Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 598x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pán prstenů: karetní hra

lotr lcg cas od casu zavadi o muj hledacek. s anonci ceske verze se tak stalo opet, s tim ze vzhledem ke skladbe me trvale herni skupiny (manzelka) jsou cestina, tema a kooperace vic nez vystizne

bohuzel se diskuze venovana ceskemu vydani tehle hry zamerila na argumentacni prestrelku skalnich odpurcu a odporcu bf a lidi, kteri se z ruznych duvodu ocitli na druhe strane fronty teto nekonecne zakopove valky. mno. snad pomuze yperit

provadim tedy druhy pokus o rozumnou diskuzi a nejake seradiste dat (hernich nazoru, faktu apod. - pokud mozno bez emocionalnich vykyvu) k chystane ceske verzi lcg pana prstenu. co vime?
1) vyjde ceska verze
2) ohledne dalsich adventure packu se jeste jedna s ffg (kazdopadne z vety 'jak se k celému projektu chceme postavit, a jaká rozšíření plánujeme' lze nejaky ten predpoklad vytvorit)
3) nazory ohledne hratelnosti a asi hlavne dohratelnosti jen zakladni krabice se lisi
na neco jsem zapomnel?

dekuji vsem, kteri nejsou sto zkousnout bf a byt jen na chvili prijmout fakt, ze lide a casy se meni a obmenuji, a/nebo taktez tem, kteri nejsou schopni unest muj zpusob vyjadrovani, ze zde neprispivaji
16.7.2012 20:08:10 | Upraveno autorem (porovnej)

Ndru
Ja som hral s manželkou questy zo základu asi 60x. Prvé razy sme samozrejme dostávali na prdel, ale na ďalší quest sme išli až po splnení predošlého. Tie sme potom takto hrávali dookola s prekopanými balíčkami. (zväčša čo quest to iný balíček). Nikdy sme nehľadali super kombináciu,len skladali karty nejak podľa pocitu. Nakoniec sme tie najsilnejšie ani nepoužívali - týka sa to aj hrdinov. Tolkiena máme radi, (čítali sme knihy aj iné ako lotr, videli film), ale zasa žiadny megafandovia nie sme a od asi 20tej hry sme prikúpili 2 základ. (na začiatku chvíľu trvalo kým prišiel prvý AP).

Edit: sólo sme hru nehrali ani raz. Hlavne nás baví kooperácia, ktorá nám perfektne sadla tým ako je spracovaná (mechanizmus). Preto sme hrali veľa hier len čistý základ. Rozšírenia tiež hráme 10tky krát každé jedno. Prakticky stále dookola, ale už tomu samozrejme pomáha práve ten deckbuilding.

17.7.2012 12:15:12 | Upraveno autorem (porovnej)

cena
mám dotaz kolik stojí základní set a kde se dá koupit? díky

19.7.2012 10:19:05

Cena
V e-shopu Blackfiru je uvedená cena české verze 999,- Kč.

19.7.2012 11:26:11 | Upraveno autorem (porovnej)

rbx

Ramzke
anglickou nebo ceskou verzi? Ceska verze jeste neni venku.

19.7.2012 11:52:39

core set + 1 rozsirujici balicek
chtel jsem se zeptat jestli se v solo hre da vubec porazit druhy ci treti quest s kartama co mam zatim k dispozici kdyz hraju jen za jednoho hrace...a pak by me zajmalo jestli mi nekdo neporadi kde nejlevnejc poridit zbytek karet?

27.7.2012 15:52:48

SockaM
porazit se dá, ale častěji dostaneš na prdel :)

a s jednobarevným balíčkem je to ještě těžší..., o to větší výzva

jediné co opravdu nejde, je projít 3. scénář z core setu v solo hře s jediným hrdinou...

27.7.2012 15:57:58

cena
...tak na tohle jsem byla zvědavá, ale za tu cenu už mě to teda přešlo a škrtám z wish listu

27.7.2012 22:22:08

ad ta"jemná"
Ono je to rovnaké ako by si si kúpila 1.diel trilógie a čakala od toho celú trilógiu s kompletným príbehom :). Je to len základ a i keď je pravda, že niekto sa vie vyblázniť aj so základom, plnohodnotné hranie s kombinačnými možnosťami sa dostaví tak po 1. cykle, čo je 6 adventure packov (malých rozšírení). Ten, kto vie že, malé rozšírenia nebude chcieť/môcť kupovať, bude podľa mňa zbytočne kupovať i základnú hru.

28.7.2012 01:02:56

acedrac
Tajemna necaka celu trilogiu,jej nevonia cena hned prveho dielu.

28.7.2012 01:08:59

acedrac
no kdyby cenově pokračovali s rozšířeníma jak začli se základem, tak to s klidem oželím a hlavně není jistota, že nějaké rozšíření cz vyjde...

28.7.2012 08:53:27

cena
prave ze uz mam zaklad ohranej a chtel bych si poridit zbytek ale chtel jsem se zeptat jestli by mi nekdo poradil kde nejlevnejc poridit...jestli nekde dvaj slevu mnozstevni ci na postovnym se da nekde usetrit..

28.7.2012 11:24:46

SockaM
tohle vlákno se týká české verze, která se ještě neprodává (pokud vím). A psal jsem ti soukromou zprávu ;)

28.7.2012 11:37:26

Vydání
Polovina července fuč a žádné info. Budou eventuelně k dispozici pravidla na netu nebo nějaké preview? :)

29.7.2012 16:23:32

České vydání
Po telefonátu do BF jsem se dozvěděl, že tento týden distribuují hru do obchodů. Po zralé úvaze a diskuzi jsem se nicméně rozhodnul koupit AJ verzi hry (i když bych měl českou rád). Podle BF záleží vydání "rozšíření" mimo jiné na prodejnosti základu. Vzhledem k tomu, že si chci čas od času "rozšíření" koupit (alespoň ta velká), tak vyhrála AJ.

Cena byla taky lákavější 749,- X 999,- ;-)

6.8.2012 12:51:15 | Upraveno autorem (porovnej)

České vydání
Sledujete nekdo media? Mozna sem objevil ameriku, ale myslim, ze kdyby BF rozjeli medialni kampan (casopisy ani serialy cilove skupiny nesleduju, tak nevim, mozna se tak uz deje) s PR clankama a reklamou, tak s prodejnosti nebude problem. Kdyz se to dobre poda, tak to ma velky prodejni potencial.

6.8.2012 14:43:03

ad Kedrigern - České vydání
No a hráči zas čakajú na vyjadrenie či budú rozšírenia, lebo inak si nekúpia základ. Krásne zamotané :).
Ešteže ovládam angličtinu :).

6.8.2012 15:02:27 | Upraveno autorem (porovnej)

acedrac
Je to pekny priklad situacie ala Hlava 22. :)

6.8.2012 15:11:29

acedrac
Asi tak - já bych osobně šel radši do české verze (žena preferuje - hraje se jí líp, když nezná terminologie) a taky bych podpořil české lokalizace. Nicméně cena a potenciální nemožnost rozšířit udělaly své.

Jak píšeš, když budou hráči vědět, že pravděpodobně CZ rozšíření nebudou (podle prodejů), tak radši koupí AJ a ty prodeje tedy nebudou, ergo ani rozšíření ;-)

6.8.2012 15:24:02

český lotr
tak už je to venku. jen mě zarazil překlad thalina http://www.planetaher.cz/detail/sberatelske-karetni-hry/pan-prstenu-karetni-hra/#detail_product_photos-tab

na origo verzi to tak rozepsané není. Když už to je zde tak se zeptám, karta co má 1 život a nápor, dostane 1 dmg a nápor se vyhodnotí?

11.8.2012 11:41:57

Nápor
Nápor = surge? :) Thalin jde na quest, prileti vrány, dostanou tecku a zamichaji se zpatky do baliku, surge se nestihne spustit!

11.8.2012 16:34:23

Povedla se ? Vyplati se ?
Prosim nazory hracu, co si zakoupili CZ verzi.
Hrajete 1/2 , s kym ?
Pomer cena/vykon ?
Splnila vase ocekavani ?
Znovuhratelnost ?
Narocnost na pravidla/vysvetleni novym "nehracum" ?
Prumerna hraci doba ?
Obalujete/neobalujete karty ?

Diky za reakce, pomohou mi s rozhodovanim o koupi hry. :-)

7.9.2012 13:04:15

ad Thalin
Je to doplněno ve FAQ, tak jsem to rovnou šoupnul pro jednoduchost do textu na kartu ...

10.9.2012 23:02:55

opik
Podle mě se nápor vyhodnotí a pak až zásah.

13.9.2012 11:22:37

sappho
není to tak, je to napsáno ve FAQ - nejdřív udeří Thalin, ten vrány zabije a surge/nápor už se nevyhodnotí.

13.9.2012 11:27:47

BladeBrown
I když jsem byl původně nadšený, že vyjde česky a proto jsem o hře začal uvažovat, nakonec jsem pořídil AJ a nelituji (cena AJ je také nižší. Pokud máš možnost, určitě doporučuju spíše AJ verzi, vzhledem k dostupnosti rozšíření. Ad Tvé dotazy:

Hrajete 1/2 , s kym ?
Hraju solo (i čistě základ jsem hrál jen solo)

Pomer cena/vykon ?
Je to fajn, ale u CZ verze nemůžeš počítat s rozšířeními a přicházíš o aspekt deckbuildingu a taky nová dobrodružství

Splnila vase ocekavani ?
na 110%, ale souvisí to právě s Adventure packy a deckbuildingem u AJ. U CZ by to bylo asi omezenější, i když bych si hru nepochybně užíval

Znovuhratelnost ?
Viz výše - omezenost kvůli absenci rozšíření (a Blackfire pravděpodobně nevydá ani celý cyklus)

Narocnost na pravidla/vysvetleni novym "nehracum" ?
Jako jakákoliv jiná karetní hra (např. MtG), je potřeba si ji zažít a naučit se hrou. Tím, že hrajete kooperačně, tak můžešš snáze radit a instruovat během hry

Prumerna hraci doba ?
Záleží na scénáři - Passage through Mirkwood zahraješ za 30 - 60 min. Anduinu hraju i 60 - 120 a stejně mě vydrtí...

Obalujete/neobalujete karty ?
Zásadně obaluju - obaluju balík, encountery, questy a hrdiny. Karty pro deckbuilding nechávám neobalené (jinak bych potřeboval kotel obalů...) - zvyk z MtG

Doufám, že odpověď pomohla...

13.9.2012 11:51:44 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Kovové mince Jižního Tigridu (South Tigris)
Kovové mince Jižního Tigridu (South Tigris)
Akt. cena: 116 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas