Robinson Crusoe: Dobrodružství na Prokletém ostrově

xxxxxxxxxo hodnoceno 347x (Seznam vlastníků)

Robinson Crusoe: Dobrodružství na Prokletém ostrově - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 75 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Ignacy Trzewiczek
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Collector's Edition + Book of Adventures

Portal zrovna pred-spustil funding na

1) Collector's Edition s figurkami (asi k nicemu?), tutorial kampani (super) a dalsimi blbustkami.

2) The Book of Adventures: 20+ dalsich scenaru, nektere udajne mirene i na nehardcore hrace. Coz by bylo dobre.

3) Upgrade Pack pro ty, co uz maji nejake zakladni verze hry. Tezko rict, co v tom bude.

A bude k tomu appka.

https://gamefound.com/projects/draft/ge2z6ah81pgpz59whhzkwob8mk9?mc_cid=826d105947&mc_eid=790d9e3945#/
26.2.2021 01:21:09

Barry
Edit: to bylo ironicky? Promiň já to pochopil jinak. Omluva.

25.3.2021 14:23:53 | Upraveno autorem (porovnej)

Ad Barry
Neviem, čo obhajuješ Barry.
Ja netvrdím, že Albi nič nerobí, viem veľmi dobre, kto sem priniesol Gloomhaven...
Tu ide o udržovanie vzťahu vydavateľ-hráči pri titule, ktorý je (právom) považovaný za zásadný.
Príkladom nech im je Mindok, ktorý v prípade Nemesis:Lockdown reagovali veľmi včas a ešte počas kampane jasne deklarovali, čo bude v CZ a čo nikdy nebude, aby sa majitelia základu v CZ vedeli zariadiť.

25.3.2021 14:39:55

Ad Ebm

Áno áno, to je mi jasné.
Len mi príde, akoby ti unikala táto veta: Nanešťastie nás Portal neinformoval včas, inak by sme miesto dotlače základu možno vyrobili zberateľskú..."
Neviem, ale mne osobne z tohto nepríde správne nejak viniť Albi, alebo im mať niečo za zlé.

25.3.2021 15:17:37

Ad Barry
Veď to je práve kameň úrazu. O čom ich mal Portál informovať? O tom, čo bolo verejne známe už niekoľko mesiacov?

25.3.2021 15:53:02

Barry
To jako vážně "Lebo Albi za posledné tri roky nevydalo žiadnu veľkú hru... "
A ty jako sleduješ deskoherní scénu?

Sám mám původní základ Robinsona a k tomu rozšíření. Tyto dvě krabice zabaví na hodně dlouho a to co nabízí ta kampaň není nic ohromujícího. No a nebo se třeba pletu :-) .

25.3.2021 17:29:56

...
Prepáčte.
Do budúcnosti budem nejak označovať príspevky, ktoré sú myslené ironicky.

Reagoval som na ebm_plays a prišlo mi, že on to pochopil, nakoľko sa toho vôbec nechytil a riešil podstatu príspevku.

25.3.2021 17:47:55

 
Vůbec bych se nedivil, kdyby portal vybrousil s Albi cíleně. On je docela znatelný posun v chování portalu několik let. Už nejsou zajímavá firmička na rozvíjející se scéně. Tahle kampaň, jako i dost předešlých, je hlavně divadlo. Zatím tam toho moc nepřidali a spoustu těch minirozšíření pak plivnou do svého obchodu.


괜찮아 Cokoliv, co vymyslel či vymyslí Christopher Nolan, už David Lynch zvládl v Twin Peaks.

28.3.2021 18:43:05

Cesky
Tak sberatelska edice zatim neobsahuje zadne herni komponenty, ktere by vyzadovaly preklad(krome open & play book) . Herne je tedy identicka s ceskou. Koupi upgrade kitu z kampane si z toho sberatelskou udelate. Treasure chest je k dispozici na webu Portalu uz docela dlouho. Nevim, jestli by to Portal uvolnil k vydani, ale cenove mi to vzdy prislo za ten obsah hodne.
Book of Adventures bez SG a Appka budou dostupne i v retail distribuci, Albi to tedy teoreticky vydat muze pozdeji.

28.3.2021 19:17:43

komunikace
A nebyly problemy s komunikací s Portalem od začátku? Možná to mám popletené, ale česká edice vychází z polské třetí, přestože ve stejnou dobu Portal vydával přepracovanou čtvrtou (čtvercová krabice), a také na to Alabi neupozornil.

28.3.2021 20:03:04

PM

Den 6 SG
UmmA to co píšeš byla pravda až do včerejška. Jenže dnešní SG jsou karty které jsou přidané v té knize příběhů a v retail verzi nebudou. Jenže jsou logicky v angličtině. Takže pokud má někdo CZ verzi a chce mít CZ verzi i nadále, tak má trochu problém, pokud vezme upgrade kit s hrou plus tou knihou, protože bude mít normální kartičky v češtině, ale ty kartičky k té knize v angličtině. Což se samozřejmě dá vyřešit když je někdo tady na zatrolenkách potom přeloží do grafiky, ale je to další komplikace, opravdu je škoda že se Albi neúčastní rovnou té kampaně, jako to udělal například Fox in the box u High frontier, bylo by to nejlepší řešení pro všechny.

28.3.2021 20:19:28

PM
A nebudou to náhodou "karty", které jsou i tak natištěné na scenářích?

괜찮아 Cokoliv, co vymyslel či vymyslí Christopher Nolan, už David Lynch zvládl v Twin Peaks.

28.3.2021 23:41:21

PM

Karty a další SG
Tak do dnešního dne jsem se mohl smířit s tím že tam budu mít pár anglických karet, protože budou jen k té knížce dobrodružství. Ale dneska to přestalo platit úplně, protože jako další SG byl odemknutý kůň a k němu samozřejmě další karty :) Začínám přemýšlet jestli není lepší si těch cca 800 připlatit (oproti upgrade packu) a koupit to už holt všechno komplet a mít to celé v angličtině, nebo zda objednat jen ten upgrade pack, ty anglické karty pak nascanovat a doufat že je nějaká dobrá duše tady přeloží do grafiky. Nebo tady někde najít návod jak udělat karty do grafiky :) No jsem zvědavý na další SG.

29.3.2021 16:08:55

upgrade
Nějak se v tom ztrácím. Mám v češtině základ (2. vydání) a Záhadu ztraceného města. Který pledge teda koupit, ať mám všechno? Jinými slovy: ať nekupuju, co už mám...

29.3.2021 20:01:12

Tak nějak si říkám...
...že je teď ten správný čas naskočit do Robinsona. Hru dosud nemám, ale už jsem se po ní ohlížel a mám ji ve wishlistu. Anglická verze mi nevadí, kniha scénářů vypadá dobře, SG jsou zajímavé a píší o nich že nebudou součástí retail verze, dá se k tomu pořídit skoro všecko všetně všech prom, k tomu sleva 5$ na gamefound :-) Vzhledek k tomu, že nejsem zatížen žádnou českou krabicí (+ k tomu vyjádření Albi), tak mám asi snažší rozhodování...

29.3.2021 21:30:03 | Upraveno autorem (porovnej)

dona42
Možná nic (e; U portalu je to někdy jako v šejkspírovské komedii.

괜찮아 Cokoliv, co vymyslel či vymyslí Christopher Nolan, už David Lynch zvládl v Twin Peaks.

29.3.2021 22:52:31

Polsko
Díval jsem se, že poštovné do Polska je jen za 5 euro
Je tu někdo, kdo pravidelně využívá takové ty boxy, co simulují, že máte polskou adresu? Šlo by to v tomto případě využít nebo je to nesmysl?

29.3.2021 23:10:51

dirtyfighting
Využíval jsem poštubezhranic, ale posledně to o něco zakoplo a primárně se začali profilovat na podnikatele. Vyšlo to každopádně levnějc.

괜찮아 Cokoliv, co vymyslel či vymyslí Christopher Nolan, už David Lynch zvládl v Twin Peaks.

30.3.2021 08:53:43

dona42
Potřebuješ Castaway Veteran a addony Treasure chest a gameboard replacement (deska z české edice se ti nevejde do krabice sběratelské).

30.3.2021 13:36:23

PM
Tak ty karty nejsou k tomu koňovi, ale jsou to další karty dobrodružství pro akci sběr. Dá se očekávat, že i pro další dvě akce přibudou dakší karty dobrodružství. Tady to asi někdo přeloží - koneckonců velká část treasure chest tu je ke stažení - jen se asi nedá očekávat, že budou ladit zadní strany.

30.3.2021 13:39:29

BoA

Nebude někdo organizovat multipledge Book of Adventures? Přidal bych se :-)

30.3.2021 16:45:42

to All
Ja by som sa tiež pridal :)

30.3.2021 17:08:08

BoA
Také mám zájem o jeden kousek a přidal bych se k hromadné objednávce.

30.3.2021 17:46:06


Rád bych si koupil hru česky. Nicméně dá se přikoupit KS only materiál? Na kolik by to vyšlo? A šel by to toho někdo?

2.4.2021 14:34:13

Černý Vlk

dá se koupit pouze upgrade pack za 55E +cca 20E poštovné - docela o tom uvažuji, zatím čekám co se ještě odemkne

2.4.2021 15:09:46

Chlapci a prípadne slečny, poraďte mi prosím Vás, že ak mám v pláne si zakúpiť Castaways veteran pledge (keďže vlastnín základ robinsona + záhadu strateného mesta), oplatí sa mi kúpiť treasure chest? Lebo v komentároch na gamefundu som videl, že je to viacc menej zbytočné vzhľadom na to, že niektoré veci z TCH sa v tom pledge duplujú a tým pádom ostáva málo obsahu z treasure chest. Aký máte na to Vy názor? Oplatí sa zakúpiť si ten TCH keď plánujem aj veteran pledge? Dík vopred za Vaše odpovede.

6.4.2021 11:54:08

Vybíráme z Bazaru

Architekti Západního království: Sběratelská krabi
Architekti Západního království: Sběratelská krabi
Akt. cena: 65 Kč
Končí za: 22 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas