Robinson Crusoe: Dobrodružství na Prokletém ostrově

xxxxxxxxxo hodnoceno 347x (Seznam vlastníků)

Robinson Crusoe: Dobrodružství na Prokletém ostrově - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 75 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Ignacy Trzewiczek
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Collector's Edition + Book of Adventures

Portal zrovna pred-spustil funding na

1) Collector's Edition s figurkami (asi k nicemu?), tutorial kampani (super) a dalsimi blbustkami.

2) The Book of Adventures: 20+ dalsich scenaru, nektere udajne mirene i na nehardcore hrace. Coz by bylo dobre.

3) Upgrade Pack pro ty, co uz maji nejake zakladni verze hry. Tezko rict, co v tom bude.

A bude k tomu appka.

https://gamefound.com/projects/draft/ge2z6ah81pgpz59whhzkwob8mk9?mc_cid=826d105947&mc_eid=790d9e3945#/
26.2.2021 01:21:09

Rovněž bych se přidal s kostkami a ještě i s knihou dobrodružství. 

2.9.2021 14:09:31

Děláte někdo hromadný Pledge? 

Taky bych si rád objednal Knihu dobrodružství a hororové kostky a nechce se mi za to platit 20 éček doprava. Zkoušel jsem přidat v pledge manageru více položek a cena se zvedá minimálně.

A třeba by se našlo dost lidí na Hunters Group Pledge (6x kniha dobrodružství s 10% slevou). Dopravné mi to ukazuje jenom €21.

2.9.2021 15:19:50 | Upraveno autorem (porovnej)

Pridam se k dotazu - uz nekdo resite hromadny pledge alespon na Book of Adventures? :) At to zbytecne nekupuju sam (Brno/Praha).

13.10.2021 10:58:00

Ahoj, tento thread som objavil len teraz a mal by som preto dotaz. Mal som v pláne kúpiť si anglickú verziu Robinsona v novej edícii (štvorcová krabica). Avšak ako tu vidím, dá sa získať Collector's edícia cez gamefound.

Viete mi poradiť, či collectorka stojí zato?
Figúrky mi prídu trochu divné, nakoľko v hre sa používajú tokeny s tým, že v hre záleží ktorý token postavy je hore a ktorý na spodku. Čiže mi figúrky prídu zbytočné?

Vidím, že mnohí sa zhodli, že najlepšia vec z toho je Book of Adventures. To by teoreticky k tej anglickej edícii ktorú som mal v pláne kúpiť stačilo a bolo by znovuhrateľnosti až až.. tak je?

13.10.2021 21:59:10

Znovuhratelnosti tam opravdu bude az az. Navic ta hra je dost hardcore, ale uhratelna vetsinou tak do 3 pokusu na scenar (ve trech).

 

Collector's dava navic ty figurky a kupu plastovych veci, par promo karticek navic a dalsi drobnosti, ale neprijde mi, ze by soucasne edici neco zasadniho chybelo. Mozna casem variabilita karet udalosti, ale pry ted vydaji appku, kde bude dalsich 300 karet, akorat to nebude ve fyzicke podobe. Da se to teda koupit i tistene, ale prave v ramci Collector's. Spise bych se pak porozhledl po Mystery Tales rozsireni (kampan a nove mechaniky) a po Treasure Chest rozsireni (nove scenare, karty, mechaniky pro zakladni hru). Takze pokud resis cenu a chces to opravdu hrat (ne jen preprodavat), klidne kup jen zaklad a prip. ten Book of Adventures do zasoby. Toz muj nazor.

14.10.2021 13:34:55

@MizZzero Collector's Edition je to, čo to má byť podľa názvu. Načančaná luxusná edícia pri príležitosti 10. výročia Robinsona pre zberateľov rarít a fajnšmekrov. Nie je to rozšírenie a teda novú hrateľnosť to neprináša. Na to je v kampani práve BoA a dá sa pledžnút osobitne bez CE. Ja do toho idem aj napriek tomu, že mám Robinsona CZ a budem kombinovať. Sú tu na fóre aj optimisti, ktorí veria, že Albi jedného dňa vydá aj BoA CZ, ale ja medzi nich nepatrím.

Appka je SG - dúfam, že ju budú pridávať aj k BoA, inak by mala byť dostupná cez portál za symbolickú sumu. 330 kariet udalostí, ktoré obsahuje sa dajú priplatiť ako add-on aj vo fyzickej forme. CZ lokalizácia nie je ohlásená.

Treasure Chest EN obsahuje kopu minirozšírení, určite sa oplatí, ale v kampani ide za 36€, a z i-shopov v SR si ho môžeš kúpiť za 30€. CZ verzia neexistuje a tiež nie je ani ohlásená. Podobne je na tom aj Mystery Tales (45€ vs. 40€), tu ale existuje aj CZ verzia a je dostupná.

PM sa zatvára 31.10. a poštovné do SR/ČR začína na 15€. Ak by si sa chcel pridať s niečím a ušetríme na doprave, ozvi sa.

Errata: CE obsahuje 3 mini rozšírenia ako SG, ale či sa oplatia vzhľadom na cenu toho zvyšku (cca 85€ bez dopravy) si netrúfam povedať. No a samotná appka asi ani SG nie je.

14.10.2021 14:19:12 | Upraveno autorem (porovnej)

Vďaka za info a názory @.Den a @ebm_plays 

Tak som si zhruba myslel dobre. Vidím to teda tak, že pôjdem iba do BoA a neskôr si možno dokúpim Treasure Chest alebo Mystery Tales.

@ebm_plays šiel by som do toho BoA s tebou. Ušetriť na poštovnom je fajn nápad.

15.10.2021 00:09:36 | Upraveno autorem (porovnej)

Ještě zkouším než skončí možnost koupě: přidal by se někdo (nebo máte ještě místo) na sdílený nákup Book of Adventures, Brno/Praha? :)

16.10.2021 22:19:00

Ahojte, dnes pridal Portal na Gamefounde nový update ohľadom neopren playmatu, viď link: https://gamefound.com/projects/portalgames/robinson-crusoe-collectors-edition/updates/32#/

Robinson_Crusoe_mata_A_V2.jpg

Avšak neviem či chtiac alebo nechtiac, tento súbor mapy sa dá stiahnúť z GF stránky vo vysokom rozlíšení :D Stačí si uložiť obrázok a tí hráči ktorý neišli do Collectors Edition si ju môžu vytlačiť niekde externe. Nech sa páči! :)

 

 

 

28.10.2021 15:16:20 | Upraveno autorem (porovnej)

@Predatorik  děkuji, to rozlišení je opravdu úžasné ;-)

28.10.2021 15:54:45

Tak nevim jestli uz to upravili, ale zadne uzasne rozlišení už jsem ted nedohledal… :) :(

28.10.2021 18:08:43

@.Den ulož si ten obrázek co sem vložil ve svém příspěvku Predatorik.

28.10.2021 18:12:29

Ja som si to stihol uložiť do PC. Ak by niekto potreboval ten súbor, nech mi napíše PM.

28.10.2021 18:38:17

Stále odkaz funguje.

klikni pravým tlačítkem na obrázek níže a dej “Otevřít obrázek na nové kartě”, poté počkej až se místo myši objeví “+” a klikni na nově otevřený obrázek. Má velké rozlišení, proto chvilku trvá než se zobrazí v plných detailech.

poté už jen pravý klik a “Uložit obrázek”

Kdo to nezvládne, má smůlu :-D

 

28.10.2021 20:21:18 | Upraveno autorem (porovnej)

Je to .jpg obrázok s veľkosťou 15,5 mb a rozlíšením 13063 x 5976 pixelov, 300 dpi

Takže si myslím, že kvalita je dosť luxusná

29.10.2021 07:07:47

Díky :) Problém byl v mobilu - při běžném zobrazení to načetlo/stáhlo vždy jen zhruba 1500px obrázek, což moc nebylo :) Ale na PC to funguje.

2.11.2021 11:51:56

Ahojte, len sa chcem uistiť keď mám svoj pledge v statuse placed and paid, je všetko ok a už nič nemusím riešiť? Lebo jedn týpek sa opýtal to isté v komentároch na gamefounde a dostal prostú odpoveď že no, its not ok…A keď sa opýtal že čo ešte má spraviť tak už nedostal odpoveď. Asi zrejme len nejaký troll, či čo si myslíte? Treba ešte nejaký krok spraviť? Ďakujem vopred za Vašu odpoveď.

2.11.2021 18:06:39

Priatelia, môže by niekto z Vás prosím odpovedať na môj dotaz nižšie? Celá táto sranda ma stála 159 € tak nerád by som niečo pokašlal pred uzavretím pledge managera. Ďakujem

3.11.2021 08:50:40

@Predatorik placed and paid je naprosto v pohodě.

3.11.2021 09:48:55

Late pledge prodloužen do konce listopadu, btw.

A zároveň poslední pokus: nikdo už se nepřidá na Book of Adventures?

4.11.2021 22:10:22

Portal sú riadni ignoranti…už viac ako dva mesiace nedali žiaden update cez gamefound ohľadom collectors edition…Navyše sa im tam už niekoľko týždňov kopí strašne veľa negatívnych komentov že vôbec nekominukujú…v jednom som sa dočítal, ževraj už Ignacy nie je CEO firmy…ktovie…každopádne taký Isaac Childres dáva každé dva týždne update na KS aj keď nie vždy má niečo nové, ale aspoň ukľudní ľudí že sa na Frosthavenu stále pracuje.

11.2.2022 09:33:37

To je obecný problém ne crowdfundingových firem - zajímají se o to hlavně během kampaně, nemají na to jinak dedikovaného člověka, takže po kampani se zase řeší hlavně běžný provoz. Portal na crowdfunding naskočil nedávno, ale vypadá, že v tom bude pokračovat, tak by se to mohlo i zlepšit. Na druhou stranu se člověk nemusí bát, že ta firma zmizí, což je jinak běžný strach u KS firem, určitě na tom pracují. Přeci jenom retailový trh je mnohem zajímavější, když lidi na gamefoundu zaplatili vývoj.

11.2.2022 10:48:57

Jinak Ignacy je pořád vedoucí Portalu, ale spíše formálně, provoz firmy předal na Grzegorz Polewka, aby se mohl více věnovat vývoji her.

11.2.2022 10:53:35

Tlačil ste niekto ten hrací plán čo tu dal predator? na akú veľkosť to tlačiť?

Keby albi vydá Book of adventures samostatne bolo by to super.

16.4.2022 20:44:18

Tak Pegasus Spiele v Nemecku ohlasili Deluxe ediciu Robinsona, viď fb link nižšie

https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fpegasusspiele%2Fposts%2Fpfbid02Dwc4TuX84YbL2xehVjiEjAdbtGfV9vuaidFYhej7xGai84BxWHM4uaM1r5NsyirXl&show_text=true&width=500

Bude sa vraj líšit od tej z Gamefoundu o SG. Som zvedavý či Albi podnikne niečo podobné

20.9.2023 14:33:29 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Florenza: The Card Game + promo (rarita)
Florenza: The Card Game + promo (rarita)
Akt. cena: 200 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas