Pax Romana - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 600 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná, diplomacie
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: GMT Games
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

jak nejlíp na mapu?

Ste všici zkušení kutilové a proto prosím o radu... co nejlíp podniknout s mapou do Paxu? Nechat ju jenom tak jako papír, to zavrhuju, rozstříhat a podlepit jak to má Sydo nechcu! Uvažuju na dvěma možnostma:

a) nechat si nařezat sklo a vždycky to prostě přiklopit sklem (má to velikou výhodu - je to možno použít aji na jiný hry - už mám doma papírovou mapu do MCh a časem budu mít minimálně jednu další do 1989)

b) nechat to zalaminovat (to by se mi moc líbilo... našel sem aji místo kde by to zalaminovali) ale hrozně se toho bojím - byla by to teplá laminace (šírku té folie nevím) (rozměry asi 60 na 90 cm), když tu ale vidím jak mají někteří problém s nerovnýma kartama (což je fakt velmi malá plocha) tak mám hroznej strach co udělá taková veliká mapa... když to nechám zalaminovat, ručijou mi nějak zato? že to nebude prohnutý celý, nebo pokrčený nebo jinak zničený? Sem si říkal že bych to každopádně asi nechal před laminací na místě pro jistotu nascenovat a kdyžtak pak vytisknout kdyby se mapa zničila... nebo jestli by pomohlo to rozsřihnout a nechat zalaminovat nadvakrát? Fakt netuším :-( Díky moc za radu! (laminace má velikou výhodu... sice blbě, ale dalo se by se to přenést furt líp než to sklo...)
8.11.2010 15:50:34

M.N.
Pokud to nebudeš nikam vozit, doporučuju zakoupit plexisklo. Já risknul svěřit to knihařům a ta fušeřina tu straší ve fotkách :D Ale zas tolik si nestěžuju, na tom papíře to hrát nešlo a takhle se to pěkně vleze do krabice. Ale příště už to neudělám, alespoň ne bez ukázek předchozích prací ze stejného oboru.

8.11.2010 15:54:33

Nechat vytisknout na plast
Naprosto ideální je nechat si herní plán vytisknout v nějakém grafickém studiu na plast na který se tisknou reklamní bannery. Mám takhle vytištěnou mapu pro Axis and Allies a jsem naprosto spokojený. Jednak je to prakticky nezničitelné a dá se to srolovat do tubusu. Navíc ten materiál nezachovává srolování a když se to rozroluje na stole, tak to nemá tendenci se to zpátky srolovat a nemusí se to ničím zatěžovat - pěkně se to rozvine do rovné plochy.

Takže bych doporučoval mapu buď naskenovat, nebo si ji někde na webu stáhnout a nechat vytisknout. Originál ti zůstane a pro hru budeš mít ideální herní plán.

8.11.2010 15:59:33

kren
to me ten material musis na nejakem pristim srazu ukazat :)

8.11.2010 16:23:17

to Siaron
OK :). To mi jediné na té tvé mapě vadilo, že zachovávala tvar. Ten materiál je asi neco takového (ale tenčího a ne tak hrbolatého), z čeho jsou plachty na náklaďácích. A tiskne se na to v pohodě krásně barevně ve fotokvalitě.

8.11.2010 16:40:22

kren
Jo, to je ten matroš, ze kterého nám Elissy tatínek tiskně Dunu.

8.11.2010 16:48:20

zmotávací mapa...
Trošku sem už dřív zabrousil do vaší debaty do Duně vyráběné doma a tento způsob tisknutí sem tam zahlídl! Asi se po tom podívám, to by bylo asi nej! Každopádně mě překvapilo, že vůbec nikdo něřekl nic o té laminaci... beru tu jako slepou uličku a vzkaz že tudy radši nee :D

Takže až to budu hledat, tak se zeptat na tisk na plast, jako reklamní bannery? nebo ještě nějak specifikovat?

8.11.2010 17:08:39

to M.N.
Laminace, obzvlášť s matným laminem je naprosto OK. Má to ale nevýhody. Silnostěnná laminace nejde srolovat, takže mapu máš jen na domácí použití a když sroluješ tenkostěnnou laminaci, tak ti časem bude zachovávat tvar a mapu po rozbalení budeš muset v rozích něčím zatížit.

8.11.2010 17:12:41

Laminace
Moje současná (dočasná) mapa na Dunu je zalaminovaná, hrbolky na ní nejsou, ale na stole se kroutí a už je na okrajích trochu rozmáčená rozličnými nápoji, které na ní zvrhli napití obyvatelé (hlavně Atreides, je zvláštní, že role, která vyžaduje největší paměťa přehled, se vždy zničí nejvíc, ať už za ni hraje kdokoli). To sice u Paxu asi nehrozí, ale není to holt řešení na dlouhou dobu.

8.11.2010 17:15:04

Díky
moc za rady! Pořídím zatím to plexisklo a časem se mrknu po tom tisku na umělou hmotu aby se to dalo rolovat!

9.11.2010 07:44:16

náhodou,
kde by se dala stáhnout mapa do Paxu, abych ju nemusel skenovat netuší pls někdo?

10.11.2010 09:21:47

M.N.
Bohužel, také jsem sháněl, jelikož bych chtěl jednu záložní :(

10.11.2010 09:25:03

M.N.
taky jsem si říkal, že bych ji nascanoval, ale nevím, jestli tak velká mrcha vůbec půjde, bez toho aniž by to člověk musel rozzřezat.
možná by šlo vyextrahovat nějak mapu z VASSAL modulu? ale nevím, zkušenosti s tím nemám.

10.11.2010 09:26:07

scan
Jde to, pokud možno na A3 scanu po částech a pak to třeba ve photoshopu pospojovat. Už jsem takhle dělal mapu Evropy k Ticket to Ride. Je s tím v editoru trošku práce, protože ono se to nezdá, ale skeenery neskenují 1:1 v celé ploše stejně, takže navazované části mapy se musí tu na kousku trošku ztlačit tam na jiném kousku trošku roztáhnout :).

10.11.2010 09:46:49 | Upraveno autorem (porovnej)

sken
Kluci, pokud to máte na měkkém materiálu, můžu Vám mapu naskenovat. V práci máme velkoformátová plotr (lidově zvaný mandl :) ), který umí věci do šířky 90 cm a libovolné délky. Projíždí to mezi válci, takže nic tuhého neprojde.
Minuly tyden byl u mě skenovat KungPao mapu do A most dangerous time.

10.11.2010 09:46:52

ad tomasV
... a zrovna jsem chtěl ještě dodat, že ideální je, když má někdo přístup k velkoformátovému skenu :).

10.11.2010 09:48:16

Scen
Pokud o to hodně stojíte, 5 metrů od dveří kanclu mám barevný A3 scanner a zkušenosti se skládáním několika naskenovaných kousků do jedné mapy tak, aby to nebylo poznat, mám taky.
Když tak SZ.

10.11.2010 09:51:18

tomasV
Sakryš, to bych využil, ale už mám mapu nařezanou :( Ale kdyby si někdo ten sken, dělal, rád bych ho od něj po nějaké dohodě vzal, chtěl bych si tu mapu udělat na ten plast jako Dunu.

10.11.2010 09:51:26

sakra
ten velkoformátovej skener... to by bylo super... ale Praha je na mě daleko :-(

10.11.2010 10:06:46

velkoformátové skenování
Hodně často tuto službu nabízí grafická studia. Jen se musí najít někdo ochotný kdo tam skočí se svojí verzí mapy.

10.11.2010 10:14:52

chtěl bych
najít univerzální firmu co umí hodně věcí naráz... čumím po netu vic než dvě hodky a v hromadě všelijakých firem sem našel kde to naskenovat v jednom kuse... ale nezalaminou to tam... to zmáknou jinde... ale tam zase neskenujou... jinde by zvládli ten tisk na umělou hmotu, ale neskenujou ani nelaminujou... a tedka už sem zapomněl kde umijou co, takže asi jak trotl oběhám 3-4 firmy po celým Brně :D

10.11.2010 10:55:34

M.N.
Hehe, prošel jsem si stejným martyriem, když jsem sháněl někoho, kdo vytiskne, rozřeže, podlepí a zalaminuje mapu.

10.11.2010 11:00:50

mapa naskenována...
Mapu sem nechal naskenovat (v jednom kuse) a co nejdřív to sem hodím... jenom co zjistím jak se to dělá!

16.11.2010 18:07:25

mapa od Elissy
Ahojte, naše nejdražší Elissa bude dělat mapu na Pax - styl jako moje mapa Duny, tedy billboard plast - ohebný ale nekroutící se, voděodolný. Kdo má zájem? Cenu nevím a neřeším, vždyť jde o Pax :)

13.4.2011 18:04:46

sydo
já bych do toho šel, akorát tu cenu bych rád věděl předem, aspoň cca.

13.4.2011 18:34:01

mapa
V to novém vydání bude mounted v základu nebo ji bude třeba dokoupit zvlášť?

13.4.2011 18:47:36

Vybíráme z Bazaru

Alien Uprising
Alien Uprising
Akt. cena: 310 Kč
Končí za: 19 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas