nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Plyšová hlídka

Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 7 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy, Zvířátka
Herní kategorie: desková hra
Čeština: undefined
Vydavatelé: MindOK
Plaid Hat Games
Autoři: Jerry Hawthorne
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Od kolika let


Ahoj, vím, že hra inzeruje 7 let jako doporučený věk. Nicméně, pokud člověk dělá jakéhosi "Pána jeskyně", dítě vede, pravidla řeší za něj, je to podle vás hratelné pro menší děti? Dcera má 5 a půl a velkou fantazii, tak si říkám, že třeba by to pobrala. Máte někdo nějakou zkušenost?

Díky!

13.3.2019 17:14:49

věk

https://www.youtube.com/watch?v=NnRlUYI_0Vw
od 3:40 , naprostý souhlas.Problém pro dítě není s pochopením hry,ale vydržet třeba hodinu a víc.

21.3.2019 01:50:43

věk

a Hrajeme s potomstvem 9 a 6. A je to bez problémů. Asi by bylo dobrý aby to už byli školáci ale není to podmínka. Prvnáčkovi pomáháme vyhodnotit hody (nasčítat hodnotu z kostek a dalších efektů), ale hru necháváme na něm.

17.3.2019 17:58:02

...

Souhlasím se všemi příspěvky v tomto vlákně. Pokud prominete mou zaujatost, myslím, že se autorům povedly i ty samotné příběhy jako pohádky. Není to tak úplně americky patetické, resp. je to fajn i pro našince.
Překladatel pravidel nejen pro fu Mindok

17.3.2019 10:43:24

Délka

My jsme začali s trpaslíky (9/6/4) minulý týden. A v pohodě za nejmladším při hraní radíme, jak rodiče tak někdy ostatní trpaslíci. Hra je až neskutečně příběhová, takže všichni tři si vyžadují další a další hraní. Jen čas na krabici mi přijde dost podstřelený. Kvůli nedostatku času hrajeme vždy jednu mapu (máme tedy odehrány 3 mapy z prvního příběhu). Pak uklidíme a příští den jedeme znova. Mapa je pocitově asi jako jedna kapitola z příběhové knížky.

Nebál bych se tedy dolní hranice, jen počítat, že se jako rodič budeš muset angažovat.

------------------------------------------------------------------
Deskoherní inkvizitor jehož žena půjčuje DI kapesní rekordér

17.3.2019 09:44:08

Vydržet u hry


- jestli dcera vydrží v tomhle věku strávit s tebou 2hod(např. první příběh ze 7) hraním hry, tak to je pro ni ideální, ale třeba naše mladší v tomhle věku neudrží pozornost 2hod, starší v jejím věku bez problému. Ale i mladší se během hry se starší vrací a napojuje se s námi v příběhu...
Ta hra je vizuálně strašně krásná, ta knížka děti zaujme...

13.3.2019 19:55:20

...

Ahoj. Hrajeme se syny 7,5 a 5,5. Ten menší to zvládá v pohodě. Občas teda dělá nepředvídatelné kroky. Třeba, že se s postavou jde schovat za roh, protože těch plýžáků se občas bojí. Teda aspoň to tak říká, možná to chce sabotovat a tajně jim fandí. U něho člověk nikdy neví. Každopádně pokud budete hrát s ní tak to opravdu není problém. Prostě si vybere kostky z pytlíku, hodí a pak se rozhodne co chce dělat. Rodiče klidně můžou poradit. Buď bude bojovat, pochybovat se, prohledávat nebo dělat nějaké jiné akce podle scénáře. Každopádně je to krásná hra a ten příběh baví i dospělé.

13.3.2019 19:28:13