Origins: How We Became Human

xxxxxxxxxo hodnoceno 11x (Seznam vlastníků)

Origins: How We Became Human - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Dávnověk
Herní kategorie: budovatelská
Čeština: není
Vydavatelé: Sierra Madre Games
Autoři: Phil Eklund
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Tak jsem se pustil do čtení pravidel a své koupě zatím ani trochu nelituji, naopak. Vypadá to hratelně, promakaně a tématicky, tak doufám, že na Warconu nebo na Relative Range bychom to mohli zahrát. High Frontier už je přelouskán, teď ještě toto a Megafauna :)
30.10.2010 15:01:06

Afrika
právě názorně demonstruje, kam vede přemíra populace na úkor inovace - fail na stability roll a už to u Tobruku zase sviští :) Dark Age je za dveřmi, jen pochybuji, že má Afrika dost Elderů a zdrojů, aby se z něj dostala :)

24.2.2011 09:38:28

Afrika
Zrovna včera jsem tam byl zasekanej a nikoumu bych to nepřál :D snad jedině protihráčům :) ale asiaté se pilně rozvíjeli na svém území

24.2.2011 10:13:34

Dojmy
Tak jsem si to o vikendu vyzkousel a libi;) Je to neskutecne originalni mechanismy jsou hodne zajimave a clovek se pri tom i neco priuci. Tahle hra ma fakt docela hloubku, by me zajimalo, jak dlouho na ni Eklund delal a kolik toho musel nacist...
Na druhou stranu mi prislo, ze muj Cromanonec to na jihu afriky ma tezsi nez ostatni narody. Treba clovek pekingsky ma k vyvoji daleko snadnejsi predpoklady, zvlaste pri zmenach klimatu. Me osobne to zas tolik nevadilo, prolizal jsem se z toho, zivot v Africe je holt tvrdej;) Ale dokazu si predstavit,. ze nekdo by s tim mohl mit problem;)

3.4.2011 15:27:44

aneken
Když se na tohle ptali Eklunda, tak odpověděl něco v tom smyslu: a právě proto že došlo v Africe ke změně klimatu tak vypadá Afrika tak, jak jí známe v současnosti a i přesto je považována za původní místo člověka. :)

Nicméně z pohledu hry to může být pro nováčka trochu frustrující, ale dáse z toho vyhrabat. Hra má taky nějaké drobné modifikace, které si z hlavy nepamatuji, ale myslím si že se jedná o to, že můžeš ochočit to pole se žirafou.

Jinak je to mazec. Nám se v první hře stalo to, že se během chvilky změnily všechny tři karty klimatu a to pak na tom byl černoušek ještě dobře. Ten mohl běhat, alespoň po třech polích, kdežto chudák hobit, tam zůstal trčet na svém ostrůvku a mohl se na nás jenom z povzdálí koukat, ale nakonec se z toho také vyhrabal.:)

3.4.2011 16:04:13

Ve dvou
Je mi jasné, že v plném počtu hráčů to bude nejlepší. Nicméně jak byste odhadovali hru ve dvou?

9.8.2012 10:28:18

Zatím 3 hry
A dojmy? PEEECKA! Fakt boží. Asi to není pro lidi co hrajou aby vyhráli. Spíš pro ty co si hraní užívají. Atmosféra vynikající. Já 2x afričan a jako pohoda, zasekanej ve dvou metropolích, v jedný chýše z mamutí kostí, v druhý stany z kostí. Do toho umění dělat šperky z mušlí a do toho samý úpadky a nebo změny klimatu. Do toho spoustu mých začátečnických chyb. Takže Afričan jako totální lůzr, ALE prostě jsem se skvěle bavil. Dík Seilsovi za možnost zahrát si to .)

9.8.2012 10:50:09

African a Aboriginec
to maji tezsi, staci zmena klimatu a jsou zasekani fest. Ale o tom to holt je, presne jak pises. Kdyz jsem videl Hrabose, jak je u toho vzteklej, tak jsem si rikal, proc to vlastne hraje. I kdyz, Hrabos je Hrabos :)

9.8.2012 10:53:36

Marabu
Ve 2 mi to přišlo slabší. Hrát se to dá, ale měl jsem z toho takový pocit, že té hře něco chybí. Jde hlavně o to, že ve 2 hráčích funguje trochu hůř drancování karet. Detaily si už teď nevybavím, protože jsem dlouho nehrál, ale ve 2 bych tuhle hru nedoporučoval max. tak pro vyzkoušení pravidel, ale není to ono.

Každopádně pro mě je minimum 3 hráči, pak už to šlo.

9.8.2012 10:59:08

dostupnosť hry
Ahoj, nejaká rada kde túto hru zohnať? A môžte niekto pls zrovnať s Megafaunou (čo je lepšie)? Diky

9.8.2012 11:02:36

sydo
Já když hrál za černouška, tak jsem honem rychle rozvinul námořní dopravu a utekl jsem přes nějaký ten ostrov východně od Afriky do Asie. Ale to už člověk musí hru znát a na nic nečekat. Takže dá se, ale když přijdou blbě události, tak se holt v Africe živoří s tím se nedá nic dělat. :-)

A teď jsem si vzpomněl na poslední hru, když jsme to hráli na Palubě. Schoval jsem se na nejbezpečnější místo na pobřeží Jižní Ameriky a říkal si, že když přijde změna klimatu, tak 6 je nejméně pravděpodobnější že padne a just padla - potvora a mojí expedice do no nového světa roztál led pod zadnicema. :-)

9.8.2012 11:03:29 | Upraveno autorem (porovnej)

zuzzulka
Megafauna je úplně o něčem jiném. Hrál jsem jenom jednou, ale šlo tam spíš o přežití druhů a případně nějaké té nepřímé spolupráci a parazitování na neštěstí druhých.

Ale je tam docela vtipně vyřešené, jakým způsobem se rozvíjejí jednotlivé druhy pomocí genů.

9.8.2012 11:07:56

dojmy
vcera jsme to hrali poprve, vysvetlovani pravidel s obcasnym nahlizenim do materialu cca hodina a ctvrt, pak 3,5 hodiny hra, kterou jsme kvuli pozdni hodine museli zabalit s tim, ze jeden z nas tri byl ve druhe ere uz delsi dobu, ostatni dva asi 2-3 kola (zanedbali jsme vyvoj posledni casti mozku a porad jsme se placali na miste).
Ve hre je potreba hlidat spousta veci, ktera zacatecnikovi utece (metropole na nestandardnim klimatu - nekdy ty krouzky nejdou poradne videt; ransackovani karet z jine ery atd.).
Pravidla nejsou podle me napsana uplne srozumitelne, na bgg jsem dohledaval, jake jsou teda moznosti prechodu do druhe ery, jak je to s chaosem v prvni ere (lidi se tam nemohli shodnout).
Kazdopadne po tech trech hodinach si myslim, ze jsme vsichni odhadli, jakym zpusobem se hra ma hrat, aby se clovek neplacal porad na miste. Je to pekne, clovek se leccos dozvi i o historii, kulture a vyvoje lidstva. Pokud ma teda slovnik: protoze i kdyz s hovorovou anglictinou nemam problem, terminy jako "cuckoldry" bezne nepouzivam :))
Shodli jsme se na tom, ze si to musime jeste zopakovat, atmosferu to ma, urcite vymyslime priste i spoustu vychytavek.
Co je trochu neprijemne, i kdyz pochopitelne, je to, ze kdyz se jeden z nas prenesl do dalsi ery, okamzite zacal nabirat karty a diky pravidlu aukci dostaval ty Public zadarmo, cimz si nasbiral spoustu bodu (protoze mu to chodilo zrovna v jeho symbolech).
Jinak byl jsem hobit a protoze si Alpha homo sapiens urval vychodni Asii a nebyl jsem schopny delsi dobu sehnat Jazyk na ochocovani, stravil jsem pocatek dejin zalezly na Filipinach s footprintem 1 a zadnou namorni technologii, ktera by mi umoznila rozlezt se aspon do Australie - a ani nemusely byt zadne zmeny klimatu.

9.8.2012 11:16:29 | Upraveno autorem (porovnej)

zuzzulka
Megafauna je o dost jina, jak pise Parxel, ale z obou her ji mam radeji. Ten vyvoj zviratek je tam takovy osobnejsi, tak se s tim clovek vic zzije (a o to vic pak boli vyhynuti). Nicmene dokaze byt stejne nemilosrdna, ted na WarConu jsem vychcipal celkem solidne :) Jen ta nova BIOS Megafauna je uz o necem jinem a kouzlo stare megafauny ztratila. Pokud mas zajem, doporucuji sehnat puvodni American Megafauna.

9.8.2012 11:39:41

Vybíráme z Bazaru

Duna: Tajemství rodu Nové
Duna: Tajemství rodu Nové
Akt. cena: 600 Kč
Končí za: 13 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas