Nexus Ops - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Avalon Hill
Fantasy Flight Games
Autoři: Charlie Catino
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Cena hry v aukci..

Rikal jsem si, ze to nemuzu nechat bez komentare. Vsimli jste si toho? Nexus skoro za 1600... To je husty, opravdu to vypada jako dobre ulozene penize :-)
15.8.2011 15:43:00

Cena hry
Mně to přijde v pohodě na hru, která je jen velmi velmi špatně k sehnání.

15.8.2011 15:48:24

Polda
Stoji za to :) Znam drazsi hry, ktere bych za Nexus nevymenil :)

15.8.2011 16:34:24

jo jo
dal bych i víc, kdybych měl nazbyt. Ale bohužel....jsou i jiné o které stojím. Musím to podělit. :o)

15.8.2011 16:35:56

sydo
jmenuj například.....? nechci rypáčkem rýpat, ale zajímá mě to.....nechci zase nexus pustit jen tak....

15.8.2011 16:40:12

1600
je za Nexus uplně normální cena... sehnat ho levnějc by dalo hoodně práce... jestli by to vůbec šlo...

jinak, u nás Nexus po menším tuningu vyšel na celkem 2500 Kč... nelitujem ale ani koruny... hra je dokonalá...

15.8.2011 18:09:10

Nabídka a poptávka
Je to holt zákon nabídky a poptávky, takže je o tom zbytečné diskutovat. Pokud za to někdo bude ty peníze chtít dát, tak prodávající to za ty peníze prodá. Když to nikdo chtít nebude, tak půjde cena dolů.

15.8.2011 21:09:55

Diskuze
O aukci za běhu mi nepřijde vhodné diskutovat veřejně.

15.8.2011 21:41:19

SJONE 15.8.2011 21:41:19
presne tohle me taky napadlo. A celkove mi neprijde vhodne komentovat a podivovat se, jak se komu podari draze prodat. Povazuji to takrka za intimni zalezitost mezi prodavajicim a kupujicim:-)

15.8.2011 21:45:35

Joe

Ringo
Pche, ty intímnosť sama :)

Ja sa kľudne o cene v aukcii pobavím, aj keby som kupoval či predával...

15.8.2011 22:10:13

cena za nexus
je to ok , kto to chce , nech to ziska . Zrovna nexus je dobra investicia . Ale tak ako kazda ina hra nemusi sadnut novemu vlastnikovi , ani jeho hernej skupine . Ja som ju tiez neziskal lacno , ale do dnes nebahujem . U nas stale medzi najhranejsimi .

15.8.2011 23:39:58

JOE
ja to myslel hlavne tak, ze kdyz nekdo provozuje nejaky aktualni prodej, k cemuz je zdejsi bazar urcen, tak neni moc fer do toho kecat a ovlivnovat to. Az bude obchod ukoncen a uzavren, klidne se o tom bavme. Treba ted tohle vlakno mohlo odradit dalsi lidi k tomu, aby treba prihazovali dale, protoze muze vzniknout dojem, ze uz je to prestrelene (coz zatim neni).

15.8.2011 23:41:22 | Upraveno autorem (porovnej)

...
My nikoho přece neovlivňujeme, nikoho nenavádíme :-) sám jsem nexus pořídil kolem 1.800Kč, když se ještě dal koupit z obchodu..

Prostě mě jen mile překvapilo, že jsem tehdy asi udělal dobře.. A taky jsem zvedav, jaka další hra se bude prodávat za vice peněz z druhé ruky, než když tu byla nova. Neberu teď v úvahu raritní wargames z 80. let.. Nexus je přeci jen nová hra :-)

16.8.2011 00:15:23

diskuze
Za sebe musím souhlasit s Ringem a Sjonem, že (podle čerstvé zkušenosti z pohledu zájemce) diskuse o aukci za běhu není úplně příjemná. Nejde ani tak o probírání aktuální částky-ta je koneckonců veřejná, jako spíše o přitažení zvýšené pozornosti k probíhající aukci. Dost to zvyšuje andrenalin :-) - v tomto konkrétním případě jsem měl fakt vítr, aby veskrze pozitivní reference od nadšeného M.N. či ostříleného hráče Syda či deda nepopíchly ostatní zájemce na poslední chvíli k novým příhozům. Nejvíce by mě asi deptal další posun data ukončení aukce :-)
Cena je OK, už dlouho jsem po hře pokukoval a už už jsem se chystal jí objednat v zahraničí, když se objevila tady. A podle nabídek co jsem prohlížel, by se cena od jinud po přičtení dopravy pohybovala plus mínus kosínus podobně.

16.8.2011 02:43:51

Ceny
stačí vzpomenout za kolik se dražily Through the Ages první vydání na Hofylandu jednou snad za 2200Kč a nebo Space Hulk, samozřejmě ceny šly rapidně dolů hned co vydavatelství ohlásily reprinty.

16.8.2011 06:24:41

Polda
zatim treba ne, ale ono staci malo a muze se stat treba to, co pise Micc. Jak prodavajicimu tak nakupujicimu neni prilisne diskutovani o probihajici aukci moc prijemne (znam z zvlastni zkusenosti prodejce, kdy jsem prodaval na Aukru vytunenou Agricolu a nekteri mi (myslim ze na hrajeme.cz) v diskusi psali, ze kapku prestreluji, ze to snad nemyslim vazne, ze to za tolik prodam, tak jsem si to v mnou pozadovane cene nakonec v klidu prodal na tom Aukru, kde mi primo tam do toho nikdo nekecal a tady jsem to radsi do bazaru ani nedaval). Mela by to byt proste v ten moment jen zalezitost tech, kteri se obchodniho jednani zucastnuji.

16.8.2011 06:42:22 | Upraveno autorem (porovnej)

diskuse o aukci
To si děláte srandu ne, zakazovat diskusi o aukci! Kde to jsme, někde na srazu vysloužilých státníků ze sedmdesátých let?

V tom případě bych navrhoval, aby se nezveřejňovala cena ani název hry. A v zájmu ochrany osobních údajů bych nezveřejňoval ani nick a avatara.

16.8.2011 07:09:54

RIP Vera Pohlova
Tyhle afery kazdeho jen otravuji, ja bych vsechny tyhle pocitace a internety zakazala.

16.8.2011 07:43:15

Polda
No pokud nelituješ své investice je to dobře. Nexuse jsem ti tehdy sháněl tuším že já. Co vím, tak jsem to koupil v jednom knihkupectví v Austrálii, kde měli poslední 3 ks a tehdy to stálo víc než 1600,- Kč. Sám jsem byl na výsledek aukce zvědav, protože se cena dlouho nezvedala, ale bylo to jen tím, že každý čekal na poslední chvíli. Už nevím, která to byla hra, ale cca. 2 měsíce zpět se stalo něco podbného. Na poslední chvíli se cena hry vyšplhala hooodně vysoko.
A jak napsal Kren, je to otázka nabídky a poptávky. NEXUS je už dnes opravdu nesehnatelná hra, takže je o to více ceněná. A navíc je to i parádní hra. Ta moje je stále ještě zabalená ve skříni, ale prodávat ji rozodně nebudu. Jen na ni není jaksi čas. :-(

16.8.2011 07:48:38

Příhoz a prodlužování nabídky
OFF TOPIC (abych nedráždil ty co chtějí diskutovat o Nexu)

Já bych se spíš zmínil o tom, co mi na zdejších aukcích vadí, z principu. To jsou dvě věci:
1) Příhozy po 1 kč, což bych u vyšších částek zvýšil. Dejme tomu že od částky 200,- bych to změnil na příhoz po 10kč a od 1000,- kč bych to změnil po 50kč.

2) A hlavně mi vadí při příhozu poslední den prodlužování o 24 hodin. Chápu, že se chtěl Ondra vyhnout tomu, aby bylo nutné sedět u klávesnice a v posledních vteřinách, ten kdo má rychlejší internet by vyhrál (tak jak je tomu na aukru), ale šlo by to omezit jen na dalších dejme tomu 10 hodin, aby to tedy obsáhlo i ty co jsou v práci a nemají možnost být u počítač. S kombinací 1 koruny a přidávání dalších 24 hodin se to někdy protahuje zbytečně do nekonečna, když bych mohl mít už hru prodanou (nebo koupenou).

16.8.2011 08:04:24 | Upraveno autorem (porovnej)

krene
chapu ze te to trapi ale tohle fakt nepatri do diskuze k nexus ops

jinak s tebou plne souhlasim

16.8.2011 08:11:47

Parxel
proc to tak hrotit, nikdo nic nezakazuje ani neprikazuje, jen jsem se shodl se Sjonem, ze nejak rozebirat bezici aukci je proste minimalne podivne.

16.8.2011 08:18:27

Ringo
Nějak ve mě ty poslední příspěvky probudily emoce, tak jsem to sem hodil. Samozřejmě hrotit to není potřeba, ale já když se nad tím zamyslím, tak mi to prostě vnitřně nějak nesedí.

Mě to divné nepřijde bavit se o probíhající aukci. Už se to tady párkrát objevilo a pokud si dobře pamatuji, tak šlo spíš o určité výjimečné případy (schválně neuvádím, aby to nezavádělo). A to mi přijde i případ Nexuś ops. Prostě je to raritní hra a tak je o ní zvýšený zájem a mnohem víc na sebe poutá pozornost.

Pro neznalé to samozřejmě může být určitým lákadlem, ale také jim takováhle diskuse může objasnit proč se cena hry vyšplhala takhle vysoko.

Zvýšený zájem může způsobit růst ceny. Plus pro prodávající, mínus pro kupující, ale tak to holt chodí. Já prostě nevidím důvod, proč se k tomu nevyjadřovat nebo proč by to mělo být podivné.

A pokud např. ve tvém zmiňovaném příkladu s Agricolou nabídneš cenu, která se zdá ostatním příliš vysoká, tak ti to dají vědět, což pro tebe může být nepříjemné, ale zase je to tvoje hra a když najdeš kupce, tak proč ne. Ať si ostatní remcají. To jejich problém.

16.8.2011 08:43:55

Podivné ???
Mě to tedy taky vůbec podivné nepřipadá. Přesně jak píše Parxel. Kupující se dozví o tom, že tahle hra za to opravdu stojí a kdo dá víc, tak ji prostě bude mít. A naopak, když někdo nabízí hru, která za to nestojí za lichvářskou cenu, tak to aspoň případné zájemce, kteří by se nechali napálit odradí. Prostě diskuze jako jakákoli jiná. Navíc je to relativně objektivní informace (víc hlav víc ví a člověk se víc doví), protože hru nevychvaluje prodávající, ale skupina lidí, která o tom něco ví.

16.8.2011 10:12:00

...
neresme to, proste to vidim jinak a nechce se mi uz psat dalsi sahodlouhe odstavce, proc tomu tak je. Mam jednoduche pravidlo, kdyz nekdo s necim obchoduje, nekecam mu do toho. stejne tak nakupujicimu. Co je a neni lichvarska cena by mel kazdy posoudit sam. Prodavajici chce prodat co nejlepe, nakupujici chce nakoupit co nejlepe. Nevim proc by na jedne ci druhe strane meli byt nejaci naseptavaci urcujici, co je lichva nebo co jeste ne, co by melo byt snad jeste drazsi.

16.8.2011 11:27:11 | Upraveno autorem (porovnej)

A proč by neměli ...
"Nevim proc by na jedne ci druhe strane meli byt nejaci naseptavaci urcujici, co je lichva ..."
Já sám jsem za takové našeptávání rád. Asi proto, že specificky u deskovek když prodávám, tak to není ze ziskuchtivosti, takže je mi šumák, jestli se cena někam vyšplhá nebo ne.

Do aukcí místo do příměho prodeje to dávám hlavně proto, ať má šanci víc lidí a ne jen ten, který na nabídku narazí první.

16.8.2011 11:40:31 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Bot Factory
Bot Factory
Akt. cena: 1300 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas