Pán Prstenů: Putování po Středozemi - Válečné tažení

xxxxxxxxxo hodnoceno 23x (Seznam vlastníků)

Pán Prstenů: Putování po Středozemi - Válečné tažení - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Pán Prstenů: Putování po Středozemi
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2021
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

ERRATA v APPce a ve fyzické hře

Zdravím vás příznivci Pána prstenů! Tímto bych vás chtěl požádat o příspěvky, pokud byste našli nějaké chybky, abychom je mohli operativně opravit. Budu rád za screenshoty z APPky. Díky moc! 

V současnosti opravujeme mn. číslo u některých vět. Prosíme o strpení. Již jsme kontaktovali vývojáře appky, aby v nejbližších dnech vydal naši aktualizaci textů.

Zde jsem založil Errata pro BF. Říkal jsem si, že když už to děláme, tak to můžeme vzít pro všechny hry od BF, díky, že ne mám pomáháte.

 

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1bL13gt4SJU9IVuzuDGmBbyor_yfFkf75ljP8j9sa-K4/edit?usp=sharing

17.12.2021 13:24:33 | Upraveno autorem (porovnej)

Pokud bych vydal hru, na kterou je potreba zpetne udelat tri A4 opravenych prelepek, v prvni rade bych se zamyslel, jestli bych mel hry vydavat dal.

15.2.2022 06:57:17

wait a minute…takže som od Vás poštou dostal len jednu tretinu z toho čo som mal dostať? 

15.2.2022 06:59:47 | Upraveno autorem (porovnej)

@Kentril Zajímalo tě, jaké by bylo moje řešení? Nejdřív výrazně lepší komunikace, když už se tenhle průšvih stal. Potom bych provedl veškeré korektury, které se měly provést už v první řadě, aby se našly všechny chyby (stálo by to nějaký čas, ale neřešíme tu jadernou elektrárnu a při dobré komunikaci by zdejší zákazníci ten čas dali) a vydal bych přelepky na skutečně všechny karty, které jsou špatně. Protože to je opravdu jediný způsob, jak byste si mohli ještě zachovat tvář. Vydat hru v tomto stavu a pak se ještě prezentovat opravami napůl, to už je vážně síla. 

Já nevím, jestli si to uvědomujete, ale za poslední dobu se vám podařilo jméno Blackfire zdiskreditovat celkem slušně. Ano, ne mezi těmi stovkami lidí, kteří sem nezavítají a třeba ty problémy ani nepoznají, ale to vážně není něco, čím byste se měli utěšovat. Zároveň bys měl přestat do svých příspěvků psát dodatky “já o tom nerozhodl”, “já se řídil pokyny z vedení” - ten překlad a vydání hry není záležitost jednoho člověka, jste pod tím podepsaní všichni.

A nezlob se, ale: “Vzali jsme z toho ponaučení a nyní už to děláme jinak a věřím, že lépe.” - stav revidovaného vydání LCG a hradba mlčení ze strany BF, která u té hry vládne, nám opravdu dává jen minimální naději, že to co říkáš, je pravda.

15.2.2022 08:40:41

Hele stál jsem zatím opodál, ale na základě všech diskuzí u obou her “Pán prstenu” začínám litovat, že jsem si u nového Zaklínače na poslední chvíli změnil jazyk z angličtiny na češtinu. Doufám, že si budete alespoň trochu chtít očistit jméno…

15.2.2022 11:12:08

@Herald @MikeDundee Naprostý souhlas!!

15.2.2022 11:16:18

Jako Zaklinac me stal cca 8000 Kc, at se BlackFire okamzite vzpamatuje, tohle prece neni mozne, ja si nechci kupovat hru v CZ a pak skemrat o prelepky!!!! 

15.2.2022 18:11:38

@Kentril @Michal-BF 

Tak já zase k Vašim poznámkám:

  1. Je celkem 5 karet Uvězněný. Karta na Hbitost jediná je vyrobená dobře (Pokud neuspějete, nejste dostatečně rychlí, útěk se nezdaří. Zbavte se této strasti a stáváte se uvězněný.). Tak proč jsme na ni dostali přelepku? A naopak chybí přelepka pro kartu na Moc (… nejste dostatečně silní …) kde je stále (… stáváte se zajatý.). Tzn., že místo přelepky pro Hbitos tam měla být přelepka pro Moc. 
  2. Jedna kopie vypadla? Jako vážně? Když se má jedna přelepka použít pro dvě karty, tak ji musíme přece dostat 2x. Takže buď musí být na archu hned 2x nebo celý arch musíme dostat tolikrát, kolik karet je potřeba opravit. Jak máme použít jednu přelepku pro dvě karty? Celkem se jedná o čtyři případy v aktuálně dodaných přelepkách.
  3. Všechny vysvětlující texty v závorce MUSÍ být kurzívou. Jestli je i v originále chyba, tak proč chybu opakujete? Opět důkaz, že to nikdo nekotroloval. Přelepka by měla být správně.
  4. Opět je Vaše vysvětlení v totálním rozporu s přelepekami, které jsme dostali
    • [utržený strach - nepovažujeme za dobře přeloženo česky], tak proč na jedné přelepce je “Všechna utržená (symbol starchu) jsou lícem dolů.”
    • [Pokud je ve větě zranění i strach, volíme raději verzi “vezmi si karty zranění a strach” tím se vyhneme "čechyzmu"], tak proč je na jedné přelepce “Pokud utržíte libovolný počet karet (symbol zranění) nebo (symbol strachu) …”
  5. Že ani toto nejste schopni udělat správně je další důkaz Vašeho lajdáctví a přístupu k nám zákazníkům.
  6. [A co se týče toho zbytku, tak se udělaly nezbytné úpravy a překlepy se neřešily (já o tom nerozhodl).] Tak tohle snad nemyslíte vážně. Vydáte vadný produkt a ani ho neopravíte? Ten co o tom rozhodl by se nad sebou měl opravdu vážně zamyslet.
  7. [Takže jsme měli každému poslat 3 A4 přelepek?]. Ano, samozřejmě, když jste to vydali špatně.

Závěrem dodám, že tato trapná akce s přelepkami jen krásně podtrhla Váš přístup.

Jako nespokojený zákazník, který dostal vadný produkt, prosím (spíše žádám) aspoň o poskytnutí VŠECH opravených karet v PDF verzi (a ne jen těch pár špatných přelepek), abych si je mohl vytisknout a případně opravit Vaše další chyby.

 

Ještě si dovolím přidat několik Vašich komentů a odpovědí z předchozí diskuze:

  • Kentril: Řešíme to. Dáme vědět, až přijdeme s nějakým konstruktivním řešením
  • Michal-BF: Hotové přelepky z kvalitní tiskárny na kvalitním samolepícím papíře na vyžádání zašlu poštou, ale budou i ke stažení.
  • Michal-BF: Za újmu na herním zážitku se omlouvám a slibuji rychlou nápravu.
  • Michal-BF: Včera (doplněno mnou - 6.1.) jsem dostal zprávu od grafika, že má už od překladatele k dispozici kompletní errata na celé Putování a bude to zpracovávat pro dotisky, takže by neměl být problém z toho udělat nějaký ucelený výstup.
  • Kentril: Vydání přelepek půjde ještě přese mě, abych měl jistotu, že je to opravené VŠE a správně.
  • Kentril: Napočítal jsem přesně 7 karet, které se vyskytují v základní hře s odlišným názvem. K nim vyjdou tento týden opravy.
  • Kentril: Základní hra je jako berná mince. Takže pokud je název jinak, základ má přednost.
  • Kentril: V současnosti na přelepkách dělá BF. Já je potom ještě projdu, abych se ujistil, že je to skutečně správně.

15.2.2022 19:22:00

Taky není od věci napsat, které karty se mají přelepit v češtině a ne tam dát “bane card”

15.2.2022 20:56:19

Za současné neutěšené situace (přelepky v doručené podobě jsou bohužel opravdu pouze polovičatým řešením) se rovněž přimlouvám za zveřejnění všech opravovaných karet (kompletních, nikoli pouze částí textů). Jejich vytištění a vložení do obalu se mi jeví jako přípustné (byť nouzové) řešení.

16.2.2022 08:23:16

Tak me uz prelepky prisly… ale uprimne takhle fakt ne… Naivne jsem si myslel, ze budou vysekane a na lepsim papire… Ale tohle je fakt, jako bych si to tiskl sam doma…az na to, ze bych si to vytiskl na lepsi papir. Takze na karte to bude jak pěst na oko, kdyz to budu muset si strihat sam a at se clovek snazi jak se snazi, tak to nikdy neni rovne jak sekane a je mi jasne, ze brzo se to osoupe. 

Proc si clovek ma kupovat lokalizovanou hru, kdyz si to ma podomacku lepit jak amatersky preklady? Chci hotovy produkt a ne kit “udelej si sam”. A uprimne poskytnute prelepky take kvality jsou pro me vysmech, nez dobry zakaznicky servis… Nerad znim jako hater, ale tady se nebavime o dobre vuli BlackFire, ale o tom, jak napravují zpackany produkt. Kdyz komiksovy nakladatel zpacka preklad, taky nenabizi pak prelepky, aby si clovek doplnil zpackane prelozene bubliny, ale udela novy naklad.

A kentril tu rika, jak by museli poskytnout 3 A4 prelepek, kdyby to chteli poctive…mno…proto radeji poskytuji jen 1/3 A4.

17.2.2022 20:16:55 | Upraveno autorem (porovnej)

Čekám na vyjádření někoho z Blackfire. Dělat mrtvého to jim jde. Tohle mi přijde jako prasárna. A ještě to pak nějak obhajovat nebo si za tím, že je to tak v pořádku.

18.2.2022 00:21:23

Já mám jak Válečné tažení (zatím zabalené a docela se bojím ho rozbalit). A přelepky už mám taky. Ale mám taky objednanou českou verzi Zaklínače (all in), který nestál úplně málo peněz. Taky doufám, že se k těm překladům postaví Blackfire čelem a chyby opraví. A myslím, že by to nemělo být řešeno přelepkami, ale novými kartami. A třeba u toho Zaklínače netuším, co bych dělal, kdyby byly chyby v překladu, po kom bych měl chtít pak opravy.

18.2.2022 08:31:57

Celkem musím souhlasit s @elar . Přelepky jsou docela nekvalitní a nejsem si jistý těmi různými fonty a tučností písma…A to nemluvím o tom, zda těch přelepek je opravdu dostatek…je to zoufalství. Viděl bych to alespoň na pořádné PDF s úplnými kartami…

18.2.2022 09:10:30

No nic holt budu muset hru vrátit jelikož jsem obdržel vadný výrobek. 

Jak budete řešit reklamce ? Přepokládám, že jste domluveni s prodejci na uznávání této reklamace.  

 Nebo se budeme hádat soudní cestou ? 

Vzumm

18.2.2022 12:49:54 | Upraveno autorem (porovnej)

@stedyn Poprvé jsem ustoupil přítelkyni a pořídil hru v Čj i když byla k dispozici Eng verze a nepřestávám toho litovat. To co tu předvádí BF je vyloženě amatérismus toho nejvyššího řádu. Fakt ot nechápu, zvláště jejich přístup: oni to ani neopravují sami, nechají na zákaznících ať jim najdou vady……..

 Správně by měl všechny výrobky stáhnout, protože obsahují vadu a on je stejně prodává dál. To je myslím dokonce nelegální. 

 

Ten zaklínač, toho bych se fakt bál. Miliony textů a do toho amatéři z BF….

 

Vzumm

18.2.2022 13:03:13

@Michal-BF 

 

Ze strany BF je to tedy vyřešené? Jen bychom rádi věděli, že už nemá smysl diskutovat.

Přelepky mi také došli. To že kvalita není podle představ beru jako vedlejší. Avšak rozeslat dvě přelepky na tři karty, potažmo jednu na dvě, je jen špatný vtip. Ohledně karet uvěznění, kde stále jedna přelepka k scelení herní terminologie chybí, je také hrozné. Vlastně je to tedy k ničemu, hra stále nebude opravena. Chápu, že se dá hrát, ale jak už ta bylo řečeno, s celkovou cenou přes šest tisíc bych očekával lepší kvalitu i přístup.

 

Já šel do KS Zaklínače také v české verzi. Cenovka už vlastně není o tolik vyšší než kompletní Putování po Středozemi, ale pořád je to opravdu vysoká částka. Všichni co si cz verzi koupili doufáme, že se po všech přešlapech z roku 2022, oklepete a dotáhnete to do zdárného konce. Ale kdyby ta kampaň proběhla, až po této kauze, nikdy bych Vám své peníze nesvěřil.

18.2.2022 13:26:22

Taky bych poprosil o vyjádření oprávněných osob, zda je zasláním 1x A4 přelepek podle nich problém vyřešen nebo se ještě pokusí napravit svoji reputaci. Nerad bych svoji nerozbalenou krabici vracel do obchodu a jásal nad tím, že jsme nestačili ještě vše dohrát.

Věřím, že to tak nenechají, ale jsem dost naivní člověk, o čemž svědčí většina titulů od Blackfiru v mé sbírce :-) Zkrátka si musí sundat růžové brýle a uvědomit si, že úspěšné prodeje nejsou příčinou jejich práce, která by v dnešní konkurenci neobstála, ale monopolním přístupem k prémiovým titulům. 

P.S.: Nechci hate, jen chci vyjádření, abych věděl, jak dále s hrou naložit..

18.2.2022 19:29:36

Příspěvek odporoval pravidlům diskuse a byl proto smazán.

Důvodem bylo z našeho pohledu zbytečné použití vulgárních či podobně nevhodných slov.

19.2.2022 05:30:03

Nemyslíte si, že už to tu trochu preháňate?

19.2.2022 07:00:51

BF je jedno, lebo mnohým dokáže zalepiť ústa obyčajnými nekvalitnými prelepkami a dokonca nekompletnými, ktoré karty nielen fyzicky znehodnotia, ale musíte ich hrať v obaloch, čo sú ďalšie náklady.

Keby ste si kúpili napr. boty v podobnej cene 80eur a doma zistili že sú deravé a predajca pri reklamovaní vám dá kusy látky s tým, veď polepte si to, zaplátujte, štýlom "Urob si sám". Čo na tom že boty po oprave nevyzerajú elegantne, veď už nie sú deravé, chodiť v nich sa dá. Tiež by ste podobne reagovali ako u BF, že prelepky stačia? Dosť silno pochybujem, skôr by tu lietali samé podnety na ČOI/SOI.

Ja ako zákazník a obzvlášť v hrách v tejto vysoke cenovej hladine 80eur požadujem určitý štandart čo sa kvality týka. A prelepky rozhodne nie sú riešením, u mňa jedine komplet nové vytlačené karty. Že to politika Asmodee príp. FFG nedovoľuje výrobu nových kariet? To ma ako zákazníka absolútne nezaujíma, tým skôr si mali lepšie zabezpečiť predvýrobnú kontrolu.

Mal som v predobjednávkach 3 hry od BF, všetky som zrušil.

19.2.2022 08:17:53

Jak to tu čtu jsem rad, ze jsem na tu hru neměl prachy. Všechny vydavatelství a firmy tohle řeší errata kartami (Mythic games -Reichbusters, cmon - massive darkness). Někdo muže ruct, ze jsou to přímo firmy, které to mají ve vlastnictví… avšak upřímně di myslim ze FFG pokud jde o kvalitu jejich hry, by klidně přistoupilo na tisk opravných karet, sle BF by jim oficiálně musel rict, ze udelal chybu a zaplatit za to….

Jeff

19.2.2022 08:49:09

Nechcete minimálně překlad zaklínače ještě před tiskem pustit mezi komunitu ? Určitě by se vychytaly nějaké zásadní chyby (kosmetické vem čert, ale nechci tam mít chyby jaké se vám přihodily u revidovaného Pána prstenu, kde se vám pomíchaly pojmy attached vs attacked atd.). Jestli Zaklínač nedopadne, tak za mě si od vás koupím už jen maximálně Dixit, kde (snad) není co pokazit…

19.2.2022 09:52:13

MikeDundee

Aby pak do překladu kecalo 150 lidí? :) Já myslím, že si to BF musí pořešit sám.

20.2.2022 10:12:41 | Upraveno autorem (porovnej)

@Michal-BF @Kentril 

Take bych sem rad pridal zadost o vyjadreni, zda rozeslanim nedostatecneho mnozstvi prelepek povazuje BF vec za uzavrenou. Casu na napravu bylo podle me dostatek. Bylo by tedy fer sdelit lidem, kteri cekali na maly zazrak, ze uz mohou s klidnym svedomim hru reklamovat u prodejce.

28.2.2022 16:35:56

@atreides 
Aktuálně čekám na opravené přelepky. Zároveň bude připraven soubor s kartami pro ty, kteří se ji chtějí vytisknout celé a vložit do obalů. 

Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

1.3.2022 08:46:32

Vybíráme z Bazaru

CoraQuest EN
CoraQuest EN
Akt. cena: 700 Kč
Končí za: 4 hodiny

Offcanvas