Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 598x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

LotR

Informace o hře vypadají velice zajímavě. Rozdělení hrdinu podle čtyř sfér vlivu a kooperativní karetní hra... Vypadá to zajímavě. Taky se těšíte? :)
8.8.2010 18:52:36

rozmner
jak velike jsou presne karticky?

2.5.2011 14:41:46

Olney
určitě ano ..... těch pohledů může být více a jak si s tou hrou vyhrát taky - co třeba náhodně nalosovat hrdiny a pak k nim dodělat balíček :-)

Myslím, že po první sadě packů to bude ultimátní hra. Každá se samozřejmě ohraje, ale Lotr má předpoklady žít hodně dlouho.

2.5.2011 14:41:54

Olney
Jo a ještě mě taky vůbec nenapadlo, hrát třeba jen s jedním hrdinou :-)

2.5.2011 14:50:34

Shadows of Mirkwood
Tak to vypadá, že koncem května bychom se mohli dočkat prvního rozšiřujícího balíčku. Příští týden se dovíme víc, jak naznačují FFG ve svém článku.
http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=2233

5.5.2011 22:46:33

Lotr
Včera jsem tuhle hru dostal od kamarádů. Docela se mi to libí. Jak často by tomu měly vycházet nějaká rozšíření? Jak je to se starter boxem, stačí koupit jeden nebo je tam málo kopií karet, které by se hodily do decků?

8.5.2011 13:02:02

Sjone
Až balíčky začnou vycházet, tak počítej s výdaji 1 x měsíčně plus asi 2 velká rozšíření do roka.

8.5.2011 14:28:34

Deth
Díky, tak to kamarádům moc poděkuji :)

8.5.2011 16:07:04

sjone
Proč? nerad danajské dary? ;)

8.5.2011 21:06:20

Elenistar
Ano, přesně tak... radost mám, ale... no jsem zvědav :)

8.5.2011 23:32:40

Lotr
Připomenul bych se s otázkou, jestli jste někdo kupoval ten core set dvakrát kvůli počtu kopií karty nebo z jiných důvodu. Máte někdo pocit, že by se Vám hodil ten core set ještě jeden navíc?

9.5.2011 12:54:48

Sjone
Hru ještě nemám, ale dva core sety neplánuji. U této hry bych asi nenašel kupce na přebytečné karty.
Dva core sety jsem kupoval u Warhammer Invasion, tam jsem v pohodě prodal přebytečné karty. U této hry, by tomu tak asi nebylo. I proto druhý core set kupovat nebudu a půjdu jen po přídavných balíčcích.

9.5.2011 13:17:50

Scénáře od fanoušků
Pokud to zde ještě nezaznělo, tak bych pro ty, kdo již mají ohrané základní scénáře core setu, upozornil na scénáře fanouška viz.
http://ratdorg.blogspot.com/2011/05/lord-of-rings-card-game-printable.html
Zatím vytvořil celkem 4 scénáře a na BGG mu je docela chválí.

Já jsem si je zatím jen vytiskl, ale hrát je budu, až se mi aspoň jednou podaří pokořit questy core setu. No a k tomu mám daleko.

22.5.2011 08:01:56

Deth
No máš pravdu, solo ta hra není žádná sranda. Poměr vítězství prohry mám tak 1:3. Pořád nemůžu najít ideální složení karet co by mi úplně sedělo. Hrasju na dvě sféry a cca 40-45 karet. Prostě těch karet ještě není tolik dobrých a je to v jednom záhul. A druhý core kvůli tomu kupovat nebudu.
Ale hra je to parádní a už se těším na rozšíření.

22.5.2011 19:42:07

Solo
Neznáte ještě nejakou karetku, co jde dobře hrát solo?

22.5.2011 19:43:05

Sinuhet
z těch co stojí za řeč je možné zmínit Thunderstone, Resident Evil (deckbuildingovky) a Death Angel (kooperativka)

Ale troufám si říct, že asi nebudou tak dobré jako toto. Byť jsem Lotra nehrál a výše zmíněné jsem hrál jen ve více hráčích. Ale TS a RE budou stejné jako ve více hráčích jen prostě hraješ sám. Takže pokud máš možnost si zkusit, tak zkus. Hratelně budou mít nejblíže k Lotru. DA je kooperativka a ty by se podle mě měly hrát ve více lidech, protože kooperativka jako solo, jaksi postrádá smysl, ale některé to baví :)

EDIT: Jdu už raději spát. Teď jsem si uvědomil, že Lotr je vlastně taky kooperativka :)). Ale je to hlavně deckbuilding. Ale každopádně nějak neneguju to co jsem napsal před editem. Kooperačka + solo mi jde prostě proti sobě a ten Lotr jako kooperativka + deckbuilding je pro mě taky divný. Když už si mám postavit nějaký balík a jít s ním do boje tak proti někomu a ne s někým kdo má taky svůj postavený balík proti hře. Takže Lotr jako solo mi přijde schůdnější. Ale to je jedno ptal ses na solo karetky. Tak se mrkni na všechny tři co jsem psal a popřípadě v ideálním případě vyzkoušej :)

EDIT2: Ještě možná Onirim, ale ten neznám vůbec, jen podle jména.

22.5.2011 23:28:14 | Upraveno autorem (porovnej)

díky
ono zatřídit Lotra jestli je pro solo určený nebo není, není tak jednoznačný. Vzhledem k tomu, že solo decky složené z jednoho core setu dostávají od hry celkem na frak, tak Bůh suď. Ve dvou hráčích je to rozhodně lepší a hra je mnohem snadnější. No přičítám to zatím malému počtu použitelných karet pro jednotlivé sféry .... Tak ještě jednou dík, na Thunderstone se chystám, i když je tu celkem propírán :-)

22.5.2011 23:52:47

nová verze FAQ
Na stránkách FFG vyšla nová verze FAQ s erratama karet. v nejčastějších otázkách jsou potvrzeny mnohé dotazy ze zdejších diskuzí.
http://www.fantasyflightgames.com/ffg_content/lotr-lcg/support/lotr-lcg-faq-low-res.pdf

29.6.2011 06:45:02

Rozšíření
nějaké informace o prvním rozšíření už jsou? Tuším už měl hon na Gluma být mezi námi .....

1.7.2011 13:00:01 | Upraveno autorem (porovnej)

rbx

Sinuhet
Jeste na zacatku tohoto tydne jsem cetl na jednom USA serveru zpravu o tom, ze bude za 4-6 tydnu. Ale ted jsem zase cetl, ze druhe rozsireni je planovano na druhou pulku cervence, takze mi to moc nesedi.
My zatim muzeme nabidnout preview balik na prohlednuti, co tam je za karty a taky cekame na release.

1.7.2011 13:05:33

Brno
Někdo z Brna, kdo by hrával pravidelněji(1-2 za týden) ten solitér přeci jen není ono:-)

23.8.2011 12:15:19

Datáče.
No teď jsem nějaký zmatený. KOlik těch packů tedy vůbec je? POdle tohodle jich je krapec víc:)

http://boardgamegeek.com/boardgamefamily/10452/lord-of-the-rings-the-card-game-lcg

27.8.2011 14:05:01

Lapcis
Základní set + 6 adventure packů cyklu Shadows of Mirkwood (The Hunt for Gollum, Conflict at the Carrock, A Journey to Rhosgobel, The Hills of Emyn Muil, The Dead Marshes, Return to Mirkwood). Massing at Osgiliath je rozšíření, které bylo dostupné pouze na GenConu a přináší encounter karty pro větší obtížnost pokud hraje více hráčů. Není to plnohodnotné měsíční rozšíření.

27.8.2011 14:28:10 | Upraveno autorem (porovnej)

vasekre
A ty ostatni packy se u nás nedají sehnat?

27.8.2011 14:35:56

Lapcis
Ty ostatní packy zatím nevyšly. Vydány jsou zatím pouze 2, další by měl být co nevidět.

27.8.2011 14:37:31

Massing at Osgiliath
by mal byť dostupný ako "Print on Demand" mesiac po GenCon-e, takže bude aj pre tých, ktorí nenavštívili toto podujatie. Podľa oficiálnych stránok, je to rozšírenie, ktoré obsahuje Quest, ktorý má 4 časti, nové lokality, nové príšery(enemies). Podľa týpka na BGG, ktorý sa pýtal dizajnéra hry, má toto "rozšírenie" diff. lvl 8.
Asi v polovici diskusie sú k nahliadnutiu nejaké karty:

http://boardgamegeek.com/thread/684994/
massing-at-osgiliath-spoilers

27.8.2011 15:40:56

Vybíráme z Bazaru

Duna: Tajemství rodu Nové
Duna: Tajemství rodu Nové
Akt. cena: 600 Kč
Končí za: 10 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas