Proroctví - Vodní říše

xxxxxxxooo hodnoceno 113x (Seznam vlastníků)

Proroctví - Vodní říše - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Proroctví
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ALTAR
Z-Man Games
Autoři: Vlaada Chvátil
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Info k rozšířením

Tohle mi poslali z Altaru
---------
Dobrý den,
Dračí a Vodní říše hratelné s 3. vydáním základu by měly být dostupné v
průběhu
července, nové rozšíření Říše Chaosu snad do konce roku.
S pozdravem
Martin Kučera
3.6.2009 09:32:15

vodná
má niekto aktuálnu informáciu,či bude nová vodná ríša aspoň do konca roka?

11.9.2010 21:19:35

dedo
v časopisu pevnost psali, že to má být v prosinci, ale že to závisí na autorovi..

12.9.2010 11:51:29

vlaada
bude do vianoc ?

21.12.2010 23:12:21

dedo
se ptáš tři dny před vánoci? Nebo o kterých Vánocích mluvíš???

21.12.2010 23:42:05

v pevnosti
písali, že koncom listopadu pokiaľ viem, ale sledujem to stále a nič. je to altar a tí na to pravidelne serú, takže rátam že to bude až v novom roku :-( už na to celkom čakám. síce mám prvé vydanie, ale to druhé vraj má byť upravené, tak si chcem kúpiť aj to, aby som mal kompletne celú hru už "upravenú" :-)

22.12.2010 07:43:08

upresneni
V Pevnosti se AFAIK nepsalo o konci listopadu, ale o prosinci, a proti "je to altar a tí na to pravidelne serú" se rezolutne ohrazuji - karticky jsou uz davno vytistene a od poloviny prosince cekaji na tzv. protlacovani (vyrobni postup, kterym se u karet dociluje kulatych rohu). Bohuzel v te firme letos koncili s praci uz 17. 12 a ted v lednu tam jeste stale probihaji inventury, takze hotove balicky karet by mely byt na konci ledna.
A jinak kdo ma 1. vydani Vodni rise, tomu postaci si pak u Altaru objednat jen ty balicky karet.

18.1.2011 09:58:07

to Bouchi
hmmm...tak neviem ako by sa to malo označovať, keď má jedna firma stále problémy s termínmi? ;-) keď nie je chyba na ich strane, nech zmenia firmu, ktorá im tlačí karty. ozaj som zvedavý, či to bude na konci januára :-) čo sa týka mňa, tak už si chcem kúpiť celú hru, lebo zo starej som vyhodil krabicu, čo ma celkom mrzí a aj tak tie staré karty podarujem do klubu, samozrejme spolu s plánom :-)

18.1.2011 10:44:06

monkeyml
Hm, kdyz pises "stale", muzes uvest dejme tomu 5 prikladu (nebo aspon 3) za posledni 3 roky, kdy mel Altar "problem s terminem" a bylo to jeho vinou? (Tj. nepocita se napriklad zpozdene dodani zdrojovych materialu autorem - nebo bys na to poradil zmenit autora? :-))
A jinak s tiskem karet zadne komplikace nebyly (takze proc menit tiskarnu), problemy byly napr. v prvni fazi se sehnanim tzv. karetniho papiru v potrebne gramazi a formatu (coz se netykalo je nasi tiskarny, ba ani jen Ceske republiky, a mam to potvrzeno z vice zdroju). Plus ted to lezi u zpracovatelske firmy, kterou taky neni duvod menit, protoze proste poprve vyroba spadla do obdobi dva tydny pred koncem roku, takze ted uz budeme vedet, ze v te dobe jsou tam cca 4 "mrtve tydny" a prizpusobime tomu planovani.

18.1.2011 12:54:51

objednať balíček kariet ?
takže ak som správne pochopil pre tých čo maju prvú verziu PRORO + DR a VR (to mám ja)
tak ak chcem prípadne ríšu chaosu a dotiahnuť sa na nové vydanie musím si:
A, kúpiť komplet novú hru
B, len doobjendať kartičky - to platí aj pre pôvodnú hru aj pre ríše ??
mám v tom trochu zmätok, objasnil by mi to niekto prosím ??

18.1.2011 13:08:46

to Bouchi
1. dátum vydania dračej ríčš
2. dátum vydanie vodného sveta
3. dátum vydania rozšírenia dorn
máš tu tri príklady. neviem v akom si spojení s vydavateľstvom altar, ale v mojom okolí sú ľudia celkom zdatný (až príliš zdatný) a pohybujú sa v hernom svete, živý ich a vyjadrili sa podobne. altar servis - nespokojnosť. je to skôr fakt ako nadávania alebo urážanie tejto spoločnosti. nechápem prečo píšu nezmyselné dátumy, ak ich nevedia splniť, prípadne prečo nedajú na svoju stránku pravidelné informácie o tom, prečo mešká vydanie a pod. bohužiaľ je to tak a ja (a mnohí iní) ako potenciálny zákazník nie som s tým spokojný. ak to porovnáš s FFG...hmmm...každopádne sa tu nechcem naťahovať alebo hádať. je to môj názor. ty máš iný. a btw. mne ako zákazníkovi je jedno, kde to viazne a prečo, firma ktorá vydáva hru, nech už si to zariadi. to je biznis :-)

18.1.2011 13:54:23

to faarha
já jsem na tom jako ty - mám vse z prvního vydání

K základu Altar sliboval - ze kdyz se nekam zaregistrujes tak ti pak nabidnou ke koupi jen balicek karet ---- ale to uz bylo davno ... kdyz jsem se tam jednou protelefonoval (po tydnu usilovneho telefonovani se mi to podarilo) ... tak mi rekli ze jeste nic nevede a porad nevi jestli budou, kdy budou apod. .... no a porad ticho... ze stranek se nic nedovis ...

No a ta jsem proroctvi uklidil hluboko do skrine a koupil si novy talisman od FFG

18.1.2011 14:02:04

to Bouchi
ako píše tomasV - takto to presne funguje...biznis...na to asi v altari príliš neberú ohľad...jednoduché :-)

18.1.2011 14:19:06

to monkeyml
1) Jo, beru, tam byl ze strany Altaru skluz neco pres mesic (v Pevnosti se avizoval duben, vysla na zacatku cervna).
2) Neberu, psal jsem o prikladech, kdy slo o vinu Altaru. Skluz Vodni rise (pokud se bavime o te doplnene) maji na svedomi okolnosti, ktere Altar ovlivnit nemohl a v dobe anoncovani v Pevnosti, ze bude v prosinci, ty okolnosti jeste ani nebyly znamy.
3) Tam bylo zpozdeni necely mesic, a sice to v podstate je vina Altaru, ale ne proto, ze by oznamil "nesmyslny termin" (predobjednavky se spoustely kdyz slo rozsireni do vyroby, coz se dela standardne), ale proto, ze po vytisteni karet se ukazalo, ze u nekterych jsou spatne ruby, cili se ty chybne musely vytisknout znovu. Tim samozrejme padly naplanovane terminy dalsiho zpracovani a vklinily se do toho jine zakazky, ktere vyrobce samozrejme musel realizovat (tezko je mohl kvuli nam posouvat).

"neviem v akom si spojení s vydavateľstvom altar" Nooo ... jsem insider. :-)

"ak to porovnáš s FFG...hmmm..." tak jaksi budes porovnavat neporovnatelne - vydavatelskeho giganta s minifirmou (ne-li s mikrofirmou).

tomasV: "ze stranek se nic nedovis ..." Na strankach jsou veskere informace, ktere jsou k dispozici. Tezko tam muzeme psat, kdy neco bude, kdyz to nevime.

18.1.2011 16:19:34

to Faarha
Spojujes dohromady dve nezavisle veci:
a) poridit si Risi Chaosu (az ji Vlada dokonci)
b) "dotiahnuť sa na nové vydanie"

Jelikoz Rise Chaosu bude s nejvetsi pravdepodobnosti obsahovat i karticky v provedeni pro 1., resp. 2. vydani zakladu, tak postaci si ji koupit a zkombinovat s tim, co mas.

Pokud chces ovsem Proroctvi "upgradovat" na nove vydani (co do funkcnosti), budes potrebovat karticky pro 3. vydani zakladu (ty by nam mely dorazit zaroven s temi balicky pro Vodni risi), nove karticky pro Vodni risi a sadu komponent pro Draci risi (desticky ras, balicek karet, sadu zetonku). Pokud bys chtel upgradovat i co do vzhledu, potreboval bys jeste desticky postav z 3. vydani zakladu, sady zetonku zlata a zkusenosti, figurky ze zakladu a z Draci rise (jsou z lepsiho materialu, takze trvanlivejsi), herni plan ze zakladu (je o neco vetsi a je rozeviraci, neni to "puzzle") a z Draci rise (mista pro karticky jsou resena podobne jako ve Vodni risi, tedy tmave a svetle polopruhledne obdelniky).

18.1.2011 16:33:25

to Bouchi
ok. tak ešte poznámka k tej internetovej stránke. hneď by som to inak bral, keby som v novinkách našiel také niečo ako bol tvoj posledný post. rozumieme si? ;-) a už aby tu bola tá vodná ríša a samozrejme aj ríša chaosu :-)

18.1.2011 18:44:06

to TomasV, Bouchi
tak Altar a tá ich slávna stránka
Emailoval som im asi 4x , ohladom Dračej ríše, a ešte neičo ... pointa , nedopovedali mi ani na jeden mail, tak bud ho maju pre srandu králikov, alebo neviem. :(

Tak mne ide hlavne o hrateľnosť, píšu že nebudú ti sedieť kartičky z toho, toho rozšírenia,
ja mam základnu 2. verziu, čiže rozkladací plán , tvrde hrubé kartičky postáv (tie na plán) a rezané karty
Dr a Vr mam trhane kartičky a tak isto aj postavičky
funguje tak už vyše 5r a veselo si hráme
neviem či prinesie 3. verzia aj zmeny v mechanike hry alebo ide len o grafický a imidžový uprgade aby sa dotiahli na západný trh, aby to bolo porovnateľné s angl. prekladom hry. - a stotožnujem sa s touto ideou

čiže ak to bude tak ako vraví Bouchi : "Jelikoz Rise Chaosu bude s nejvetsi pravdepodobnosti obsahovat i karticky v provedeni pro 1., resp. 2. vydani zakladu, tak postaci si ji koupit a zkombinovat s tim, co mas."
tak potom nie je problém či už budete mať novú, starú verziu
hra to bude tá istá :) ( akurát časom lezú ti malé sklenené kamienky na nervy, no ale je to ŠTÝL :D )

18.1.2011 19:26:05

to Faarha
tretie vydanie malo mierne upravené a vyvážené pravidlá a karty a to isté sa týka aj nového rozšírenia dračej ríše, ktoré je skutočne výborné. pribudol žetón zúrivosti za škreta (v starej verzii nebol - ale nie som si istý) a hlavné je, že pribudli nové varianty hry. kooperačka a solitare hre a dá sa nastaviť aj ich obtiažnosť pomocou žetónov sily pre strážcov. takže tam rozdiely sú. či budú nejaké rozdiely aj v novej vodnej ríše, tak to neviem.

18.1.2011 20:10:45

to Faarha, monkeyml
Faarha: Kdyz mi pres zdejsi zpravy napises, z jakeho mailu (nebo pod jakym jmenem) jsi ty dotazy posilal, uzu proverit, co se s nimi stalo. Kazdopadne vem v uvahu i moznost, ze zpravu jednim nebo druhym smerem sezere po ceste nejaky spamfiltr ci podobna vec (jednu dobu napriklad byvaly problemy s dorucovanim mailu -ci odpovedi na ne - z domeny azet.sk).

V 3. vydani zakladu se menily nektere karticky a taky pravidla. Proto se v 2. vydani Draci rise adekvatne upravovaly karticky (plus pribyla pravidla pro kooperativni hru a tymovou hru, plus se upravovaly rasy,...) A nasledne se upravovaly i karticky Vodni rise, aby sedely s novym zakladem a Draci risi.
Takze rozhodne nejde jen o "grafický a imidžový upgrade", i kdyz je pravda, ze ty zmeny se napred objevily v US vydani 2007 a odtud byly prebrany do CZ vydani 2008 (protoze udrzovat dve rozdilne varianty by Vlada nezvladal).

monkeyml: Pribyly taky zetony vylepseni zbrane pro trpaslika (souvisejici se zmenou trpaslikovy zbranove schopnosti). A jak pisu vyse, zmeny se objevily i ve Vodni risi (protoze napriklad sada artefaktu z 1. vydani Vodni rise neni co se vzajemnych ucinku tyce kompatibilni s artefakty ze 3. vydani zakladu).

18.1.2011 20:30:30

to Bouchi
tak ten mail už nie je podstatný keďže čo som chcel vedieť už viem (najmä vďaka ZH z forka)
tak a viem si reálne predstaviť úpravu rasy troll , keže je nehrateľna (i keď som s nou minule vyhral ako troll mystik, a to len náhodou keže v prvom mojom kole som si vzal sklenenú horu - +2 vôle za 4 životy a mal som 8 a som veažil každeho, čisto LUCK )
tak to rád počujem že bude aj remake, začnem asi uvažovať o reedicii mojej zbierky, pripadnej riši Chaosu, no momentalne skillime BSG a WoW TBG (učim kamošov Dorna), čiže hier mam dosť.... ale aj na proro dojde, len či v novom šate, to sa uvudí.
Proroctví je moja srdcovka , keďže je to moja prvá doskovka.

ale aj tak vďaka za ochotu Bouchi

18.1.2011 20:59:43

Faarha
proroctví je pre mňa tiež srdcovka, lebo to bola prvá stolovka, ktorá ma zároveň aj stiahla do sveta stolných hier. nemám to s kým hrať a preto mňa veľmi potešila solitare varianta. a tretia vydanie a nová dračia ríša sú urobené fakt super.

18.1.2011 21:42:57

to Faarha
Jo, troll je jedna z ras, co se jim rasove schopnosti zlepsily (pak jeste trpaslikovi a skretovi). Naproti tomu elf byl trochu oslaben (musi si davat vetsi pozor, protoze umira uz kdyz mu zivoty klesnou na 0).

(A ten mail me ted zajima hlavne z hlediska zjisteni, kde doslo k problemu - jestli ty tvoje dotazy nedorazily k nam, nebyly zodpovezeny nebo odpovedi nedorazily k tobe.)

18.1.2011 22:24:49

to Bouchi
už je tomu už nejaký ten rok, fak bolo to dáávnejšie, no už si presne nepamätám že odkial som to písal , no s najväčšou pravdepodobnosťou z mojho jedneho mailu - ti ho pošlem do správy

ale fakt už to nie je dôelžité, keďže som sa v podstate pýtal na to či sa chystá nove rozšírenie asi ešte v čase ked Vlaada o Riši chaosu len premýášľal
a neviem čo ešte

19.1.2011 21:12:03

dotaz
Nějak se v tom ztrácím. Chci si taky pořídit vodní říši. Mám první vydání a k tomu i dračí říši. V krámě mi řekly, že vodní říše je z roku 2006 a to je vše. Když jsem se ptal, jestli je kompatibilní s mou verzí hry tak nevěděli. Proto prosím o radu. Verze z roku 2006 bude hratelná s Proroctvím 1 vydání?

19.1.2011 22:01:46

brko
V soucasnosti prodavana Vodni rise je hratelna s 1. nebo 2 vydanim zakladu (obsahuje potrebne karty v obou provedenich).
Takovych Vodnich risi by ale melo byt po obchodech jen par a ty, ktere zacneme dodavat do obchodu v unoru (pote co bude hotovy ten "balicek kompatibility" uz budou hratelne i s 3. vydanim.

19.1.2011 22:15:09

3tia expanzia
Ja len tak pomimo, je niekde diskusia o tom čo by asi mohlo byť, alebo čo by hráči chceli v avizovanej Ríši chaosu ???
ak nie tak mohol by som niekde (bud na PRORO, alebo VR, DR diskusiach) takú tému založiť ?

20.1.2011 10:32:58

Vybíráme z Bazaru

Castles of Burgundy 20. výročí - všechna rozšíření
Castles of Burgundy 20. výročí - všechna rozšíření
Akt. cena: 910 Kč
Končí za: 9 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas