nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Pocket Battles: Celts vs. Romans

Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: válečná
Čeština: není
Vydavatelé: Z-Man Games
Autoři: Francesco Sirocchi
Paolo Mori
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Je třeba zničit nepřítelův katapult, který decimuje naše řady. Pod deštěm šípů ženeme koně téměř do vyčerpání, a mnoho našich bratrů padlo. Nakonec se nám podaří dostat se k nepřátelské osádce a pobít ji. Vypadá to, že budeme ještě několik dní žít.

Příprava hry - výběr armády

V tomto balení máte možnost hrát za armádu Římanů nebo Keltů. Každá má svoje silné a slabé stránky. Poté se domluvíte, na kolik budete hrát bodů (většinou z rozsahu 60 - 100 bodů na armádu). A dále následuje samotná volba jednotek. Každá karta vojáka má bodovou hodnotu. Součtem všech hodnot nesmíte přesáhnout zvolenou bodovou hranici. Poté si vytvoříte útvary = uskupení jednotlivých vojáků. Například jízda může být v útvaru, který obsahuje celkem až tři vojáky. Tyto útvary už se do konce hry budou pohybovat jako celistvá jednotka.

Průběh hry

Poté si hráči rozloží své jednotky na bitevní plán, který se skládá ze dvou zón a tří sektorů. Sektory jsou levý, pravý a střední. Zóna je čelo a týl. V průběhu hry se pro boj z blízka používá zóna dotyku. Poté se hráči střídají v pokládání žetonů příkazů, kterých má každý hráč k dispozici tolik, kolik dělá jeho počet bodů / 10. Příkazy slouží k útočení, cílené obraně, střelbě, použití speciálních schopností... Prostě téměř ke všemu. Ve chvíli, kdy hráčům dojdou příkazy, je konec kola a položené příkazy si vezmou nazpět. Podívají se, jestli někdo z nich nemá méně, než půlku armády. V případě že ne, začíná další kolo.

Boj

Ve hře je zajímavý mechanismus pro útok, kdy hodíte daným počtem kostek a podle toho, za jaké hody kostkou váš útvar zraňuje, za tolik zraníte soupeře. Například mám v útvaru pěšáka a jízdu a dohromady mají namalované kostky 3, 3, 2, 1, 4. Pokud zaútočím ztečí, mám k dispozici 2 kostky, na kterých hodím 3 a 1. Tudíž dohromady soupeře zraním za 3. Stejným způsobem útočí střelecké jednotky.

Konec

Ve chvíli, kdy jeden z hráčů přijde o polovinu armády (myšleno hodnotově), dohrává se kolo. Kdo ulovil více soupeřových bodů (=zabil hodnotnější jednotky), ten vyhrál.

Autor: Falco

Vybíráme z aukcí

Cortex Challenge +
Cortex Challenge +
Akt. cena: 199 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>