Nalož a jeď - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 6 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra, dopravní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: 999 Games
Albi
Kosmos
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Já se stěhovat nebudu! Máňa říkala, že to není směroplatný!

Stěhujete se? Lidové pořekadlo praví, že než se stěhovat, je lepší vyhořet. V této hře to není tak horké - stačí jen vybrat ten správný stěhovací vůz. Když budete ale dlouho váhat, třeba vám jej přebere někdo jiný....

Na začátku hry získává každý hráč formou žetonů 75 bodů. Hra se odehrává na kola. V každém kole si postupně každý z hráčů hodí všemi kostkami. Hozená čísla každému hráči určí počet a tvar dřevěných dílků určených k "přestěhování". Každý hráč si vezme z dobíracího balíčku jednu kartu stěhovacího vozu a položí ji skrytě před sebe. Vozy jsou označeny čísly, která určují, do jaké výše je možno na ně nakládat dřevěné dílky. Vozy se od sebe dále odlišují různými půdorysy volné nakládací plochy.

Na povel "Nalož a jeď!" se všechny karty stěhovacích vozů naráz odkryjí. Každý hráč si musí vzít kartu nějakého ze spoluhráčů (není totiž dovoleno si ponechat vlastní kartu). Pokud se bude hráč slouho rozmýšlet, která karta je optimální pro jeho náklad, může se stát, že se karty zmocní některý ze soupeřů. Nejpomalejší hráč si musí kartu líznout z dobíracího balíčku.

Hráči se pak pokusí "naložit" všechny své dílky na kartu stěhovacího vozu. Po ukončení nakládky je každý hráč penalizován za:

  • chybějící náklad: za každý chybějící dílek, který by se ještě do vozu vešel (ale hráč jej neměl - vůz tedy není plně naložen), ztrácí hráč jeden bod;
  • přebývající náklad: za každý nenaložený dílek (který hráč nemohl už na vůz umístit) musí hráč odevzdat v bodech jeho dvojnásobnou velikost;
  • kombinaci obojího: pokud hráči jednak přebývají dílky a jednak má ve voze ještě zbývající místo pro menší kusy, je nutné zaplatit oboje (tj. není zde možné žádné vyrovnání chybějících a přebývajících dílků nákladu).

Nejlepší hráč, tj. hráč v daném kole s nejnižší či nulovou penalizací, obdrží bonus 10 bodů. Pak se všechny dílky vrátí do společné zásoby, stěhovací vozy se odloží na odkládací balíček a začíná nové kolo.

Hra končí v okamžiku, kdy některému z hráčů dojdou body. Vítězí hráč s nejvyšším počtem bodů.

Autor: PJ

Další názvy této společenské hry

Vybíráme z Bazaru

Zaklínač: Dobrodružná hra
Zaklínač: Dobrodružná hra
Akt. cena: 676 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas