Rex: Final Days of an Empire

xxxxxxxxoo hodnoceno 30x (Seznam vlastníků)

Rex: Final Days of an Empire - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Galakta
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

vaše dojmy
16.3.2012 09:28:38

Beholder
To navyseni pevnosti pro aliancni vitezstvi je v Dune tez, jen nevim, zda je to i v tech puvodnich pravidlech, ale snad vsude se na to hraje.

31.3.2012 12:35:16

sydo
ok, Ringo bude rád :)

31.3.2012 12:38:45

Sydo
v puvodnich pravidlech je psano,ze pokud aliance ziska tri pevnosti, vyhrala. Nicmene je zde uvedeno oficialne i volitelne prqavidlo pro delsi hru a jedno z nich je zvyseni poctu pevnosti nutnych k dobyti, ale neni to navazano na aliance, plati to pro vsechny i kdyz hraji bez alianci.

31.3.2012 13:16:02

...
Největší slabina Duny je imho nekonzistence pravidel a existence mnoha verzí pravidel (základní, pokročilé, rozšířené, domácí a kdo ví jaké ještě)

31.3.2012 13:18:31

Aliance v Rexovi
neni to nic, co by nejak menilo muj nazor na hru tim co onim smerem, ale trochu mi prijdou ty aliancni pravidla v Rexovi svazujici. Jsem sice v alianci, ale nemuzu v podstate az na asi jedno pravidlo navic vubec nic. Nekona se aliancni vypomoc s vlivem, nemuzu si vymenovat s aliancnim spojencem informace a to jsou podle me dve docela zasadni veci, proc by vlastne aliance mela vubec vzniknout, mimo cistokrevny kalkul, ze ve dvou se budou ovladat 4 pevnosti lepe. V Dune to sice vypada jako neorganizovany chaos bez pravidel, kdy se muze takrka vsechno a aliancni spojenci si klidne zajdou za dvere a domluvi se na cemkoliv, ale nemyslim ze by to nejak zasadne zkazilo hru. Tyhle moznosti maji vsechny strany.

Zajimal by me jedna vec. Stala se nam v Rexovi takova zvlastni situace. Byl jsem s Beholderem v alianci, zautocil na me Lazax, ja jsem pouzil sveho petkoveho leadera. Mam dva petkove. Nastesti nebyl zradcem. Jenze v dalsim kole na me zautocil zas a ja iuplne zapomel, ktereho vudce jsem pouzil, jednoho z tech petkovych, ale ktereho. ak jsem se Beholdera zeptal, jestli nevi, ktereho jsem pouzil, nacez se na nas sesypala kritika, po te co mi to rekl, ze je to poruseni pravidel. ajimalo by me, jestli tohle bylo uz za hranou nebo ne. Protoze to bylo proste jen o tom, ze jsem si nevzpomel. V teto souvislosti jsem si vzpomel na drobny minusek, ktery bych Rexovi udelil za provedeni zetonu leaderu, ktere jsou malinkate, nevyrazne a prakticky je jen lisi cislo s malinkatym popiskem. Chybi mi ty velke portrety vudcu, proste vetsi zetony Zato u zetonu zacinajiciho hace uz je nchybelo, aby byl velky jak kuchynske hodiny:-)

31.3.2012 13:24:58

Beholder
ty pravidla jsou konzistentni, ty mnozstvi house rules jsou dany v podstate letitosti hry, kdy za ta leta si tam kazdy neco pridal, neco vylepsil a vznikl z toho solidni gulas. Navic ti, kteri udelali opravdu kompaktni remaky, tak si udelali i pravidla, kd zase vlozili kousicek nejake te lidove tvorivsti. Ja se drzim proste tech pravidel puvodnich, zadne house rules neprijimam a mam pocit, ze takhle je to proste nejcistsi. Dokonce jsem se rozhodl vypustit zcela i jakekoliv rozsireni vcetne Residual poison.

31.3.2012 13:27:55

Ringo
V tom dotazu, jakého leadera jsi předtím použil, není žádný problém. Povoleno je diskutovat cokoli za podmínky, že je to veřejně a neukazují se přitom žádné karty. Ale tomu druhému zase nic nebrání v takové situaci ti prostě naoplátku zalhat :)

31.3.2012 16:41:54 | Upraveno autorem (porovnej)

Jezura
takze rici si muzeme cokoliv, ale jen verejne? Jen obsah karet se nesmi?

31.3.2012 18:00:22

Ringo
I obsah karet se může probírat, ale všechno veřejně. Nesmíte je ale ukazovat, takže kdokoli může kdykoli lhát.

V pravidlech je to přesně dané a je to celkem rozdíl oproti Duně.

31.3.2012 18:37:00

prvni dojmy
v hradisti sme dali jednu hru v 6, dunu sem predtim nehral. Moc moc me ta hra bavila fakt super, zvraty, zmena spojenectvi (zrada), epicke bitvy i epicke zrady generalu. ta hra mela vsechno. Ale myslim ze ze zacaku se hrac muze trosku ztracet nez dojde na to jak to spravne hrat. Ja za sebe urcite doporucuju a tesim se az si to zase zahrajem

15.6.2012 14:15:11

Včerejší hra v 5
Dva jsme hráli po druhé, tři hráli poprvé. Tento počet je z hlediska aliancí dosti blbý, nicméně stejně jsme udělali 2 dvojčlenné aliance a pátý hráč (Letnev) chtěl hrát sám. Aliance se zformovaly cca v první třetině nebo polovině hry. Vytvořila se silná aliance Lazax+Hacan (já jsem byl Hacan), druhá aliance byla Sol+Jol Nar.

S těmito aliancemi jsem nesouhlasil, protože mi přišla kombinace Lazax+Hacan moc silná (hodně influence + "teleporty" nebo snížená cena za nasazení). Ale ostatní to tak chtěli, takže jsme to zkusili. V předposledním kole kole hry to vypadalo na vítězství aliance Lazax+Hacan v 8 kole, protože 4 pevnosti se nám nepodařilo vybojovat/udržet a Sol svojí podmínku nesplňoval a nesplnil by.

Hráli jsme i s tím skvělým svinícím doplňkem - betrayal kartami. Měl jsem tu čtyřkovou s tím, že musím mít ve hře více jednotek než spojenec. Věděl jsem, že to nemám šanci splnit, protože jsem v bojích o udržení pevností přišel o vše, takže jsem využil v posledním kole možnost porušení aliance a zformování nové (karta příměří, kterou mi seslalo na poslední kolo samo nebe :) ). Odkopl jsem Lazaxe a spojil se se slabým Letnevem. Ostatní se spojili proti nám, takže poslední kolo bylo 3 na 2.

Potřeboval jsem udržet jednu jižní pevnost aby Sol nesplnil svou podnímku. Byl jsem si jist, že skoro nemám šanci (ale neměl jsem na výběr, protože kdybych nezradil Lazaxe já, tak mě zradí on svojí betrayal kartou). Díky neskutečné haluzi - měl jsem zrádce pětkového leadera sola, jsem pevnost udržel a Letnev, který se hezky oslabil v souboji v druhé pevnosti (pojistka, kdybych já souboj prohrál) se mnou vyhrál v alianci. Jenže já jsem ho místo podání ruky zradil (zbyla mu jen 1 jednotka po souboji a já díky zrádci nepřišel v bitvě o žádné, takže jsem jich měl více než on). On měl sice sedmičkovou betrayal kartu, ale nesplnil podmínku, takže jsem famózně vyhrál sám.

Hodně napínavá partie (hlavně v posledních dvou kolech), ale plná haluzí a štěstí. Proto hru stále hodnotím, jako skvělou ameriku, ale na AGOT to prostě nemá :)

30.9.2012 14:45:45 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Spící bohové
Spící bohové
Akt. cena: 1435 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas