Pocket Battles: Celts vs. Romans

xxxxxxoooo hodnoceno 11x (Seznam vlastníků)

Pocket Battles: Celts vs. Romans - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: válečná
Čeština: není
Vydavatelé: Z-Man Games
Autoři: Francesco Sirocchi
Paolo Mori
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

jaké to je

Hráli už jste, stojí za ty 4 kila ?
6.7.2010 17:58:53

taky mě to láká
jenom mi přijde, že je to trošku předražený... na bgg to vypadá na pár kartiček a kostek

6.7.2010 20:41:32

stoji to za to
taky jsem myslel ze to jsou karticky, ale jsou to zetony (proste z nejake tluste lepenky ze ktere se delaji tokeny), a je to docela zabavne. Nekoho ale muze stvat caste hazeni kostkou.

6.7.2010 21:02:13

PJ

Falco
Nechceš své dojmy ze hry poněkud rozvést? Také mě tento kousek zaujal...

6.7.2010 21:16:26

BGG
Na BGG jsem se už před hodně dlouhou dobou dočetl, že je to spíš docela propadák. Záleží jenom na prvotním rozestavení jednotek a pak už se jenom cca 10 minut hází kostkama s minimální šancí cokoliv změnit. Další tak trochu nesmysl je pro mě právě ta kartonová verze, která akorát navyšuje cenu a podle mě se lisované vrstvy papíru ohrají mnohem rychleji než třeba plastové karty, které by pak byly podle názvu skutečně do kapsy. Osobně mě to mrzí, protože hru mám v hledáčku asi půl roku, ale na druhou stranu už několikrát jsem nesouhlasil s BGG s přibývajícími zkušenostmi. Tudíž stále nezatracuji.

8.7.2010 13:36:36

na BGG
jsou jak dost nadšené ohlasy, tak naprosté rozčarování z této hry...

8.7.2010 14:23:04

Počáteční rozestavění
Ty jednotky nejsou statické. Během hry je můžeš v rámci přesunu nebo tzv. taktického přesunu za akci šibovat sem tam.

8.7.2010 14:39:16

teď už vím
Paráda, teď už přesně vím, jestli se vyplatí

50:50 :-))

8.7.2010 14:48:08

50:50
Jinými slovy za 200,- by to byl pravděpodobně hit.

8.7.2010 15:15:52

Havelock
Njn, ale pod 350 se s touhle hrou s ohledem na nakupku moc nedostanes...:(

8.7.2010 15:45:22

stojí za to
Mě ta hra dost překvapila ,hledal jsem hru do kapsy na cesty a byl jsem mile překvapen a už se těším na rozšíření.

8.7.2010 23:38:42

Dojmy
na prvni pohled mi to prislo vyborne a kartonove kousky jsou super, za 4 stovky mi to prijde slusna cena. Nicmene po par hrach nabyvam pocitu ze Rimani jsou o neco silnejsi (lepe receno Keltove potrebuji o neco vice stesti, protoze maji spise nez variabilitu kostek, kostky zdvojene (mysleno rimani maji spise 3,4 a Keltove 4,4) a take o neco vice vydrzi jejich jednotky takze je sanci ze vrati ranu. a nektere vlastnosti (rychlost) mi neprijdou tak uzitecne. Sice muzete vystartovat do utoku ze zadnich rad a vepredu mit slabe jednotky na kryti ale stejne. Jinak jsem se hrou velice spokojen, ted jsem ji mel na dovolene.

9.7.2010 08:28:03

prevaha Rima
No nevim, jak funguje herni mechanismus, ale pokud se hra snazi trochu verneji simulovat charakter bitev mezi Rimany a keltskymi kmeny, tak to moc velka zabava byt nemusi. Podivejte se na vysledky tech stretu a na to jak probihaly... Dle toho co pise Falco by to mohlo sedet: Keltove jsou rychli, odvazni, nebezpecni, ale hrrr na ne tak trochu bez ladu a skladu, proti nim stoji disciplinovana, skvele vycvicena, vyzdbrojena a vybavena rimska pechota s kvalitni velitelskou strukturou a osvedcenou nadrilovanou taktikou sitou na miru prave temto stretum...

9.7.2010 12:22:54

PJ

majovky
Historická fakta jsou jedna věc a design moderní společenské hry zase věc druhá. Pokud někdo udělá asymetrickou hru pro dva hráče, kde je jedna strana výrazně slabší bez nějaké jiné kompenzace, je to podle mě chyba.
Je mi totiž jedno, že je to historicky věrné, ale osobně se mi za tu slabší stranu nebude chtít hrát. Leda to hrát na víc partií s prohozenými stranami...

9.7.2010 12:45:22

DD

to PJ
No jasne sice se daji prohodit strany, nicmene kdyz bude jedna porad prohravat a druha stale vyhravat, tak to nemusis hrat a muzes vysledek napsat rovnou :o). Taky jsem za to ze design hry by mel reflektovat historii jen do urcitych mezi (napriklad zbroj, typy jednotek a tak) ale urcite ne to kdo v te historii koho porazil.

9.7.2010 12:47:37

PJ
Ja samozrejme netvrdim, ze to je dobre nebo spatne. Jako hra pro dva to pak moc velka zabava byt nemusi, to je urcite fakt. Ony ale ty bitvy zas tak jednostranna selanka taky nebyly, urcite bych s rimskym legionarem nechtel menit, kdyz si predstavim, jak tam tak stojim se stitem a mecem v rukou a zene se na mne ta silena rozdivocela horda... brrrrr! U historickych her je to holt trochu problem. Spousta lidi pak zase rve, ze to neni realisticke, vsem se nezavdecis :) Ale souhlasim, ze sanci na vyhru by mely mit obe strany, jinak to neni sranda. Druha vec jsou komplexnejsi simulace, kde si clovek muze vyzkouset a vychutnat, jak to asi fungovalo, byt je to jednostranne, ale to nebude tenhle pripad, ze...

9.7.2010 12:51:27

uplne nepodstatny info
tak jsem nakonec ty necely 4 kila zainvestoval do citadely, a myslim, podle tech ohlasu tady, ze jsem mozna nakonec udelal dobre... ;)

17.7.2010 12:56:50

PJ

schula
Citadelu mám skoro 4 roky, už jsem jí fakt dlouho nehrál, včera jsme si zase dali partičku a vůbec nikoho to nebavilo. Takže já bych tuto hru klidně za Citadelu prohodil...

18.7.2010 18:20:42

samé dotazy ?
vypadá to docela zajímavě, lehká váha na wargames poli. Hru jste koupili na www.hras.cz nebo někde jinde? Na BGG je i dost všelijakých klonů a mutací. Docela by mne zajímal návod v čj. Nepřeložíte?

19.7.2010 16:13:22

pravidla
Pravidla se právě překládají, dá-li přítulka, budou během dneška nebo zítřka zaslány ke schválení.

19.7.2010 16:40:59

PJ
no, ted jsem si znova precetl nazev zpravy a divam se ze to vyzniva trosku ofenzivne, tak snad to tak nikdo nepochopil;) nicmene ja prave vcera dal u znamych particku citadely, a jsem velice spokojen - uz jenom proto, ze jsme hrali ve trech coz by s PB neslo:) nicmene na poli miniaturnich her pro dva zustava dal v hledacku jenom jeji koupe se odklada na neurcito:D.

19.7.2010 20:16:57

PJ

schula
Já to ofenzivně nebral, spíš mně spoluhráči pohaněli Citadelu a mě taky zvláště nebavila - a bylo to zrovna v den, kdys napsal svůj příspěvek. A Tahle hra mě docela láká a Citadela půjde nejspíš do dražby...

19.7.2010 21:54:02

PJ
no vidis a to je trebas jedna z vyhod citadely - muze ti ji pohanet vice hracu naraz;) jinak si myslim ze PB je presne ten tip hry, ktera by mohla mit nejaky demo- par karticek i trebas na obyc papiru za pade nebo stovku aby se clovek mohl rozhoupat jeslti ji chce nebo ne(teda spis jo;) jeste ze existuje bgg, dival jsem se ze je tam par karet z pana prstenu tak si je mozna vytisknu a zkusim zahrat a pak kdyztak koupim - zatim jsme koukal jenom angl. pravidla a z tech jsem si porad tu hru nejak nedokazal predstavit jaka bude, ale mozna me cesky navod tady odsud usetri praci a nakonec i penize...kdo vi;)

20.7.2010 19:18:31

rozšírenie
niekto. pardon konkrétne kosibratr napísal niečo o rozšírení.ozaj niečo také bude. A ešte raz sa opýtam aká ta hra je. trochu sa to tu zvrtlo s porovnávaním hry citadela čo si myslím že je to silno odlišné.

30.7.2010 15:06:07

klato
Rozsireni bude myslim elves vs orcs rikaji nekdy v zari nicmene bude jeste tenhle rok urcite :) uz ma i svou stranku na bgg
http://www.boardgamegeek.com/boardgame/66081/pocket-battles-orcs-vs-elves
porovnani s citadelou je dost offtopic protoze se jedna o zcela odlisne hry, nicmene je to zabavne lighweigth hra. Jak jsem psal, hrali jsme s pritelkyni vyvaleni na slunci. Ale necekejte slozite manevry, neni to wargaming. Za me ma +

30.7.2010 17:48:04

PB
No já jsem o ní uvažoval, ale po přeložení pravidel jsem Pocket Battles zavrhl. Na můj vkus až moc záleží na kostkách.

30.7.2010 20:01:35

Vybíráme z Bazaru

Monumenty věků
Monumenty věků
Akt. cena: 650 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas