Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 598x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

had

Turnaj LEDEN 2013 - Passage Through Mirkwood

Počátek turnaje : 7.1.2013
Ukončení turnaje: 27.1.2013
Vyhodnocení vč. zaslání decklistů 1. tří hráčů: 31.1.2013

Passage Through Mirkwood.
Card pool: omezený (pouze core set - možnost sestavení decklistu z více core setů, tzn. každá karta core setu se může v decklistu objevit až 3x).
Formát: tři hry. Pořadí podle průměrného skóre ze tří po sobě jdoucích her. Pokud je 1 ze 3 her prohra, průměr se násobí 1,5x. Pokud je 2 ze 3 her prohra, skóre z vítězné hry se násobí 2x.

Celkem karet v tomto questu - 36 + 4 questové
Enemy: 16 44% Location: 13 36%
Treachery: 7 19% Objective: 0 0%
Shadow: 13 36%

Turnaj bude uspořádán ve hře solo a ve hře dvou hráčů - bude se vyhodnocovat odděleně. K celkovému výsledku je potřeba u každého questu uvést hrdiny, skóre, konečnou hodnotu threatu, cenu zabitých či zahozených hrdinů, počet zranění na všech hrdinech, počet vítězných bodů, počet odehraných kol (bez kola, v němž se quest dohrál).
pozn. na zveřejnění hrdinů zatím nepadl konečný verdikt - vyjádřil jsem se pouze já a masonoš. Na poprvé se tedy přikláním k masonošovi, aby se hrdinové zveřejňovali v souvislosti s tím, že součástí zápisu bude i krátký popis všech tří her, kde se hrdinové stejně objeví /stejně tak jako některé karty z decklistu/ - pomůže to nováčkům zjistit eventuální prohřešky proti pravidlům.

příklad zaslaného turnajového výsledku:
Hrdinové: Aragorn, Legolas, Gimli
Výsledek 1. hry: 115
Konečný threat: 42
Hodnota všech zabitých hrdinů: 9
Zranění na zbývajících hrdinech: 4
Vítězné body: 0
Počet kol: 6

Výsledek 2. hry: 88
Konečný threat: 38
Hodnota všech zabitých hrdinů: 0
Zranění na zbývajících hrdinech: 4
Vítězné body: 4
Počet kol: 5

Výsledek 3. hry: Prohra

Celkový výsledek: 152,25

Doplňující informace: První hru jsem se dlouho vypořádával s pavouky, navíc rozcestí mě zavedlo vstříc tomu největšímu. Zabiják Gimli ho nakonec vyřídil, ale přišel jsem o Legolase. Druhou hru byla samá pohodová střetnutí a navíc jsem hru začínal se Stewardem a Sneakem na ruce. Tentokrát jsem šel Beornovou stezkou a do cesty se mi postavil pouze Ufthak, kterého jsem s přehledem zneškodnil. Třetí hru jsem narazil na Spawn hned ve druhém kole a vydržel jsem jen do třetího.

Bude se hrát podle oficiálních pravidel (faq 1.3) - ke stažení na FFG - pro core set zejm. tyto úpravy - Beravor - akce pouze jednou za kolo, Protector of Lorien - na zvýšení vůle a obrany lze použít max. 3 karty

Pokud někdo zjistí, že udělal nějakou chybu (zapomněl na nějaké pravidlo či vyhodnocení efektu nějaké karty), přičemž turnajový zápis již bude existovat, dotyčný svou chybu uvede přímo do fóra, předchozí zápis bude neplatný a lze hrát nové tři hry a vytvořit nový zápis. V turnaji bude samozřejmě každý sám sobě rozhodčím a předpokládá se čestná hra. Pokud v průběhu turnaje někdo dalšímí hrami zlepší svůj výsledek nahradí původní novým zápisem.

pozn. pokud má někdo nějaké nápady či návrhy, uveďte je na toto vlákno do zítra, ať do začátku turnaje můžeme provést korekce



Konečné pořadí:


1. had 59,33
2. Shaddy 60,33
3. leeroyer 65
4. masonoš 66,66
5. Dvoiz 69
6. Sifonides 76
7. Odulin 95,33
8. libor 96
9. Kaerdrak 98,66
10. Kovko 103,5
11. raia 174
6.1.2013 10:34:00 | Upraveno autorem (porovnej)

Vylepsit vysledok
No tak tohto sa urcite zucastnim - vyzera to zaujimavo

Len este otazka - pises ze:
"Pokud v průběhu turnaje někdo dalšímí hrami zlepší svůj výsledek nahradí původní novým zápisem."

Na vylepsienie/perpisanie mojho predosleho vysledku mozem pouzit aj uplne iny deck, aj s roznymi hrdinami? Ci musi byt uplne totozny s prvou povodnou zapisanou hrou..?

6.1.2013 15:40:58

Kovko
Klidně jiný balík s jinými hrdiny. Bylo by však dobré tuhle možnost využívat jen výjimečně. Není třeba sem výsledek psát hned. Je možné si quest vyzkoušet s různými balíky a zapsat zde až výsledek toho nejlépe skórujícího.

6.1.2013 16:02:08

mrtvy hrdina
dobre som sa docital, ze ak zomrie hrdina a je pocas hry vrateny do hry pomocou karty Fortune or Fate, core 54, na konci hry sa aj tak zapocita ako mrtvy hrdina?

7.1.2013 17:24:23

pbch
Kde si sa to docital? pretoze ja som nasiel toto

"Revived Hero no longer counts as dead for scoring purposes. Can't return a Hero from an eliminated player."

inak dobry material: http://www.kaybee.org/kirk/LoTR_LCG_Cards_and_FAQs.pdf
odporucam, uz mnoho krat pomohlo

7.1.2013 18:23:06

Kovko
http://www.fantasyflightgames.com/edge_foros_discusion.asp?efid=284&efcid=4&efidt=678928

je to v bode 1. mozno som to zle pochopil. moja anglictina je slabsia.

7.1.2013 20:14:26

Počet karet
Chci se jen ujistit, že počet karet v decku musí být 50+ dle pravidel pro vytvoření turnajového balíčku. Je to tak?

8.1.2013 19:12:57

Počet karet
Ano, přesně tak. Karet v decku musí být nejméně 50. S omezením jen na core set je to, uznávám, trochu nepraktické, ale prostě se budeme držet pravidel.

8.1.2013 22:12:57 | Upraveno autorem (porovnej)

8.1.2013 22:12:57 | Upraveno autorem (porovnej)

to masonos
Už jsem si karty protřídil a máme 2 pokusy za sebou. Snad ještě tento týden dáme třetí hru a budeme mít první score. Ale zatím nic moc, snad nám během měsíce výjde čas na pár pokusů o zlepšení.

8.1.2013 22:45:46

Turnaj
Takže v prípade záujmu o účasť v turnaji mám dosiahnuté výsledky zverejniť priamo tu, v diskusii?

9.1.2013 12:49:13 | Upraveno autorem (porovnej)

had

Hadovo score
Takže aby se nám zde objevily nějaké výsledky a nenechávalo se vše na poslední den turnaje.
Po sestavení decku jsem si dal třikrát trojhru s tím, že budu hrát relativně riskantně. Hned první hra byla za pěkných 68 bodů, ale celkové skóre, se díky tomu, že se mi nikdy nepodařilo vyhrát tři hry za sebou, bylo nelichotivých 123 až 136 bodů.
Takže jsem hru zklidnil a zcela jistě jsem po tolika hrách i „vychytal“ záludnosti tohoto questu a další trojhra byla se třemi vítězstvími, kdy mě potěšil můj nový rekord v tomto questu – 48 bodů, ale 1. hra se mi bohužel až tak nevyvedla – 2 mrtví hrdinové a 105 bodů, takže celkové skóre za trojhru 76,66 bodů.

Takže jsem si dal trojhru ještě jednou a docela s přehledem tři vítězství a celkové skóre, které zde dávám do placu – 70,33 bodů.

Hrdinové: Aragorn, Theodred, Eowyn
Výsledek 1. hry: 66
Konečný threat: 29
Hodnota všech zabitých hrdinů: 0
Zranění na zbývajících hrdinech: 7
Vítězné body: 0
Počet kol: 3

Výsledek 2. hry: 78
Konečný threat: 33
Hodnota všech zabitých hrdinů: 0
Zranění na zbývajících hrdinech: 5
Vítězné body: 0
Počet kol: 4

Výsledek 3. hry: 67
Konečný threat: 27
Hodnota všech zabitých hrdinů: 0
Zranění na zbývajících hrdinech: 0
Vítězné body: 0
Počet kol: 4

Celkový výsledek: 70,33
V první hře do začátku na ruce ideální kombinace Gandalfa a Sneak attacku, která v quest fázi zlikvidovala Forrest Spidera, v klidu proběhnuté 1. dvě části questu a ve třetí časti na mě čeká Ungoliant. Gandalf dává 4 damage a v dalším kole už je pavouk utlučen hrdiny.
Druhá – v první části jsem se zdržel do druhého kola než padl Forrest spider, to už měl ale Aragorn na sobě Unexp. Courage, 3. část opět Ungoliant a to ve čtvrtém kole kole měl 8 zranění, takže jsem ho musel umlátit až v kole pátém.
Hra hodně podobná té druhé, ve druhém kole už měl ale Aragorn na sobě Unaxp. Courage, pak -6 threat za G. Greetings, opět Ungoliant a v pátém kole konec bez jediného zranění na hrdinech.
Pozn. za celkem asi 14 krát, co jsem se dostal do 3. části, tak mi vyšel 12x Ungoliant a jen 2x Beorns Path.

9.1.2013 13:06:58 | Upraveno autorem (porovnej)

ufff
Tvoje výsledky hade jsou tak dobrý, že tomu až nemůžu věřit :-). Zkusím si nasimulovat jak dohrát hru ve 4tém kole ....

Jako 2x ze 3 her dostat v podstatě na ruku courage, hmm to je taky umění. Kolikrát že je v core setu?

9.1.2013 22:02:49 | Upraveno autorem (porovnej)

Sinuhet
Jde to se štěstím dohrát i ve 3. kole. Courage je v core setu jednou, ale dle pravidel jej můžeš zařadit do balíku 3x. Turnaj je omezen na karty z core setu, ale samotných core setů můžeš použít kolik chceš (ne však naproxované).
Skóre je to dobré a je to výsledek hlavně toho, že had odehrál celkem 9 her. Když je člověk trpělivý a má dobrý deck, jednou ta řada tří her prostě vyjde dobře.

Prosil bych všechny, aby pokud možno omezili nevěřícné reakce na minimum. I ty se smajlíkem. :-)

9.1.2013 22:33:08

Ok omezím
Jen pro upřesnění - když to hraju v octgn tak se 3 courage berou jako naproxovaný nebo jako že mám 3 core sety?

9.1.2013 22:45:01

Sinuhet
Já bych to bral jako 3 core sety.

9.1.2013 23:12:40

OCTGN versus proxy
Jaký je rozdíl, když hraji přec OCTGN, nebo si udělám proxy karty doplňující ty co v core chybí ? Není to jedno? Nemá to být o hře?

10.1.2013 08:46:22

skore
Moje výsledky, které kopíruju z FFG turnajového fóra.

Hrdinové: Eowyn, Legolas, Gimli
Výsledek 1. hry: 88
Konečný threat: 35
Hodnota všech zabitých hrdinů: 0
Zranění na zbývajících hrdinech: 3
Vítezné body: 0
Počet kol: 5 Beorn's Path

Výsledek 2. hry: 103
Konečný threat: 29
Hodnota všech zabitých hrdinů: 9 Eowyn
Zranění na zbývajících hrdinech: 5
Vítezné body: 0
Počet kol: 6 Don't leave the Path!

Výsledek 3. hry: 95
Konečný threat: 34
Hodnota všech zabitých hrdinů: 0
Zranění na zbývajících hrdinech: 1
Vítezné body: 0
Počet kol: 6 Don't leave the Path!

Celkový výsledek: 95.33

Jinak nic speciálního. Trochu horší draw (2x Ungoliath, 2x Caught in Web).

10.1.2013 09:05:09

had

hry
Her jsem hral celkem 15. Jelikoz neproxuji, courage mam v decku 1x, ze padla 2x ze tri her, tak padla, taky mi pri 50% sanci ve treti casti ze 14 her padl 12x Ungoliant. Jsem presvedcen, ze se to da uhrat i ve dvou kolech /me od toho jednou delila shadow karta King spidera, ktera mi tapla hrdinu, ktery by dobil Ungolianta/, ostatne rekord je u nas na foru asi 32. Fakt je, ze mi tehdy prisli famozne karty na ruku - 2x sneak a 2x Gandalf.

10.1.2013 13:10:57 | Upraveno autorem (porovnej)

rekord 32
len 32? ale to sa vtedy este nezapocitavali kola ze?

10.1.2013 13:26:32

had

pbch
I s kolama. Jestli chces podrobnosti oslov autora rekordu. Viz. Vlakno Score log.

10.1.2013 13:28:04 | Upraveno autorem (porovnej)

>> pbch
Nicméně to bylo ještě před 1.3 errata - tzn. neomezený Beravor a Protector of Lórien.

10.1.2013 13:48:06

JayDee
pozeram, ze ten rekord je tvoj. no, znie to az neuveritelne. ako si to dosiahol? (pripadne napis spravu nech tu nespamujeme)

tie 3 hry musia byt odohrane iba v rade za sebou alebo mozem odohrat viac hier a vybrat 3 v ktorych som mal najlepsie skore?

10.1.2013 17:17:16

had

pbch and JayDee
pbch - tři v řadě, řekneš, která je první a jedeš další dvě. Ne třeba, že zahraješ tři a pak čtvrtou, ta se ti pak povede lépe než první, a za první budeš považovat tu druhou od začátku, a čtvrtá bude tedy třetí. Jsme snad čestní, tak když se první nepovede, jedu první od znovu a pak prostě dvě následující, hraju prostě trojhru.
Jay Dee - klidně to sem hoď, zní to neuvěřitelně, ale při troše štěstí a hodně umu /který dle výsledků rozhodně máš - škoda, že to balíš/ by se to asi dalo i dnes při těchto erratech.

10.1.2013 18:34:11 | Upraveno autorem (porovnej)

raia
Máš pravdu. Rozdíl to není prakticky žádný. Prostě mi připadá, že naproxované karty do turnaje nepatří, i když je to jen turnaj na fóru. Zatím bych si docela stál. Samozřejmě pak je i otázka, jestli do turnaje patří hra přes OCTGN... to už však nehodlám soudit, pro tento turnaj bych to nechal povolené, když už to lidi mají rozehraný.
Pro příští turnaj by každopádně bylo dobré uvést všechna pravidla a omezení před začátkem turnaje, a to jasně a přehledně.
Holt jedeme pouze v pilotním provozu. :-)

10.1.2013 18:34:40

had

proxy
Jsem do této hry blázen, některé karty z core setu mám od kámoše, který ho měl 3x - ale třeba Un. courage mám bohužel jen jednou. Blázen, abych si core set kupoval víckrát nejsem, zvlášť, když každý měsíc mám do decku cca 20 karet nových. Jsem tedy jednoznačně proti proxy - tento quest se bez nich dá bez problémů zvládnout. Ale vzhledem k tomu, že se sem snažíme natáhnout co nejvíc lidí, tak mi to vůbec nevadí. V propozicích viz. shora, si myslím, že to zaznělo jednoznačně - Card pool: omezený (pouze core set - možnost sestavení decklistu z více core setů, tzn. každá karta core setu se může v decklistu objevit až 3x). Pakliže bychom pokračovali v dalších turnajích v proxování, tak můžeme hrát card pool ze všech karet a nebrat ohledy, kdo co nakoupil - což je podle mě blbost.

10.1.2013 18:45:53 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Glory: A Game of Knights (CZ) - (JEN ROZBALENÁ)
Glory: A Game of Knights (CZ) - (JEN ROZBALENÁ)
Akt. cena: 450 Kč
Končí za: 20 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas