Plyšová hlídka

xxxxxxxxxo hodnoceno 216x (Seznam vlastníků)

Plyšová hlídka - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 7 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy, Zvířátka
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Jerry Hawthorne
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

počet scénářů

Ahoj, zajímalo by mě kolik je tam jednotlivých her (jedna hra = jedno sezení = jedna mapa) , někde tady hodnocení někdo psal , že nevýhoda je více čtení než hran , tak by mě zajímal tento fakt.
Díky za odpovědi.
13.3.2019 23:27:21

Angri
Ahoj,
tady neplatí, že jedna mapa = jedna partie. Je to jinak.
Kniha příběhů obsahuje příběhů (neboli kapitol) 7. Jeden příběh je jedna partie hry.
Ovšem každý příběh se odehrává na cca 6 mapách. A není reálné celou partii odehrát při jednom sezení. Určitě ne zpočátku, kdy se budete hru učit. Pravidla nejsou nejjednodušší a zejména kombinace instrukcí pravidel a instrukcí v knize příběhů vyžaduje cvik a určitou zkušenost. Od druhého příběhu už to jde obvykle lépe, ale hra skrývá mnohá překvapení, dávkovaná postupně. Takže je na co se těšit i v pozdějších kapitolách/příbězích.
Zda je více čtení než hraní, to se těžko kvantifikuje, smysl této otázky je diskutabilní.
Celý princip hry je, že jde o jeden ucelený velký pohádkový příběh na pokračování, do nějž je možné vstoupit - stát se jeho aktivním aktérem.
A protože hráči mohou dělat řadu rozhodnutí s dopadem na další vývoj příběhu, nebude mít ani opakované hraní téže kapitoly stejný průběh. Podle mě není třeba se bát o znovuhratelnost. Není nekonečná, všechno jednou omrzí, ale určitě není horší než u jiných her.
Kdo však má se čtením obecně jakýkoli problém, ten se s principem této hry fatálně míjí a měl by si raději najít něco jiného, tento fakt nelze pominout.

P. S.: Jeden dodatečný příběh navíc volně ke stažení z internetu se připravuje (nebo se o něm vážně uvažuje).

Překladatel pravidel nejen pro fu Mindok

17.3.2019 07:17:08 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

legacy the testament of duke de crecy
Akt. cena: 110 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas