Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 598x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pán prstenů: karetní hra

lotr lcg cas od casu zavadi o muj hledacek. s anonci ceske verze se tak stalo opet, s tim ze vzhledem ke skladbe me trvale herni skupiny (manzelka) jsou cestina, tema a kooperace vic nez vystizne

bohuzel se diskuze venovana ceskemu vydani tehle hry zamerila na argumentacni prestrelku skalnich odpurcu a odporcu bf a lidi, kteri se z ruznych duvodu ocitli na druhe strane fronty teto nekonecne zakopove valky. mno. snad pomuze yperit

provadim tedy druhy pokus o rozumnou diskuzi a nejake seradiste dat (hernich nazoru, faktu apod. - pokud mozno bez emocionalnich vykyvu) k chystane ceske verzi lcg pana prstenu. co vime?
1) vyjde ceska verze
2) ohledne dalsich adventure packu se jeste jedna s ffg (kazdopadne z vety 'jak se k celému projektu chceme postavit, a jaká rozšíření plánujeme' lze nejaky ten predpoklad vytvorit)
3) nazory ohledne hratelnosti a asi hlavne dohratelnosti jen zakladni krabice se lisi
na neco jsem zapomnel?

dekuji vsem, kteri nejsou sto zkousnout bf a byt jen na chvili prijmout fakt, ze lide a casy se meni a obmenuji, a/nebo taktez tem, kteri nejsou schopni unest muj zpusob vyjadrovani, ze zde neprispivaji
16.7.2012 20:08:10 | Upraveno autorem (porovnej)

Kedrigern
Diky moc za tve postrehy.
Zariskoval jsem a poridil CZ verzi ( i pres jeji vyssi cenu), snad podporim prodejnost a tim padem i vydavani Adv. packu v CZ.
Planuji hrat ve 2, takze jsem se na hru slozili, tak to pro nas aspon nebyla takova darda.
K obalum, uvidim jak prijde hra a jak casto ji budeme hrat, zda obalovat.
Z deckbuildingem mam zkusenost pouze z Dominionu, pokud se karty u LOTRA "uci" stejnym zpusobem, tak to bude v pohode :-)

13.9.2012 12:33:30

ad deckbuilding
No Dominion nie je práve ukážkový príklad pravého deckbuildingu, Dominion je skôr modifikácia. LotR je na spôsob MtG, kedy si balík staviaš pred hraním, nie počas hry. Ale nie je to nič zložité a hlavne je to oveľa zábavnejšie, lebo nemáš na výber z 10, ale z oveľa, oveľa viac kariet :).

13.9.2012 13:24:26

Základní sada vs obsazene Questy
Chci se zeptat, zda všechny Questy v Základní sadě jsou dohratelné se základní sadou ?
Díky

13.9.2012 19:44:26

had

to BladeBrown
1. dva určitě, 3. nemám ještě dohrán ani s kartami celého cyklu Dwarrowdelfu - pro solo hru. Ve dvou jsi schopen dát všechny tři /bude ale chybět zejména Gandalf pro 2. hráče/. Hru si také můžeš usnadnit tím, že budeš hrát v balíku 30 karet místo 50, jak to do začátku doporučují pravidla.

13.9.2012 20:17:47 | Upraveno autorem (porovnej)

BladeBrown
ve dvou možná, solo je to masakr i s Shadows of Mirkwood cyklem (teď mluvím o Journey down Anduin, Dol Guldur jsem ani nezkoušel)...

13.9.2012 21:04:11

1. reakce
Po otevreni krabice, byla ma 1. reakce, za tohle tolik penez ? (reakce na pocet komponent) :-)

14.9.2012 09:56:59

ad reakce
V tom prípade si ani neprerátavaj, koľko zaplatíš za kartu v adventure packoch :)
(Helpful hint: Core set vychádza ešte dobre).

Na druhú stranu uvidíš, koľko sa s tým vyhráš (teda budeš viac prehrávať, ale vyhráš sa dosť)
:) :D.

14.9.2012 10:05:02

acedrac a BladeBrown
Ono je to kotel, o tom žádná (1800 za první cyklus), na druhou stranu, když si vezmete kolik karet dostanete v rámci Adventure packů (každou ve třech kopiích), tak v porovnání s CCG/TCG je to pořád super - oproti právě zmiňovanému MtG.

A hlavně mě třeba hra drtí každý den :-)

14.9.2012 10:22:03

cena komponent
Přepočítávat cenu hry na množství komponent má asi stejný smysl jako přepočítávat cenu knihy na množství stránek :).

Uvědomte si, že na hře pracuje spousta lidí jako např. designeři, umělci, grafici, editoři, korektoři atd..., kteří to určitě nedělají jen z lásky ke hrám. V neposlední řadě i vydavatel chce vydělat a to vše se musí odrazit na konečné ceně...

14.9.2012 10:48:26

ad Kafe s mlikem
Ja sa na cenu nesťažujem, za tie peniaze je to výborná hra, ktorú budem hrať roky :). Oveľa viac ma napr. mrzelo pár stoviek za Citadelu, ktorá nás totálne nebavila :).
Len som sa pousmial nad tým, keď už to niekto prerátava :). A stále je to lacnejšie ako TCG a CCG ako správne poznamenal Kedrigern, pričom deckbuilding nie je tak osekaný ako v Dominione a jeho klonoch :).

14.9.2012 10:53:49 | Upraveno autorem (porovnej)

ad cena
No , ale kdyz za stejnou cenu porovnate treba Arkham a LOTRa, tak pro jednoznacne za tu cenu vede Arkam.Vim, ze se snazim porovnat naprosto rozdilne hry, ale jsou od jedoho distributora a u Arkhamu si myslim,ze bylo i vice prace na lokalizaci.

14.9.2012 10:59:14

ad cena a porovnání s AH
No právě tady porovnání pokulhává, protože Blackfire u LOTRa přestřelil totálně cenu. To co se jim podařilo u Civilizace a AH (tedy, že česká verze bylo o pár set levnější, než originál) už imho neplatí u LOTRa a myslím, že 999,- je za Core opravdu kotel zvlášť, když jej asi nerozšíří...

Jinak naky nepřepočítávám ;-)

14.9.2012 11:02:18 | Upraveno autorem (porovnej)

Chyba v pravidlech ?
Pri cteni jsem narazil na str. 10 První hra:
Hráči by pro první hru měli vyzkoušet scénář „Průchod Temným hvozdem“, který byl navržen jako úvodní scénář. Oddělte karty pro tento scénář (viz str.26). Skládá se z karet výpravy (číslo 120-123).


Logicky mi tam sedi spis karty vypravy 119-123 (1A-2x3A).
Startovni "Mouchy a pavouci" (1A - c.119) a konecna jedna ze dvou karet "Zvolena cesta" (3A - c.122 nebo 123).
Jinak by vyprava zacinala uz "Na rozcesti" (2A - c.120) a koncila "Nekromantovou vezi" (1A - c.123).

Je to tedy chyba nebo ne ?

16.9.2012 16:50:37

len tak btw
Ako sedi v ceskej verzii preklad s knihou? Teda ze ci si pri hrani nebudem musiet lamat hlavu nad tym "WTF je .....?" ak budem chciet vediet vo co go.

16.9.2012 18:18:33

BladeBrown
To bude chyba. Čísla z hlavy nepovím, ale scénář má karty 1-3 (kde třetí část má karty dvě).

Jinak by mě taky zajímalo, jak jsou přeloženy hlavně flavor texty? Byl použit přímo překlad z knih a nebo to je přeloženo znova?

16.9.2012 18:44:05

klaymen
Flavor texty jsou překladem Pošustové. Takže hlavu si lámat nebudeš.

16.9.2012 19:11:30

Karty Udalosti ?
Kdy mohu hrat karty udalosti (kdykoliv ?) a pak za ne zaplatit zeton zdroju ?

18.9.2012 10:19:02

BladeBrown
Kartu události můžeš hrát kdykoliv, když máš "okýnko" pro provádění akcí (Action) nebo reakcí (Response).

V této diskuzi najdeš odkaz na soubor, ve kterém je detailně rozepsáno co a kdy můžeš a nemůžeš zahrát:

http://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/pan-prstenu-karetni-hra-1503/diskuse/odkazy-na-ofic-a-neofic-faq-bez-diskusie-5687/

Bohužel je dokument anglicky. Přímo v pravidlech je něco podobného, ale mnohem stručnější a podle mě nedostačující pro plné pochopení.

18.9.2012 11:43:45

Kafe s mlikem
Diky.
Puvodne sem necekal takovou "slozitost" u karetni hry.Ale cim vic do toho pronikam, tim vic se mi to libi :-)

19.9.2012 12:27:41

Adventure packy v CZ ?
Ví se aspoň nějaké "zákulisní" info, jak to bude z rozšířením v CZ ?
Termíny( 2012/2013), velké / malé rozšíření ?

1.10.2012 14:10:22

BB
Zákulisní info je, že BF si uvědomuje, že to nejde nechat jen u základu a o AP se jedná. Snaha je to udělat tak, aby AP byly za co nejrozumnější cenu...

2.10.2012 10:01:36

aneken
Dik za aspon za toto info, nemohu se rozhodnout, zda pockat a nebo jit do Eng Adv. packů.

2.10.2012 10:23:50

Vybíráme z Bazaru

Gen7: A crossroads game
Gen7: A crossroads game
Akt. cena: 750 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas