Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 598x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

LotR

Informace o hře vypadají velice zajímavě. Rozdělení hrdinu podle čtyř sfér vlivu a kooperativní karetní hra... Vypadá to zajímavě. Taky se těšíte? :)
8.8.2010 18:52:36

první půl hra
Tak já mohu jenom potvrdit slova která zde přede mnou umístil Kandelabr, odehrál jsem svoji první půl hru a i přes moje obrovské očekávání ho hra v pohodě předčila.

22.4.2011 23:07:33

lotr
Nedá někdo o víkendu v Brně?:)

23.4.2011 07:49:44

Hra
Tak jsem měl možnost vyzkoušet a je to velmi povedené. Za každou sféru vlivu se hraje jinak, graficky je to nádherně zpracované. Nejvíc se mi asi líbí sféra Leadership. Kombo hrdinů Aragorna a Theodreda je fakt pěkné. Co mi ale hodně vadí je ta distribuce. I ze tři Core Setů prostě nejde udělat jednosférový balíček.

23.4.2011 13:19:52

vasekre
já myslím, že za chvíli bude karet na výběr, že nebudem vědět co s nima :) toho bych se nebál. A nevím jestli jednosférový balík je dobrá cesta, příjde mi, že třeba ta knížková sféra nemá žádné bouchače. Podle mě bude lepší to kombinovat.

A o hrát na tři sféry? myslítě, že už je to moc velký risk? (chcíplý hrdina= chcíplý zdroj).

23.4.2011 13:35:05

.
No zkoušel jsem třikrát hrát sám se základním balíkem a přijde mi to nemožný to s tím základem dohrát. Má někdo podoboné zkušenosti, nebo jsem lama?:) ZKoušel jsem to s tactics balíkem. Tím základem myslím ty přednastavené balíky.

25.4.2011 19:07:41 | Upraveno autorem (porovnej)

Lapcis
Taky jsem to zkoušel třikrát (první scénář) a napotřetí se mě to povedlo docela bez problému, takže je to hodně o štěstí a o tom co přijde za potvory. Hrál jsem s Leadership balíkem. Takže nejsi lama, jenom jsi měl smůlu.
A před malou chvílí jsem zkoušel další scénář a tam jsem dostal přes hubu už ve třetím kole, takže to je opět výzva :)
Myslím, že je dobře, že je to těžký, protože k čemu by to bylo, kdyby šel každej scénář dohrát na první pokus a bez problémů, to by asi brzo omrzelo...

25.4.2011 19:23:28

Single, první dojmy
No já to zkusil dvakrát v singlu s Tactic a Leadership balíkem a dostal jsem v obou případech hrozně na držku, v prvním případě byl můj počet progress tokenů 0, podruhé 2, takže jsem byl fakt blízko :-D

25.4.2011 20:15:29

Hra
V jednom hráči je to pěkně těžký ze základníma balíčkama, hlavně proto že ty balíčky jsou až moc specializovaný. Některé sféry vůbec nemají dobírání nebo snižovaní threatu a na to potom dojíždí.
Jinak ta hra se mi líbí čím dál tím víc. Hra za každou sféru je úplně jiná, hodně tomu přidává to téma a možnosti scénářu podle knížek jsou opravdu velké. Namátkou třeba výprava pro poklady draka Šmaka nebo pronásledování a chycení Gluma. Je toho fakt hodně. Jediná nevýhoda je prozatím málo karet a to, že ty balíčky mi příjdou až moc úzce zaměřené. Jak jsem psal chybí mi tam pro nějaké balíčky alespoň jedna karta na dobírání či snižování threatu. Ale jinak je to parádní hra.

25.4.2011 22:59:00

.
Já myslím, že je to jen o štěstí pokud se podáří vyhrát s tím přednastaveným. Já pokaždý dojel na to, že buď jsem neměl kým bránit, nebo neměl čím chodit na questy.
Když k tomu ještě na začátku napadají první tři encountery lokace, tak je to víceméně konec. Na to je potřeba exhastnout všechny hrdiny:) aby se threat minimálně vyrovnal. DO toho pak stačí jako 4 encouter potvora a hotovo:D Nejvetší úspěch byl ze spirit deckem, kde jsem hned v prvnim kole dal 4 žetonky na quest, ale pak už hotovo. Ve třetím kole šlus:D

26.4.2011 06:12:48

...
Nějak jsem nemohl spát tak mě napadlo, že se podívám na obrázky k této karetce.. A hrozně se mi líbí.. :D Pustil jsem si hudbu z filmu a kochal se.. né, že by k tomu zpíval Adams, to ne :D , ale opravdu pěkná práce.. Jsem, strašně rád, že tam nedali jen foto z filmu... Chytl jsem chut si to zase přečíst...
Obvzlášť karta : Treacherous Fog je nádherná...
Ted si to už jen zahrát.. :)

Dodatek : teď jsem si všimnul karty Goblin sniper... hrozný název.. :D :D

27.4.2011 02:48:29 | Upraveno autorem (porovnej)

Sauron´s reach
Nevíte náhodou proč je u encounter balíčku sauron´s reach u několika karet to oko ve znaku prázné a nějaké vyplněná? Možná je to chyba tisku ale to mi nepříjde.

27.4.2011 11:25:29

Vasekre
No já včera zkusil fialový balíček + 3 Gandalfové kvůli snižování threatu. Ale hrál jsem to jak doporučují pro první hry bez přidávání shadow karet. Jinak bych to asi nedal. Podle mě se s jednobarevným balíčkem hraje hrozně mizerně a je to hodně těžký. Dneska nakombinuju 2 balíčky dohromady na 50 karet a myslím, že to povalí slušně.

29.4.2011 12:22:09

Dotaz
Jak moc často chodíte do lokací? Mě to ze začátku moc smysl nedávalo - třeba abych si exhaustnul jednoho hrdinu, to mi nepřipadá jako moc výhodný výlet. Když jsem měl pak už ve hře 3 hrdiny, 5 allies pak už to šlo - 2 na obranu, 3-4 na quest třeba do lokace za líznutí 2 karet, to už nějaký smysl mělo ale ze začátku jít do lokace znamenalo nemít čím bránit .... jaký máte zkušenosti?

29.4.2011 12:25:56

to Sinuhet
Pokud vím, tak pokud nejdeš do lokace, tak se Ti její vliv odečítá od součtu willpower Tvých hrdinů jdoucích na quest. A narozdíl od potvor lokace jen tak neodcházejí útočit na hráče, takže tam pořád visí a brání Ti ve zdárném plnění questu. To znamená, že do té lokace holt budeš muset jít, jinak se Ti tam začnou množit a na questu nic neuděláš.

29.4.2011 13:32:50

All
Může mi někdo vysvětlit threat? Co to jako má představovat? Pravidlově to chápu ale nevím co si pod tím představit.. dneska při hraní s Elenistarem jsem to skoro pochopil ale najednou kolem projela sekačka na trávu a já to nedokončil.. :D Díky.. :)

30.4.2011 00:28:01

sszgsa
MOžná by sis měl podívat do pravidel. Tam je to pěkně napsané. Kdesi na začátku.
Dle mého soudu to symbolizuje několik věcí. Třeba postup. Jakési vyvrcholení příběhu. Některé potvory mají k tobě přijít až později. Navíc je v tom schovaný fakt, že můžeš putovat riskantně nebo opatrně.

Zkoušel jsi pak ten poslední ještě sám?

30.4.2011 09:00:26

Prvni hra
Tak mam za sebou prvni hru a prijde mi to pekne. Na druhou stranu mi to prijde fajn jako hra sama o sobe a nevim, jestli se dokopu k tomu, abych piloval balicky dalsima LCG packama...;)

1.5.2011 17:35:13

aneken
měl jsem z toho podobný pocit. Ani jsem neměl touhu plácat různý barvy dohromady

1.5.2011 17:37:33

.
No pokud to někdo hodlá hrát častěji, jak jednou za dva týdny, tak jsou další balíčky nutností:), protože se ty questy prostě ohrají:)

1.5.2011 17:44:07 | Upraveno autorem (porovnej)

rbx

aneken
ja si myslim, ze to maji dobre vymyslene a diky malemu poctu questu jsou daalsi packy nutnosti. Pokud budou treba nejak drzet pribehovou linii, tak by to bylo o to zajimavejsi. Coz se jim asi nepovede.

1.5.2011 18:07:04

rbx
možná se jim to povede, první tři packy vypadají na hon za glumem...
Když už jsme u toho - nevíte někdo kdy má vyjít první?

1.5.2011 19:31:50

rbx
Ja se prave bojim, ze honba za questama me u toho uplne neudrzi. Respektive nebude me bavit tolik, jak by me bavilo skladat balicky, se kteryma hraju proti ostatnim, ten kooperativni format me osobne u LCG zas tak nejak nesedi, ale jsem asi v mensine;) Jinak herne se mi to libilo dost.

1.5.2011 23:31:36

Aneken
Jak Lotro hraju, je mi čím dál víc jasný že je to trochu "jiná" hra. Většinou jsem hrál solo, sice se pořád ještě učím (hlavně zapomínám různě na texty na kartách - většinou při otočení potvory při questění), ale zatím každá hra končila tak, že bych nejradši okamžitě zarčal hrát další.

Čeho se bojím:
- že po zvládnutí hry budu víceméně neustále vyhrávat a pak to velmi rychle omrzí (chybí tu inteligentní soupeř, který si proti tobě po více prohrách přemíchá balíček).
- druhů karet není mnoho, můžu postavit pouze několik variant fungujícího balíčku
- questů je zatím málo - 3 - což může taky velmi rychle omrzet - není tu žádný randomizer, který by zajistil větší variabilitu questů (výzev)
- hrdinů je poměrně málo


Tyto nedostatky se myslím budou eliminovat s narůstajícím počtem rozšíření. Po první řadě, by mělo být o 6 hrdinů víc, bude už 9 questů, víc karet a možností ztrategií.

Takže si dovedu představit buď jet celou kampaň 9ti questů za sebou nebo naopak losovat questy náhodně (pro předem vytvořený hráčův balíček) a pod.

Každopádně si od Lotra hodně slibuju a myslím, že je to hra, která na dlouho bude nr.1 pro moje volné chvíle během týdne, víkendů. Pro hraní s kámoši nebo při akcích raději zvolím Magic nebo něco jiného konfrontačního.

2.5.2011 10:35:38

Největší obava
Já se taky dost obávám toho, co píše Sinuhet, že si prostě sestavím ultimátní balík, se kterým budu skoro pokaždé vyhrávat a hra mě tak omrzí. Případně si sestavím ultimátní balík na každý quest zvlášť a nebudu mít potřebu zkoumat další kombinace.

2.5.2011 11:11:05

Kadaver, Sinuhet
Myslím, že jde o pohled na hru. Pokud se na to díváme, tak, že je potřeba „porazit“ quest – pak samozřejmě můžeme vypiplat balík, který všechno zvládne a hra nás pak postupně omrzí. Pokud k tomu ale přistoupíme z hlediska příběhu, pak začne být výzvou třeba pokusit se projít Temným hvozdem se skupinkou hrdinů, kteří od pohledu nemají tak velké šance a budou si muset poradit po svém...

2.5.2011 14:11:29

Vybíráme z Bazaru

Labilní jednorožci: Přisprostlá edice (CZ)
Labilní jednorožci: Přisprostlá edice (CZ)
Akt. cena: 472 Kč
Končí za: 20 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas