Plyšová hlídka

xxxxxxxxxo hodnoceno 216x (Seznam vlastníků)

Plyšová hlídka - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 7 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy, Zvířátka
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Jerry Hawthorne
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Plyšofka :) nebo Mice and Mystics?

Zdravím všechny deskoherní nadšence a přicházím s otázkou, jestli byste šli spíš do Plyšové hlídky nebo Mice and Mystics. Neřeším teď jazykovou mutaci, ale příběh, mechanismy, zábavnost, provedení, atd. ideálně empaticky očima hravé rodiny s třemi dětmi na 1. stupni ZŠ :))) Beru i doporučení “ber obě”, pokud myslíte, že jsou obě skvělé, nedublují se příliš a dají se tedy dát jako dva vánoční dárky dětem (u Plyšové tedy není 100% jistota Vánoc, ale o to tady nejde). A když mi k tomu připíšete, zda je to podpořené osobními zkušenostmi nebo dojmy, tak vám budu neskonale vděčný :) Díky předem za pomoc!
25.11.2018 07:52:55

M&M
Plyšovku jsem nehrál, ale přidám můj názor na M&M, co se týče tématu.. Absolutně super, vždycky přečíst začátek příběhu a potom běhat za myšku a kosit, bohužel celé je to řízené kostkami, plus co je ještě horší vždycky hraje přesně daný počet myšek což nemusí vždy vyhovovat. Po 3 pokusu při druhém scénáři kdy nás kostky zařízli 3x, jsme hru už více nehráli. Jinak Plyšovku plánujeme pořídit :)

25.11.2018 09:56:34

MrHaa7
Moc diky za postrehy! Mne osobne hrozne vadi, kdyz je osud v rukach kostek, ale pro deti je to naopak super, to napeti, jestli to uz konecne vyjde :) U nas jsou treba kvuli tomu fest oblibeny Mario Monopoly. To je samozrejme uplne jina kategorie, ale diky tomu kostkovemu napeti to deti hltaji. Zatim se priklanim k tomu, abychom sli taky do obou, prece jen tento typ hry jeste nemame a asi se uziji obe. Treba me ale nekdo jeste “ukeca”, ze to je nadbytecny mit obe :)

25.11.2018 11:41:38

Kadylek
Myslím že už když jsi zakládal tohle téma, tak jsi věděl jak to dopadne. :)

25.11.2018 12:00:11

Radim
Nejsi nahodou moje manzelka, ze me tak znas? ;) Ale ted vazne, ne tak uplne. Me by fakt zajimalo, jestli je rozumny mit obe, a pokud ne, tak ktere z nich dat prednost. Prece jen to nejsou hry za par korun a mela-li by pak nektera z nich lezet (protoze druha bude proste lepsi), tak by to byla vcelku skoda. Misto druhe se pak da koupit neco uplne jineho, treba Brink! (a jeste zbyde na neco dalsiho).

25.11.2018 18:00:16

Iný názor
Pre mňa bolo M&M veľké sklamanie! Kúpil som si tú hru, raz zahral a hneď išla z domu preč. Čo mi vadilo. Na kartách je veľa textu, teraz samozrejme nehovorím o texte príbehu, ale o textoch na kartách schopností a predmetov. Hráš hru a získaš nejakú schopnosť, OK pol hodina prestávka musim si prečítať kopu textu na 30 kartách, získaš nejaký predmet zase davaj čítať kopy textov . A potom tie schopnosti a predmety sú dosť vypodmienkované! Ako napríklad: (teraz budem trochu preháňať) "Keď stojíš v kuchyni , zo stola práve spadlo jablko, po pred okno preletel vrabec , na hodinkách je presne 16:45 a tvoj kamarát je po tvojej ľavej ruke, tak máš k útoku +1. Tak ja neviem, mne sa tá hra nepáčila. Ak máš deti čo radi veľa čítajú veľa textu na kartách a potom to všetko držia na hlave tak možno sa bude páčiť.

26.11.2018 09:58:00 | Upraveno autorem (porovnej)

Mice and Mystics
Nám sa tiež Mice and Mystics nepáčilo, ale nehrali sme s deťmi, takže sme neboli asi tak úplne cieľovka? Príbeh je veľmi pekný, graficky je hra vymazlená, ale tie miestnosti a prechádzanie scenárok bolo dosť dlhé a ako cez kopirák - dojdeš do miestnosti, vybiješ nepriateľov stále dokola. Keďže je to prevažne hádzanie kockami, tak to nie je obzvlášť zaujímavé. A všetko vybavenie a nepriatelia sú dostupní tak nejako od začiatku, takže tam ani nie je nejaké zozložitenie neskôr. Zvládli sme tak dva scenáre, dočítali sme si potom dodatočne zvyšok príbehu bez hrania a predali to.

26.11.2018 10:36:28

MM Springb
Tak to mám pocit, že jsme hráli každý jinou hru. Ano text na kartách je, ale kartiček schopností má každý jen několik a snadno si je zapamatuje. Je logické, že pokud si vybírá novou schopnost pročte si text na kartách z kterých vybírá. Netuším, proč jsi musel pročítat 30 karet a kupu textu. Karet myších schopností je 28 a jsou rozdělené do tříd (lučišník, bojovník atp.) tedy není třeba studovat všechny karty, neboť vaše myška ani nemůže všechny použít.
Vypodmínkování předmětů? Kdyby jsi uvedl nějaký konkrétní příklad ze hry a ne fantasmagorii dalo by se reagovat.
Jinak v naší skupině měla hra úspěch hráli jsme i doplňující scénáře a rozšíření Heart of Glorm. Často čtu jak jsou zde kostky zásadní, jistě občas to nepadá, ale většinou naše skupina prošla kapitolou na první či druhý pokus. Zásek byl jen jednou a to bylo tuším až v rozšíření.
Hra má podle mě jednoduchá rychle osvojitelná pravidla, skvělý příběh, krásné zpracování.
A teď už vyhlížím(e) Plyšáky.

26.11.2018 10:40:13

Simcsa
Taky zajímavé. Jak poznat po dvou scénářích , že celá hra bude repetitivní?
Spoiler:
V prvním scénáři myši prchají z vězení skrz tunely hradu, kuchyni a nádvoří kde na ně mimo jiné útočí vrána. Můžou plnit dobrovolný úkol.
Druhý scénář, zde myšky vysvobozují Lily z pasti, ona se pak stane členkou družiny.

Ano vždy se hází kostkou a bojuje. Kostky jsou prostě jednou ze základních mechanik hry a kdo je nemá rád, tomu se nebudou líbit ani "Myši".

26.11.2018 10:42:21 | Upraveno autorem (porovnej)

Plyšová hlídka
Hrál jsem první misi Plyšové hlídky s dospělými v angličtině a docela se mi to líbilo. Příběh se zajímavě větvil a byly tam zajímavé nestvůry a situace. V tahu si hráč vytáhne určitý počet kočet kostek a rozděluje je dle barev mezi různé akce. Hezké je, že se hraje na knize, kde je jedna stránka mapa určitého místa a druhá povídání a pravidla.

Určitě hezká rodinná hra s určitou znovuhratelností.

26.11.2018 10:58:29

Krkavec
Poznali sme to v prvom rade podľa toho, že v krabici nie sú už ďalší nepriatelia a karty vybavenia, ktoré by sa objavili neskôr. V druhom rade preto, že som si potom pozerala, ako sa hrajú ďalšie scenáre (keď som chcela vedieť, či má zmysel pokračovať) a z toho som zhodnotila, že áno, bude to pre nás repetetívne.

A zase sa nemýľ, ja nehovorím, že tá hra je zlá, lenže pre nás ako skupinu dospelých tam chýbala nejaká väčšia stratégia, čo by nemuselo nutne až tak vadiť, ak by sme mali pocit, že sa to bude vyvíjať (noví ťažší nepriatelia, lepšie vybavenie). Tá príbehovosť bola vážne pekná, akurát sme zhodnotili, že sa nám k tomu už nechce hrať scenáre. Áno, v každom scenári robíš niečo iné, lenže to niečo iné je často vynútené novými dočasnými pravidlami, ktoré si musíš pred každou miestnosťou prečítať a ktoré ti tú základnú premisu (=dojdi do miestnosti, vybi nepriateľov) zvyčajne až toľko nemenia.

A ja nie som proti kockám obecne, existuje kopa skvelých hier s kockami...

Inak, Plyšovú hliadku som nehrala a asi ani neplánujem, keďže to má byť podobné myšiam, ktoré nám nesadli.

26.11.2018 12:15:33 | Upraveno autorem (porovnej)

Myši
S plyšovkou zkušenost nemám, ale přidám trošku do mlýna k myším. Pro mě je to perfektní rodinná hra. Pravidla jsou ve své podstatě hodně jednoduchá, hraje ji i čtyřletý syn (samozřejmě mu musíme pomáhat, ale díky tomu, že je to kooperačka, je to takové přirozené). Jinak se nám moc líbí linie příběhu i obtížnost, která není úplně nízká, takže je to pro nás občas výzva. Ano, vybírání schopností je zvláště zpočátku náročnější, ale myslím, že se člověk celkem rychle zorientuje. Já bych do ní šla. ;-)

26.11.2018 13:32:04

Díky
Ahoj, díky všem za komentáře. Jak tak vidím, tak lidi buď mají rádi myši a pak jdou i do plyšovky nebo ani jedno ;) Myši už máme na cestě, tak dál uvidíme. A dětem od Ježíška raději hry, než nějaké ptákoviny, se kterými si stejně nebudou hrát :D

27.11.2018 21:56:27

Plyšovka

Plyšovou hlídku jsme si pořídili na vánoce, a musím říct že to byl nejlepší kauf. Příběh je tak noiarovy (rozuměj: umělecky temný) že jsme měli husí kůži. Mechanizmus není blbej (na to že je hra 7+), a hra slušně odsejpá. Měl jsem z hry Teda pocit že úplně není pro děti ale možná je to proto že jsem jako rodič prostě vymnek :D. Už se těšíme až bude dětem aspoň 7 aby sme si hru zahráli znovu.

1.1.2019 09:08:43

Plyšovka

Plyšovou hlídku jsme si pořídili na vánoce, a musím říct že to byl nejlepší kauf. Příběh je tak noiarovy (rozuměj: umělecky temný) že jsme měli husí kůži. Mechanizmus není blbej (na to že je hra 7+), a hra slušně odsejpá. Měl jsem z hry Teda pocit že úplně není pro děti ale možná je to proto že jsem jako rodič prostě vymnek :D. Už se těšíme až bude dětem aspoň 7 aby sme si hru zahráli znovu.

1.1.2019 09:08:45

...
Toho jsem se trochu bál, že příběh bude temnější, než na co jsou malé děti zvyklé... Myslel jsem, že bych hru pořídil pro děti z nichž jedno má 5 let, ale s ohledem na níže uvedené raději ještě nějaký ten rok počkám... nebo spíš rovnou oželím, protože pro starší děti mi zase tématicky přijdou zajímavější Myši...

1.1.2019 09:44:39 | Upraveno autorem (porovnej)

Pro dospělé
Velmi se mi líbí zpracování ale děti nemáme. Myslite že hra zabaví i dospělé?

1.1.2019 18:40:31

GeneralX
Úplně bez problémů, pokud máte rádi pohádkové příběhy. Hrajeme to s manželkou a oba jsme spokojení. Scénáře jsou celkem rozmanité a oproti Myším to není tolik o náhodě. Zdá se mi, že šla dolů i obtížnost a dohrát scénář není až taková výzva (zatím za sebou máme dva), ale hraje se to fakt hezky a rozhodně u toho nemáme pocity zoufalství a bezmoci, jako u Myší...

1.1.2019 18:51:29

Obtížnost
Na stránkách autora hry lze najít úprava obtížnosti. Ale klidně vám řeknu jak je to úplně jednoduché. Z pytle uberte růžovou a bílou kostku a přidejte jednu černou na víc. Pokud při aktivaci příšer zbydou na stupnici nějaké černé kostky, neodstranujte je. Knoflíky můžete využívat na přehoz kostky a začínáte s jedním knoflikem. Nezdá se to, ale je ta hra s upravenými počty kostek o hodně obtížnější. A pokud chcete mít fakt hardcore hru, přidávejte o jednoho nepřítele víc a za to si do začátku dejte jedno srdce.

8.1.2019 15:47:02

Vybíráme z Bazaru

Lumpark
Lumpark
Akt. cena: 700 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas