Nexus Ops - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Avalon Hill
Fantasy Flight Games
Autoři: Charlie Catino
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Cena hry v aukci..

Rikal jsem si, ze to nemuzu nechat bez komentare. Vsimli jste si toho? Nexus skoro za 1600... To je husty, opravdu to vypada jako dobre ulozene penize :-)
15.8.2011 15:43:00

kren
pro me je princip prodeje a nakupu naprosto jednoznacny. Nehledam za nim nejakou charitu. A klidne se tu na me vsichni skarede za to koukejte. Kdyby to bylo jak rikas, hraci sobe, tak je tu Nexus Ops za 800 Kc, nemyslis? Nebudu tu rikat, na kolik to vyslo v jednom nejmenovanem australskem obhcode, to by tady asi nekteri nerozdychali.

16.8.2011 12:34:58 | Upraveno autorem (porovnej)

to Ringo
Nejde o charitu, ale když někdy něco děláš pro druhé a nemyslíš jenom na zákony obchodu a na prachy, tak se ti to dřív nebo později vrátí v jiné formě.
Pokud chceš příklad, tak jsem získal Here I Stand z jedné zdejší aukce a když došlo na placení, tak jsem od toho dotyčného dostal následující vzkaz:

... hru poslu jeste dnes a nabizim ti dotovanou cenu za 1000,-
Z emeriky to mam 1450 a chci nejak vyjadrit diky za tvou praci ...

Prostě se mi v životě mockrát stalo, když jsem udělal něco pro druhé o své vlastní újmě, tak se mi to vrátilo někde, kde jsem to vůbec nečekal. A třeba já sám jsem nedávno objednal víc těch sad kostek pro Twilight Struggle. Něco jsem prodal lidem co si to u mne objednali pouze za tolik, na kolik mne ta jedna sada přišla, něco jsem dal do prodeje a několik sad jsem rozdal jen tak pár lidem, kterým jsem tady na Trolovi chtěl udělat radost. Takže celkově byla ta moje druhá transakce z kostkami ztrátová. Vůbec mi to ale nevadí, protože jsem to nebral čistě jako "obchod". Zrovna tak jako nebral čistě jako "obchod" ten dotyčný tu hru Here I Stand pro mne.

Prostě se mi tenhle přístup v životě mockrát vyplatil - kolik sám chceš dáš tolik sám dostaneš.

16.8.2011 12:57:57

kren
v poradku, ty to tak delas, jini ne, proto tu je Nexus za 1800 a ne za 800 a ja to respektuji. Porad v tom nevidim duvod ovlivnovat nebo dokonce kazit obchody jinym. A nebavim se o lichve, bavim se o obchode, kdy dva lide svym zpusobem kupni smlouvou at uz psanou nebo ustni nebo pres nejakou aukci pristupuji na dane podminky. Pro me je treba prihazovani i jakymsi adrenalinem, kdy cekam, na kolik se to vysplha. Trochu me stve, ze tu rozvirujes atmosferu divani skrz prsty na nekoho, kdo chce na necem neco ziskat a sam pak napises, ze se ti vyplati neco udelat jinak, protoze se ti to 2x vrati. Me osobne se treba vyplati prodat neco tezce dostupneho nebo sberatelskeho draz naprimo treba o 400 navic, tobe se vyplati udelat nekolik prekladu pravidel a je ti prijemne, ze se ti to vrati treba v 400 sleve na hru, kterou jsi zakoupil. Jaky je mezi tim rozdil? Jiste, ty jsi tim udelal i neco pro hrace, zverrejnil jsi preklad pravidel. Kde mas jistotu, ze totez nedela spoustu dalsich lidi, kteri od toho neocekavaji vubec nic na nejakych odmenach?

ale to uz jsme zase v hluboke filosoficke rozprave opet zduraznujici nas odlisny pohled na svet, nudici vsechny ostatni diskutujici, jako posledne.

16.8.2011 13:10:27 | Upraveno autorem (porovnej)

to Ringo
Máme skutečně diametrálně odlišný pohled na svět a každý mluvíme o něčem jiném, takže se nikdy nemáme šanci ve svých názorech potkat. Já bych to dělal tak jako tak a když někomu něco chci dát a něco pro někoho něco udělat, tak rozhodně nemyslím na to, že se mi to vrátí a nekalkuluju s tím. Vůbec mi v tom příkladu nešlo o to jestli jsem ušetřil 400 korun nebo 2 koruny. Šlo mi o to, že mne to potěšilo způsobem, který s penězi nemá vůbec nic společného. Bylo to prostě lidské gesto a milé pohlazení.

Tobě z tvého pohledu vadí, že jakoby rozviřuju atmosféru "dívání se na někoho skrz prsty" i když mne ani ve snu nenapadlo takhle uvažovat, že bych se na někoho, kdo obchoduje díval skrz prsty.

Mě zase z mého pohledu vadí odsuzování toho podat někomu informaci aby si něco koupil, protože to stojí za to, nebo aby to nekupoval, protože je to předražené.

Každý máme svůj život , svou filozofii, svůj přístup k životu. A každý, kdo si to po nás čte má svůj rozum a rozhoduje se taky podle svého přístupu k životu. Každý jsme jiný, já neříkám, že ty jsi špatný a tvůj přístup je špatný. Je jen prostě jiný a tak jak mě osobně nesedí, tak zase jiní lidé se ztotožní s tebou. Takže já bych skutečně nemluvil o nějakém rozviřování nějaké protiobchodnické atmosféry. Toho jsem dalek.

16.8.2011 13:29:11

kren
me zase pohladi, kdyz mi nekdo, komu privezu nejakou raritku, o tech 400 vice zaplati;-)

co se tyce te atmosfery, tak kdyz si tve prispevky prectu, dozvim se v nich, ze davas prihoz ne proto abys vydelal, ale proto, aby melo sanci vice lidi. Zni to krasne, az charitativne, lidumislky, ale ja v tom pritom proste vidim lakani na slevu do hypermarketu na neco, ceho mam jen jeden kus. To prece nelze. Bud neco chces prodat nebo nechces. A pokud chces sirit spravedlnot, tak ja bych ji videl v tom, ze kdo drive vec uvidi, drive si ji koupi. tu tvou sanci ostatnim nejak nechapu, vzdy to dostane jen jeden a ostatni utrou a navic ti prihodi treba vice penez nez kdybys to nabidl prvnimu. Tohle je princip prihazovani. Sanci vice lidem v tom opravdu nevidim. Proto mi to prislo, ze chces za kazdou cenu ukazat, ze neprodavas pro penize a ostatni kteri pro penize prodavaji by se meli zamyslet nad vlastni moralkou. Z meho polhedu to proste z tvych postu primo kype.:-)

co se tyce podavani informaci, v poradku, v tom nevidim problem si rikat, kde se co da koupit levneji, nebo ze tamhleto je prehnane drahe, v tom problem nevidim. Problem vidim v ovlivnovani aukci na webu, kde aukce probiha a navic se nejedna o shopy, ale o prodej her z osobnich sbirek jednotlivych hracu, to je cele. Pokud chce nekdo neco sehnat co nejlevneji, doporucuji nakliknout treba seznam.cz, vyhledat zbozi a zakliknout polozku nejlevnejsi a je v tom jasno hned. Nevim, proc bych mel nekde vest diskusi o aukci, ktera se me netyka a stenkrovat bud k vyssim prihozum nebo naopak k neprihazovani. to je cely obsah meho sdeleni, takze docela nechapu, kam se ta diskuse zase svezla. Tezce OFFTOPICujeme a mam neblahy pocit, ze to zase bude na me;-)

16.8.2011 13:41:43 | Upraveno autorem (porovnej)

to Ringo
... zbytečné, za vším vidíš peníze, tak to je pak těžké a vlastně i zbytečné něco vysvětlovat. Já mluvím o koze ty o voze, takže končím tuto debatu.

Jen malou opravičku k tomu, že někdo zasahuje do aukce, která se ho netýká. Když můžu o hře kterou znám a mám s ní zkušenosti podat informace jestli za ty peníze stojí nebo ne, tak proč bych to neudělal.

16.8.2011 13:48:57

kren
mimochodem jsi ted sklouzl do osobni roviny, ale nikde to nebudu vyrvavat v nove zakladanych vlaknech.-)

16.8.2011 13:55:19 | Upraveno autorem (porovnej)

Ringo
Některým lidem (včetně mě) je holt nepříjemný typ obchodování, kde se jedná o to někoho "ochcat". To že je na tom postavená většina dnešní ekonomiky ještě ausgerechnet neznamená, že je to dobré...

Aukce má potenciál nalézt přirozenou tržní cenu, která vychází i z dostatečné informovanosti obou stran. Ne, že informovanější vydraží Nexus za litra, protože komunita "ze slušnosti" mlčí, místo toho aby informovala (v tomto případě mimoděk) další případné zájemce, že to levnějc než za 1600,- nikde neseženou... V informačním embargu vidím jen potenciál jak, v tomto imaginárním případě, ošidit prodávajícího o šestiklíště.

Na sklonku své obchodně aktivní Magicové kariéry jsem na sebe byl celkem hrdej, když jsem se v tamním prostředí, po pár letech, naučil odmítat při nákupu nízké ceny, plynoucí z nevědomosti "kindošů". Titulování "první slušnej člověk mezi Magicářema" mě hřálo mnohem víc než Morphling za dvě kila...

Někdo v tom vidí charitu, řekne si "jeho blbost" (za kteroužto frázi bych mimochodem střílel), jinej přirozenou morálku...

Pokud by se jednalo o cílené ovlivňování zvenčí, jak o tom mluvíš ty, byla by to samozřejmě stejná zhůvěřilost, jako informační embargo. Ale to určitě nemůže bejt nebezpečí plynoucí ze svobodné diskuze na takto specializovaných fórech...

16.8.2011 14:11:35

ad Polylux1
... tržní cenu, která vychází i z DOSTATEČNÉ INFORMOVANOSTI obou stran ...
... nízké ceny, plynoucí z nevědomosti "kindošů" ...

Přesně o tohle mi tady šlo a proto jsem vedl tu sáhodlouhou debatu.

16.8.2011 14:27:34

Polylux1
ja se drzim poptavky nabidky. Ta neni nijak v rozporu s timco pises ty, nicmene meritko tveho tzv. ochcat muze mit kazdy jine a proto je tu poptavka a nabidka. Jestli te dobre chapu, tak kdyz tu nekdo da vyvolavaci cenu za Nexus OPS 1900 Kc, budes chodit po forech a tzv. informovat - nebrat lidi, tahle hra se sveho casu prodavala i za 700, tenclovek vas chce ochcat? No nevim nevim jestli to neni vlastne celkove proti duchu zdejsiho bazaru s moznosti prihazovat. Kdyz to nekdo vezme, asi to chtel, ne? Kdyz prodejce za tu cenu neproda, pochopi ze je vysoko a o neco snizi. Takhle to podle me funguje zdrave. Byl bych docela nerad, kdyby zdejsi aukce zacla fungovat tak, ze si to tu budeme ve forech nejak stropovat podobnymi recmi o ochcani.

EDIT: mimochodem evidentne to informovani oba chapeme jinym zpusobem. Ty pozitivnim, ja jsem narazel spise na negativni, kdy se nekdo divi, ze je cena tak vysoka. Na pocatku diskuse jsem totiz psal o ovlivneni dalsich prihazujicich, kteri by mohli nabyt dojmu, ze uz je to vysoko. Ono to ma proste dve strany mince, proto jsem proste za nevmesovani se. To je cele. hranici ochcavani neurcis. Je vychcane to prodat za 1800? Nebo je vychcane od nakupujicich to koupit levneji?

16.8.2011 14:27:50 | Upraveno autorem (porovnej)

Ringo 16.8.2011 13:55:19
Pekne vraceno od minula :D

16.8.2011 14:44:53

diskuze o hře v aukci
Dobrá informovanost je pro trh zdravá. Asymetrická informace může vést k morálnímu hazardu. Toť ekonomická teorie ;-)

16.8.2011 14:58:51

to sydo
Já jsem za svým výrokem "za vším vidíš peníze" nic osobního neviděl. Myslel jsem tím, že Ringo vidí svět z tohodle pohledu a z pohledu téhle debaty příliš černobíle: nábídnu - získám, poptávám - dostanu. A já jsem se snažil přiblížit, že v životě existuje nekonečná škála odstínů šedé a dokonce i jiné barvy. Takže nevidím nic osobního na tom, že je zbytečné debatovat o něčem, když každý vidí jiné barvy. Pokud Ringa urazily ty "peníze", tak se mu omlouvám, nemyslel jsem tím to, že by hrabal prachy a chtěl někoho ochcat. Myslel jsem tím to, že se snažil všechno přepočítávat na peníze, kdežto já v nabídce a poptávce zdejšího bazaru vidím i "jiné barvy" ne jen černobílou nabídku a poptávku. To je vše a opravdu jsem v tom nic osobního neviděl.

16.8.2011 15:01:24

Ringo
ad příspěvek: překroutils to, vyhnal ad absurdum a vzápětí odsoudil ... Nevím, jestli jsi demagog začátečník (děláš to nevědomky) nebo profík (děláš to cíleně), ale zatáhnout se do toho nenechám:-)

ad edit: Jediným možným výsledkem (!!) diskuze zasvěcených je vyšší informovanost všech zúčastněných, případně přihlížejících ... a mimochodem právě třeba na Aukru se o aktuálních nabídkách, zvlášť klenotů či obrazů, diskutuje velmi živě.

16.8.2011 15:41:09 | Upraveno autorem (porovnej)

Polylux
nic jsem neprekroutil, konzistentne od pocatku tvrdim porad jedno a totez a znovu uz to opakovat nebudu, napsal jsem to tu snad uz 4x. Demagoga sis mohl odpustit., stejne jako Kren hlasky o tom, co ma a nema cenu me vysvetlovat, kdyz zrejme nic nechapu.

16.8.2011 16:05:16

DD

Uff
No to je zase sila tohle vlakno.
Nicmene myslim si ze tady nejsme nejakej aukcni server, aby jsme tu pomahali lidem vydelat co nejvice penez, ale jsme komunita lidi, ktera se snazi dostat co nejvice her do podvedomi ostatnich a hrama se bavit.
A urcite jsem za to aby clovek kterej neco kupuje mel jasne info o tom ze castka kterou nabizi je prilis vysoka. Pak si muze dat sam 5 a 5 dohromady a bud si najit lepsi cenu (pokud to je mozne) a nebo proste to za ty penize koupit. Nikdo ho nenuti a nenabada stahnout nabidku, jen ho upozornuje ze ta nabidka neni odpovidajici. Stejne jako se tu objevuji vlakna o ruznych slevach v ruznych obchodech (treba Levne Knihy), to je taky proste informovani zdejsich lidi. To by pak mohli treba provozovatele ruznych eshopu si stezovat, ze je to diskriminuje a podobne.
A jestli nekomu kazim obchod hlaskou 'prodavas draho', tak to je obchod kterej se jen snazi tezit na neci nevedomosti, a takove obchody si myslim nepatri na zatrolenky.

16.8.2011 16:11:38 | Upraveno autorem (porovnej)

Ringo
Máš SZ, tohle už sem nepatří ...

16.8.2011 16:26:49

to Ringo
... aha tak konečně jsem pochopil co se tě dotklo a v čem jsi viděl tu osobní rovinu. Doteď jsem to netušil, já myslel, že ty peníze. Jenže já tím, že ti nemá cenu nic vysvětlovat myslel naši DVOUSTRANNOU komunikaci, že nemá cenu ti vysvětlovat můj postoj v naší vzájemné debatě, když se zcela míjíme v životní filozofii. Nemyslel jsem to tak, že já tady něco všem vysvětluju a ty jsi ten jediný hloupý, který to nechápe. Opravdu jsem měl na mysli jen naši vzájemnou debatu ty, já, ty já, ty, já ... až jsem usoudil, že opravdu každý mluví o něčem jiném, tak už jsem usoudil, že je zbytečné spolu komunikovat, když já mluvím čínsky a ty hebrejsky. Nic víc nic míň.

16.8.2011 16:30:18

kren
ok, uz to dal nepitvejme, nikam to stejne neposuneme

16.8.2011 16:39:05

to all:
Hezká ukázka diskuse off topic.

Pokud se vrátím k příspěvku POLDY, bylo tím myšleno úplně něco jiného. Už podle toho smajlíka na konci. Tím chtěl jenom říct, že Nexus má skutečně tuto hodnotu. Tedy DNES. To že hra prodávala kdysi za 900,- Kč až 1000,- Kč je jiná. Pamatuji ještě dobu, kdy ji nabízeli Tomovky za 1.200,- Kč.
Já osobně platil třeba za poštovné z Austrálie více než byla cena všech her, které mi poslali. Také jsem se tomu divil, ale řekli mi, že to lodí neposílají (jak mi kdysi radil Kren) a tak jediný možný způsob jak hry dostat do ČR, bylo letecky. Tomu odpovídala i cena. Že hra stála v Austrálii polovinu je hezké, ale Austrálie je jaksi z ruky a jinde v Evropě už nebyla k mání.
Podle mne se musí NEXUS už brát jako "rarita", která se nedá oficiálně nikde koupit. Samozřejmě, pokud bude někdo chtít vyrobí si hru na koleně. Nebude sice IN, ani origoš, ale účel dokáže splnit. Že je to nelegální? A koho to zajímá? Avalon Hill? Ten má svých her dost a na jednom HOME MADE kousku jistě nezkrachuje. Naopak, pokud by měli zájem trh dostatečně nasytit, jistě by mohli hru vydat jako druhou edici.
Tím pádem se pak z hry stává nesehnatelný kousek a kdo vycítí příležitost a rozhodne se na hře vydělat, je to otázka nabídky a poptávky. Také nebudu prodávat veterána za symbolickou cenu. A pokud je někdo druhý ochotný za to zaplatit, proč ne? V tomo se zastávám RINGA, i když se s tím chlapem také na spoustě věcí neshodnu.
To že jsem komunita, zde platí jen v určitém slova smyslu. Možná ti co se znají, nebo spolu vycházejí v diskusích a pod. Ale to je úplně na jiné téma. Kdo chce reagovat, ať mi raději napíše SZ. Diskusi bych ukončil.

16.8.2011 16:40:54

to all:
Tak vidím, že jsem psali s Ringem současně. :-) Opravdu prosím na můj příspěvek nereagujte. Chtěl jsem jen nějak ukončit diskusi. Vše prosím tedy do SZ nebo vůbec. Děkuji.

16.8.2011 16:44:03

to Kent
Myslím, že se vcelku mýlíš, že celá tahle debata (na rozdíl od jiných offtopiců v jiných vláknech) byla celkem k věci a celou dobu se tady řešilo, jak každý vnímá výši nabídky v aukcích, jak vnímá celkovou informovanost o hodnotě nabízeného zboží a jak vnímá když se o probíhající aukci diskutuje. Žádný off topic v tom nevidím. Naopak přesně to odpovídá atmosféře Poldova příspěvku při založení tohodle vlákna.

16.8.2011 16:58:05

žádnej offtopic
tu skoro není... dyt je to celý o ceně hry... a vo tom topic Cena hry v aukci má byt ne? :D

Jenom tu je pár podle mě pomýlených názorů... :D

Klidně tu može kdo chce vychvalovat co chce z aukce... uplně stejně tu može kdokoliv hanit cokoliv chce z aukce...! Že se náhodou všici shodli v jednom směru možná o něčem vypovídá!

Aby tu někdo nechtěl za chvílu zrušit tento server... dyt by to mohlo někoho nasměrovat ke koupi nějaké hry někde... :D

16.8.2011 18:50:08

Zajímavé :-)
Opravdu koukám, co se zde všechno semlelo. První příspěvek jsem samozřejmě myslel tak, že hru mám, je mi jedno za kolik ji kdo kupuje či prodává, jen mě mile překvapilo, že zatímco použité hry se většinou prodávají s 30 - 50% slevou, tahle se vydražila docela slušně.

Což s sebou nese i to, že koupě vzácných her může být (stejně jako u jakéhokoli jiného zboží) považována tak trochu za investici, leč dost nejistou :) Stačí, aby někdo ke hře koupil práva a za pár měsíců tu budem mít reedici za 990Kč. Nebo taky ne, z Nexusu se stane legenda a za deset let se bude prodávat za 5.000Kč v dnešních (!!) cenách. Nikdo neví..

A za mě osobně.. Nevím proč bychom se nemohli o cenách bavit. Kdo chce spekulovat, ať to zkusí na nějakém serveru, kde to možné není.. Ale tady? Vztah kupující prodávající? Ano, ale... Tady se to řídí hodně i emocemi. A myslím že většině to tak vyhovuje.

16.8.2011 19:02:16

M.N.
"Aby tu někdo nechtěl za chvílu zrušit tento server... dyt by to mohlo někoho nasměrovat ke koupi nějaké hry někde... :D " - tohle jsi vydedukoval proboha z ceho? A o te shode vsech na jednom smeru bych taky tak jiste nemluvil.

16.8.2011 19:02:26

Vybíráme z Bazaru

Keyforge
Keyforge
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 7 dnů

Offcanvas