Plyšová hlídka

xxxxxxxxxo hodnoceno 216x (Seznam vlastníků)

Plyšová hlídka - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 7 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy, Zvířátka
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Jerry Hawthorne
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Karty spánku

Ahoj,

nebylo mi úplně jasné, jak naložit s hrou po otočení karty spánku "Procitá". Pomohlo mi až nakouknutí do originálu, kde se píše "The Waking ending will trigger
(instead of the Asleep ending) if the stuffies win."

Tohle podle mě chybí v české verzi, že hra má dále pokračovat. Matoucí je i (pro mne) věta "Karty spánku slouží jako herní časomíra." Podle mě to není časomíra, ale "přepínač" konce příběhu.

Každopádně díky moc za českou verzi. S děckama i dospělýma si to moc užíváme!
8.8.2019 14:54:14

myslím,
že někde to tam je - že se hraje dál, ale příběh dostane jiný konec.

8.8.2019 15:08:01

...
Str. 13, odst. Karty spánku, vlevo dole: "Jakmile otočíte kartu 'Procitá', další karty z balíčku už neotáčejte, bez ohledu na cokoliv, co bude následovat. Procitnutím holčičky dostává příběh jiný konec."

Překladatel pravidel nejen pro fu Mindok

8.8.2019 15:23:39

...

Kew: právě, že tam není, že se má hrát dál.
karel: asi to pro mne nebylo tak intuitivní...

9.8.2019 08:59:45

...
Škoda, to mě mrzí.
Překladatel pravidel nejen pro fu Mindok

9.8.2019 10:03:06

...
karel: já to nemyslel nijak zle. Napsal jsem to tu proto, že by to mohlo pomoct i někomu jinému, kdo přemýšlel jako já a nepochopil to hned.

9.8.2019 10:14:43

...
Jasně, v pohodě, mě to opravdu mrzí :-).
Překladatel pravidel nejen pro fu Mindok

9.8.2019 10:26:29

Po probuzení jsou plyšáci nehybnou hračkou, je to konec mise.
V příběhu hned na několika místech je napsáno, že jakmile se holčička probudí, její plyšáci se stanou nezvládnou hračkou.
Tak že to je počítadlo.
Nehybní plyšáci se objeví zpět u holčičky a už nic neudělají. Misi nesplní.

Bohužel u některých misi to je nefunkční. Čas vám otáčí černé kostky a ty svedou být sviňa s chodit vám častěji než mají. Některé mise ani nejdou snad stihnout.

8.4.2020 15:04:19

Ondrej Grob Netik
Hra se normalne dohrava, jen v pripade, ze plysaci vyhraji cely pribeh, tak ma hra trosku jiny (horsi) konec. Prepinac ale uz cvakl, takze uz nema smysl otacet tyto karty dal. Myslim, ze to jasne vyplyva jak z CS, tak z EN pravidel.

Uz si nepamatuju, kde vsude je nebo neni zmineno, ze se plysaci stanou nehybnymi hrackami, ale pokud je to nekde ve finale pribehu, tak je to celkem logicke. Samozrejme museji doputovat zpet k holcicce, ac dorazi pozde a uplne se jim nepovede to, o co se snazili. Holcicka se totiz neprobudi ve chvili, kdy byla otocena karta, ale az plysaci dorazi domu - je to jen signal, ze uz to ti mrnousove nestihnou tak, jak by potrebovali.

Zadny pribeh nema "spatny" konec typu "a plysaci zustali nekde u priser a holcicka je uz nikdy nevidela". Kdyby se ale okamzite stali nehybnymi hrackami, tak by to tak byt muselo. ;)

(viz take Karel a a Kew nize)

10.4.2020 23:49:11 | Upraveno autorem (porovnej)

Karty procitání
Pokud otočíte kartu procítá, příběh dohrajete až do konce beze změny, jen už neotáčíte karty spánku. Epilog který se čte na konci se pak změní (každý příběh má dva různé epilogy, jeden pokud se holčička probudí, druhý pokud ne). Takže jde jen o textové ukonční příběhu.

15.6.2020 10:13:03 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Pantheon
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 5 dnů

Offcanvas