Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 598x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

LotR

Informace o hře vypadají velice zajímavě. Rozdělení hrdinu podle čtyř sfér vlivu a kooperativní karetní hra... Vypadá to zajímavě. Taky se těšíte? :)
8.8.2010 18:52:36

Massing at Osgiliath
na www.lotrlcg.com jsou všechny karty tohoto rozšíření, obrázky si jde stáhnout a vytisknout ale není to nejlepší kvalita, hlavně co se textu týče, ale je to hratelné.

27.8.2011 19:34:25

lumirius
Dik za tip. Tlacit to sice nebudem, ale kuknem sa na to. Ak to bude u nas (citaj v CR), tak si to kupim. Inak vraj podla diskusie na bgg su karty tensie trosku oproti inymrozsireniam, ale v obale to nepoznat a podla niektorych, tak ani bez obalu kym nevies, ze to mas hladat.

27.8.2011 22:45:07

miso
ja už mám vytisklé 5 stránek na laserové tiskárně. Nastřihat a nacpat pod stávající karty jako proxy, nejlevnější řešení.
Ta obtížnost je fakt brutální.

28.8.2011 09:02:29

5 stránek
za to di dávam palec hore:D

28.8.2011 11:40:52

Druhý quest z core setu
Potřebuji konzultaci jestli dělám vše dobře. Druhý quest Journey along the Anduin - solo hra.

Setup je jedna otočená encounter karta, dejme tomu že je to nějaká potvora. Pak se otočí quest karta a dá se do hry Troll. Začíná první moje kolo.
Naberu první 3 zdroje, líznu kartu, něco vynesu - dejme tomu alíka za 2 zdroje, na quest pošlu jednoho hrdinu. Protože hraju sám, otáčím jednu encounter kartu, dejme tomu zase potvora. Porovnám threat a začíná boj. Je první kolo a na mě jdou 3 potvory, z nichž jedna je troll, jednoho hrdinu mám na questu.
Může mi někdo říct, jak mám zvládnout začátek tohohle questu v solo hře? I kdyby byly potvory jen dvě a jedna z nich troll, nemám šanci to dát.
Ano, jednou za 5 her přijde takové rozložení karet, že nějaká šance je, ale stačí nějaký nepříjemný treachery a stejně nemám nárok.
Dělám vše dobře nebo je ten začátek s trollem opravdu tak brutální?

3.9.2011 23:38:12

Trol
Trol na tebe vyběhne až v momentě, kdy budeš mít threat 30, pokud si dobře vzpomínám. Není to tedy většinou tak horké

4.9.2011 00:01:35

Sinuhet
Jak rika Atterdag, klicem je vzit si hrdiny s threatem mene nez 30, ale nic to nemeni na tom ze je to opruz. Ale treba bojovy balik ma spoustu karet na odvraceni boje a vraceni priser na stred.

EDIT:
kdyz jsem hrali druhy scenar s pritelkyni tak 2x ze tri her jsme behem prvniho kola meli na stole dva troly

4.9.2011 00:44:19 | Upraveno autorem (porovnej)

Volba
No to mi ale moc nejde pod fousy. Chci si vybrat hrdiny dle svého a s nimi mít šanci dát jakýkoli quest. Nechce se mi stavět družinku podle toho, abych zrovna daný quest měl vůbec šanci udělat.
Jinak Lotro lcg se mi obrovsky líbí a i po cca 50ti hrách mě absolutně neomrzelo. Mít takovouhle hru, která je podobnou výzvou i jako board game bych chtěl. Jen ta prapodivná obtížnost a někdy nemožnost to vůbec dát mi vadí.

4.9.2011 00:58:55

.
No po pravdě mne tohle taky dost sere. Že se musí skládat deck na quest a ne co se ti líbí. Protože s některýma deckama to prostě uhrát nejde.

4.9.2011 01:52:22

inak to zatial nejde
Tak tak, s tym druhym questom je to pravda... Podarilo sa mi ho zatial vyhrat len 2x a prehrat, no - tipnem si cez 10x. Takze uspesnost miziva. Hlavne s hrdinami, ktori maju zaciatocny threat kolo 30 a viac je to sakra problem a ked nemas na zaciatku dobre karty je to skoro nemozne. Tipujem, ze ale casom ked bude viacej kariet sa to bude dat nejak vytunovat, aj druhy core set by nebol na zahodenie :) (neproxujem). Momentalne je ale pravda ze treba stavat deck na konkretny quest (a hlavne ked chces nahrat co najlepsie skore). Aspon teda moj pocit

4.9.2011 08:38:13

Je pravda ze mi prijde ze hra je prave postavena na to abyste meli deck/scenar ale na druhou stranu Nightmare pruchod celym questem je jen jedna druzinka, takze by to melo jit ale bude treba uprav :) a samozrejmne to musi trochu prijit.

4.9.2011 16:09:10

2. scénář
Je dobré si na začátku snížit Gandalfem threat (Gandalf 3x v balíku)

4.9.2011 18:26:40

Atterdag
Ono nejen gandalf, ale je slozitejsi zistak pet resourcu v prvnim kole ;)

4.9.2011 18:30:53

Falco
Tak nějak. Já si udělal prostě deck co se mi strašně líbí a bohužel je s ním bez šance ten druhej quest vůbec dát. Což mne od téhle hry dost odradilo :/ Holt asi v tomhle je ten koncept hry co quest to deck, aby hráči furt hledali kombinace.

4.9.2011 18:52:54

Lapcis
No presne asi tak. Cielom by malo byt najst co najlepsi deck aby si nahral co najlepsie skore za dany quest. Zase keby si mal iba jeden deck s ktorym by si presiel vsetky questy bolo by to fajn ale mozno by to po case stratilo tiez svoje caro, keby si sa nemusel zaoberat rozmyslanim ako sa pripravit na ten a ten quest.

4.9.2011 20:07:46

to Falco
Nemyslím v prvním kole:)

4.9.2011 21:09:51

2. scénář
mám balík o threatu 30 a základ je dobrý setup, při konstrukci s tím samozřejmě musím počítat, ale nemám balík na každý quest jiný. Hrál jsme dlouho fialovo-červený (Legolas, Aragorn, Theodred) s Feint, Sneak Attack a Gandalfem je ideální kombinace, když dojdou dva Sneak attacky je to ještě lepší.

5.9.2011 06:29:11

:)
Myslím si, že je to přesně tak jak píše kovko, cílem je stavět balíky tak, aby šlo nahrát co nejvyšší skóre v daném scénáři, ne proběhnout questem co nejrychleji a bez obtíží. Ta hra mi na první pohled připadala jako klasická karetka, kde je cílem postavit co nejsilnější/kombo balík, který zmasí témeř všechno a 80% karet zahodit a nehrát s nimi, jednou za měsíc koupit rozšíření a z něj použít pět karet do mé strategie. Podstata té hry je právě v hledání vhodného balíku na konkrétní scénář, a časem na nightmare mod kampaňe, kdy se tuším po dokončení scénáře neléči zranění a nesnižuje threat, hledat kombinace karet na projití několika scénářů po sobě bude patrně ještě o něco větší legrace.

Ad Sinuhet "Chci si vybrat hrdiny dle svého a s nimi mít šanci dát jakýkoli quest." "Jinak Lotro lcg se mi obrovsky líbí a i po cca 50ti hrách mě absolutně neomrzelo." Zkus si koupit nějaké základní balení magicku/wowka/L5R za podobné peníze, postav si z toho nejsilnější balík co jde a pak zkus poreferovat jestli tě to baví po 50 hrách se stejným balíkem. Ta hra Tě mazaně nusí měnit balíky, využívat i slabší karty a hledat nové strategie a nedej bože u toho používat mozek. Další vtip je podle mě v tom, že s novými rozšířeními pujdou vymýšlet nové kombinace jak dokončit první scénáře s lepším skóre.

Když to holt přijde špatně tak tak to holt zkazí hru, ale to asi jako v jakékoli jiné karetní hře. Na rozsdíl od jiných her má balík 30/50 karet a celkem dost karet je na lízání nových.

17.9.2011 10:43:48

Alucard
Já s Tebou můžu jen souhlasit.l Trochu mi trvalo než jsem si na fylozofii téhle hry zvykl. Ale klidně obětuji svoje představy a očekávání tomu, že hra je variabilní a neohraje se díky nutnosti vytvářet různé varianty decků dle jednotlivých questů.

17.9.2011 12:00:25

Styl hry
Včera jsme zase po dlouhé době sedl k téhle hře a zjistil že mám na solo hru úplně špatně postavený balík. Připadne mi že v posledních scénářích se vlastně vůbec nevyskytuje bojová atmosféra, ale člověk musí hodně investovat do Questování a cancelů nepříjemných "when revealed" efektů, popř. procházení lokací.
Samozřejmě mluvím teď o solo hře, protože balíček co mám postavený kolem rohanů tak ve dvouhře funguje skvěle, protože prostě máme více charakterů na stole a celkově zdrojů a ta jedna karta co příjde navíc během Questu tolik neudělá.

4.1.2012 06:21:19

Lumirius
Tak zkus hrát se dvěma balíky. Ze stejného důvodu jak uvádíš, to hraji jako hru ve dvou a baví mě to víc než s jedním balíčkem.

4.1.2012 07:56:50

Deth
Schýza pak docela ne?
Spíš uvažuju že si zařadím třetí Steward of Gondor, aby mi prostě do toho setupu došel.

4.1.2012 09:57:56

Sháním Dwarrowdelf cyklus AP z druhé ruky...
EDIT 2.7.2012: Již to není aktuální

26.6.2012 17:14:22 | Upraveno autorem (porovnej)

2 dotazy
Ahoj, nechci zakládat nové téma, tak se zeptám zde:

1) vlastním český core set Pána prstenů a chci si koupit AD packy v originále a použít přelepky zde ze Zatrolenek. Je kvalita karet stejná a nebude poznat rozdíl po vytvoření balíčku s českého a z anglického?

2) našla by se nějaká dobrá duše, která by přeložila amatérské rozšíření dobrodružství NinjaDorg?

Děkuju Vám za případné info...

24.2.2013 11:47:35

Mitogar
ja osobne hram s ceskym core setom a anglickymi AP bez pouzitia prelepiek. nevsimol som si medzi kartami ziadny velky rozdiel ktory by bol podstatny pre hru. jednotlive karty od seba nerozoznas ak na ne pozeras zo zadnej strany. :)

24.2.2013 13:40:28

Vybíráme z Bazaru

Prodám Na křídlech (základ, CZE)
Prodám Na křídlech (základ, CZE)
Akt. cena: 870 Kč
Končí za: 17 hodin

Offcanvas