Na křídlech: Opeřená Oceánie

xxxxxxxxxo hodnoceno 164x (Seznam vlastníků)

Na křídlech: Opeřená Oceánie - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Na křídlech
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 70 min
Herní svět: Zvířátka
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Elizabeth Hargrave
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Stojí za koupi?

Čau,
Pod stromeček dostanu základ + perutě Evropy, sláva!
Mám doraz, stojí za pořízení i rozšíření Oceánie?

Na Evropě se mi líbí, že ji stačí přimíchat do základu a může se hned hrát, hru vlastně jen obohacuje o další karty a jeden efekt a i prvohráči s ní nebudou mít problém.

Oceánie mě láká kvůli dalším kartám (jsem i sběratel jako většina z nás), ale rozhodily mě zmínky o její vyšší náročnosti a mám obavu, aby ve hře nehrozilo manuální odstraňování karet z Oceánie, když budeme hrát s nenáročnou skupinou a obecně rozbití konceptu jednoduché a přístupné hry pro masy.

Například 7 divů světa duel: Pantheon žena nechce hrát a vlastně ji i chápu proč. Prostoru pro hraní nemáme kvůli dětem zase tak moc a základ nás baví tak, jak je, možnost dalších herních voleb je pro nás spíše kontraproduktivní.
Ze stejného důvodu jsem si ke Scythe pořídil jen Invazi z dálek, protože mi Titáni nebes připadají překombinovaní a alternativní konce beru jako malý argument pro tak velkou investici.

Co myslíte?
13.11.2020 13:05:34

Drussbarb
Pokud to máš takto,tak bych zůstal u toho co máš ta variabilita je i takhle solidní, nepřijde mi z toho co jsem viděl že by Oceánie byla nějak extra komplikovanější ale to mi nepřijde ani ten zmíněný Pantheon, takže pokud pro vás už ten je nadbytečný tak i bez té Oceánie se asi v pohodě obejdete.

13.11.2020 13:33:35 | Upraveno autorem (porovnej)

pro zarytého fanouška stojí za koupi
Já mám Oceánii předobjednánu :-) Vlastním původní hru + Evropu již delší dobu a mám odehráno dost partií.

Na co se těším u Oceánie:
- nové karty ptáků, nový typ efektu (na konci hry), žlutá vajíčka, nový druh potravy (nektar), nové osobní a veřejné úkoly

- co jsem vyčetl, tak nektar hru zásadně nekomplikuje, je to potrava navíc, jsou za ní bodíky. nic, co by hráči nepochopili.

Co mi vadí u Oceánie:
- dostaneš 5 zcela nových hráčských desek - takže ty staré půjdou z krabice ven a velmi pravděpodobně se k nim nikdy nevrátíš. totéž platí o 5 nových kostkách.

- celkový počet karet: základ má 170, evropa 81, střemhlavý start 10 a Oceánie přidá dalších 95 karet - to už je slušná hromada a dle mého, jakmile to jednou smícháš, už to nikdy nebudeš chtít rozdělovat (takže argument vydavatele, že staré desky se dají stále použít pro základní hru je dost lichý).

- nejspíš se to už všechno nevejde do jedné originální krabice, což teď ano. Karty z Evropy se krásně vejdou do plastové krabičky ze základu - tedy pokud nechceš mít karty v obalech. Oceánie přidá dalších 95 karet, a to už potřebuješ druhý plastový kastlík na karty.

Myslím, že pokud s hrou teprve začínáš, zůstal bych u základu + Evropa - i s tím si užiješ kopu srandy.

13.11.2020 14:09:19 | Upraveno autorem (porovnej)

Kup si to :-)
My hrajeme základ + europa a stačí nám to. Odohrali sme +40 partií a kedykoľvek sa k tomu radi vraciame. Na křídlech je nadčasová hra. Výborný námet, herný systém aj grafické spracovanie. Táto hra bude dobrá stále. Ak si zberateľ môžeš si kúpiť Oceániu do zbierky a hrať iba s Európou. Keď už nebude tak si ju nekúpiš :-)

13.11.2020 14:23:00

...
Takhle....tvé argumenty jsou relevantní a já bych řekl...NEKUPUJ

Na druhou stranu zrovna toto je hra, která se opravdu velmi povedla a stal se z ní nový bestseller.....nicméně 2.expanze už možná nebude natolik úspěšná a tedy se s nějvětší pravděpodobností již nedotiskne.

Jednoho dne děti povyrostou, bude již více prostoru na hry s dětmi a bude tě třeba ta expanze mrzet. Takže pokud tě to finančně nezruinuje, asi bych koupil, ale ne nutně hned....klidně si počkej, jak se vyvine situace, sleduj dostupnost a kup jej až bude hrozit vyprodání.

13.11.2020 14:25:41

varianty
Já nevidím problém, proč nepřimíchat Oceánii, vyměnit kostky a hrát se starou deskou... Takže pokud hraju s nováčky nebo s někým, kdo preferuje jednodušší pravidla, tak použiju starou desku. Pokud budu chtít větší výzvu budu hrát s novou deskou a je to.
Případně si můžeš upravit hru pomocí dalších home rules.

13.11.2020 15:33:02

Díky!
Problém je ovšem ještě jeden, se hrou mi došel insert Folded Space, který umí jen základ + Evropu, už vidím, jak to dopadne - insert vrátím, vezmu Oceánii a insert mi za 1000 udělá Kalkared :)

13.11.2020 15:58:28

varianty
V Oceánii jsou karty ptáků, které pro vyložení přímo vyžadují nektar. Takže staré kostky a desky nejdou použít, ty nektar neznají. Takže minimálně musíš z Oceánie vytřídit ty karty, které na nektar odkazují (myslím, že jich je kolem 20)

13.11.2020 15:59:00

martannen
Ja tam problem teda vidim, na novych doskach su nekrary, na starych nie su. Samotne kocky ti nestacia na ziskavanie nektaru, nektar sa vyuziva aj na ine veci, za nektar mozes ziskavat karty a na konci za neho ziskavas body, co na starych doskach samozrejme nie je.

13.11.2020 16:01:19

Drussbarb
Alebo mozes drazit za vyrobne naklady, aspon vidis aka je tam marza :). Alebo si pockaj na bigbox a kup si vsetko co vyjde :D.

13.11.2020 16:04:19

...

A co teprve info, ze se pracuje na dalsim rozsireni (a typoval bych, ze se casem objevi deluxe storage box jako u Scythe...). Ja bych si to ppridil uz z principu. Muzes to vzdycky nechat nerozbalene a pridat to, az budes mit pocit, ze je zaklad+E ohrany...

13.11.2020 16:40:54

Pepsson
Big box vyjde to uz je znama vec.

13.11.2020 17:13:14

Drussbarb
Jak píšeš, Peruťe Evropy je rozšíření, které snadno přidáte do hry. Byla by škoda hned přejít na Oceánii. Vnímám to podobně, že tohle rozšíření hru změní. Tak proč nehrát nejdřív bez Oceánie. Má to jednu výhodu. V první vydání Oceánie se odhalí chyby na kartách a ty si pak, když vás hra bude bavit, koupíš druhé vydání, které už bude pravděpodobně opravené..

14.11.2020 08:39:03

Big Box
Zase big box? :-( zase ždímání peněz

No že by to byla zase taková pecka tato hra...jako ptáků je na světe tolik, že můžou klidně pořád vymýšlet a dojit kozu, dokud to teče.

Ale osobně mě to mrzí, raději bych viděl novou hru klidně v podobném duchu, ale třeba namísto ptáků ryby :-)

14.11.2020 12:17:27

Rozšíření
Nesleduji to, přesto bych očekával v následujících dvou letech rozšíření Asie a Afrika.. bez toho mi to nějak nedává smysl. Pokud Big Box nebude obsahovat kompletní obsah a nějaké promo navíc, tak mi ani to nějak nedává smysl.

Když už se tu o Big Boxu mluví. Bude obsahovat obě verze hráčských desek, nebo jen poslední verzi?

14.11.2020 12:33:49

Rukavička
Aby to spíš nebyla bedna ve stylu boxu u Scythu - prostě jen prázdné krabice na komplet.

14.11.2020 12:35:51

...
Taky čekám spíše Big Box ve stylu Scythe...aby to chtěl koupit každý hráč, který už má vše
+ jistě pár promo věcí, které jinak nepůjdou koupit, aby to bylo extra lákavé :D

14.11.2020 12:47:27

big box
Kupříkladu mě by to lákalo, vzhledem k tomu že nemám ani základ. Čekal jsem že čeština bude v digitální verzy.

14.11.2020 13:16:14

Big box
Určite to bude prázdna krabica. Aký by malo zmysel predávať full wingspan v big boxe? Ten kto tu hru nepozná si nekúpi hru so štyrmi rozsireniami za veľa peňazí. A ten, kto má hru a postupne si nakúpil rozsirenia by si nemohol-neoplatilo by sa mu kúpiť big box? Pochybujem v nejaké promo pri tejto hre. Už by dávno bolo. Je to rodinná hra, ktorej promo ani nesvedčí. Nech majú pekne všetci všetko rovnako :D

Kto chce si big box kúpi a kto to chce mať v 2-3 krabiciach si big box nekupi. A je to bez zdimani penez. Navyše pochybujem že to bude donekonečna a ostane to pri tom, že, kazdy kontinent bude mať svoje vtáky. Veď si len spomeňme ako keď vyšiel základ, každý prosil o vtáky z Európy :).

14.11.2020 16:13:49 | Upraveno autorem (porovnej)

Korenar
"nicméně 2.expanze už možná nebude natolik úspěšná a tedy se s nějvětší pravděpodobností již nedotiskne."

Keď sledujem koľko majú obchody už predaných predobjednávok, tak silno pochybujem o tvojom tvrdení. Toľko ich nebolo ani na prvú expanziu :).

5.12.2020 23:48:54

JAHMAN
Vsak jsem psal "sleduj situaci a pripadne kup az bude hrozit vyprodani"

Muze se taky stat, ze s Oceanii koncime a dalsi expanze uz CZ nebudou...pak usetrime i na BigBox

6.12.2020 00:49:18

Korenar
Pak nám BigBox bude na nič :) . Uvidíš, že bude všetko, keď je k Marsu, bude aj ku Krídlam :).

6.12.2020 08:25:05 | Upraveno autorem (porovnej)

...
No uvidíme, já jsem PRO :-)

I když u Marsu začínám pochybovat, zda některé expanze vůbec vytáhnu na stůl :-)

6.12.2020 11:22:39

Korenar
Taky si myslím že tohle se prodává tak dobře že tady rozšíření budou všechny.
Tak u Marsu je většina rozšíření bez problémů nějak extra složitost navíc nemá, jedině Neklid je trošku náročnější s tím bych asi chvíli počkal,zbytek se dá zapracovat po pár hrách základu

6.12.2020 11:36:15 | Upraveno autorem (porovnej)

Zásadní
Oceanie je zásadní rozšíření, doporučuji koupit. Ač se to nezdá, malá úprava desek a nektar navíc na začátku hry je zásadní změna. Díky jídlu navíc není problém zahrát 2 dražší ptáky na začátku, také stačí mít vyloženého 1 ptáka v potravě a hned má člověk o jídlo navíc, to samé u karet. Nyní už první kolo není pomalé a dá se dělat mnohem více akcí, vykládat zajímavější ptáky.

Dále poslední kolo není už jen on generování vajec, jelikož je jich méně než v původní verzi.



Vzumm

14.12.2020 09:20:53

AmA

drussbarb
Ja Ti poviem za seba, ani som neuvazovala ze by som Oceaniu nekupila. Hru ako taku hravame, Europu mam nachystanu detom pod stromcek a teraz kazdym dnom mi pride Oceania... Je to krasny napad, cenu za rozsirenie prezijem, a proste chcem to mat komplet :)

Ano, tiez som zmatena z nektaru, a novych dosiek, ale verim ze zase az tak to tu hru neskomplikuje - celkovo je Na kridlech relativne jednoducha hra, mozno ta komplikacia s nektarom bude iba na jej prospech :)

no a teraz, ako vysla aplikacia Wingsong, uz nie je vobec o com rozmyslat - a Oceaniu uz coskoro budu mat lokalizovanu v aplikacii tiez.

14.12.2020 09:24:10

Vybíráme z Bazaru

U-Boot KS edice
U-Boot KS edice
Akt. cena: 2000 Kč
Končí za: 8 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas