Nexus Ops - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Avalon Hill
Fantasy Flight Games
Autoři: Charlie Catino
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

rbx
rbx - avatar

CZ verze karet + preklad

Zacali jsme se Sydem delat na ceske verzi hry, Sydo prelozil vsechny karty, ja to hodil do grafiky, takze to sem zanedlouho dame. Ale - narazili jsme na problem pojmenovavani potvor. Prece jen mame zazite pojmy jako Krystalíni, Fungoidi, coz bych asi nemenil, i v cestine to zni hezky. Ale vaham nad Rock Striderem a Lava Reaperem :-( Zatim jsem si vymyslel Lavažrout pro Lava reapera, ale ten Pavouk mi dava zabrat. Asi to bude proste Pavouk :-)
24.7.2009 02:23:06

Ringo
no fakt mě to prostě nedá, trochu jsem pohledal...

http://en.wikipedia.org/wiki/Water_leaper

jakási potvora z Waleského folkloru popisována jako obrovská žába, ten zbytek není důležitý. Důležité je to že má v názvu Leaper ne Frog. Imho autorův úmysl byl vytvořit potvoru co skáče, čili skokan - žába. Může připomínat i ještěra ale rozhodně má více společného se žábou. Na gymplu u mě biologie nic moc (spíše hrůza), ale nějak si nevybavuju skákajícího ještěra ;)

27.7.2009 23:35:27

2 Beholder
a atlet skokan je urcite taky zaba...:-DDD

jinak zkus krome biologie trochu zabrousit i do historie, ktera ti urcite taky nejde, treba do praveku. Tam najdes treba i jestera trkaveho a ruzna jina dalsi prekvapeni;-) Opravdu ten ozubeny minidracek s ocasem nemuze byt zaba. a pokud jo, tak opravdu dle zvlatni bujne fantasie:-)

27.7.2009 23:42:50

2 Beholder
a k tve poznamce, ze z toho klidne muzeme udelat Godzillu - to asi klidne, kdyz je pro tebe bernou minci Velsska legenda o velke zabe, s netopyrimi kridly, s dlouhym jesterim ocasem, ktera skace po hladine pomoci tech kridel, od toho nazev Leaper....co dodat:-)

27.7.2009 23:46:57

Ringo
psal jsem, že ten zbytek není důležitý mě šlo o to spojení Leaper v názvu a žába v popisu, ale jinak toho raději necháme, já zapomněl že ty jsi ten nejchytřejší :)

27.7.2009 23:52:29

Beholder
ten zbytek byl prave hodne dulezity a ten jsi zatajil.

Jako co ti na potvore, ktera ma hubu plnou zubu jako Tyranosaurus Rex, postojem jako Tyranosaurus Rex (kdyz pominu ten pupek), nohama s triprstymi tlapami jako Tyranosaurus Rex pripomina zabu, muzes mi vysvetlit tohle misto irelevantnich ironickych poznamek o tom, kdo je nejchytrejsi?

27.7.2009 23:58:06

prejdeme k faktum
skokan ve smyslu zaba: pickerel frog - skokan bahenni, grass frog, brown frog, common frog - skokan hnědý, wood frog - skokan lesni...tech skokanu je tam hafo ve spojeni s zabou a leaper nejak nenachazim, asi hledam blbe nebo co.

28.7.2009 00:11:52

A tady mame primo odborny popis vyznamoveho slovniku:
Pro anglany neco jako pro nas slovnik ceskeho pravopisu.

leap (lp)
v. leaped or leapt (lpt, lpt), leap·ing, leaps
v.intr.
1. To spring or bound upward from or as if from the ground; jump: leaped over the wall; salmon leaping upriver.
2.
a. To move quickly or abruptly from one condition or subject to another: always leaping to conclusions.
b. To act impulsively: leaped at the opportunity to travel.
v.tr.
1. To jump over: couldn't leap the brook.
2. To cause to leap: leap a horse over a hurdle.
n.
1.
a. The act of leaping; a jump.
b. A place jumped over or from.
c. The distance cleared in a leap.
2. An abrupt or precipitous passage, shift, or transition: a leap from rags to riches.

Leap tedy nema skutecne nic spolecneho s zabou, ale ryze specificky s vyznamem slova skok

28.7.2009 00:17:58

rbx

:-)
No, panove muzete se hadat klidne dal, ale ja uz to predelavat nebudu, takze tam proste zustane jester. Alespon v techto mych kartach. Zabu mam spojenou s vodou, takze proto jsem byl pro jestera, protoze lava ma do vody hodne daleko.

28.7.2009 00:39:17

rbx
coz je spravne:-) Vykladovy slovnik jasne rika, ze leap cili leaper nema se zabou co docineni

28.7.2009 06:41:10

Chybička v referenčních tabulkách
Zdárek.. Nexus mám druhým dnem a jsem nadšený, ale to jsem nepatří.. už na začátku jsme si všimli rozporu české referenční karty s anglickou. Skavouci totiž nemohou o dvě pole pokud stojí na rockpláních ale pouze pokud cestují na něj nebo skrz něj (moving to or trough), kdežto lávažrouti mají napsáno moving from.. pouze on může skákat "Z" lávy ob dvě pole. To je zásadní strategická změna :)(vím že už se tu možná něco takového řešilo) Lávažrouti takto čekají na svou příležitost a pak vyskočí skrz jednotky.
Jinak lávovým ještěrům říkáme lávožrouti :) (nechci rýpat) je to takový údernější!
A hlavně teda díky za překlady, je skvělý, že si s námi mohou zahrát i lidé co neumí anglicky!

10.4.2010 16:43:07

Sfizi
Tak u nás jim říkáme Godzilla :-)

10.4.2010 16:47:29

kody
u nás Soptík :)

10.4.2010 17:16:20

Sfizi
Nezbývá než dodat, že na mých přelepkách je to správně! ;-)

11.4.2010 01:30:20

rbx

Cauly
Nezbývá než dodat, ze to musím opravit. :-)

11.4.2010 10:51:02

;-)))
:-D

11.4.2010 19:18:44

karticky
zadravim mal by som otazocku k prelozenim kartickam
daval som si ich tlacit a modre karty misii a secret mission sa nedaju vytlacit tak ako to je spravene to znamena ze ked to dam vytlacit tak vsetko na tej karticke je ale hlavny text chyba je problem v mojej tlaciarni alebo je to chyba suboru

21.4.2010 16:18:45

rbx

Fistandantilus
Hm, to nevím. Já s tím problém nemám. Není nejaka chyba v Acrobatu který mas u sebe v počítači? Mas nejnovější verzi?

All: Mel s tím ještě někdo takovýto problém?

22.4.2010 02:39:55

acrobat
to neviem skusim a potom napisem ci je to v poriadku

22.4.2010 14:53:33

Tisk
Já se to v nejbližší době chystám tisknout ;), tak pak povím, ale jak jsem ta pdfka otvíral, tak to vypadalo OK.

22.4.2010 15:04:49

rbx

aktualnizace
nahral jsem pred chvili nove, resp opravene verze karet a prehledu podle pripominek zdejsich uzivatelu, za ktere timto dekuji. Ja osobne si to prepisu fixou na zalaminovanych kartach :-)

22.4.2010 16:04:05

rbx

errory
sypu si popel na hlavu... po uspechu Nexusu na WarConu jsem se rozhodl udelat revizi karet a nasel jsem chyby na dalsich peti kartach Misi. Opravim to vse v zakladnim souboru a asi udelam jeste jednu A4 pro lidi, co maji diky me tech 5 karet zkazenych a chteli by si to vytisknout znovu. Vsem se moc omlouvam.

2.8.2010 16:11:32

tisk karticiek
daval som to tlacit viacerim ludom a nejde to vytlacit s textom :(

2.8.2010 23:02:57

rbx

Fistandantilus
A ktery ze souboru?

2.8.2010 23:08:04

tisk karticiek
su to secret mission karticky ale teraz pozeram ze uz su tm nahrate ine subory alebo opravene tak skusim tie dat tlacit a uvidim napisem ci to slo alebo nie predosle nesli vytlacit s textom . predosle myslim pred opravov ktoru si nahral

3.8.2010 08:41:14

DD

tisk
No mam pocit ze tohle uz se tu resilo nekde jednou, ze neco od Rbxka neslo vytisknout s textem ale tiskli se jen karty a mam pocit ze to snad souviselo s verzi Acrobat Readeru ci co.

3.8.2010 09:50:59

Vybíráme z Bazaru

Carcassonne: 10. Cirkus
Carcassonne: 10. Cirkus
Akt. cena: 225 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas