Na křídlech: Opeřená Oceánie

xxxxxxxxxo hodnoceno 164x (Seznam vlastníků)

Na křídlech: Opeřená Oceánie - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Na křídlech
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 70 min
Herní svět: Zvířátka
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Elizabeth Hargrave
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Stojí za koupi?

Čau,
Pod stromeček dostanu základ + perutě Evropy, sláva!
Mám doraz, stojí za pořízení i rozšíření Oceánie?

Na Evropě se mi líbí, že ji stačí přimíchat do základu a může se hned hrát, hru vlastně jen obohacuje o další karty a jeden efekt a i prvohráči s ní nebudou mít problém.

Oceánie mě láká kvůli dalším kartám (jsem i sběratel jako většina z nás), ale rozhodily mě zmínky o její vyšší náročnosti a mám obavu, aby ve hře nehrozilo manuální odstraňování karet z Oceánie, když budeme hrát s nenáročnou skupinou a obecně rozbití konceptu jednoduché a přístupné hry pro masy.

Například 7 divů světa duel: Pantheon žena nechce hrát a vlastně ji i chápu proč. Prostoru pro hraní nemáme kvůli dětem zase tak moc a základ nás baví tak, jak je, možnost dalších herních voleb je pro nás spíše kontraproduktivní.
Ze stejného důvodu jsem si ke Scythe pořídil jen Invazi z dálek, protože mi Titáni nebes připadají překombinovaní a alternativní konce beru jako malý argument pro tak velkou investici.

Co myslíte?
13.11.2020 13:05:34

Nektar
Po dalších hrách už to bez nektaru nejde. Toto rozšíření je super. Pokud by někomu něco nevyhovovalo může si hru upravit podle sebe. Možnosti je opravdu hodně. Zkusili jsme i základní voliery s nektarem a bez problému. Prostě jestli hra měla nějakou chybu, po tomto rozšíření mě žádná nenapadá.

30.12.2020 18:58:00

Bastacka
Jo souhlas, nové desky i nektar to zas posunuly dál, není problém hrát drážší ptáky i víc protáčet nabídku, takže opravdu víc záleží na tom jak si nakombíš engine, taky velká spokojenost.

30.12.2020 19:01:50

....

Určitě to stojí za to!

2.1.2021 15:28:37

Oceanie
IMHO oceanie > evropa :)

2.1.2021 17:45:40

Dojmy
Zahrány první hry a VELKÝ palec nahoru, hlavně díky novým deskám je hra lépe odladěná, skvělé rozšíření!
Jen nechápu stejnou cenu Oceánie a Evropy, která přináší jen karty.

10.1.2021 14:38:31

Vybíráme z Bazaru

Battle of Five Armies - nova, pouze rozbalená
Akt. cena: 1500 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas