Paladinové Západního království

xxxxxxxxxo hodnoceno 130x (Seznam vlastníků)

Paladinové Západního království - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: strategická, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
TLAMA games - logo
Autoři: Sam Macdonald
Shem Phillips
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Paladinove vs Hostina pro Odina

Zaujimal by ma nazor niekoho, kto hral/vlastni obe. Hostinu som hral parkrat a velmi mi sadla, ma vyznam prikupit aj Paladinov? Nebude to to iste len v inom sate? A ktora je podla vas lepsia, ak sa to da takto zjednodusit? (solo aj multi). 

Vdaka za postrehy! :) 

26.8.2023 08:21:08

Přijdou mi to jako dvě poměrně odlišný hry. Minimálně co se týká pocitu ze hry. Mechanicky je tam víc než pár podobností, ale Paladinové jsou mnohem menší sand box a možná o něco víc taktičtější. Rozhodně jsou kratší z hlediska herní doby.   

26.8.2023 10:23:53

Hrál jsem obě. Po čase jsem prodal Paladiny ;) Vůbec mě nenapadla podobnost, abych se přiznal. Feast for Odin je hodně volný (hlavně s rozšířením). Paladinové mi přijdou více ohraničení mantinely. Ta volnost, téma, puzzle (aneb hromadění majetku), fungující mechaniky mi vynesly FoO na špici v mém TOP10 deskových her.

26.8.2023 10:39:58

Mám obě dvě, obě mám dost nahrané (30+) a obě mi přijdou fantastické. Každá je ale úplně jiná a rozhodně bych je nesrovnával. 

Paladinové: největší problém je, že to chceš hrát jen ve dvou (možná ve třech, ale všichni musí mít nahráno). V sólu mě to nechytlo, a ve vyšších počtech se to v pozdějších kolech opravdu táhne.
Máš tam poměrně velkou volnost v tom co dělat, nicméně královské rozkazy ti tak nějak ukazují směr, kterým by ses měl vydat.

Hostina: hratelné ve všech počtech dobře, pro různé počty hráčů máš upravenou desku s akcemi. Jen tedy v sólu je to to vlastně “jen” o překonávání sebe sama. 
Máš absolutní volnost v tom co dělat a jediní, kdo tě limitují, jsou protihráči. Sice tam máš nějaké karty povolání, které ti můžou v určitých aspektech pomoci s danou strategií, ale pokud se na ně vykašleš a zvolíš si jiný směr, vůbec nic se neděje.

Hodnotit, která je lepší z mého pohledu nejde. Jediné srovnání snese ohledně počtu hráčů, kde vede Hostina. Nicméně jak už psali kolegové dole, tohle rozhodně nejsou podobné hry. 

edit: jak o tom tak přemýšlím, tak pokud bych byl donucen si nechat jen jednu (což se nestane), tak by to byli Paladinové :)

-------------------------------------------------------
Jakmile nejde hrát za modré, není to dobrá hra :)

26.8.2023 12:45:10 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Marvel champions The Mad Titan's Shadow velke rozs
Marvel champions The Mad Titan's Shadow velke rozs
Akt. cena: 780 Kč
Končí za: 14 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas