PitchCar - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 8
Doporučený věk: od 6 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Současnost, Sport
Herní kategorie: závodní
Čeština: není
Vydavatelé: Ferti
Goldsieber
Tilsit
Autoři: Jean du Poël
Rok vydání: 1995
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

PitchCar

Hral jsem jednou variantu Mini, ale fakt dost se mi to libilo, jednoznacny wishlist:) Svodidla jsou postavena tak, ze je jde perfektne vyuzivat k projizdeni zatacek i predjizdeni, je to nenarocne, rychle a zabavne.
25.5.2009 15:03:49

rbx
hm divný, ale asi tuším od kud vítr vane, jsem si totž kupoval mini verzi ale mám tady tu červenou krabici takže to asi nemám mini ale normální verzi.

10.10.2009 14:51:32

paladin91
Ani v normal verzi není žádný skokánek. Ty jsou u obou verzí až v rozšíření.

10.10.2009 14:54:51

rbx
Jo tak na BGG maj hodně vychytaný věci, to sem koukal, třeba ty obloučky o 360 stupne a podobne :-)

10.10.2009 14:55:22

rbx

Paladin
Já to tenkrát kupoval přes BGG a měl to smíchané v jedne krabici včetně rozšíření, takže nevím, co k čemu patrilo.

10.10.2009 16:07:00

Ideální rozměry
Tak mi dnes od Anekena došla klasická Pitchcar + 1. rozšíření se skokánky, zúženími a šikanou a musím říct, že náš kuchyňský stůl o rozměrech 180x100 cm je pro základ + dvě rozšíření naprosto idální rozměr :D. Mini pitchcar by se mi zdálo dost malé.

10.3.2010 16:45:24

Kren
Ona hlavne mini verze je daleko min ovladatelna, ta velka je fajn a s trochou cviku tam jdou delat pekelne predjizdeci manevry:) Zvlast v osmi to ma dobrou atmosku;)

10.3.2010 17:04:28

na Zatrocon ?
Nevezmeme to na Zatrocon? Kdyby to dovezlo víc lidí, tak by se dala postait slušná dráha :).

10.3.2010 17:16:40

Kren
No ja svoje vzit mozu;) Jen kam to pak dame, abychom nemuseli sprtat v klece na kolenach:)

10.3.2010 17:30:53

Ale jo ...
... když se srazí stoly (i když se to v pravidlech nedoporučuje :D), tak to půjde.

10.3.2010 18:38:06

Pitchcar
Zdravím ve spolek. Tahle hra mne zaujala. Do budoucna o ni uvazuji. Jen nevim zda se rozhodnout pro klasickou velkou verzi, či tu MINI? Jak tu psal Kren, vleze se mu velká hra na jídelní stůl. Já ho schválně měřil a široký je jen 90 cm, kdy je zakulacený, takže ho do šířky už neroztáhnu. Na délku je 165 cm, ale dá se ještě o půl metru roztáhout. Je to dostatečné pro velkou verzi? A kolik se dá ze základu postavit různých tratí? Na fotkách je vidět jen jedna. Co se týká pravidel, zorvna jsme ji je stáhnul a odpoledne to pročtu a uvidím. Jaké jsou zkušenosti s orzšířením a musí se kupovat zvlášť nebo ho lze použít jak z velké hry na malou a opačně? Díky za odpovědi.

24.3.2010 11:06:38

Kent
Volil bych jednoznacne vetsi verzi, ta mala je spise nouzovka na cesty ci tak, vetsi se hraje vyrazne lip a mas z toho vetsi pozitek. Na ten stul by se ti vlezt mela. Z hlavy ti nereknu kolik trati, ale je jich relativne dost, minimalne deset, je to o tom, jak si to sestavis;) Pravidla jsou jednoducha, je to v podstate sprtec;) A velkou a malou dohromady nedas, jsou velikostne dost rozdilne.

24.3.2010 11:29:12

to Kent
Jednoznačně velkou :).
Pravidla jsou tady ke stažení. Nejhorší pravidlo je u skokánku (1. rozšíření), že se nesmí skočit víc jak o dva díly, to je fakt mazec k navztekání :).
Jaké tratě jdou se základní verzí a s rozšířeními postavit máš v následujících odkazech. Jinak doporučuju koupit zároveň se základní verzí i to první rozšíření. Základní verze je fakt jednoduchá. S tím prvním rozšířením to dostává šťávu :D

http://www.boardgamegeek.com/image/397452/pitchcar
http://www.boardgamegeek.com/image/577444/pitchcar-extension
http://www.boardgamegeek.com/image/318513/pitchcar-extension-2
http://www.boardgamegeek.com/image/159782/pitchcar-special-long-straights
http://www.boardgamegeek.com/image/386917/pitchcar-stunt-race
http://www.boardgamegeek.com/image/589388/pitchcar-extension-5-the-cross

24.3.2010 12:13:48

Pitchcar
O.K. Děkuji pánové. Jen jestli se to naučím ovládat? :-)) Jak jste tady psali, že by žetonek "formule" měla spíše letet těsně nad zemí, tak nevím nevím. :-( Také ten "šprtací" mechanismus, nebo-li cvrnk mi není dost jasný. Asi to chce trénink a nebo se do toho člověk snadno dostane. Uvidíme. Každopádně není tato hra na pořadu nde. Je to spíše otázka budoucnosti.

24.3.2010 13:13:37

Kent
Neni to nijak tezky, proste to cvrnkas jak kulicky, dostanes se do toho za chvili a jeste se naucis i vyuzivat svodidla:) Nejtezsi je vyhybat se ostatnim formulkam, ty nesmis vyrazit z trati...

24.3.2010 13:21:29

to Kent
Aneken má pravdu a moje 9-ti letá dcera mi dává v téhle hře občas slušně na zadek. Ještě, že je tak malá a hbitá a může neustále sbírat mé "přestřelené" formulky ze všech zákoutí kuchyně :). Nejhorší je skokánek z 1. rozšíření. V originále byl tak hrubě opracovaný a děti si stěžovali, že se to na něm zadrhává. Tak jsem ho nalakoval a teď si zase stěžují, že to po něm moc jezdí a lítá to daleko :). Hodně srandy si taky člověk užije, když se na poněkolikáté netrefí do úzkého tunelu pod skokánkem a ostatní jsou už o půl kola vepředu a přes ten skokánek, který se člověk snaží podjet už hbitě skákají :D.

24.3.2010 13:51:15

Kren
Ty jo, lakovat to by me nenapadlo:) Ono mi prijde, ze uz tak to poradne svisti:) To musi byt dabelska rychlost s tim lakem:)

24.3.2010 14:38:28

Pitchcar
O.K. Chlapi, naladěn jsem dobře, teď ještě vyčkat až přijde ten správný čas. Díky moc za rady.

24.3.2010 16:09:54

Šprtací autíčka
Výborná hra u které se skutečně baví jak hráči, tak i nehráči. Testováno na školním výletě s třídou, která o běžné deskovky nejeví téměř zájem. Tady u toho nechybělo blízko k tomu, aby se porvali, kdo bude hrát a kdo bude jen fandit.
Pak jsem to zkoušel i s mým 3-letým synem, a ten je do toho taky zažraný. Hlavně, že to dobře jezdí !!
Když k tomu přičuchnete, jen budete brzy toužit po dalších rozšířeních základní tratě, kterou tvoří více či méně pokroucený ovál.

18.6.2010 20:13:38

Dostupnost
Nevíte prosím někdo, jestli se dá tato hra u nás koupit? Prohlédl jsem několik obchodů a všude vyprodáno.

13.10.2018 19:58:39

po čase...
Je to i s odstupem času stále tak dobré , nebo se objevilo něco lepšího/ zajímavějšího ?

30.4.2019 17:00:06

BladeBrown
Je to pořád skvělé.

----------
Člen hnutí "Jednorožce s duhou do záhlaví Zatrolenek"

30.4.2019 19:43:41

Vybíráme z Bazaru

ISS Vanguard ENG + Personnel Files + obaly
ISS Vanguard ENG + Personnel Files + obaly
Akt. cena: 2600 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas