Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 598x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

LotR

Informace o hře vypadají velice zajímavě. Rozdělení hrdinu podle čtyř sfér vlivu a kooperativní karetní hra... Vypadá to zajímavě. Taky se těšíte? :)
8.8.2010 18:52:36

už plave
a z továrny na loď

tak přejeme dobrý vítr!

8.3.2011 08:11:45

Jde do toho někdo?
Docela by se mi koooperativní karetka ze světa středozemě líbila. A tak se chci zeptat jestli do toho někdo jde.

Nevíte někdo kdy budou pravidla?

13.3.2011 18:05:20

Parxel
Já si hodlám určitě pořídit ten Core set.

13.3.2011 18:35:03

Parxel
Také o této hře uvažuji, ale pro mě je nevyhnutelné, aby byla přeložena pravidla. Pokud někdo pravidla přeloží, potom to vidím tak půl na půl.

13.3.2011 18:42:23

Parxel
Mě hra hrozně chytla na začátku, protože se mi líbil nápad a ilustrace a taková netolik epická atmosféra (prostě nějaké menší šarvátky a výpravy). Ale pak jsem si uvědomil, jak u kooperativních her mnohem rychleji omrzí právě ta kooperace, no a replayabilita hadr. Navíc LCG, s tím už mi můžou políbit sedínku. 8)

13.3.2011 19:00:56 | Upraveno autorem (porovnej)

Video
První část videa - přehled hry. Další část zítra.
http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=2075

22.3.2011 02:04:19 | Upraveno autorem (porovnej)

jaj
Toto je prostě jasná koupě. Těším se jak malej Jarda:)

22.3.2011 06:05:40

pěkné
Takhle na první pohled to vypadá moc hezky. Jsem zvědavý na herní principy a mechanismy.

22.3.2011 08:18:43

Druhá část videa
http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=2084

23.3.2011 00:13:30

Čtvrtá část videa
Ta hra vypadá lépe a lépe. :)
http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=2095

25.3.2011 00:21:15

vasekre
Vypadá, vypadá. :)

25.3.2011 07:03:21

Srovnani
Umel by tu nekdo rict, jak moc se to podoba/odlisuje od LOTR TCG tusim, ktereho vydaval Decipher?

Btw. ta kooperace je jaka? Ze se hraje 2v2 nebo to je opravdu vsichni spolu? Trochu zvlastni na muj vkus...

25.3.2011 07:14:15

vasekre
No jo, ale utáhneme dvě LCG hry, respektive ve tvém případě tři....? To je oč tu běží :-) .

25.3.2011 07:20:00 | Upraveno autorem (porovnej)

Deth
Já o tom spíš uvažuji tak, že bych si pořídil jenom ten Strartovací set, protože se mi moc nechce kupovat pořád další rozšířující packy.

25.3.2011 07:50:12

rbx

hezky...
jsem rad, ze jsem jeste do zadne LCG nezabredl. Tohle je LCG pro mne. Jdu do toho. Jestli to dobre chapu, tak kdyz si jeden kupuje vse v jednom baleni, tak je to vzdy zabava pro 1-2 lidi. Kazdy ma ty sve 3 hrdiny a jede se. Nemusim si tedy kupovat ty rozsirujici packy dvakrat. Aspon tak jsem to z tech videi pochopil.

25.3.2011 09:43:06

no no no
sice je to od Gumáků, ale GMT odpusť, je to tak krásné, tohle si musím pořídit...

25.3.2011 09:54:24

rbx
Co jsem pochopil, tak si koupíš základ a máš kooperační zábavu pro 2. Koupíš pár těch packů a máš zábavu pro 3. Dalších pár packů a je to pro 4. To nezní špatně. ;-)

P.S.: A je to hnus velebnosti, takhle chrlit pěkné lcg hry v kombinaci s rozšířeními pro deskové! Chtělo by to druhou práci, na Sazku už člověk spoléhat nemůže... :-D

25.3.2011 09:58:17 | Upraveno autorem (porovnej)

rbx, Thales
Jestli se nepletu, tak pro hru 1-2 koupíš 1 core set. Omrzí tě hraní těch 3 dobrodružství, koupíš si tedy další v packu. Připadá ti hra ve 2 málo, tak hold někdo dokoupí ještě druhý core set. Nebo až budete mít více packů, tak to zřejmě i v tom větším počtu hráčů půjde i bez dvou core setů.

Zatím to vidím tak, že k Warhammer Invasion mi přibude další LCG hra. Jen pro začátek bych to viděl jako Parxel, tedy na core set. Podle toho jak by hra bavila, tak buď jen velká rozšíření 1 x za půl roku a nebo .... nechci domýšlet, kupovat vše.

25.3.2011 10:03:41

rbx

Thales
ja myslim, ze Deth to rika spravne. Jeden Core set je pro 1-2 hrace. Ty rozsirujici packy jsou zatim nova dobrodruzstvi, takze stale 1-2 hraci. Pro hru vice hracu je potreba mit dva Core sety. To ale nevim, kdo do toho pujde, byl by hrozny brajgl s uklizenim karet.

25.3.2011 10:26:42

Deth
Tak, tak. Já v podstatě zjišťuji, že už nemusím kupovat ani nové hry. Stačí mi kupovat expanze k těm hrám co mám a mám každý měsíc něco nového.

V každém případě ten Core set mi přijde jako dobré řešení. I kdyby to člověk pak dál nekupoval, tak má v podstatě kooperativní hru pro 2 hráče. Navíc s nádhernou grafikou a silným příběhovým zázemím.

25.3.2011 10:27:32

Thales
Já si myslím, že to Thales říká správně. Protože v Core setu jsou poloviny decků pro každou sféru, tak s dokoupením pár packů dojde k tomu, že začnout ty balíčky narůstat, takže časem budou plně hratelné. Tedy i s jedním core setem dojde k tomu, že to bude hratelné ve čtyřech. Jen to bude trvat déle než koupit dva core sety, ale zase bude víc dobrodružství k hraní.

25.3.2011 10:46:01

Aldarann
Jo, takhle jsem to myslel. Ale že by se mi chtělo do dalšího lcg? Na druhou stranu je fakt, že Arkham je taky takové LBG (living board game) a peníze do toho jdou. :-D

25.3.2011 11:36:39

..
Já si myslím, že dva Core sety jsou potřeba jen kvůli tomu, že v jednom core setu jsou tokeny a Threat trackers jenom pro dva hráče, takže teoreticky kdybychom si zaznámenávali threat jinak než tím jejich měřidlem, tak by nemusely být dva core sety potřeba, protože v jedom core setu je celý balíček pro každou ze čtyř sfér (i když bez rozšíření je to poměrně štíhlý balíček - počítám že obsahuje 40 karet).

25.3.2011 11:41:39

Thales
Pravda, pravda... Já už mám každopádně preorder na ten core set a pak uvidím. Vzhledem k tomu, že mám docela velké množství karet W:I, tak bych asi pak kupoval jen ty packy, kde by to dobrodružství vypadalo dobře nebo by mělo dobré hodnocení, protože očividně alespoň v tom prvním cyklu je to víc právě o těch dobrodružstvích a deckbuildingu si člověk moc neužije (9 * 3 karty pro player decky v každém adventure packu). Už i při tom novém formátu 20 * 3 pro W:I mi příjde, že těch karet z každého packu se hodí jen pár a při snížení jejich počtu na polovinu to bude ještě horší.

25.3.2011 11:44:46

Aldarann
Ja tedy doufam, ze zachovaji styl tech prvnich rozsireni. Takhle hra bude prave vic o tech dobrodruzstvich a rozsirovani encounter decku nez o klasickym deckbuildingu jako treba u W:I. Myslim si, ze polovina adventure packu (je ale pravda, ze by to mohlo byt vic ruznych karet v mene kopiich) pro hracske balicky je u kooperativni hry vic nez dost.

25.3.2011 18:20:31

Vybíráme z Bazaru

Ukradené Vánoce Tima Burtna
Ukradené Vánoce Tima Burtna
Akt. cena: 460 Kč
Končí za: 7 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas