještě k těm pozicím dvou robotů na jedné značce.
Jak to je, když třeba na stanovišti č.1 skončí robot při poslední 5-té vyložené programovací kartě a v dalším kole bude POWER DOWN (zůstane tedy vypnut na této značce) a mezi tím dojde k úmrtí jiného robota, který by měl začínat právě na této pozici č. 1?

20.2.2011 10:26:13 | Upraveno autorem (porovnej)

Kent
Asi tě pořád nechápu, jestli jde jenom o přechod z pomalého pásu na rychlý pás vlivem prostředí, tak se nijak netočíš, zůstáváš natočený stejně. Na páse se točíš jenom, když dojedeš na zatáčku a to ještě jenom za podmínek, které jsem psal níže.
Ještě k tomu přecházení z pásu na pás. Pokud přecházíš z pomalého na rychlý tak se posouváš jenom o jedno políčko, pokud opačně tak se posouváš o dvě.

Umírání robotů: Když robot umře, tak se objeví na svojí záloze až na začátku dalšího kola. Tzn. že když tam někdo v tomto kole dojel a zůstal tam, tak se musíš objevit na některém z osmi okolních políček.

Karty vylepšení: My to teda hrajeme tak, že když na políčku kladivo a klíč stojí robot po páté kartě, tak dostane kartu vylepšení a vyléčí si zranění. Tzn. že jí dostane, i když se na tom políčku jenom točí. Vypnutí roboti samozřejmě nic nedostávají.

20.2.2011 10:36:19

to kent
Já chápu jak to myslíš. Pokud stojíš na rychlém (nebo i pomalém to je jedno) pásu a máš naplánovanou kartu otočení vlevo tak se otočíš vlevo. Poté, až se budou pohybovat pásy a dostaneš se pohybem pásu na zatočenou šipku tak se znovu otočíš ve směru šipky tzn., může to být znovu doleva nebo třeba i doprava.

Objeví se kolem značky kde se má objevit. Natočení si vybere sám. Může se stát že vypadne v jednom kole více hráčů a všichni se budou objevovat na stejných pozicích. Pak se první objeví na značce jako obvykle, další na políčku kolem této značky atd.

20.2.2011 10:48:34

Raven
karty vylepseni: Hrajete to správně. Prostě kdo po odehrani vsech registru stoji na klici s kladivem si veme kartu a opravi se. Klidne se na tom policku muzes 5 registru tocit dokolecka. Zalezi kde jsi na konci pohybove faze (tj. po odehrani vsech registru vsemi hraci) nezalezi kde jsi byl predtim.

20.2.2011 17:12:14

Kent
posledni pokus :) - Jedes na pasu natocen bokem vpravo (pas jede doleva). Zahrajes ve svem registru kartu otoc se vpravo. Tj. provedes otocku o 90° doprava a jsi zady ke smeru jizdy pasu. Pak se spusti pas, ktery zrovna na dalsim poli zataci doprava. Pas te opet otoci po smeru zatacky o 90°. Takze si se otocil znova vpravo o 90°. Jsi stale na pasu a jsi natoceny zady ke smeru jizdy pasu. Uf.

20.2.2011 17:19:52 | Upraveno autorem (porovnej)

DD

to VasekVydra
No koukam ze matika neni tva silna stranka. V hre se nikdy netocis o 45° ale vzdy minimalne o 90.

21.2.2011 14:31:52

Natočení na pásech
To Adalpo a Vasek Vydra a all:
Děkuji všem za vysvětlení. Ano, je to přesně jak jste popsali. Sorry, zamotal sem do toho vysvětlování, ale je to jak píšete. Nebylo mi jasné, to, když sem natočený jinak než po směru šipky na pásu, zda mne na šipce, opět pás natočí a nebo se to natočení týká pouze toho případu, kdy jsem postavený ve směru šipky. Ostatní už mám vyjasněné atak nezbývá než si to konečně pořádně zahrát... jupíííí :-))

21.2.2011 16:03:22

DD
Nojo to mi ujelo, jak sem se soustredil na to vysvetlovani. Ale v pohode matikou se jenom zivim :-D

edit-radsi jsem to upravil aby to nekoho nezmatlo

21.2.2011 21:26:43

Vybíráme z Bazaru

Medaile z Deskohraní
Akt. cena: 1000 Kč
Končí za: 2 dny

Offcanvas