Pax Romana - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 600 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná, diplomacie
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: GMT Games
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

jak nejlíp na mapu?

Ste všici zkušení kutilové a proto prosím o radu... co nejlíp podniknout s mapou do Paxu? Nechat ju jenom tak jako papír, to zavrhuju, rozstříhat a podlepit jak to má Sydo nechcu! Uvažuju na dvěma možnostma:

a) nechat si nařezat sklo a vždycky to prostě přiklopit sklem (má to velikou výhodu - je to možno použít aji na jiný hry - už mám doma papírovou mapu do MCh a časem budu mít minimálně jednu další do 1989)

b) nechat to zalaminovat (to by se mi moc líbilo... našel sem aji místo kde by to zalaminovali) ale hrozně se toho bojím - byla by to teplá laminace (šírku té folie nevím) (rozměry asi 60 na 90 cm), když tu ale vidím jak mají někteří problém s nerovnýma kartama (což je fakt velmi malá plocha) tak mám hroznej strach co udělá taková veliká mapa... když to nechám zalaminovat, ručijou mi nějak zato? že to nebude prohnutý celý, nebo pokrčený nebo jinak zničený? Sem si říkal že bych to každopádně asi nechal před laminací na místě pro jistotu nascenovat a kdyžtak pak vytisknout kdyby se mapa zničila... nebo jestli by pomohlo to rozsřihnout a nechat zalaminovat nadvakrát? Fakt netuším :-( Díky moc za radu! (laminace má velikou výhodu... sice blbě, ale dalo se by se to přenést furt líp než to sklo...)
8.11.2010 15:50:34

To Sjone
Bude už v základu.. :)

Jinak vím, že Seils chce taky jednu.. já váhám.. :)

13.4.2011 18:52:11

mapa od Elissy
určitě budu chtít taky jednu, ale už jsem se o tom s Elissou bavil v Mnichově Hradišti:)

13.4.2011 18:56:19

Sjone
bude už v základu, případně půjde koupit i zvlášť, ale kdoví kdy to bude.

13.4.2011 19:07:43

sydo
Tak jako tak bych si stejně budu muset počkat, až to bude. Bez žetonků bych si to mohl tak leda pověsti na zeď. Když tam bude mounted, tak to nic, ta se hodí stávajícím vlastníkům hry.

13.4.2011 19:29:24

Cena
Tak velmi přibližně - cena je 600 Kč za metr čtvereční materiálu. Takže pokud je to např. obdélník 80x40 cm, tak to vychází na cca 0,32 metru čtverečního, takže něco přes dvě stovky. Atd. ;)

13.4.2011 19:49:01

mapa
No já bych 100% zájem měl

13.4.2011 22:45:25

Naskenovaná mapa
Jak to vypadá s tou naskenovanou mapou co tady 16.11.2010 18:07:25 M.N. slíbil? Včera mi dorazil Pax a chtěl bych si mapu počeštit a nechat vyrobit skládací.

17.5.2011 10:13:45

kren
skládací? Na karton? Kde, kdo, kdy, za kolik? :-)

17.5.2011 10:47:41

to Ozzy
Já už jsem si to domlouval asi před rokem a půl, tak doufám, že tam ta paní mistrová ještě dělá :). Já tady mám nedaleko práce knihařský učňák, kde si občas nechává Centrum pro rodinu, kde dělá moje žena, dělat takové ručně vázané zápisníčky a bločky s takovou pěknou ruční vazbou. Tenkrát jsem tam byl a donesl jsem paní mistrové ukázat skládací herní plán (myslím, že to byla deska z Ticket to Ride) a ptal jsem se, jestli by to šlo přesně takhle vyrobit. No a ona mne ubezpečila, že by to neměl být problém a cenu mi tenkrát řekla velice lidovou, protože by to dělali učni v rámci jejich výuky :). Je to už ale dost dlouho a tak bych tam musel zajít se připomenout. Doufám, že ten učňák už není zrušený.

17.5.2011 10:57:31

kren
aha, to zní hodně zajímavě... škoda, že ten učňák, co máme u nás, jsou nějaký soustřužníci... Doufám, že se pak s náma podělíš o zkušenosti :-)

17.5.2011 11:00:17

Vybíráme z Bazaru

Target for Today + rozšíření
Target for Today + rozšíření
Akt. cena: 1500 Kč
Končí za: 7 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas