Párty Alias - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 4 - 8
Doporučený věk: od 11 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: karetní hra, párty hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Albi
Tactic
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

C'mon Barbie, let´s go party!

Párty Alias je hra, ve které hráči vysvětlují ostatním spoluhráčům význam slov pomocí jiných výrazů, takže používají například synonyma, protiklady a nápovědy. Na prémiových polích jsou i jiné úkoly: předvádění zvířat či povolání, hledání vhodných rýmů, popisování slavných osobností nebo hledání co největšího počtu slov od jednoho písmene.

Párty Alias je vylepšenou verzí hry Alias z r. 1995. Originální Party Alias obsahuje na rozdíl od české lokalizace odlišné aktivity na prémiových polích.

Hraje se v týmech o minimálním počtu dvou hráčů. Hráči se v týmech snaží uhodnout co nejvíce popsaných či předvedených slov a dostat se tak do cílového (resp. počátečního) pole jako první.

Figurky týmů se pohybují vpřed díky správným tipům jednotlivých členů. Díky prémiové ruletě lze navíc popojít o další pole. Soutěží se v pěti kategoriích:

  1. Prvním a nejběžnějším způsobem vpřed je hádání slov. Tato aktivita je stejná jako v originální hře Party Alias. Jeden hráč z týmu popisuje slova na kartách, další se je snaží uhodnout. Hádá v časovém limitu z osmi karet. Za každé uhodnuté slovo postupuje figurka týmu vpřed - maximálně lze tedy postoupit o osm polí.
  2. Figurka může skončit na poli s ikonou knihy. V české verzi musí předčítající hráč použít slovo tak, aby mohli spoluhráči vytvořit verš. Pokud hráči do konce časového limitu vytvoří rýmy na všech pět nabídek, mohou si zatočit prémiovou ruletou a popojít tak o víc polí.
  3. Pantomima se bude předvádět skončí-li figurka na poli s ikonou panáčka. Předvádějí se pouze dvě karty, ale pantomimicky. Pokud je spoluhráči uhodnou v časovém limitu, je opět možno zatočit prémiovou ruletou a popojít tak o víc polí.
  4. Známé osobnosti (ikona fotoaparátu): stejné jako ad 1, ale místo obecných podstatných jmen se popisují a hádají slavné světové i české osobnosti. Hádá se z pěti karet, pokud tým opět uhodne všech pět v časovém limitu, může použít bonusovou ruletu.
  5. Abeceda (symbol ABC). Všichni hráči musí po dobu časového limitu vyjmenovat alespoň 20 podstatných jmen začínajících na dané písmeno, které se určí pomocí pozice figurky a referenční karty. Pokud tým 20 slov vymyslí, postupuje o dvojnásobek hodnoty dané ruletou.

Hra končí v okamžiku, kdy figurka některého z týmů oběhne herní plán a vrátí se na startovní pole. Tento tým se stává vítězem.

 

Autor: PJ

Další názvy této společenské hry

  • Vallatu Alias

Charitativní aukce

Bylo nebylo - dobročinná aukce
Bylo nebylo - dobročinná aukce
Akt. cena: 666
Končí za: 2 dny

Všechny tyto aukce >>

Vybíráme z Bazaru

Sabotér + Rozšíření
Sabotér + Rozšíření
Akt. cena: 1 Kč
Končí za: 7 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas