Na křídlech - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 70 min
Herní svět: Zvířátka
Herní kategorie: karetní hra, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Elizabeth Hargrave
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Big box

Tak už se vytváří big box aka nesting box

https://stonemaiergames.com/games/wingspan/wingspan-big-box/

 

15.7.2021 13:22:09

Prosím o vysvětlení proč tady všichni píšou, že se nevejde do Kallaxu. Všude jinde čtu, že se vejde. Díky za objasnění.

4.1.2023 17:26:45

Teď jsem shlédl video na YT s tím jak je tam vše naskládané.
Nemůžu si pomoct ale ten obdélníkový tvar, kdy bude kus té krabice trčet ven je pro mě jedním z důvodů proč (minimálně) teď do téhle krabice nepůjdu.
Nevím, proč se designéři alespoň trochu nezamysleli nad tím, jak jsou mezi deskovkářema populární Kallaxy a tu krabici těmto rozměrům nepřizpůsobili (Minimálně ze Zaklínače víme, že taková krabice, kde se vleze 1100 karet a k tomu spousty figurek a dalších komponent jde udělat!).
I ten design podle mě šel udělat trošku líp. Mají přijít další rozšíření, mohly se promítnout na tuto krabici … - Nenápadná motivace ;-)
Pak to vnitřní uspořádání, nevím. Insert je přece od toho aby mi komponenty nelítaly po krabici a byly hned po ruce.
A jak už zde padlo, ti co se zbavili nebo se jim třeba nějak poškodily původní plastové pořadače. Ti budou dělat co? Tavit PETky a vyrábět nové? Navíc za mě je tohle tak nešťastné řešení, kdy i nyní je díky těmto plastům spousta prázdného místa. Osobně se mi ani nechce moc používat ty měkké plastové průhledné mističky a zavírat je abych je příště bez poškození vůbec otevřel.
Škoda, že se nepodařilo zakomponovat třeba i dřevěnou ptačí budku místo té kartonové, aspoň by se trošku odůvodnila ta vysoká cena za krabici (2K) a zas by to přidalo hře trochu toho vizuálu.
Celkově tenhle BB mohl být pojat trošku víc “Deluxe”. Dřevěná (překližková) budka, 3D tokeny potravy nebo alespoň taky dřevěné s gravírem …
Celkem mě i štve, že Mindok spoléhá na to, že lidi, kteří chtějí další rozšíření dřív nebo později po tomhle boxu šáhnou, protože nebudou mít chtít vajíčka s potravou v krabičce od jednoho rozšíření, kostky a další věci v další … Hlavně v tomhle směru Mindok nějak nepočítá s tím, že někdo v budoucnu dostane rozšíření Asie a další,  jako dárek a bude si chtít dát vše na jedno místo ale místo “sběratelské” krabice si bude muset koupit krabici i s rozšířením a jednoho se pak zbavovat …
 

4.1.2023 17:41:01

@chubbop 

https://prnt.sc/j2B80lBmsjvA

A ted ať mi někdo vysvětlí, proč je delší, když mohla být vyšší? :-D

4.1.2023 17:43:06

@Bandy75 Díky. Tak to nám, kteří máme Kallax kousek od zdi, protože máme na zemi lištu nevadí :-D. 

Každopádně podobné dilema jako tu čtu jsem měl u Scythu s Legendary boxem. Ale tam to byla úplně prázdná krabice na krabice. Tady jsou alespoň ty inserty.

4.1.2023 18:20:58

Tak jsem byl rozhodnut,že kupuji,teda do té doby,nežse tu objevila cena.

Takže pouze rozšíření.

4.1.2023 18:28:51

Wingspan Nesting Box - Storage Review - Beyond The Base Game - YouTube

Dobre honest video o tom boxe. Vyzera, ze ho dizajnoval niekto, kto tu hru ani nehral. Nech mi prosim niekto vysvetli, preco su tam tie separatne trays na karty a preco su preboha niekomu rozdelovace na karty (nehovoriac o tom, ze nie su dost vysoke a netrcia nad kartami)? Kto si vlastne rozdeluje karty podla roznych kontinentov? Drviva vascina ludi hraje totiz so vsetkymi dostupnymi kartami a chcu to mat vsetko pokope, aby vedeli rychlo pripravit hru. Kto chce mat karty v 3 roznych boxoch (kedze do jedneho obalene karty nevojdu) a este raz sa pytam, naco su tam potom aj tie trays s rozdelovacmi?

Mimochodom, to, ze do kallaxu ten box vojde nie je tak uplne pravda. Vojde, ale trci z neho niekolko cm von. Cize bez tejto dodatocnej info, je tvrdenie, ze tam vojde zavadzajuce.

5.1.2023 11:07:17 | Upraveno autorem (porovnej)

Mám to jako Dzorden, některé ty původní věci už dávno nemám, protože v rámci recyklace se použili v jiných hrách, nebo je někdo dostal do nějaké hry a já mám vytištěný insert, díky kterému mám hru během chvilky vyndanou. Mám neobaleno a vejde se mi vše mimo původních desek a kostek, které na nic nepoužíváme. 

Dlouhodobé využívání těch insertů z plastu můžu nafotit na hrách z dětství - polámané, popraskané. Teď se navíc jede v té eko kukuřičné variantě, ke které jsem skeptická, protože se prostě časem sám rozpadne. Sáčky a igelitky se mi prostě doma rozpadly na takový špatně luxovatelnou drť (třeba společenské boty dlouhodobě uložené v takové eko igelitce, to byla fakt radost).

Takže hnízdící box by byl asi bezva při cestování se hrou, kdo nemá jiné inserty to možná využije, ale navrhnout uvnitř by šel určitě líp.

Co se týká Asie, tak jsem dost váhala. Pro mě toho moc nepřináší (nové karty plně nedokážu ocenit, vejce nám stačí, hrajeme většinou ve třech…. ), ale mám předobjednávku na “zlepšení nálady”.

5.1.2023 13:47:27

AmA

tiez to vidim iba na rozsirenie, bez bb…  Netusila som aka je cena anglickej verzie a teda som ostala zaskocena, 70 eur mi pride prilis…    Nevadi, rozsirenie si kupim, vtaciky su must have, a nejak to rozdelim a narvem dokopy - ked som dala komplet doteraz vydany cely cesky Divukraj do zakladnej krabice, zvladnem tak snad poriesit aj Na kridlech ;)

5.1.2023 17:01:32

Tiež som uvažoval o Big Boxe, cena ma však odradila. Škoda, určite však siahnem po "Ázii".

Btw, veľkosť krabice pravdepodobne určila hracia podložka (ta neoprénová), kt. sa má zmestiť do horného dielu krabice. Asi preto potom má väčší rozmer ako Kallax…

6.1.2023 19:15:35

Reakce na odpověď Pogo člověk z Mindoku.

Pěkná poloprazdná krabice za 2600,-Pěkná narvaná krabice  Gloomheven za 3100,- Víc snad psát nemusím.

 Mindoku už žádné obhajoby ceny prosim.

I přesto jsem ale neodolal  a objednal. Srdce s peněženkou krvácí, očí plesají.

7.1.2023 21:04:00 | Upraveno autorem (porovnej)

Pajajezek: Zapomněl si ještě na Afriku.

7.1.2023 22:03:08

Ještě k té ceně: ono vyrobit a prodávat velkou krabici je to nejdražší, co může být. Vezměte si např. třeba samostatné rozšíření Asie, Kolikrát se objemově vleze do big boxu? 6x? 7x? Odhaduji. No a přesně minimálně tolikrát (spíše více) je nákladnější doprava jednoho takovéhoto kusu. A je bohužel jedno, zda je uvnitř Gloomhaven, nebo Hnízdicí box. Ono rejdařům a dalším společnostem to člověk nevysvětlí, že by si měli účtovat méně, protože je tam méně obsahu :( Doprava se objednává objemově.

K tomu si vezměte, že česky vyjde méně kusů, než anglicky, že obecně cena výroby šla nahoru a je na světě finální cena. Já naprosto chápu, že se může zdát vysoká, za mě je ale poměrně očekávatelná a adekvátní. Hlavně ve světě, kdy veškeré náklady nemálo rostou (asi jste zaznamenali rostoucí ceny papíru). Levnější už to bohužel nikdy nebude.

No a pak je tu věc, že ta krabice není prázdná. Moc dobře si pamatuju, že se u Scythe Legendary box (stejný pův. vydavatel) řešilo, že je to výsměch, prázdná krabice za 1 000 Kč (!!!!), dokonce bez překladu. Tady je u Hnízdicího Boxu za více peněz více muziky. Krabice je pocitově pevnější (ale neměřil jsem) a hlavně uvnitř skrývá insert. Jasně, má sice pár chyb, ale celkově funguje velmi dobře a usnadní chystání hry i samotné hraní, což je podle mě to nejdůležitější. Z podstaty věci tady ale tvůrci stáli před nelehkým úkolem designovat produkt, který je i pro budoucí rozšíření, u kterých opravdu netuším, co přinesou a troufám si tvrdit, že možná ani oni ne :)

Co se týče karet, tak originální plastové pořadače nejsou potřeba. Já je na videu používám, protože jsem si je ponechal, jinak ale k uložení karet slouží nový pořadač a nadále přihrádka po celé straně prostřední police. A i s obaly tam zbývá ještě opravdu hodně místa. Já si to dal do plastových pořadačů, když jsem je už našel, určitě ale nejsou potřeba k funkčnosti boxu.

Celé video je na YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=4jlZ-l7tJXI

_________
Vláďa z Mindoku

7.1.2023 22:14:11 | Upraveno autorem (porovnej)

Cau Vlado,  nemate to jednoduche. To ze je cena dana vyrobou, dopravou a marzi je asi vsem jasne. Je i celkem jasne, ze dolu naklady vyrobu a dopravu nepujdou. Problem je, spise casovani. Za me, docela se divim, ze jste do toho minimalne ted vůbec sli. Aktualne cela rada lidi nemá potrebu skladovat vse v 1 krabici, i kdyz obrovske. Osobne mam nepotrebne desky v Oceanii, a proto pouzivam pouze krabici od  Evropy na 2 poradace s obalenymi kartami a všechny ostatní hraci komponenty jsou v zakladni krabici= spokojenost. Tim, ze rozsireni Asie není primarne pro rodinne hrani (coz, vhledem k zamereni hry je asi docela problem) – pro hru ve 3-4 nabízí akorát paklik novych karet, zbytek veci je zbytecny, tak nevzbuzuje tu potrebu, mit jednu velkou krabici misto 3 (jen opravdu nevim, jak bych si auta na dovolenou balil tohoto skota). Kazdopadne preji, at se najde dost fanousku, kteří Vam ji vyprodají. Třeba Afrika dopadne lepe.

7.1.2023 23:45:44

Já jsem za big box vděčný. Cemu respektuji. Až vyjdou všechna rozšířka těším se na nějaký krásný dřevěný organizer od třetích stran.

8.1.2023 08:30:50

Pro Vladu: promin ale nemas pravdu. Gloomhaven stal 3 tis i s dopravou ale narvana krabice komponenrama. To je to co delalo tu cenu. Ne to ze byla krabice velka. Chapu ze to je osemetna vec ale obhajovat to timto zpusobem je velice zavadejici az lzive! Prazdna krabice na vyrobu stoji nic oproti narvane krabcic gloomhavenu. Tohle je proste fakt. Ano doprava velke krabice je nakladnejsi nez krabice male, to chape kazdy ale obhajoba ceny prazdne krabice vs krabice gloomhaven je uz za hranou.

27.1.2023 16:41:07

@Hopulka To je smutne, to rika zavadejici a lzive veci i Jamey Stegmeier a zacal s tim uz u Scythe Legendary Boxu :(

27.1.2023 17:38:55

Myslím, že jsem v jednom videu slyšel, že cena krabice tvoří 50-60% ceny celé hry, ale nemohu to dohledat. Kdyby se tu vyjádřil někdo z vydavatelství a mohl nám k tomu něco osvětlit ;)

27.1.2023 18:10:12 | Upraveno autorem (porovnej)

Ja si tady odlozim takovy jeden odkaz pro @Hopulka  schvalne jestli si dokaze najit, v kterem obdobi doslo k platbe za shipping Gloomhavenu a kdy doslo platbe za shipping BigBoxu :)

China to Europe container freight rate index | Statista

Nekdy si rikam, k cemu je ta halda informaci na internetu, kdyz je lide stejne nepouzivaji.

27.1.2023 22:28:24

Díky, @p_lichnovsky. K tomu bych jen dodal, že kromě kontejnerové ceny je nutné připočíst dopravu přístav - sklad (nemalá částka, v poslední době dosti roste, hlavně u giga projektu jako je tohle, kde je ten objem šílený oproti běžné hře) a následně sklad - obchod (kde, překvapení překvapení, ceny rostou).

@Hopulka  Doporučuji se nad tím prvně zamyslet, protože to nejsou lži, ale fakt. A není to jen v deskovkách. Proč třeba taková IKEA má co nejmenší balení? Opět cena dopravy a skladování. Je to ve všech odvětvích. Obsah krabice samozřejmě cenu navyšuje, u takto objemného produktu ale doprava tvoří dosti podstatnou část cenovky. Motáme se tady v kruzích a já tu cenu dopravy bohužel nesnížím, protože nemám jak. Zásadně se bráním ale nesmyslným výkřikům o lžích apod. Gloomhaven jsem zmínil, abych navázal na předchozí debatu a také proto, že objemem jsou to dost podobné krabice.

Jinak @Mitogar těch 50-60 % nemohu potvrdit a ani vyvrátit, nemám totiž čísla konkrétní před sebou, řeší to kolegové. Věřím ale tomu, že u takovéhoto kusu to tak podobně vychází.

_________
Vláďa z Mindoku

27.1.2023 23:45:30

Myslel jsem cenu krabice a nemusí to být nutně jen Hnízdící box.

28.1.2023 01:32:41

Já bych debatu o ceně uzavřel tím, že kdo chce, tak si big box koupí a ostatní si za těch +-1700,- raději koupí 1(2) jiné hry…

28.1.2023 11:03:33

@Domek  za me palec nahoru.

28.1.2023 11:11:40

No tak je hezke videt ze “koblizkovani“ je i tady. Dobre. Kdyz myslite, ze je cena v poradku, tak si to kupte. Ohaneni se dopravou: Kdyz si ted objednam gloomhaven nebude mne stat 6 tis., coz by asi podle vas mel. Asi zacnu objednavat pouze komponenty bez krabice a budu mit hru skoro zdarma, tedy alespon podle vasich reakci. Kazdopadne je videt, ze Mindok udelal dobre, ze nasadil takovou cenu, protoze si to sve zakazniky najde.

Take bych to uzavrela tak, ze pro koho je to akceptovatelne, at do toho jde. Jen doufam, ze z toho nebude trend.

28.1.2023 14:22:05

Box evidentně nepočítá s kvalitními obaly 90 mikronů (Paladin Gawain). Teď se to tam ještě vejde, ale když vyjdou další 3 rozšíření, tak už se tam všechny takto obalené karty nejspíš nevejdou. Což je škoda u takto drahé a velké krabice. Pokud uvažujete nad touto krabicí, kupte obaly 80 mikronů. (Bohužel informaci o tom, že tento box s 90 mikrony nepočítá, jsem nikde nenašel. Všude se píše jen to, že obalené karty nejsou problém.)

 

Ale box je to jinak moc krásný.

12.5.2023 23:02:32 | Upraveno autorem (porovnej)

@tavicz úplně to nesleduji, ale oni se plánuji nějaká další rozšíření? Mě to přišlo, že už je pokrytý celý svět. Tedy teď si uvědomuji, že možná ještě tak Afrika, ale i tak už bych asi do dalšího rozšíření nešel.

Každopádně big box vynechám tak jako tak. 

12.5.2023 23:42:39

Vybíráme z Bazaru

Hvězdní kapitáni (EN)
Hvězdní kapitáni (EN)
Akt. cena: 555 Kč
Končí za: 11 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas