Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 598x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pán prstenů: karetní hra

lotr lcg cas od casu zavadi o muj hledacek. s anonci ceske verze se tak stalo opet, s tim ze vzhledem ke skladbe me trvale herni skupiny (manzelka) jsou cestina, tema a kooperace vic nez vystizne

bohuzel se diskuze venovana ceskemu vydani tehle hry zamerila na argumentacni prestrelku skalnich odpurcu a odporcu bf a lidi, kteri se z ruznych duvodu ocitli na druhe strane fronty teto nekonecne zakopove valky. mno. snad pomuze yperit

provadim tedy druhy pokus o rozumnou diskuzi a nejake seradiste dat (hernich nazoru, faktu apod. - pokud mozno bez emocionalnich vykyvu) k chystane ceske verzi lcg pana prstenu. co vime?
1) vyjde ceska verze
2) ohledne dalsich adventure packu se jeste jedna s ffg (kazdopadne z vety 'jak se k celému projektu chceme postavit, a jaká rozšíření plánujeme' lze nejaky ten predpoklad vytvorit)
3) nazory ohledne hratelnosti a asi hlavne dohratelnosti jen zakladni krabice se lisi
na neco jsem zapomnel?

dekuji vsem, kteri nejsou sto zkousnout bf a byt jen na chvili prijmout fakt, ze lide a casy se meni a obmenuji, a/nebo taktez tem, kteri nejsou schopni unest muj zpusob vyjadrovani, ze zde neprispivaji
16.7.2012 20:08:10 | Upraveno autorem (porovnej)

.
za sebe muzu rict, ze pokud tedy na konec do hry pujdu, tak si docela pravdepodobne vystacim jen s tim core setem

16.7.2012 20:23:41

Za sebe
taktéž říkám, že do základu půjdu. Mají-li další balíčky vyjít, rozhodně to bude souviset s úspěšností prodeje základu. Čili: mohu-li pro to něco udělat, je to koupě základu. Karty by navíc měly být zaměnitelné za eng. verzi a mě by (když mě to chytne) zas to míchání verzí asi tolik nevadilo.

16.7.2012 22:15:34

zaklad
Co se zakladu tyce, tak je podle me dostacujici a clovek se s nim vyblbne a myslim si, ze se jednotlive questy daji se zakladem dohrat.

Co me od teto hry odradilo, je tempo vydavani adventure packu, po kterem vsichni tak volaji. Takze si myslim, ze pokud vyjde zaklad a prvni pack k tomu vyjde tak za 3 - 6 mesicu, tak neni problem. To ale zalezi na nature hracu a jejich casu. Cim mene to bude clovek hrat, tim mene bude postradat rozsireni.

16.7.2012 23:13:58

budu se asi opakovat
základ je nedostačující. Pro plnohodnotné hraní potřebuješ 50 karet v balíku. Myšleno aby to nebylo moc lehké pro hráče. Adventure packy rozšiřují cardpoool velmi pomalu pouze o 8-9 karet!!! (každá 3x) A hlavně jednoho hrdinu protože 3 hrdinové v jedné sféře se docela rychle ohrajou. Nejdůležitější je ten Quest, protože ty 3 questy v coresetu se ohrajou ještě dříve. První Quest je moc lehký, druhý je tak akorát (spíš o tom jak ti dojde setup) a třetí je s coresetem fakt hardcore. Proto mi nepřipadne vydávání adventure packů jako moc rychlé, spíš nutné.

17.7.2012 07:03:55

to Lumirius
nechci tu zabrednout do sahodlouhe diskuze, ale pojem plnohodnotne se proste bude clovek od cloveka lisit. na nejakou 'obecnou plnou hodnotu' si nehraju. kazdy mame ruzne hodnotove systemy. staci kouknout na tvuj a vojtuv prispevek (e;

17.7.2012 07:20:48

základ je fakt na naučenie princípov
Problém je v tom, že keď nehráte s rozšíreniami a nemáte dostatočne veľký cardpool, neviete o čo je hranie s core setom ochudobnené. Presne ako písal Lumirius.

17.7.2012 07:25:04

to acedrac
vice mene o tohle mi jde. poznam bez dalsich adventure packu, ze je to nejake nedodelane, nehratelne apod.? chapu, ze az budu mit tuny packu tak se na core budu divat jinak. zajima me pohled ze strany vlastnika jen zakladu

17.7.2012 07:33:12

ad ndru
No poznáš to hneď na druhom a najmä treťom queste, ktoré skrátka prejdeš len s veľkým šťastím. Pohodlne, aj keď nie ľahko, sa dá s core setom prechádzať iba prvý quest.
Ja som sa core setom bavil asi 30 hier, z ktorých som vyhral asi 5. Potom ma to prestalo baviť a začal som kupovať adventure packy. Ale veľa záleží ako často hraješ. Viem si predstaviť že niekoho prestane core set baviť po týždni a iného baví aj po 3 mesiacoch, lebo hrá len občasne :).

A taktiež sa pri core sete nedá hovoriť o deckbuildingu samozrejme. To skôr len vyradíš pár kariet, s ktorými nechceš hrať, nevyberáš si s čím chceš, lebo keď budete robiť balík z dvoch sfér, tak más k dispozícii 60 kariet a balík má mať 50 :). Takže vyhádžeš 10 kariet a hráš :).

17.7.2012 07:50:31 | Upraveno autorem (porovnej)

ndru
Zatím mám jen core. Na 1. questu jsem poznával karty a různé sféry + první pokusy kombinovat balíčky. Na 2. questu už jsem experimentoval víc a našel jsem kombinaci, s kterou nemám většinou tento quest problém projít (takže i tento quest se dá pouze se základem projít "pohodlně, ikdyž ne lehko"). Ke 3. questu jsem se ještě nedostal.

Všechno hráno sólo. Můj názor... pokud nejsi "hardcore deckbuilder" a chceš mít příjemnou kooperačku na hraní s manželkou je základ plně dostačující. Ono i v tom základu je dostatek karet na vyblbnutí

17.7.2012 08:20:10 | Upraveno autorem (porovnej)

to Kafe s mlíkem
jak dlouho lotra mas (resp. hrajes)?

17.7.2012 08:30:46

očekávání
Podle mě jde hlavně o to, co od hry očekáváš. Pokud Ti jde o to hru dvakrát do roka vytáhnout ze skříně, zahrát si (prohrát :)) a zase to uklidit. Tak Core set bohatě poslouží. Dokonce si myslím, že si užiješ i když se budeš tvrdohlavě pokoušet procházet nejtěžší quest.

Pokud Tě ale hra chytne, pokud jsi stratég a chceš si vyzkoušet více variant složení hrdinů, baví Tě deckbuilding nebo máš vášeň sběratele, tak rozšíření prostě potřebuješ:
1) v každém je nová výzva, která láká jak příběhově, tak deckbuildingově
2) v každém je nový hrdina (to je něco pro sběratele že)

... až se dostaneš do situace, že toho máš doma tolik, že prostě všechny scénáře se všema možnejnema balíka a všema možnostma jak složit svojí bandu prostě projít nestihneš...

Každej jsme prostě jinej, někomu stačí Core set, někdo „musí“ mít všechno a někdo si rozšíření pečlivě vybírá.

Čeština nebo angličtina? Já osobně se anglicky nedomluvím, ale právě díky absenci kvalitních her v češtině jsem se něco málo z angličtiny naučil. Časem jsem zjistil, že nejdůležitější je pro mě překlad pravidel, pokud mám kvalitní český překlad, tak si s anglickými herními komponenty poradím. A samozřejmě je tu možnost Core set česky, rozšíření anglicky... A zase jde o individuální přístup, jestli někomu nevadí rok dva počkat, až bude mít svého oblíbence v češtině, ať si klidně počká, ale já čekat nevydržim.

17.7.2012 08:32:47

ndru
Ale o tom to prece neni, jednou je ta hra nejak koncipovana, a to jako lcg, ktere se neustale nejak vyviji. Je evidentni, ze v zakladu je ponechane misto pro dalsi rozvoj a bez dalsich packu je ta hra chudsi. A pokud bych si zaklad koupil, tak ocekavam, ze ta hra se bude dal rozvijet... Imho to nejde hodnotit zklad vydatelny-nevydatelny, vydat muzes cokoliv. Jen ta hra hra vydanim jen zakladu ztraci velkou cast sveho kouzla...

17.7.2012 08:37:43

ndru
Hraju to cca 3 měsíce a odehrál jsem cca 25 her. Chápu názory ostatních, ono už z principu tohoto formátu je jasné, že to je postavené na rozšířeních.

Nicméně s ohledem na tvé požadavky si myslím, že core je dostačující. Mě se základ zatím neohrál a navíc jsem ani zdaleka nevyzkoušel všechny kombinace. Nehledě na to, že na každý quest je vhodné něco jiného a i když přijdu na vhodnou kombinaci, tak pořád mám chuť zkoušet jiné, třeba i horší kombinace, páč to je výzva....

17.7.2012 08:50:12

recenze
Napsal jsem malou recenzi z pohledu začátečníka a pro začátečníky. Pokud se schválí, tak si ji přečti, třeba ti to pomůže.

17.7.2012 09:01:18 | Upraveno autorem (porovnej)

Rozšíření
Děkuji za založení tohoto vlákna. Rád přidám nejnovější informace o dění ohledně této hry z pozice zodpovědné osoby v BF, tedy do chvíle, než se opět staneme terčem vulgárních nadávek. V současné chvíli je tedy k dispozici základ a aktuálně nepracujeme na překladu rozšíření. Velkou výzvou je logistika a tisk takto malých množství, ale rádi bychom tento rok udělali minimálně jednu další expanzi - o tom, která to bude a kolik se rozhodne až po prvních číslech prodeje základu a také doporučení ze strany výrobce (který současně doporučuje tisknout expanzi při prodeji X ks základu). Řešíme také, v jaké frekvenci expanze uvádět na trh - resp. adekvátnost k síle trhu. V každém případě nechceme zůstat jen u základu, to by hra neměla smysl. LOTR LCG je naším dlouhodobým projektem a počítáme s ním.

17.7.2012 09:06:10

kupování rozšíření
Docela by mě zajímalo, kolik z vás, kteří zde kritizujete, že je hra k ničemu, když nebudou rozšíření, budete kupovat rozšiřující balíčky?
Pravidelně v podstatě nikdo. Já kupuji každý měsíc u dvou LCG her vše co vychází a je to docela pálka. Vždyť to potom je 10-11x do roka cca 300,-Kč za adventure pack a 1-2x do roka větší rozšíření za cca 500,-Kč. V jiných diskuzích se potom objevuje, že každý radši koupí další hru, než aby cpal peníze do jedné, do nekonečna.

Sám LOTRa mám, v češtině ho pořizovat nebudu, protože BF nedali včas vědět, že jej vůbec vydají a tak mají smolíka, ode mne peníze nedostanou. Kdybych věděl, že jej budou vydávat, tak ENG verzi nepořizuji a klidně se spokojím i s jen core setem v češtině, ač hra má větší kouzlo, když člověk může zkoušet další dobrodružství a nové balíčky.

17.7.2012 09:10:37

to Jarda-BF
expanzemi jsou minene adventure packy nebo vetsi veci typu Khazad-dum?

17.7.2012 09:16:14

Deth
Divil by ses, ale k nam na Planetu si kazdy mesic chodi pravidelne pro pack docela dost lidi;)

17.7.2012 09:17:35

to aneken
tohle samozrejme chapu. jel jsem v MtG, NR, chvilku i v Wh:I a ted jedu v l5r. mne je tolkien vice mene ukradeny (dokonce by se nasli skaredi hlasove a rekli, ze jej nemam rad), lcg pro mne je jednoznacne Android:Netrunner. lotr je v hledacku z celkem zjistnych duvodu

17.7.2012 09:19:38

ja bych taky jednou mesicne chodil
ale obavam se, ze nemam kam. a kdyz se k tomu pripocte postovne, tak potezkej koste

17.7.2012 09:21:01

ad zmienené rozšírenie
Podľa mňa vydajú Khazad-Dum a s malými AP sa nebudú zaoberať.
--
P.S. (aby bol Jarda-BF spokojný, že na BF neprestávame kydať): Zlý, zlý BF :)

17.7.2012 09:49:52

souhlas s martannenem, acedracem a anekenem
Pokud chci hrát LCG, tak chci přece kupovat nové karty a stavět balíčky, co na tom ndru nechápe, fakt nevím. V tom je ta plná hodnota ne v core setu, který je jen na vyzkoušení mechanismů a pravidel a rozhodně ne na deckbuilding.

Z vyjádření Jardy bych to taky tipoval jen na Khazad-Dum nebo Hobita, takže to bude jen demo LCG.

ndru ad cena packů: Na bookdepository koupíš pack za 300 i s poštovným (respektive poštovné je zdarma) ;)

17.7.2012 11:23:35 | Upraveno autorem (porovnej)

to Beholder
tady nejde o to co chapu nebo nechapu. pokud chces hrat lcg se vsim vsudy, tak si ho samozrejme hrej. jak uz jsem psal, lotr neni nutne muj salek kavy (teda caje). krom toho do jednoho ccg jsem uz zas uvrtal. a kdyby slo ciste jenom o mne, tak jdu do anglicke verze (nejak mi to u karetek v tomhle jazyce vic chutna)
deckbuilding je krasna vec, ale pro novacka je mozna za potrebi shlednout prave ty mechanismy a pravidla. chvilku koukat, jak ten motor bezi, a az pak ho zacit tunit. a pokud je core set nehratelna vec cilena ciste jen jako lcg lanareni, tak z toho bude leda tak frustrace a zadne vyhlidky do budoucna. zatim se ovse zda, ze hratelne a seznamovatelne to je
v core setu je pro mne nejaka plna hodnota. ovsem je to asi uplne jina plna hodnota nez zaklad a par packu. a jeste jina nez kompletni cardpool

na bookdepository jsem zapomnel. dik

17.7.2012 11:45:53

Beholder
Souhlasím, že celé kouzlo tkví v rozšířeních a s tím souvisejícími věcmi. O tomhle se tady nikdo nehádá. Nicméně si budu stát za názorem, že základní set je plnohodnotná a soběstačná hra, která poskytne spousty hodin zábavy.
A na tohle, si myslím, se ndru ptal. Ve skutečnosti si myslím, že hra je ideální právě pro páry o to víc, když jeden nebo oba dva nejsou zkušení hráči a pojmy jako LCG jsou jim cizí. A jak všichni dobře víme tohle je právě cílová skupina BF.

17.7.2012 11:56:22

ndru, kafe
ok, nebudu vám brát váš názor. Pro mě je prostě samotný core set (u jakékoliv LCG hry) jen na vyzkoušení. Hraní a deckbuilding začíná až za několik packů.

Pokud bych chtěl hru do rodiny, pro nezkušené (cílovka BF), tak bych určitě nesahal po LCG karetce. Respektive nešel bych do toho s tím, že po tom nikdo z rodiny extra netouží a pořídil bych jen core set a dál už nic.

17.7.2012 12:05:33 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

 Pán prstenů: Karetní hra - Khazad-dum
Pán prstenů: Karetní hra - Khazad-dum
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas