Proroctví - Vodní říše

xxxxxxxooo hodnoceno 113x (Seznam vlastníků)

Proroctví - Vodní říše - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Proroctví
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ALTAR
Z-Man Games
Autoři: Vlaada Chvátil
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Info k rozšířením

Tohle mi poslali z Altaru
---------
Dobrý den,
Dračí a Vodní říše hratelné s 3. vydáním základu by měly být dostupné v
průběhu
července, nové rozšíření Říše Chaosu snad do konce roku.
S pozdravem
Martin Kučera
3.6.2009 09:32:15

Rise chaosu
Nevim jestli je nekde diskuse, kazdopadne obsah uz je v podstate urceny, jen nejsou jeste doladene nektere konkretni veci. Bude tam:
- samozrejme dalsi sfera s vlastnim hracim planem (a zpusobem jeho prochazeni), a kartickami
- tri nove rasy
- a jeste jeden novy herni prvek, o kterem toho ale zatim nevim dostatek a nechci podavat neake zavadejici informace

20.1.2011 11:26:04

to Bouchi
tak čo? ako to vyzerá? bude tá vodná ríša tak ako si avizoval? ;-)

31.1.2011 10:57:11

karticky
Podle nejnovejsich informaci z vyroby mi karticky dorazi v patek nebo v pondeli (je to tak pul napul, jestli je stihnou pripravit k expedici a pridat k dalsim zasilkam driv nez si pro ne prijede PPL).

2.2.2011 08:54:57

karticky
Bouchi,
chapu to spravne ze bude balicek kompatibility pro vodni risi a prvni a druhou edici a i balicek kompatibility pro zaklad I. a II. edice s III.edici?
ude to treba u vas na eshopu? Je stanovena nejaka cena? .....

2.2.2011 10:28:36

rozšíření
dá se někde seriozně zjistit, kdy bude toto rozšíření v prodeji??

21.3.2011 10:33:45

to ta"jemna"
to by som aj ja rád vedel. firma altar má u mňa ďalší negatívny vrub. a to po konverzácií s Bouchim už vyzeralo, že zmením na ňu názor :-)

21.3.2011 14:08:24

Na Bouchiho a na Altar to prosím neházejte...
... stojí to na tom, že jsem se zatím nedostal k tomu, abych upravil pravidla Vodní říše, aby byla kompatibilní se třetí edicí...

21.3.2011 19:18:24

Vlaada
a je reálná šance, že se k tomu v dohledné době dostaneš?

21.3.2011 19:28:30

to Vlaada
ok. beriem späť :-)

22.3.2011 06:53:23

ta"jemna"
Kdy bude v prodeji v bezne obchodni siti, to bohuzel v teto chvili nedokazu rict. Proc, to vysvetlil Vlaada.
Primo u Altaru v prodeji je, protoze karticky jsou hotove a pravidla muzeme tem, kdo si to v e-shopu koupi, doposlat pozdeji (pricemz do te doby v podstate staci ridit se tim, ze pri rozporu maji prednost nova pravidla zakladu ci Draci rise).

22.3.2011 10:44:54

...
každopádně děkuji Vlaadovi a Bouchimu za reakci.

22.3.2011 10:49:31 | Upraveno autorem (porovnej)

Done...
Tak jsem právě dodělal poslední úpravy pravidel pro druhou edici... uff... Tak snad už se dočkáte... sorry... věci, co jsem myslel, že mi zaberou pár hodin, trvaly několik dní...

9.4.2011 00:11:36

Vlaada
A k jakym zmenam doslo? :) Staci jen strucne.

9.4.2011 08:05:28

oplprokop
Oproti Dračí říši jsou změny menší...

Úprava pár karet, především nových Artefaktů a schopností z Vodní říše (oslabení těch přehnaně silných), drobné změny v cenách Pokladů, lepší formulace textů některých karet...

Pro US verzi navíc několik nových komponent (oni mají trochu menší herní plán a trochu větší kartičky, takže to měli uprostřed trochu hustý - teď se tam prostě plácne velkej disk s Ostrovem Pokladů, a bokem je zvláštní herní deska, kam se dávají schopnosti z cechů i z říší... protože i herní plány říší mají menší, a nevejdou se jim tam balíčky schopností).

No a docela zásadně překopaný pravidla (lepší struktura), změny v Ostrově pokladů (jsou odkryty tři karty místo dvou, a je povoleno koupit i více pokladů najednou - měl jsem dost stížností, že cesta na ostrov nestojí za tu časovou ztrátu), změny ve variantách hry (hrdinská varianta už je přebytečná, když je to už v základu, i něco nového, apod.), jak funguje Kooperativní a Sólo hra s Vodní Říší atd.

A mnohem podrobnější dodatky, s vysvětlivkami ke složitějším kartám, které tam chyběly... např. jak přesně funguje Dvojník, nebo co když zkoušíš použít Velkou knihu kouzel na Časovou smyčku (která se dá použít jen jednou za dvě kola)... za to hlavně dík Jirkovi Baumovi, kterej mi poslal asi 260 připomínek (většinou drobnosti, ale pár docela zásadních postřehů se tam najde...

9.4.2011 12:55:41

Vlaada
diky

9.4.2011 16:52:47

Dostupnost doplneneho vydani
Tak potvrzuji, ze Vladovy upravy pravidel jsou zpracovane a cca od pulky dubna se Vodni rise opetne propracovava na pulty prodejen.
(A pokud nekdo touzi upgradovat si starsi vydani, jsou v altarim eshopu k dispozici i samostatne balicky karet k Vodni risi a k zakladni hre.)

26.4.2011 18:45:15

Bouchi
A pokud již mám verzi kompatibilní se všemi vydáními, kterou jsem si objednal někdy okolo osmého dubna, budu potřebovat ta upravená pravidla nebo se mně to netýká??

27.4.2011 07:25:14

Prior
V takovem pripade jsi s nejvetsi pravdepodobnosti mel v te krabici prilozeny tristrankovy soupis vsech uprav a doplneni.
(Pokud tam nejakym nedopatrenim nebyl, tak napis na kontaktni adresu altariho eshopu a dostanes ho v PDF.)

27.4.2011 18:25:35

Bouchi
Aj, už to chápu, mně akorát zmátlo, že se tu mluví o nějakých dalších úpravách. Ještě jednou díky za vyjasnění :)

27.4.2011 18:30:54

otázka
mám otázku na tých, ktorí majú nové vydanie tohto rozšírenia. aké rohy majú karty v ňom? hranaté (ako karty v 1. a 2. vydaní základnej hry) alebo oblé (ako majú karty v 3. vydaní hry). je to pre mňa celkom dôležité vedieť. dajte vedieť prosím :-)

7.7.2011 13:04:29

monkeyml
Tak nevím, jestli jsi pečlivě četl přízpěvky tady v diskuzi, ale jestli jsi podobně nechápavý jako já, tak mám takový pocit, že tam jsou jak ty oblé, tak ty hranaté, ale můžu se ti mrknout, jestli chceš.

7.7.2011 20:26:48

riešienie
úplne naj by bolo odfotiť fotky zo starých edícií a z nových - dať vedľa seba na porovnanie ... predsa len sa hovorí lepšie raz vidieť ako 100X čítať v diskusii :)

7.7.2011 21:32:28

karty
na rozdiel od dracej rise , kde bolo poznat , ze ide o novu ediciu , vodna risa je akasi tajomna . V obchode vam krabicu neotvoria , takze neviete , ci ide o stare zasoby alebo nove vydanie . Vie uz niekto , ako rozoznat to najnovsie vydanie ?

24.9.2011 23:51:06

nova edice
V obchode by se nova edice (presneji receno doplnena, protoze nejde o nove vydani vsech komponent, ale o doplneni dvou balicku karet a jedne trojstranky uprav pravidel do krabice) mela poznat podle toho, ze je vzadu na folii oranzove kolecko s napisem "lze pouzit s libovolnym vydanim zakladni hry".
A i samotna skutecnost, ze je krabice zafoliovana, by mela na 99 % znamenat, ze jde o doplnene vydani. Protoze v okamziku kdy vyslo 3. vydani zakladu, se dodavky Vodni rise stoply a az do letosniho jara se posilala jen tem obchodnikum, kteri si ji vyslovne prali, i pres upozorneni ze je jen pro stary zaklad. Coz bylo jen nekolik malo kusu a ty ve folii nebyly. Cili stara zafoliovana Vodni rise by znamenala, ze jim tam lezi
dele nez tri roky.

26.9.2011 18:31:11

Dostupnost

https://obchod.altar.cz/proroctvi-vodni-rise-2-vydani-p-1058.html?zenid=03qt140is16l683pflniol68a7

6.2.2021 00:05:56

Vybíráme z Bazaru

Scythe(CZ) + Nová setkání(CZ)
Scythe(CZ) + Nová setkání(CZ)
Akt. cena: 1250 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas