Nexus Ops - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Avalon Hill
Fantasy Flight Games
Autoři: Charlie Catino
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Cena hry v aukci..

Rikal jsem si, ze to nemuzu nechat bez komentare. Vsimli jste si toho? Nexus skoro za 1600... To je husty, opravdu to vypada jako dobre ulozene penize :-)
15.8.2011 15:43:00

Polda
emoce - jsi si jisty, ze prodavajici a nakupujici v nejake aukci chteji, aby jejich obchod ovlivnovaly emoce jinych? Co myslis temi emocemi vlastne? Ja se klidne vsadim, ze v 99% pripadu se prodavajici snazi prodat za nejvyhodnejsi cenu a nakupujici za nejvyhodnejsi nakoupit a nejake odstiny sede jak rika kren, nebo nejake emoce, v tom nehraji zadnou roli. Snad jedinou emoci je v tom, to, ze kdyz mi nekdo ze ZH napise mail a doptava se treba na to, co prodavam ja, tak mam takovy vnitrni pocit, ze se bavim s nekym, koho znam, ze to neni nejaky naprosty anonym z aukra a pod. Ale to je tak vse. Slusnost, peclive zabaleni, odeslani v nejkratsim terminu ci vyhoveni v nejake zadosti nakupujiciho jsou pro me jako prodavajiciho naprostou samozrejmosti, ktere se nedeli vzhledem k mistu prodeje. Proto se me docela dotkl velmi demagogicky vyraz ochcavani od nekoho, kdo me sam narkl z demagogie, ktery tu zaznel. Zduraznuji, ze se porad bavim o probihajicich aukcich, ne o aukcich, ktere byly ukonceny. To se pak chlubme za kolik jsme koupili ci prodali, pokud o tohle ma nekdo zajem. Zaroven zduraznuji, ze se bavime o zdejsich aukcich, kde hrac prodava hraci, nebavime se o firmach, ktere museji splnovat nejake obchodni podminky a vyzadujeme od nich nejaky pristup k zakaznikum. to se pak muzeme bavit treba o spatnem pristupu a vysokych cenac, popripade nesplnovani nejakych podminek a podobne.

16.8.2011 19:13:30 | Upraveno autorem (porovnej)

Ringo a emoce
Hry jsou nejen pro mě převážně o emocích. Za pár peněz prostě jednou získám příjemné zážitky, jindy lehce rozpačitou zkušenost..

Nejsem obchodník, který by se obchodováním s hrami živil. Potom by bylo logické kritérium maximalizace zisku..

Právě proto hru rád prodám za slušnou cenu a neřeším, jestli by to mělo být zrovna tolik nebo tolik. Své si hra už "odsloužila", je čas poskytnout radost jinému. Zohledňuji prostě i jiná kritéria, než je maximalizace zisku - řikejme jim třeba emocionální. Když by ode mě chtěl Jenda (SSZGSA) koupit třeba Agricolu, asi bych mu ji nechal i zadarmo pod podmínkou, že bych mohl být přítomen u jeho hraní :-D
Atd. Atd.

A myslím že pár dalších lidí to bude vidět podobně.

16.8.2011 20:30:11

aby to nebylo jak na kolovratku
porad dokola, uvedu konkretni priklad, jak to cele myslim od sameho zacatku, nez mi tu zacaly byt podsouvany snahy jako prodejce nekoho ochcavat a tajit to zakazovanim diskuse o aukcich. Jelikoz se mi totiz i do posty mnozi na tohle tema reakce, od nesouhlasnych az po souhlasne (vazne souhlasne, neni to demagogie), proste tu dam ten priklad, jak vypada vysledek pokazeneho obchodu, do ktereho nevm proc chce kecat treti strana:

Hrac A chce hru NO, ta uz je out of print a neni k sehnani. Hrac B si ji kdysi koupil za 1200 Kc a dnes uz ji nehraje a rekne si, prodam ji. Ale za kolik? Je pouzita, mam jit s cenou dolu? A nebo naopak, neni to uz k sehnani, pujdu nahoru? Logicky, pujde nahoru. Chce nakupujiciho ochcat? Chce se nemoralne obohatit? Nikoliv. Proste to chce prodat a rekne si, prodam za podminky, ze za to dostanu 1800 Kc. Berte nebo nechte byt. Nikdo nema pravo mu do toho mluvit. Hrac A nalezne tuto nabidku a rozhodne se, ze ty penize do toho da. A ted vedle nej stoji kamos a behem vyrizovani transakce do nej zacne hucet - blaznis? 1800? Takovych penez, clovece neblazni, za tosi koupis dve jine hry. Hrac A se zamysli a rekne, mas vlastne recht, schova penize zpatky do penezenky a hraci B rekne diky, uz nemam zajem. Ja na miste hrace B oznacim kamarada hrace A bez skrupuli za idiota, protoze me pokazil prodej a hraci A rozmluvil nakup, pro ktery byl v podstate rozhodnut. Nikdo nikoho nechtel ochcat, nikdo nedelal lichvu, nikdo nepouzil zadne nefer praktiky. to je to, co mam na mysli, kdyz rikam, do rozbenutych akci a uzaviranych obchodu se proste tretimi stranami nekeca, neprijde mi to vhodne.

16.8.2011 20:39:31

Polda
ok, tak mi vysvetli, proc si to tu vlastne vsichni zadaco neprehazujeme? Neslouzi k tomu co pises spise kategorie vymena? Protoze prodej je proste vzdycky prodej a emoce, sorry, ty tam nenachazim. Kdz me doslouzi hra, polozim si dve otazky. Je to sberatelsky nejaky treba limitni kus? Pokud ano, cenu navysim. Pokud ne, divam se, na kolik mohu jit nejvyse, aby hrac byl ochoten to koupit a nevzal si radeji funglovku z nejakeho eshopu. Tak to proste je. Delam neco spatne? Vis, jasi treba penize necucam z prstu, ale i kdyz zrovna netrpim bidou, tak jsem rad, ze nemusim z rodinnho rozpoctu tahat prachy navic a mohu si poridit novou hru za utrzene penize prave z prodeje jine hry. Me deti za me zivit nikdo nebude. Nevim cim se zivis, nevim jestli mas deti a podobne, mozna jsi stastlivec, ktery nemusi koukat na nejakou tu tisicovku sem, tisicovku tam a klidne hry i rozdava. Proc ne. Ja za hry utracim velice rad a i nemale castky, v tomto pripade na to leckdy taky nehledim a emocionalne nakoupim v oblibenem shopu, i kdyz je treba o nejakou tu stovku drazsi, ale zaroven se nestitim z nejakych pro me zahadnych moralnich pohnutek ziskat nejake prostredky z prodeje hry, kterou uz nepotrebuji.

16.8.2011 20:46:27 | Upraveno autorem (porovnej)

už se nám to tu nějak zacykluje
co takhle si jít raději něco zahrát?

16.8.2011 21:02:20

Ringo
U těch vzácných her tu máme aukce, které krásně ukáží jejich tržní cenu. Občas. Ale i když to nastřelíš sám, je to jen tvoje věc. U někoho budeš za ochcávače, dalším budeš úplně ukradený. Mně tohle fakt netrápí :-) U té aukce je ale šance, že se to někomu nebude líbit menší :-)

A k tvému příkladu.. Jestli je hráč A o hře přesvědčený, nikdo mu to stejně nevymluví. Ať je ta hra obecně oblíbená či zatracovaná. Jestli o ní přesvědčený není, nebude za ní dávat nesmyslné peníze v řádech násobků obvyklých her. A pokud by ho někdo decentně upozornil, že ten obchod je "divný".. Co na tom? Asymetrické informace... To je pořád dokola. Ty je zastáváš, já a další ne. Asi i proto, že jsme zde určitá komunita a ne obchodníci.

A ta další poznámka.. No tak pane kolego.. Nemusíme to zase nějak přehánět ne? Ty prostě kalkuluješ cenu tak, aby "ji od tebe ještě někdo koupil", jiní zase určí cenu takovou, aby se jim doma neválela a protože si už své odsloužila, nasadí se nějaká cena (za sebe se u většiny věcí řídím 50-70% původní ceny).
A osobně nechci nějak dlouho koumat, za kolik by ještě šla prodat. Jiní zase mají potěšení ze smlouvání a obchodování.. tak na to jdou prostě jinak. Velkým obloukem se vracíme k teorii užitku, kdy porovnáváme mezní náklady jednotlivých rozhodování. Atd. Atd. Peace.

16.8.2011 21:22:52

kandelabr
Pravda.. Mrzí mě že jsem se nechal strhnout. Přítelkyně si chtěla něco zahrát a já to asi takhle poslal do outu :(

16.8.2011 21:34:38

Polda
drazba je pro me drazba a jestlize funguje nejake prihazovani, tak prubeh je asi takovy - Vyvolava se cena a zajemci tise sedi v mistnosti a jen kyvou, ze prihazuji.Jakekoliv jine ovlivnovani prubehu aukce je nepripustne. Chapeme se alespon v tomhletom?

Asymetricka informace - jedna strana vi vice nez druha - opravdu je tohleto aplikovatelne v nasem pripade o kterem se bavime? Ja nikde nezastavam nazor, ze se ma neco tajit, neco, co vi jen jedna strana. To bysme museli vychazet z faktu, ze jedna strana toho opravdu i vice. Ktera to ale je, kterou stranu potrebujeme doinformovat v nasem pripade?

16.8.2011 21:54:09

Ringo
Jiste.. mas pravdu. Ale zde neprobihala standardni drazba ;-)

Asymetricke info: Treba probehnuvsi diskuze inspiruje obe strany. To je take moznost. A ano, myslim, ze to aplikovatelne je. Kdyz jeden vi min nez druhy a zaroven tato znalost je znama dalsim clenum komunity.. tak... kde je problem?

16.8.2011 22:24:43

POLDA
nerozlisuji standardni a nestandardni drazby nebo aukce. Myslim ze by nejake zasady mely platit vzdy. Co se tyce aplikace te Asymetrie - ano, aplikovatelne to sice je, ale zarazi me, s jakou jistotou by nekteri tady chteli zacit informovat a mozna tak tu asymetrii do veci prave vnest. V tom je ten problem.

16.8.2011 22:36:56 | Upraveno autorem (porovnej)

kolovrátek
Opravdu mi už tahle diskuze připadá jako když jeden přesvědčuje druhého, že je důležité, že venku prší a ten druhý mu furt dokola odpovídá, že nejdůležitější je obléct si červenou košili.

Za tu dobu co tady diskutujete jsem přeložil a graficky zpracoval jedno menší rozšíření, vytisknul si a ořezal karty, přečetl dětem 4 kapitoly z knížky, nachystal večeři a pomohl manželce s projektem :).

16.8.2011 23:06:27 | Upraveno autorem (porovnej)

Ringo
No vidis. Ja to zase rozlisuju. Nesedime v jednom velkem sale a Zatrolenky nejsou ani aukcni server. Z toho jiste plyne spousta jinych zasad.
Zatrolenky jsou komunitni server, kde se proste nelze necemu takovemu divit. Ja nikde problem nevidim :-)

16.8.2011 23:12:28

Teď zase já...
Nedávno jsem prodával Earth Reborn a včera koupil v aukci Nexus Ops (FFG), takže jsem pln čerstvých dojmů.
Moc se mi nelíbí ty snahy o ochranu kupujících, nebo prodávajících, co tu zazněly.
Vycházím z premisy, že strany jsou si rovny a pokud tedy prodávající nasadí na hru cenu, která je vyšší, než v obchodě, dá se předpokládat, že se nenajde kupující. Pokud je naopak kupující ochoten za hru platit víc, než je tržní cena, jsou jen dvě možnosti, proč to dělá, buď o to vážně z nějakého důvodu stojí, nebo je hloupej. A já nevím, proč by se měli chránit hloupí kupující - čímž neříkám, že by jim neměly být dostupné informace, ale přeci je nikdo nebude upozorňovat, že dělá chybu.
Mluvím teď o prostředí deskových her, kde je snadné porovnat nabídku atp. Je jasný, že třeba u nákupu specifických věcí, jako třeba umění, specializovaná elektronika atp., lze určitou ochranu kupujícího požadovat.

Můžeme tu spekulovat o určité "profesionální" odpovědnosti lidí jako jsou rbx, sydo, kren atp., což jsou lidi, kteří jsou s herním prostředím mnohem více sžití a tak si lze představit, že při opakovaném nákupu silně podceněné hry by je někdo mohl nařknout z toho, že vydělávají na nevědomých prodejcích, ale i prodejce si přece může zjistit kupní cenu hry a tu uzpůsobit podle toho jak je dostupná, ohraná atp...

13.6.2012 16:45:48

ipetrk
"...přeci je nikdo nebude upozorňovat, že dělá chybu."

Proč ne? To že někomu není svět okolo lhostejnej považuju celkem za krédo... Principiálně je v pořádku, když si lidi vzájemně pomáhaj v dobrejch věcech (v tomhle případě sehnat nějakou vytouženost za normální prachy) a omezujou se vzájemně v těch špatnejch (vytáhnout z někoho zbytečně o pár stovek víc jen protože je "hloupej").

Je tam samozřejmě spousta nuancí, proto bych to uměle negeneralizoval, ale ani nijak komunikaci kolem aukcí uměle neomezoval... věci jako vzácnost, sběratelská hodnota, obtížná dostupnost, to není nic co by nešlo v případné diskusi bez problémů obhájit, ne?

13.6.2012 18:18:23

Rozdmychavate tu rok starou vec
a navic spekulujete v rovine, ktera tomu vubec neprislusi. Apriori nebudu predpokladat prewce, ze jenekdo blbec a tak mi to za tu cenu vezme. Ja kdyz neco prodavam, tak jdu do toho s tim, ze chci na tom byt minimalne ztratny a vratilo se mi ze hry maximum toho, co jsem do ni investoval. To je uplne jednoducha logika v pripade, ze jde nekdo neco prodavat a chce za to penize. Nekteri to tu stavi pomalu do roviny, ze hodny kupujici se stretava se zlem v podobe prodavajiciho, ktereho je treba hned z kraje pokud mozno krouhnout, protoze on je preci ten zly, on chce po nekom ty penize. Coz je fakt ulet, s obchodem se preci setkavame kazdy den a je uplne jedno, na jake strane "barikady" se nachazime, je to kolobeh kazdodenniho zivota a je prirozeny. Nabidka - poptavka. Nic vice. zadni hloupi, zadni zli a zadni poradci s mesiasskymi sklony nekomu z pozice tretiho pomahat. Jedine co je treba hlidat je, aby byl nabizeny produkt shodny s tim, co prodavajici inzeruje v prodeji.

13.6.2012 18:30:02

ceny?
Myslím, že je to úplně jedno, když si pudu koupit chleba a zjistím, že ho maj o dost dražší , než jsem zvyklej, tak jim ho nechám, navíc z aukce na nexus jsem vycouval, protože nová hra již není o tolik dražší a výhodunost nákupu mě již nepřišla tak zajímavá.
Samozřejmě bude každý rád, když mu poradí kamarád, že se dá koupit hra v akci za půlku a tak.
Pokud ale někdo chce dát víc peněz za to samé, je to jen jeho věc.
moc si ze školy nepamatuju, jak se to ofiko jmenuje, ale cena se odvíjí od poptávky, takže se nedá jen tak říct, že toto bude s 30 % marží a tamto taky, když tamto si klidně někdo koupí i s 60% marží a něco úplně jiného musíš prodat třeba i jen se ziskem 15 %, abys to prodal. V dražbě je to to samé.
Pokud to někdo zaplatí, je to v pořádku, pokud nenajdeš ani jednoho kupce, tak to po 14 dnech zlevníš.

13.6.2012 18:34:43

nekrmit
DO NOT FEED THE TROLL

13.6.2012 18:43:38

aradraug
+1

13.6.2012 19:12:46

OMLUVA
Omlouvám se za opětovné otevření diskuze. Byla 3. od shora a já si nevšiml, jak je stará.

13.6.2012 22:58:14

Vybíráme z Bazaru

Šachy DETOA - vhodné pro rodiny i šachisty
Šachy DETOA - vhodné pro rodiny i šachisty
Akt. cena: 200 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas