Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 598x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

had

Turnaj LEDEN 2013 - Passage Through Mirkwood

Počátek turnaje : 7.1.2013
Ukončení turnaje: 27.1.2013
Vyhodnocení vč. zaslání decklistů 1. tří hráčů: 31.1.2013

Passage Through Mirkwood.
Card pool: omezený (pouze core set - možnost sestavení decklistu z více core setů, tzn. každá karta core setu se může v decklistu objevit až 3x).
Formát: tři hry. Pořadí podle průměrného skóre ze tří po sobě jdoucích her. Pokud je 1 ze 3 her prohra, průměr se násobí 1,5x. Pokud je 2 ze 3 her prohra, skóre z vítězné hry se násobí 2x.

Celkem karet v tomto questu - 36 + 4 questové
Enemy: 16 44% Location: 13 36%
Treachery: 7 19% Objective: 0 0%
Shadow: 13 36%

Turnaj bude uspořádán ve hře solo a ve hře dvou hráčů - bude se vyhodnocovat odděleně. K celkovému výsledku je potřeba u každého questu uvést hrdiny, skóre, konečnou hodnotu threatu, cenu zabitých či zahozených hrdinů, počet zranění na všech hrdinech, počet vítězných bodů, počet odehraných kol (bez kola, v němž se quest dohrál).
pozn. na zveřejnění hrdinů zatím nepadl konečný verdikt - vyjádřil jsem se pouze já a masonoš. Na poprvé se tedy přikláním k masonošovi, aby se hrdinové zveřejňovali v souvislosti s tím, že součástí zápisu bude i krátký popis všech tří her, kde se hrdinové stejně objeví /stejně tak jako některé karty z decklistu/ - pomůže to nováčkům zjistit eventuální prohřešky proti pravidlům.

příklad zaslaného turnajového výsledku:
Hrdinové: Aragorn, Legolas, Gimli
Výsledek 1. hry: 115
Konečný threat: 42
Hodnota všech zabitých hrdinů: 9
Zranění na zbývajících hrdinech: 4
Vítězné body: 0
Počet kol: 6

Výsledek 2. hry: 88
Konečný threat: 38
Hodnota všech zabitých hrdinů: 0
Zranění na zbývajících hrdinech: 4
Vítězné body: 4
Počet kol: 5

Výsledek 3. hry: Prohra

Celkový výsledek: 152,25

Doplňující informace: První hru jsem se dlouho vypořádával s pavouky, navíc rozcestí mě zavedlo vstříc tomu největšímu. Zabiják Gimli ho nakonec vyřídil, ale přišel jsem o Legolase. Druhou hru byla samá pohodová střetnutí a navíc jsem hru začínal se Stewardem a Sneakem na ruce. Tentokrát jsem šel Beornovou stezkou a do cesty se mi postavil pouze Ufthak, kterého jsem s přehledem zneškodnil. Třetí hru jsem narazil na Spawn hned ve druhém kole a vydržel jsem jen do třetího.

Bude se hrát podle oficiálních pravidel (faq 1.3) - ke stažení na FFG - pro core set zejm. tyto úpravy - Beravor - akce pouze jednou za kolo, Protector of Lorien - na zvýšení vůle a obrany lze použít max. 3 karty

Pokud někdo zjistí, že udělal nějakou chybu (zapomněl na nějaké pravidlo či vyhodnocení efektu nějaké karty), přičemž turnajový zápis již bude existovat, dotyčný svou chybu uvede přímo do fóra, předchozí zápis bude neplatný a lze hrát nové tři hry a vytvořit nový zápis. V turnaji bude samozřejmě každý sám sobě rozhodčím a předpokládá se čestná hra. Pokud v průběhu turnaje někdo dalšímí hrami zlepší svůj výsledek nahradí původní novým zápisem.

pozn. pokud má někdo nějaké nápady či návrhy, uveďte je na toto vlákno do zítra, ať do začátku turnaje můžeme provést korekce



Konečné pořadí:


1. had 59,33
2. Shaddy 60,33
3. leeroyer 65
4. masonoš 66,66
5. Dvoiz 69
6. Sifonides 76
7. Odulin 95,33
8. libor 96
9. Kaerdrak 98,66
10. Kovko 103,5
11. raia 174
6.1.2013 10:34:00 | Upraveno autorem (porovnej)

Výsledek
Hrdinové: Beravor, Theodred, Eowyn

Výsledek 1. hry: 63
Konečný threat: 32
Hodnota všech zabitých hrdinů: 8
Zranění na zbývajících hrdinech: 3
Vítezné body: 0
Počet kol: 2
Don't leave the Path!

Výsledek 2. hry: 71
Konečný threat: 30
Hodnota všech zabitých hrdinů: 0
Zranění na zbývajících hrdinech: 1
Vítezné body: 0
Počet kol: 4
Beorn's Path

Výsledek 3. hry: 66
Konečný threat: 25
Hodnota všech zabitých hrdinů: 0
Zranění na zbývajících hrdinech: 1
Vítezné body: 0
Počet kol: 4
Beorn's Path

Celkový výsledek: 66,66

V první hře jsem si užil krásný fight ve třetím kole, který těsně vyšel v můj prospěch. Měl jsem na stole volnou Beravor s Couragem a zelenýho Minera a na ruce Sneak a Beorna. Nechal jsem jít Spawn undefended a obětoval již hodně zraněného Theodreda, dalšího pavoučka bránila Beravor, do které jsem poslal ještě undefended skřeta. Pak jsem hodil do hry osmičkového Beorna, kteří s Beravor a Minerem udolali Spawn.
Druhá a třetí hra byly dost podobné. Neměl jsem žádné sneaky, ale ve druhém kole jsem vždy hodil na úvodního pavouka síť. Ve druhé hře Ungoliant odešel jako shadow hned při útoku pavouka v prvním kole a zvednul threat, který jsem pak sundal Gandalfem. Přišel mi Steward, tak jsem postupně vyložil Faramira a dva gondorské vojáky, navíc na ruce For Gondor! Lahůdka pro hromadný fight, který ale nenastal. Třetí hru jsem dost se štěstím proquestoval Beornovou stezku. Ve stagingu byl docela nával, kdybych neměl Radagast's Cunning, těsně mi to bývalo nevyšlo. Protector mi bohužel nepřišel ani jednou.
Hrál jsem celkem pět her, první za 55, solidní rozjezd, druhou hru mi však Spawn pozabíjel všechny hrdiny, tak jsem to vzdal a začal nové tři hry. Použit 1 core set.

11.1.2013 00:20:33

Proxy
Ahoj, nechápu přoč by nemohly být proxy...... Pokud to někdo argumentuje, že to na turnaj nepatří, tak proč se může hrát online?

Bud bych byl pro zavedení proxů, nebo zakázání hrát karet z více jak jednoho starteru.

11.1.2013 09:07:02

ad had
"Pakliže bychom pokračovali v dalších turnajích v proxování, tak můžeme hrát card pool ze všech karet a nebrat ohledy, kdo co nakoupil - což je podle mě blbost."

To má potom najväčšiu šancu vyhrať ten, kto má KÚPENÉ 3 core sety?
Na takýto turnaj je úplne jedno, čo máš kúpené, rozhodujúci je limit počtu kariet. Keď sa dohodne 3x, tak nevidím jediný dôvod prečo to nemôžu byť proxiny :).

11.1.2013 10:12:10

acedrac
souhlas

11.1.2013 12:20:16

had

acedrac
Hrajme tu s proxy, od unora tak muzeme hrat vsichni treba i s kartami z Numenoru, me je to fuk. Zacatecnici se na to vykaslou, protoze si nebudou stahovat karty za dva roky zpet a uz se v nich vubec nevyznaji. A pak se treba za cas nekde sejdeme a lidi se budou divit jak se pri hrani nazivo hraje jen s jednou u. courage.
Nechapu proc by nemel nekdo kdo nema 3x core set sanci. Ja jsem doposud v solo hre nepokoril 2 questy a v tech by mi nepomohlo ani pet core setu.

11.1.2013 13:15:41 | Upraveno autorem (porovnej)

leeroyer výsledek
Tak jsem si našel čas, odehrál 3 hry a přidávám svůj výsledek.
Nejdřív bych se chtěl ale vložit do té diskuze. Myslím si, že by bylo dobré, kdyby byly od začátku nastavené rovné podmínky pro všechny. Přišlo by mi logické, kdyby se řeklo např. Povolené karty - 1x Core set, nebo 2x Core set, to je jedno... a ať si pak každý zváží, jestli si pár karet doproxuje, odehraje to online, nebo si to zahraje třeba jen s jedním core setem..

Tak a teď tedy k výsledkům.. :)

Hrdinové: Glóin, Beravor, Theodred
Výsledek 1. hry: 66
Konečný threat: 26
Hodnota všech zabitých hrdinů: 0
Zranění na zbývajících hrdinech: 0
Vítězné body: 0
Počet kol: 4

Výsledek 2. hry: 75
Konečný threat: 29
Hodnota všech zabitých hrdinů: 0
Zranění na zbývajících hrdinech: 0
Vítězné body: 5
Počet kol: 5

Výsledek 3. hry: 79
Konečný threat: 33
Hodnota všech zabitých hrdinů: 0
Zranění na zbývajících hrdinech: 1
Vítězné body: 5
Počet kol: 5

Celkový výsledek: 73,33

První hra probíhala naprosto hladce. Hned na úvodní ruce jsem měl Steward of Gondor pro Beravor, takže jsem měl
hned od prvního kola dostatek zdrojů. Na ruce byl Gandalf se Sneak attackem, který zastřelil pavouka.
Otočil jsem druhého, kterého jsem nechal žít a Glóin mi s ním slušně přidával další zdroje.
Na závěr jsem otočil Don't Leave the Path!, což pro mě nebyl problém, Ungoliathu jsem bránil Glóinem,
kterému jsem pomohl přes Protector of Lórien. Další kolo jsem zahrál Gandalfa, který mi snížil threat,
Ungoliathu jsem ubránil pomocí Guard of the Citadel a s pomocí Gandalfa a všech hrninů jí zabil v jednom kole.
Na závěr jsem si ještě přes Beorn's Hospitality doléčil všechna zranění.

Druhá hra se táhla o něco více, nicméně v podobném duchu. Jediný rozdíl byl v tom, že mi přišlo více lízání, takže jsem
měl více z čeho vybírat. Do stagin area také přišly Hummerhorns, těch se ovšem Gandalf zbavil hned další kolo.
Na konci jsem tentokrát otočil Beorn's Path. Ve hře jsem měl Gandalfa, Beravor s Celabrian's Stonem a Henamartha, takže
jsem si šel pro jistou výhru.

Poslední hra byla nejspíš nejhorší, neměl jsem moc karet, protože ze začátku jsem 3 vyhodil, abych se dostal přes
první část pomocí Protector of Lórien. Na konci jsem se opět vydal na Beorn's Path, ve stagingu byly opět Hummerhorns a
Dol Guldur Beastmasters. Na ruce jsem měl jen pár karet do protectora a Sneak Attack a věděl jsem, že bez Gandalfa se
v tomto kole dál nedostanu, nicméně Gandalfa jsem si dolízl, zastřelil Hummerhorns a došel jsem si pro výhru, když
jsem z encounter decku otočil treachery, které dá za 1 do všech taplých.

Uznávám, že poslední hru jsem měl na koncci štěstí, ale musím říct, že s balíčkem jsem už několik her odehrál a hrál
jsem s ním i nějaký turnaj na boardgamegeek a jednalo se právě o tento quest, takže už jsem zhruba věděl, co očekávat..

11.1.2013 16:51:00

had

vysledky
V uvodu vlakna budu doplnovat prubezne vysledky, kdybych neco prehledl, pisnete. Jinak bych jeste navrhl, ze pokud dva hraci budou mit stejny vysledek, rozhodoval by nizsi startovni threat.

11.1.2013 18:22:36 | Upraveno autorem (porovnej)

ještě k proxování
Killbert: on-line se může hrát proto, že se to před začátkem turnaje výslovně nezakázalo. Proxování sice také ne, ale připadalo mi jako samozřejmé, že se to dělat nebude. Evidentně to tak samozřejmé není, za což se omlouvám.

Tento turnaj je pouze pilotní a jedním z jeho účelů je vychytat všechny problémy. Před dalším turnajem již bude naprosto jasně uvedené, co se smí a nesmí, podle toho, na čem se zde dohodneme, v což pevně věřím.

Navrhuji proto určitý kompromis. Jsem sice jednoznačně na straně hada, že povolit zcela libovolné proxování je nesmysl, ale pokud si to ostatní hráči tolik přejí, co takhle omezit počet povolených proxů třeba na 3?
Hraní přes OCTGN bych i pro příště povolil, ale jen v případě krajní nouze a na vlastní nebezpečí. :) Přeci jenom je to karetní hra, a tak nepředpokládám, že by příliš hráčů toužilo mít co nejlepší výsledek až na tolik, že by odhodili své rádoby nedostačující card pooly a sedli si k monitorům.

11.1.2013 18:42:37

....
had: Já si myslím, že pokud bude mít více lidí stejné výsledky, tak bych je klidně dal na stejnou příčku.. Navíc ta šance je tu hodně malá vzhledem k tomu, že se počítá průměr ze 3 her..

masonoš: Vždyť je to úplně jedno, jestli to odehraješ s reálnými kartami, nebo na OCTGN.. deckbuilding i výsledek bude tak jako tak vždy stejný.. a co se týče proxování 3 kusů, tak mi to přijde jako zbytečná komplikace... Na začátku turnaje bych prostě uvedl, s jakým card poolem se bude daný quest hrát a hotovo.. Kdo chce, ať si to zahraje jen s tím, co má, kdo chce ať si to naproxuje a kdo chce, ať si to zahraje na pc..

11.1.2013 19:20:28

had

Karetni hra
A kdo chce, at si to vubec nekupuje a karty si nakresli...

11.1.2013 22:02:41

...
Jsou i tací, co karty vůbec nemají a hrajou třeba jen přes OCTGN nebo LackeyCCG. Zrovna dneska, když jsem si to instaloval jsem tam na fórech na několik takových narazil.
A jaký je v tom potom rozdíl? Vždyť balíček si postaví tak jako tak a hru odehraje úplně stejně.. :) Nehledě na to že někdo se holt rád hrabe v kartách a staví si balíčky a potažmo hraje s real kartama (včetně mě), ale někdo holt zase radši sedne k počítači, kde má po chvíli postavený balíček a může začít hrát, pokud se nechce hrabat v kartách, nebo na to nemá tolik času....
Jestli si chcete kompenzovat, že jste si nakoupili třeba 3 core sety a pak vás porazí někdo, kdo má jen jeden a naproxoval si to, nebo to odehrál na PC, tak nechápu smysl toho turnaje.. myslím si, že by všichni měli mít stejné možnosti a pak je jedno, jestli si to doproxuje, nebo odehraje na PC.. vždyť se hodnotí to, jak dobře člověk dokáže postavit balíček a odehrát daný quest a ne kolik karet si dotisknul, ne? ;)

11.1.2013 22:21:24 | Upraveno autorem (porovnej)

Nový výsledek
Zkusil jsem si teď navečer ještě postavit balíček s podle mě klasickou sestavou hrdinů a uhrál jsem o něco lepší výsledek. Nicméně musím říct, že z hlediska zábavnosti mi přišel lepší můj předchozí balíček (Glóin, Theodred, Beravor resource generator) avšak na questování funguje tento skvěle.

Hrdinové: Aragorn, Theodred, Eowyn
Výsledek 1. hry: 62
Konečný threat: 27
Hodnota všech zabitých hrdinů: 0
Zranění na zbývajících hrdinech: 5
Vítězné body: 0
Počet kol: 3

Výsledek 2. hry: 64
Konečný threat: 28
Hodnota všech zabitých hrdinů: 0
Zranění na zbývajících hrdinech: 6
Vítězné body: 0
Počet kol: 3

Výsledek 3. hry: 69
Konečný threat: 21
Hodnota všech zabitých hrdinů: 0
Zranění na zbývajících hrdinech: 8
Vítězné body: 0
Počet kol: 4

Celkový výsledek: 65


Během první hry jsem dobře otáčel z encounter balíčku, takže mě nepřekvapil
žádný silný nepřítel. Mohl jsem tedy rychle proquestit až na závěr, kde jsem
se dostal na Don't Leave the Path!, našel jsem tedy Ungoliantu, která na mě
kvůli nízkému threatu nezaútočila a daalší kolo mi s ní pomohl Gandalf.

V druhé hře jsem nelízl Gandalfa, ale i tak jsem se s questem vypořádal.
Steward of Gondor a Celebrian's Stone na Aragornovi mi zajistili dostatek
zdrojů a willpoweru i bez Gandalfa a questování tak bylo snadné. Nicméně
mě trošku potrápili 2 pavouci. Musel jsem obětovat Guard of the Citadel a
další kolo ho znovu oživit, aby se Aragorn alespoň s jedním mohl vypořádat.
Na rozcestí jsem tentokrát zvolil Beorn's Path, což pro mě bylo v danou chvíli
rozhodující, protože nevím, jestli bych Ungoliatu s téměř mrtvým Aragornem a
Chieftain Ufthakem ve stagingu zvládl.

V poslední hře jsem hned na začátku zkusil zariskovat a nechat pavouka nebráněného,
což se mi vyplatilo, nicméně na konec jsem skončil s téměř mrtvými 2 hrdiny.
Opět jsem ěel přes Beorn's Path a jediné, co mě "strašilo" byl Dol Guldur Beastmaster
ve staging area, který se ke mně ovšem přes můj nízký threat nedostal (2x The Galadhrin's
Greeting).

12.1.2013 00:32:56 | Upraveno autorem (porovnej)

leeroyer
Pokud si myslíš, že si chceme něco kompenzovat, tak jsi dost vedle. Ale pobavils. :-) Mně šlo jen o to, že je to prostě TURNAJ. Na turnaj s živými lidmi ti taky nedovolí mít proxované karty, tak jsem si říkal, že aby měl i tento turnaj stejnou vážnost, nemělo by se proxovat. Toť vše. On-line hraní bych, jak jsem již psal dříve, povolil.
Nicméně...
Aby se tato již lehce únavná diskuse nerozvíjela do ještě únavnějších rozměrů, navrhuji tedy všechno, tj. proxování a hraní přes počítač, jak pro tento, tak i pro příští turnaje neomezeně povolit. Doufám totiž, že toho stejně bude využívat jen naprosté minimum hráčů. Já toho určitě využívat nebudu, přestože jsem si koupil jen 1 core set. ;-)

12.1.2013 08:33:57

had

Novacci
Muj zamer s timto turnajem byl oslovit co nejvetsi pocet hracu, zejm. novacku, kteri treba na vanoce dostali ceskou verzi. Ti se musi prokousat pres relativne slozita pravidla, sestavit deck na 50 karet a jeste vyhrat. Vzpomente si na sebe, jak jste zacinali. Tyhle hrace urcite nebude zajimat, aby shaneli obrazky karet na netu a uz vubec nevi jak to na pocitaci hrat.
Jestli z nich nekdo toto vlakno cte, tak na neho opeluji - nenech se odradit touto diskuzi a take vybornymi vysledky hracu. Nestyd se klidne poslat vysledek, kdyz vyhrajes jen jednou a mas to treba za 200 bodu. Casem to prijde a bude to lepsi.
Vzdyt prece nam vsem jde o to /alespon to predpokladam/, abychom treba v dubnu hrali poradny quest a aby nas hralo treba 20.

12.1.2013 10:26:43 | Upraveno autorem (porovnej)

...
had: Nevím, jestli jsem něco řekl špatně, nebo jsme jen nepochopili, ale tohle byl vpodstatě i můj záměr.. Právě proto, že nováčci mají nejspíše doma jeden core set, tak si myslím, že by bylo nejlepší nastavit pravidla tak, aby se mohlo hrát právě s jedním setem, případně povolit proxy nebo hru na PC, aby i ti nováčci měli stejné možnosti, co se stavby balíčku týče.. pokud ovšem budou chtít.
Navíc pokud budou ty podmínky nastaveny stejně (např. 1xcore set), mohou tu nováčci čerpat např. kombinace hrdinů od zkušenějších hráčů, případně se zeptat na decklist a nechat se inspirovat s tím, že stejné karty mají doma i oni a nebude jim např. chybět 1 Unexpected Curage atd...

masonoš: To s tím kompenzováním bylo myšleno trochu s nadsázkou, žádná urážka nebo tak něco.. ;)

12.1.2013 11:10:09

výsledek + offtopic hadovi a masonošovi
Já jsem říkal, že to nebude žádná sláva :)

Hrdinové: Gimli, Theodred, Eowyn
Výsledek 1. hry: 87
Konečný threat: 21
Hodnota všech zabitých hrdinů: 0
Zranění na zbývajících hrdinech: 6
Vítězné body: 0
Počet kol: 6

Výsledek 2. hry: 107
Konečný threat: 24
Hodnota všech zabitých hrdinů: 0
Zranění na zbývajících hrdinech: 3
Vítězné body: 0
Počet kol: 8

Výsledek 3. hry: 94
Konečný threat: 17
Hodnota všech zabitých hrdinů: 0
Zranění na zbývajících hrdinech: 7
Vítězné body: 0
Počet kol: 7

celkový výsledek: 96

V první hře jsem se neskutečně mořil s prvním questem, Gimli měl se 4-mi ranami namále navíc schytal síť, ale zato měl Unexpected courage a Eowyn Stewart of Gondor, takže se spirit zdroji nebyl problém. Ungolianth spawn na mě ve třetí fázi vyskočil, ale Gandalf s ním pomohl.

Ve druhé hře se mi povedlo poměrně rychle vynést malou levnou armádu (K-e took, spearman, leadership scout a Lorien guide), která mi pomohla s Ungolianth spawnem, který na mě vyskočil. Levní pěšáci mu padli za oběť, zatímco do něj ze zálohy sekali hrdinové a ve třetím kole ho dostal Gondorian spearman. Gandalf ani Sneak attack nepřišli. Třetí část questu jsem si asi vysloužil klidnou.

Ve třetí hře mě Ungolianth nepotkal vůbec, zato encounter sypal jednoho enemy za druhým, a tak si Gimli znovu sáhl až na dno sil (4 rány), ale měl 2x Unexpected courage, takže se dřel jak blázen a ostatní ho pozorovali, jak se ohání sekerou. Hummerhorni zůstali ve staging area díky nízkému threatu a velký pavouk znovu nedorazil, takže nakonec 3 výhry. Celkově - ve všech hrách mi chodili Stewart of Gondor na Eowyn a Galadhrim greetings (2x, 2x a dokonce 3x, takže díky nim to skore snad není až takové fiasko)

Offtopic - každopádně díky hadovi i masonošovi, že tohle dali dokupy. Myslím si, že forum dost ožilo, a je to každopádně záslužná věc. Třeba já jsem si vůbec poprvý počítal skore a doufám, že správně, ale bednu vítězů by případná chyba snad neohrozila. Hrál jsem přes OCTGN, takže jsem neměl žádná omezení cardpoolu (vše 3x), z čehož mám po předchozí diskuzi tak trochu blbý pocit, ale co se dá dělat. Každopádně turnaj super věc, i když mi potvrdil jednu věc - asi nebude nic pro mě. Osobně v téhle hře nevidím pro sebe smysl honit skore, ale questy si pěkně pomalu a opatrně užít (což je na výsledku vidět) a navíc je tam trochu pachuť z toho, že narozdíl od většiny to hraju jen přes komp...
Možná ještě jedna rada ohledně uspořádání fora - všechny ty diskuze ohledně proxy a apod tady podle mě nemají co dělat. Vše je strašně nepřehledné a tak. Kluci už založili vlákno turnaj, kde by se podobné věci mohly probírat... Také by nebylo od věci zřídit i vlákna na jednotlivé questy (na některé už existují, Carrock, Rhosgobel...), kde by se mohli probírat rady, tipy... ,ať už s turnajem souvisí nebo nikoliv. V současnosti už je forum dost nepřehledné.

12.1.2013 23:28:30 | Upraveno autorem (porovnej)

libor
Máš pravdu, že hraním čistě na skóre se trochu vytrácí kouzlo příběhovosti. Když však hraju nějaký quest třeba již po páté, příliš si ho neužívám, přestože se nikam neženu. Možnost přemýšlet, jak deck co nejlépe vyladit tak, aby "skóroval", je pro mě skvělou motivací do hraní již "ohraných" questů.
Ještě k tomu opatrnému hraní: mám takovou teorii, že když je hráč příliš opatrný, může to mít v některých případech spíše těžší nežli lehčí. Beru to jednoduše tak, že čím méně kol, tím méně střetnutí, která se musí řešit.
Ohledně nepřehlednosti tohoto vlákna i fóra naprostý souhlas. Teď už nemá cenu s tím něco dělat, ale pro příští turnaj určitě dáme výstrahu, aby hráči psali připomínky jinam. Co se týče celého fóra, tam už se to asi výrazně nezlepší. S vláknem ke každému questu taky souhlasím, jen bych je nedělal, dokud tam nebude co psát - aby fórum zbytečně nenarostlo ještě víc.
Když jsem se níže vyjadřoval ohledně hraní přes komp, určitě jsem to nemyslel tak, aby měl někdo výčitky či pachuť, to se ti omlouvám. Vůbec si nemyslím, že je to jednodušší než s kartama.

13.1.2013 18:06:46

13.1.2013 18:06:47 | Upraveno autorem (porovnej)

"Nie je dôležité vyhrať, ale zúčastniť sa"
Tak som aj ja skúsil po prvý raz hrať o čo najlepšie skóre a celkom som so sebou spokojný :-). Dopadlo to takto:
Hral som s: Core set CZ (ale budem sa snažiť používať anglické výrazy, lebo ako čítam, väčšina hrá s kartami v ANJ)

Hrdinovia: Éowyn, Aragorn, Théodred
Výsledok 1. hry: 75
Konečný threat: 28
Hodnota všetkých zabitých hrdinov: 0
Zranenia na ostávajúcich hrdinoch: 7
Víťazné body: 0
Počet kôl: 4

Výsledok 2. hry: 77
Konečný threat: 32
Hodnota všetkých zabitých hrdinov: 0
Zranenia na ostávajúcich hrdinoch: 5
Víťazné body: 0
Počet kôl: 4

Výsledok 3. hry: 76
Konečný threat: 33
Hodnota všetkých zabitých hrdinov: 0
Zranenia na ostávajúcich hrdinoch: 3
Víťazné body: 0
Počet kôl: 4

Celkový výsledok: 76

1.hra: Hneď v 1.kole hrdinovia utrpeli mnohopočetné zranenia (shadow effect Hummerhornov a efekt "pri odhalení" Dol Guldurských orkov) a moje výhliadky na dobrý výsledok ešte viac narušila v 3.kole sa zjavená Ungolianta. Našťastie v hodine dvanástej vďaka reakcii na prekonanie lokácie Mountains of Mirkwood dostávam na ruku Gandalfa a ten vo dvojici s Aragornom s touto krásavicou nemá problém. Ako poslednú úlohu questu dostávam Beorn´s path, čo moju cestu k víťazstvu naťahuje o jedno kolo.

2.hra: K tejto hre ani nie je čo napísať, silnejší nepriatelia sa mi v podstate vyhli (Ufthak ostal vo vynášacej oblasti až do konca), prichádzajú len nejaké zranenia vďaka shadows efektom, navyše na ruke mám od začiatku Gandalfa aj Sneak attack. Ako posledná úloha mi opäť prichádza Beorn´s path.

3.hra: Ešte nudnejšia, ako tá druhá. V podstate len lesné pavúky a Dol Guldur orcs. Dokonca aj Sneak attack ostáva nevyužitý na ruke, lebo sa neráčil dostaviť nie len Gandalf, ale vlastne ani žiadny iný "drahší" spojenci. Do tretice sa vyberáme na Beorn´s path.

Mám rozohratú aj ďalšiu, podstatne zaujímavejšiu trojhru, ale zatiaľ to vyzerá na horší výsledok (80 a 85 bodov).

14.1.2013 15:34:43

libor
"Ve druhé hře se mi povedlo poměrně rychle vynést malou levnou armádu (K-e took, spearman, leadership scout a Lorien guide)"

Nechci vypadat jako pedant, ale pokud tím "K-e took" myslíš kartu Keen-Eyed Took, obávám se, že nepatří do core setu, ale do THoEM.

16.1.2013 20:22:46

masonoš
Jo, už to vidím. Myslel jsem Keen-eyed took, ale spletl jsem si jména, byl to Wandering took, který z Core setu je. Omlouvám se a doufám, že můj zatím nejhorší výsledek ze všech zúčastněných byl dosažen legálně :)
Jinak ještě dlužím omluvu za lehce zmatený a horkou jehlou spíchnutý zápis z hraní, psal jsem to poměrně pozdě večer...

16.1.2013 22:40:32

Eowyn, Gimli, Theodred
Tak abych podporil dobrou myslenku, tak se taky pridavam. Moc toho nahrano nemam a vysledky asi neoslnim, ale motivovalo me to trochu vic hrat.

Protoze jsem nedavno stavel 3 sferovy balik na Anduin, tak jsem u 3 sfer zustal, jen zmenil hrdiny a zredukoval karty pouze na core.

Výsledek 1. hry: 99
Konecný threat: 22
Hodnota všech zabitých hrdinu: 0
Zranení na zbývajících hrdinech: 7
Vítezné body: 0
Pocet kol: 7

Hned na prvni encounter prisel Ungoliant, nez jsem se vyporadal s Forest Spiderem a mohl se pustit do boje s Ungoliantem, tak byly 3 kola pryc a temer nulovy postup na questu. Pak uz to slo snadno a podarilo se i nekolikrat snizit threat, ale ztratu casu uz dohnat neslo. Nakonec prisel Beorn's Path, ale to uz bylo celkem jedno, proquestoval jsem to cele na 1 pokus. Stejne tak rychle bych uz zvladl Ungoliant, pokud bych ho musel tahat znovu.

Výsledek 2. hry: 80
Konecný threat: 28
Hodnota všech zabitých hrdinu: 0
Zranení na zbývajících hrdinech: 2
Vítezné body: 0
Pocet kol: 5

Celkem poklidna hra, questovani slo dobre diky Celebrian's Stone a Favor of the Lady, na encountry chodily hlavne lokace, zvladl jsem King Spider a Beastmastera nechal ve staging. Na Don't Leave the Path jsem vytahl Ungolianta, natukl ho Gimlim a v dalsim kole dorazil Gimlim a Gandalfem (ten mi jeste snizil konecny threat). Mel jsem dost velke stesti na Shadow karty - tahal jsem vetsinou treachery karty.

Výsledek 3. hry: 82
Konecný threat: 27
Hodnota všech zabitých hrdinu: 0
Zranení na zbývajících hrdinech: 5
Vítezné body: 0
Pocet kol: 5

Vsechno zafungovalo, od zacatku jsem mel na ruce Unexpected Courage, Favor of the Lady, Gandalfa a nejake tactics eventy. V prvnich 2 kolech jeste prisel Citadel Plate a Steward of Gondor. O Gandalfa jsem sice prisel kvuli Necromancer's Pass, ale mel jsem v ruce Stand and Fight a Steward of Gondor zahrane na Eowyn, tak me to moc netrapilo. V predposlednim kole prisel do hry Ungoliant diky Mountains of Mirkwood. Radne jsem ho nacal a jen doufal, ze si v dalsim kole otocim spravny quest. To se povedlo, jeste jsem pres Galadhrim's Greeting snizil threat a dorazil Ungolianta.

Celkový výsledek: 87

Nevim, jestli je to dane tim, ze hraju prilis defenzivne, ale nikdy jsem tento quest nedal pod 4 kola. 2 nebo 3 kola jsou zbesilost a predpokladam, ze i velka davka stesti. Nebo neco delam blbe :)

16.1.2013 23:31:12

Shaddy
Hehe :-)...tak ten pocit poznám aj ja. Keď tu chalani zverejnili svoje prvé výsledky, tak som pozeral s otvorenými ústami. Fakt som nechápal, ako je to možné, veď majú také isté karty, ako ja! Priznám sa, že do tohto turnaja som tento quest zahral jeden jediný raz pod 100 bodov!!! Tak som si tu počítal ich zápisy, skladbu sfér a hrdinov (áno, príznávam sa) som od nich odkukal a skúsil som hrať o body. A zrazu 3 hry po sebe pod 80 bodov (viď výsledok)! A to ešte v prvej hre, keby som sa bol v závere vybral "na správnu cestu", tak to by som už bol asi aj Skokan mesiaca :-). Sám som bol z toho výsledku prekvapený. Veľa záleží na šťastí, to je jasné, ale veľa aj na skúsenosti. Fakt aj na sebe cítim, že s každou hrou je to lepšie a lepšie. A ešte, keď sa človek inšpiruje miestnymi majstrami...možno to aj my dvaja raz dáme za 2 kolá :-).

17.1.2013 10:08:13

Sifonides
tak jsem rozehral dalsi sadu her se stejnym balikem a zkousim to hrat trochu mene opatrne

Hned prvni hra vysla - vyhra ve 3 kolech skore 57!

Tak ted jeste ty dalsi hry :)

18.1.2013 13:44:06

Eowyn, Gimli, Theodred
Tak po prvnim rychlo questu uz jsem v dalsich takove stesti nemel, ale je to o neco lepsi vysledek.

Výsledek 1. hry: 57
Konecný threat: 21
Hodnota všech zabitých hrdinu: 0
Zranení na zbývajících hrdinech: 6
Vítezné body: 0
Pocet kol: 3

Vrhl jsem vse do questovani, prisel Necromancer's Pass, takze postup nebyl moc velky. Nechal jsem pavouka nebraneneho, abych dal zraneni na Gimliho. Nastesti zadny shadow effect a bylo po pavoukovi. Pak uz slo vsechno dobre, nerozhazel me ani Caught in the Web, ktery jsem dal na Gimliho, protoze nepouzil jeste zadne zdroje. A nastesti hned v daslim kole jsem dostal do ruky Unexpected Courage. V poslednim kole jsem jeste Gandalfem snizil threat. Kdyby na encounter neprisel spatny when revealed effect (Eyes of teh FOrrest), mohl jsem zahrat jeste 2. Galadhrim's Greetings (takhle mi chybel 1 zdroj, ktery jsem musel dat za Test of Will) a mel bych konecne skore 51.

Výsledek 2. hry: 95
Konecný threat: 34
Hodnota všech zabitých hrdinu: 0
Zranení na zbývajících hrdinech: 5
Vítezné body: 4 (Chieftan Ufthak)
Pocet kol: 6

Pomala hra - trpel jsem nedostatkem karet (mel jsem Necromancer's Pass a 2x Enchanted Stream, Eyes of the Forest uz me nemohlo ke konci rozhazet, protoze jsem nemel nic v ruce :)) a mel hromadu zdroju (Steward of Gondor na Eowyn). Bohuzel neprislo nic na snizeni threatu a jeste jsem si vytahl Beorn's Path. Jedine pozitivum bylo rychle rozsekani Chieftana (Feint + Gimli s 3 zranenimi + Dwarven Axe + Swift Strike v dalsim kole).

Výsledek 3. hry: 79
Konecný threat: 22
Hodnota všech zabitých hrdinu: 0
Zranení na zbývajících hrdinech: 7
Vítezné body: 0
Pocet kol: 5

Hned v prvnim kole jsem mel namale - 2 nebranene utoky znamenaly 4 zraneni pro Gimliho a 3 pro Theodreda. Nastesti uz se potom zadne dalsi neprijemne prekvapeni nekonalo. Gimli dostal Citadel Plate a Unexpected Courage, Eowyn Stewarda. Vytahl jsem si opet Beorn's Path a bez problem dohral.

Celkový výsledek: 77

18.1.2013 15:00:46

Vybíráme z Bazaru

Hra Medvěd Wrr
Hra Medvěd Wrr
Akt. cena: 100 Kč
Končí za: 13 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas