Nexus Ops - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Avalon Hill
Fantasy Flight Games
Autoři: Charlie Catino
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dá se sehnat, ale těžko

Tak se mi nakonec podařilo Nexus Ops sehnat až z USA. Vzal jsem raději dvě krabice a rozhodně nelituju - zbláznil jsem se do ní já, líbí se i manželce a dokonce i sedmiletý syn nechce moc hrát nic jiného. Přece jen ty plastové miniatury, házení kostkama a boje jsou něco, co mi v Carcassonne a Agricolovi chybělo! Mimochodem, tu druhou kopii až do 12.6.09 nabízím na aukro.cz :o)
2.6.2009 14:11:27

Parxel, kren
U mě ten přerod z euroher asi právě nastává :-D Nexus Ops už doma naštěstí mám.

26.8.2010 21:48:30

Je zvlastni
jak to, ze ten prerod defakto nastane u kazdeho, a pritom se tomu mnozi tak urputne brani, v zasade zacinaji tvrdym Eurem a pak staci jen pricichnout k nejake te war gamese nebo RPG a clovek si pak rika,ze ta Agricola je vlastne jenom takove jedno velke pocitadlo a to opravdove hrani je kapku nekde jinde:-)

26.8.2010 22:26:16

ad přerod
No tak u mne to tak není, u mne žádný takový přerod nenastal. Všechny Eurohry, které se mi líbily a které jsem oceňoval na hodnotě neztratily (včetně Agricoly, kterou hraju moc rád a mám ji rád). Jen se k těmhle hrám přiřadily prostě hry jiného typu na kterých oceňuju zase něco jiného. Postupně Ameritrash a teď po Wargameconu ještě válečné hry. Rozhodně ale za sebe nemůžu říct, že by nové zážitky vytlačovali z mého výsluní mé předešlé Eurovky - nejsem přelétavý :). Když mi chutná nějaké jídlo, tak jenom proto, že ochutnám něco jiného mi to první nepřestane chutnat :D. Zážitky jsou pořád stejné, ale mám další hry se kterými mám zase jiné zážitky - NE větší, ale jiné.

26.8.2010 23:02:50

kren
jo, to chapu. Ale ja jsem preci jen kapku vetsi extremista, takze kdyz to prezenu (to nemyslim ted jako dehonestaci nejakeho typu her, ale jako prirovnani), pro me bylo presedlani z Eura na Ameritrash neco jako prejiti od sucharu k chutne vypecenym toustikum se syrem, suncickou, cibulkou a kecupem:-) U Euroher jsem se citil byt najezeny, tedy zahral jsem si hru u ktere jsem se pobavil. U dejme tomu Nexuse kdyz uz jsme ve vlakne o Nexus Ops jsem mel pocit, ze jsem si i poradne pochutnal - zahral jsem si, pobavil jsem se a navic jsem mel pocit jakehosi zazitku. U toho Nexusu se to kapmu blbe vysvetluje, protoze to je preci jen porad boj cervenych proti modrym atd. Ale treba kdyz vezmeme takovy Axis& Allies ktery jsmesi nedavno oba koupili. Clovek si to kupuje nejen pro nejaky ten mechanismus, ale treba proto, ze si chce zabojovat treba se spojenci proti Ose. V Euru zadnou takovou pridavnou hodnotu neznam, je to spise jen o tom - pojdme si zahrat o to kdo je lepsi a nasbira vice bodu a na dany mechanismus se naroubuje nejake to tema, aby bylo co namalovat na krabici a hracum bylo dano neco, aby vedeli co vlastne jako delaji. Pestuji kravy, prasata, sadi obili, pricemz ve skutecnosti po nejakych polickach posunuji sve zetony a ziskavaji tu + tu - . U toho ameritrashe to je preci jen dost o tom, ze napr. "ja vam to ted nandam Nemcouri" :-) Na tema valceni se udela mechanismus, aby to valceni melo taky nejaky smysl a pravidla. O tom ktere hry maji ten mechanismus propracovanejsi se muzeme dohadovat. Nekdo muze tvrdit z Euro, protozetam vznika tenmechanismusm pro samotny mechanismus. OK. Muj nazor je, ze se z toho kapku potom muze vytratit i ta zabava, kdyz se to prezene a v mnohych pripadech muze i vymizet ten duvod, proc lide ke hram vubec sahaji.

Jinak ja bych v tom nejakou preletavost nehledal. Spousta her pro me byla takovych, ze jsem si je zahral, fajn, pobavili jsme se, ale " na nektere filmy si clovek do kina znovu nezajde, byt se u nich bavil, na nektere ano".

Tohle je muj nazor, samozrejem pochopim, kyz s nim nekdo nebude souhlasit.

26.8.2010 23:29:11

Ringo
nesouhlasím !!!

já začínal na wargamesách (co se moderních deskovek týče), pak sem poznal ameritrash ... a teprve o nějaký čas později sem zjistil že existují věci jako Agricola ... a i když pořád wargamesy preferuji tak eura která sem hrál si rád zahraji znovu a eura která sem nehrál mě pořád lákají

27.8.2010 00:37:04

ad Ringo
S takovými názory, že Eura jsou o tom, že se na nějaký mechanismus naroubuje téma a že tam jde jen o to, kdo nasbírá víc bodů absolutně nemůžu souhlasit. Vůbec nelze takhle zevšeobecňovat. Ano jsou takové Eurovky, ale jsou i jiné a jej jich hodně o kterých to neplatí. Je to stejně zjednodušující a zevšeobecňující názor, jako bych o Ameritrash řekl, že je to jen stupidní házení kostkama. Tak jak jsou o ničem některé Eurovky, tak stejně o ničem jsou některé Ameritrash, nebo wargamesy a to ať už je to z jedné strany je stupidní házení kostkama a nebo v opačném extrému nesrozumitelná složitá wargames s pravidly jak otův slovník naučný a se stejně tlustou knihou výjimek z těchhle pravidel.

27.8.2010 01:01:04

Ringo
Já se sice teď také přikláním víc k AT, ale některé Eurohry mám rád pořád. Jako příklad uvedu Euphrat & Tigris. To je pořádně dynamická hra a když se tam lidi nekrčí v koutě a jdou do sebe tak je to mela na kterou člověk občas dlouho vzpomíná a přitom je to i docela sranda. Nicméně je fakt, že Agricolu jsme po roce vytáhli, aby jsme si jí zahrály, protože jsem uvažoval o koupi Sedláků z blat a jaksi to už nebylo ono. Přítelkyně říkala, že když hrajem třeba Arkham, tak je tam mnohem víc věcí o kterých musí přemýšlet a Argicola jí připadá taková jednoduší (tím neříkám lehká na hraní). Jinak, ale pořád preferujem AT s příběhem, než obyčejné rubačky. I když v diskusi o Nexu to vyznívá trochu blbě, ale je to tak.

27.8.2010 06:38:27

njn
ja ten pocit z Eurovek proste mam a neznamena to, ze bych je nejak nesnasel. Mam ten pocit i z Eurovek, ktere se v mem TOP 10 udrzely, protoze jsou proste hodne dobre, jako napr. Eufrat&Tigris. Klidne to mohla byt hra s kameny a fungovala by stejne jako kdyz je na ni naroubovan souboj kralovstvi staroveke Mezopotamie.

27.8.2010 06:53:26

Parxel
vida, taky zminujes E&T, ja jem mam take stale rad:-) A jak jsem psal nize, Nexus je fajn rubacka ale neni to zrovna ten nejzarnejsi priklad AT, protoze jak jsem psal, jde preci jen o souboj cervenych proti modrym, zelenych proti zlutym atp.:-)

27.8.2010 06:56:01

jeste bych dodal
ze mam stale jeste hodne vysoko i Tikal a Javu, ale dlouho jsme to nehrali a trochu mam strach z toho, co to udela, kdyz to zase nekdy vytahnem, protoze tyhle dve hry byly velmi dlouhou dobu pro me vylozene modly.

27.8.2010 06:58:41

Ringo
Když to budeš brát trochu s nadhledem, tak se ti hry budou líbit i dál. Já jsem si jistý, že si tyhle hry zase rád zahraju, až budu přesycenej AT, tak vytáhnu Tikal nebo Through the ages a klidně si to užiju.

27.8.2010 07:29:45

Parxel
snad jo, no, ale trochu mam obavy, protoze ted co hrajeme posledni dobou ma proste ten rozmer, ze si to nejdem rozdat v pocitani bodu, ale na bitevnim poli, stavbou zakladen, tovaren, vyrabenim jednotek a v soubojich. Proste to ziskalo jakysi konkretni ramec. Takze mam trochu obavy, ze u toho Tikala a Javy nakonec pocitime jakousi tu bezucelnost s cilem jen nahrabat nejake to cislo. Ale snad to nebude tak hrozne, Tikal povazuji za krasnou hru.

27.8.2010 07:45:14

Ringo
A co vyslat na průzkum Tikalu jednotky z Nexusu. Místo členů expedice bys dal jednotky lidí a jako vůdce třeba crystallina. To by mohlo vypadat docela efektně. :)

27.8.2010 07:51:06

Parxel
tak efektivne by to vypadalo, ale spise by to chtelo nejake figurky archeologu, pridat nejake eventy a pod.:-) Ale ne, Tikal je ptoste tikal, krasna area kontrol hra a navic jedna z nejfotogenictejsich i pres svou abstrakci. A Java take tak:-)

27.8.2010 08:20:07

Ringo
já jsem taky něco jako kren :) Taky jsem už přičichnul k několika AT hrám a zjistil, že nejsou vůbec špatné a že si prostě rozšířím své "obzory". Zrovna teda mám u sebe zrovna kousky, které mají hodně dlouhou dobu hraní a tudíž to vytáhneme jen u speciálních příležitostí, ale proč ne :) Ovšem euro pořád zůstává u mě dominantní. Nedovedu si bez nich představit svůj deskoherní život. Chybí mi už okusit jen ty 18xx, ale to bych musel mít větší štěstí na výrobce...

30.8.2010 14:04:47

Nexus ops
Nexus ops

Mám možnost získat deskvku Nexus ops z Austrálie. Cena je bohužel v četně poštovného cca. 1.650,- Kč (max. dle kurzu). Vím, že se jedná o nedostupnou hru, která tuto cenu má. Já si ji osobně brát za tyto peníze nebudu, ale kdyby měl někdo zájem, ať se mi ozve.

Zde je mail který mi nedávno napsali:

Freight for one Nexus Ops board game would be $55. To send more would add $25 freight for each extra game. We currently have 4 Nexus Ops games here in stock. We send via air mail which usually delivers in 2 weeks.

So:
1 game totals $114.95
2 games total $199.90
3 games total $284.85
4 games total $369.80

Jen nechápu proč se s každou další hrou zvyšuje poštovné o 25 AUD? Jestli je to skrze váhu a jestli i za to platí, nevím???
Každopádně možnost tu je.

5.9.2010 12:40:59

Nexus ops
Tak ještě jednou nabízím tuto hru k prodeji. Má mě přijít z Austrálie, viz, můj předchozí příspěvek. Kdo by měl zájem, a´t se mi ozve. Vím, že hra není nejlevnější, ale věřte, že jsem ji hledal dost dlouho a ve známých e-shopech je bu´dto vyprodaná, nebo je za moc peněz a s poštoným to vyjde daleko více. Takže pokud má někdo ještě zájem, at se ozve.
Kent

12.9.2010 19:21:00

Johann

Skoda
Ja by som si ju veru objednal a velmi rád, lenze ked si k tomu pripocitam este postovne na Slovensko, tak cena narastie pre mna do astronomickych rozmerov:-( Skoda

12.9.2010 19:47:07

Johann
Není zde na tebe kontakt. Ale pro případ, že by mi jeden kousek zbyl,(zatím to tak vypadá) jsem ochoten to poslat i na Slovensko ze Skalice. Takže by ta cena nebyla rozhodně astronomická.
Tak se mi ozvi na mail kent2004@seznam.cz
Zatím nevím nic, (a jsem jak na trní) jen je to zaplaceno a čekám. Podle předpokladů by to mělo příjít koncem příštího týdne. Tak uvidím.
Pokud ten kousek neprodám, hodím to taky na aukro.

16.9.2010 14:02:14

Johann

to Kent
Písal som ti dnes mail s quasi potrebnými údajmi,tak si to psm mrkni...

17.9.2010 21:59:26

Nexus ops dnes dorazil
Tak Vám dávám na vědomí, že mi dnes přivezli avizované hry Nexus ops. Vše dorazilo perketkně zabalené a v pořádku. Nákup her proběhnul přes pay pal, veškerá komuniakce mailem. Takže zatím první dobré zkušenosti.
Všem co měli zájem jsem se již psal.

24.9.2010 17:22:29

To SHaitan
Tak Nexus je na cestě mezi Činou a Kazachstánem. Zítra by měl být již v Paříži a max. do středy ho mám doma. Počítám s tebou. Cena by měla být asi 1.600 + poštovné.
Nejdou mi zase SZ.
Když tak mail je: kent2004@seznam.cz

22.10.2010 11:07:28

rbx

Nexus
jednoho jsem tu v Essenu videl v bazaru za 65 euro.

22.10.2010 11:37:35

To rbx:
Tak to svědčí jen o tom, že tato hra už opravdu nejde nikde sehnat. Cena tedy odpovídá tomu za jakou cenu ji mám já, ale je úplně nová. Nexusu jsem objednal pro všechny a kdo se zavčas ozval, má ho. :-)

3.11.2010 10:34:09

Kent
ano ano, potvrzuji ze Kent je kvalitni dodavatel Nexuse, resp. byl. Přišlo mi divne psát, ze "byl", ale vypadá to tak.. :)

3.11.2010 11:37:47

Vybíráme z Bazaru

Scythe
Scythe
Akt. cena: 4450 Kč
Končí za: 22 hodin

Offcanvas