Niagara - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 5
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra, dopravní
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: 999 Games
Egmont Polska
Gigamic
Marektoy
Rio Grande Games
Zoch Verlag
Autoři: Thomas Liesching
Rok vydání: 2004
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

rbx
rbx - avatar

ma to nekdo?

Premluvte me nekdo k tomu, abych si to koupil:-) Libi se mi strasne jak je to udelane. Jedine, co mi vadi, je fakt, ze je to od 3 hracu :-(
9.5.2009 01:15:36

rbx
Cau, no hele mám to. Je to asi origiálně řešené. Je to bez náhody a nedoporčuju to hrát s matfyzákem. Základní krabice obsahuje vše co potřebuješ, aby jsi se seznámil s tou hrou. Aby došlo ke zřícení lodiček, což je asi nejzábavnější část hry musí se riskovat. Když se hraje opatrně nic nepadá a hra je zdlouhavější. Je to záležitost dle mého soudu hodně počítací a plánovací dopředu. Vyhraješ pokud plánuješ lépe než ostatní a musíš kalkulovat s možnostmi jiných hráčů. Nevím jak moc jsi to studoval, ale pohyb lodiček po řece určuješ kartičkami s čísly. Čísla jsou od jedné do šesti a postupně tajně volíš čísla pro dané kolo. Kartičky tam zůstavají a vezmeš si je až je všechny použiješ. Efekty: Když použiješ rychlá čísla na začátku nemáš po pár kolech čím pádlovat proti proudu. Pokud sleduješ jaká čísla mají ještě hráči můžeš podle toho brousit taktiku. Důležitým prvkem je zde pohyb řeky. Na jednu stranu je to hrůzostrašné a začátečníci tuto skutečnost považují za čistě nepřátelskou. Pokud to hraješ po několikáté naučíš se proud využívat ve svůj prospěch. Co tedy ná téhle hře je zábavné? Za prvé pohyb řeky, který se dá modifikovat samotnými hráči a jeden hráč tak může překvapit zbytek. A za druhé je tu sympatické, že za určitých podmínek můžeš krást náklad ostatním soupeřům. Je to tedy do jisté míry hodně škodící hra, kde nefiguruje náhoda, ale tvůj odhad soupeřů. sečteno podtrženo - Originální, vtipná a dynamická eurohra, kde škodíš soupeři a pokud vidíš, že jeden z hráčů vede, jednoduše se na něj všichni ostatní sesypou.

Poznámka: Existuje rozšíření, ještě jsem ho nehrál ačkoli ho má. Obsahuje šestého hráče, ošklivou vodní příšeru, kanoj na dva šutříky, nové číselné kartičky, se kterými se lépe kradou soupeřům drahokamy atd.

9.5.2009 12:35:10

rbx
Ještě jsem se chtěl omluvit... nemá to hlavu a patu psal jsem co mě napadlo

9.5.2009 12:35:43

kup
já se k tomu chystám už dlouho, a jednou snad i dostanu jen čekám že to někde uvidím i za lešpí cenu než za co je to bězně v obchodech.
Ale hra je to výborná, žádná náhoda, a většinou i kopec zábavy. Pravdá hrát to s někým kdo by vše do detajlu propočítával by bylo asi peklo ale ona pak stačí změna počasí a propočty jsou v trapu :D
Princip posouvání řeky sledování pádu lodiček je jedinečný.
výhody : pravdla jsou na 3-5 minut, hrát to můžeš s uplně každým, pěkný herní komponenty, dle mého máta hra v sobě vysoký funfaktor a zároveň je dost hráčská neb v sobě nemá žádné náhodné prvky. K vítězství vede více cest - prostě ideální.
nevýhody : ty barevný drahokomi jsou hrozně pěkný ale dá to práci je uhlídat aby se nepostráceli :) a pak mě ještě šte že jsem ji snad nikdy nevyhrál :( :D

9.5.2009 13:37:35

to rbx
tak už jsem si to pořídil tak můžem někdy v artboxu zahrát.

19.11.2009 11:48:46

rbx

paladin
to jsme mohli uz od Essenu, tam jsem si to koupil v bazaru a libi se mi to moc, jen je to az od 3 hracu, takze mam doma smulu.

19.11.2009 12:13:25

pravidla
mám prosbu. mohl by mi nekdo naskenovat pravidla? Hru se mi mozna podari sehnat, ale bez CZ pravidel. Dekuji

12.9.2010 14:42:32

PJ

Kent
Mohl.
Pošli mně na sebe kontakt soukromou zprávou.

12.9.2010 15:43:34

Vybíráme z Bazaru

Zbloudilí
Zbloudilí
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 8 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas