Robinson Crusoe: Dobrodružství na Prokletém ostrově

xxxxxxxxxo hodnoceno 346x (Seznam vlastníků)

Robinson Crusoe: Dobrodružství na Prokletém ostrově - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 75 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Ignacy Trzewiczek
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Collector's Edition + Book of Adventures

Portal zrovna pred-spustil funding na

1) Collector's Edition s figurkami (asi k nicemu?), tutorial kampani (super) a dalsimi blbustkami.

2) The Book of Adventures: 20+ dalsich scenaru, nektere udajne mirene i na nehardcore hrace. Coz by bylo dobre.

3) Upgrade Pack pro ty, co uz maji nejake zakladni verze hry. Tezko rict, co v tom bude.

A bude k tomu appka.

https://gamefound.com/projects/draft/ge2z6ah81pgpz59whhzkwob8mk9?mc_cid=826d105947&mc_eid=790d9e3945#/
26.2.2021 01:21:09

...
Konecne by se Albi mohlo pochlapit, kdyz do toho posledniho rozsireni nedali ani blby kostky... a pritom takova dobra, nadcasova hra!







"I want to play a game." Jigsaw

26.2.2021 08:21:28

Doufám,
že Albi nepromarní příležitost podchytit další nastupující hráčskou generaci , a přeloží celou sběratelskou edici i s knihou scénářů.
Jelikož žijeme v 21. století, tak mi aplikace nevadí. Nahradí spoustu papíru :-D... a hlavně je to možnost pro levná rozšíření.
Vlastním sice druhou edici Robinsona včetně rozšíření, ale tuto sběratelskou edici v češtině bych si ihned pořídil ;-)

26.2.2021 14:38:32

Super
Já Robinsona sice už dávno prodal, ale asi bych neodolal a tohle vzal celé :)

26.2.2021 15:31:32

Bandy75

Ta app pry uplne nahradi veskery management hry...coz mi prijde mozna jako overkill. Trochu to ztrati sarm a bude to v podstate videohra s kartonovou deskou. Ale pokud tam bude moznost treba navolit, ktere balicky budou virtualni a ktere fyzicke, tak by to bylo super, treba zvolit jen karty udalosti (s hromadou novych) a ponechat zbytek na stole. Ale uvidime, treba to fakt bude fajn.

Zbytek vypada hezky, uvidime, co v tom vsechno realne bude. Ale uz jen tutorial a jednoduche scenare ocenim, at si to se mnou aspon jednou zahraje i zena, ktera to po 30 minutach odmitla znovu hrat. :)

26.2.2021 20:26:09

Start kampaně

Tak kampaň je spuštěna :) Nakonec to vypadá líp než jsem čekal.
Zvažuju podpořit ten Book of Adventures.

https://gamefound.com/projects/portalgames/robinson-crusoe-collectors-edition#/section/project-story

23.3.2021 20:39:08

Voyage of the Beagle ?
Zkoumali jste, jestli tam jde součástí nějaké pledge i rozšíření "Voyage of the Beagle" ?

23.3.2021 21:03:23

Beagle

Neni. Nejakou dobu zpet rikali, ze planuji Beagla jako vylepseny reprint nekdy do budoucna.

23.3.2021 21:13:31

Shipping
EU shipping rovnaký ako US a China? Si robia srandu Poliaci...

Ja som chcel BoA a appku, ale 15€ len za dopravu... uvidíme

23.3.2021 23:45:19

Shipping

Shipping za 15 me taky celkem zarazil teda...tak uvidime jestli ty bonusy k tomu to nejak vykompenzuji, nebo ne. Zatim vyckavam, co jeste prijde. Prip. k tomu rovnou prihodit Treasure Chest nebo neco :)

24.3.2021 01:05:06

1$ na gamefound ?
Funguje tady podobně jako na kickstarteru pledge 1$ s tím, že pak dostanu pozvánku do pledge manageru ?

24.3.2021 09:28:05

ad Shipping
Zkoušeli jste někdy posílat něco většího od nás do zahraničí?

괜찮아 Cokoliv, co vymyslel či vymyslí Christopher Nolan, už David Lynch zvládl v Twin Peaks.

24.3.2021 10:03:31

Bolek
Kostky nebyly ani v PL/ENG verzi. Tohle není problém Albi, ale marketingové vyčůranosti portalu.

괜찮아 Cokoliv, co vymyslel či vymyslí Christopher Nolan, už David Lynch zvládl v Twin Peaks.

24.3.2021 10:05:04

PM

MikeDundee
To mě taky zajímalo, ale podle mě ne, protože tohle už je defacto pledge manager :). Aspoň teda hodně her z KS používá gamefound jako pledge manager, takže si tipnu že na tomhle principu se nic nezměnilo, akorát je z toho vynechán ten KS, tudíž je rovnou pledge maneger. Což je trochu nevýhoda, protože se člověk musí rozhodnout do konce kampaně a nemůže spoléhat na to že dá 1 usd a pak si to v PM zvedne až se rozhodne.

24.3.2021 10:36:44

PM
"During the crowdfunding campaign you can freely modify or cancel your order. Gamefound only collects your payment at the end of a successfully funded campaign."

Řeší to něco?

괜찮아 Cokoliv, co vymyslel či vymyslí Christopher Nolan, už David Lynch zvládl v Twin Peaks.

24.3.2021 13:39:55

PM

5C4..
To je jasný, já jsem odpovídal na dotaz MikeDundee ohledně platby 1usd a pozdějšího navýšení v pledge manageru. Normální KS kampaň totiž funguje tak že dáš pledge na 1USD ten ti strhnou na konci kampaně a pak za pár měsíců otevřou pledge manager kde si to můžeš zvýšit a vybrat si nějaký jiný level. A tady v té kampani byl ten KS vynechaný, takže podle mě co si člověk nakliká teď tak mu na konci kampaně, tzn. za těch cca 20 dnů strhnou a to mu pošlou, už to nebude moct jako u normální KS kampaně změnit. Což je trochu nevýhoda, na druhou stranu je chápu, protože tímhle obejdou poplatky KS.

24.3.2021 14:05:54

Pledge Manager

Nevim sice jak funguje pledge manager, ale tady je odpoved od nich:

"Can you pledge for 1€ and access pledge manager later?

Yes, you can pledge 1€ to gain access to Pledge Manager after the campaign ends. If you followed this project before the beginning of the campaign, we recommend pledging 6€ instead of 1€, to be able to utilize your 5€ worth of credits (if you pledge just 1€ you'll loose that 5€ discount).

How to pledge 1€ (or 6€):

At the bottom of the Rewards unit there is the Show your Support section. Write your pledge amount and click the Add to Pledge button."

24.3.2021 15:09:59

PM

Den
Aha, tak díky za info, tohohle jsem si ve faq nevšiml, nebo to tam bylo přidané až později. Tak to vypadá že to bude fungovat jako klasický KS, tzn. nejdřív kampaň a později pledge manager, akorát jak ta KS tak ten pozdější pledge manager bude na gamefound aby se obešel KS a jeho poplatky. Jsem zvědavý jak to bude fungovat, protože tohle je myslím první hra která to takto udělala aby tímhle obešla KS.

24.3.2021 15:30:56

Hm
Ked tam nebude Voyage of the Beagle a milion promo co povychadzalo pocas rokov, naco sa s tym unuvali.

Ja mam origo robinsona, kupil som VoTB a hadajte co, ine karty, ine pozadie (karty dokonca matne na rozdiel od robinsonovych lesklych)... cista bieda...

24.3.2021 15:51:50

PM

karty
No ono to nebude problém jenom toho anglického vydání jak zmiňuje wlcina, já mám třeba české vydání první edici a tam mystery karty mají zezadu obrázek takového jakoby bůžka, v té anglické verzi (a předpokládám i v cz verzi od druhého vydání? ) je vzadu nějaká truhla. Ale to se dá řešit tak že všechny karty budu mít v obalech a holt si tu zadní stranu ofotím podle jedné z verzí a sjednotím to. Ale otravné to samozřejmě je.

24.3.2021 16:11:19

wlcina
Vypadá to, že jediné co chybí je ten Voyage of Beatle. Všechny proma (Treasure Chest) jsou součástí jednoho vyššího pledge (nebo se dají i dokoupit samostatně)

24.3.2021 19:52:48 | Upraveno autorem (porovnej)

PM
Na gamefoundu už byly kampaně ISS Vanguard a Kingdom Rush: Elemental Uprising. A funguje to úplně stejně jako KS, jen pro tvůrce je to pohodlnější.
Jinak mnoho kampaní z KS umožňovalo/umožňuje late pledge za stejných podmínek jako během kampaně, tedy není potřeba nic přispět ani během kampaně, a zvláště u gamefoundu díky jeho front-endu mohl člověk objevit KS hru i bez toho, že by věděl o kampani.

25.3.2021 00:56:58

Albi

Tak jsem se včera poptala Albi, jestli náhodou něco z toho neplánují v budoucnu a tady jejich odpověď:

Dobrý den, je to bohužel velmi nepravděpodobné. Naneštěstí nás Portal neinformoval včas, jinak bychom možná místo dotisku základu vyrobili rovnou sběratelku, ale takhle si to moc představit nedokážeme. Spíš doporučuji pořídit rovnou na Gamefoundu v angličtině.

25.3.2021 07:31:13

jitkotka
Takže tím je to pro mě uzavřeno, bez češtiny nekupuju :(

25.3.2021 11:07:15

Ad Albi :((
Nedá mi, postoju Albi celkom nerozumiem a som z toho dosť rozladený.
Robinson je v portfóliu Albi vnímaný ako úspešný "zásadný" produkt s veľmi pozitívnym hodnotením zo strany hráčov aj novinárov (Petr Čáslava ju dal na #3 v Top 10 Albi hier).
O plánoch Portalu vydať Treasure Chest, appku, Book of Adventrures, že chystajú kampaň atď. sa vedelo už od minulého roku. Oni mali otravovať Portál a ťahať z nich informácie a nie blahosklonne čakať, že Portál ich osloví.
Priznám sa, nechce sa mi veľmi kombinovať český základ s anglickými doplnkami, aj kvôli možným komplikáciám s kompatibilitou, ale asi mi nič iné nezostane.

25.3.2021 13:58:08

Ad Albi...
Hlavne keď podľa toho, čo napísala jitkotka, tak Portal im nedal o tom vedieť, keď žiadali dotlač.

25.3.2021 14:11:25 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Ostrov dinosaurů: Hoď a kroť
Ostrov dinosaurů: Hoď a kroť
Akt. cena: 390 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas