Myrmes - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: neuvedeno
Herní doba: 75 min
Herní svět: Zvířátka
Herní kategorie: desková hra
Čeština: není
Vydavatelé: Rio Grande Games
Ystari Games
Autoři: Yoann Levet
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

PJ
PJ - avatar

První dojmy

Zkoušel někdo? V Essenu dopadla velmi dobře a vypadá opravdu lákavě (téma/grafika)...
6.11.2012 21:23:53

první dojmy
Hrál jsem zatím jen ve dvou. Je to klasický workerplacement. Buduji a rozšiřuji svoje mraveniště, ale je zde navíc boj o prostor, protože můžu vysílat svoje mravence nahoru na louku, kde získávají zdroje. Čím je moje mraveniště hlubší, tím víc možností mám.
Interakce není moc, ale můžu soupeři ničit feromonová pole a zabírat mu území/zdroje.
Co oceňuju nejvíc je dokonalé značení průběhu hry, akcí a symbolů - jakmile člověk pochopí pravidla (jsou celkem snadná a logicky soudržná) vede ho dál dokonale zpracovaná deska. To vše dodává hře punc perfektní vyrovnanosti a kompaktnosti.
Je vidět že autoři mysleli na každý detail. Myslím že se dá už zahrát na nějakém on-line serveru.

6.11.2012 22:04:08

první dojmy - nuda
Vyvážená svižně plynoucí a snadno uchopitelná eurohra. Takže jedna velká nuda. Mravenci jsou jen nálepka. Kdyby se tam místo nich dali středověcí řemeslníci, nemuselo by se na systému nic měnit. Takových her už tu bylo...

12.11.2012 18:49:04

DC

české vydání
BF hru vydali v češtině a tak se ptám - hrajete to někdo, jaké to je, nějaké nové postřehy a poznatky?? Děkuji za info .-)

15.8.2013 18:27:08

Myrmes - bavil mě!
Hráli jsme to s Otmonem - Lukášem a Jarkou a pak i s Liborem a Petrem z Korunky a vždy mě to bavilo! Jen vždy vyju - opět zoufalstvím, tak jako v Tzolkinovi - stále něco chybí a stále jsme o tah pozadu!! EMan - český překlad na to nemá vliv - je to jako Trajan jen na symbolech...

15.8.2013 20:57:29

hrál jsem
ještě před cz vydáním a hra mě bavila, je to klasický euro a tzolklin byl horší, víc solitérní, tady mám občas malinkou šanci někoho potrápit.

19.8.2013 12:55:45

hrajeme to zatím ve dvou
Ano, je pravda, že mravenci jsou jen nálepka a dalo by se to zasadit do různých prostředí, nicméně jsou báječná nálepka. Pro mě je u hry důležité i to, jak vypadá a tahle hra je výtvarně super zpracovaná a ti báječní mravenci! Jak píše Eman, pořád něco chybí a pořád je člověk pozadu až se z toho vaří mozek, což mám ráda, protože se hraje na tři roky a ty sakra letí. Navíc mi přijde, že na plánu je děsně málo místa, zvlášť pokud je člověk pacifista a moc se mu nechce cpát do soupeřova území, což úplně dobře nejde, právě kvůli tomu prostoru. Ale pokud někdo rád škodí soupeřům, což je asi víc hráčů než těch neškodících a hrajících si na svém písečku, tak si to škození pěkně užije.

5.11.2013 14:13:10

Myrmes - super
Velmi pěkně zpracováné, alespoň u mě - nové téma, velmi podařená hra.. Doporučují, případně jsem ochotem Brňákům předvést.. :)

27.12.2013 18:55:42

Myrmes - jasně v pětce roku 2012
Ještě bych dodal - žebříček "svých" hry za minulou sezonu - Terra Mystica - Tzolkin - Myrmes - Trajan - Burgundské hrady. Takže - koupit!!! A hrát!!! EMan

27.12.2013 20:32:37

Bombáááá
miluju barevné a graficky ulítlé hry se sspoustou komponentů. a tahle je přesně ono. pohoda pro více lidí. starat se o mravenčí svět je skvělý nápad a dobře zpracovaný.
navíc, ikdyž mam pavoukofobii, tak můžu hrát s malýma roztomylíma figurkama mravenců kteří spíš vypadaj jako pavouci...hahaha.

7.8.2014 14:23:39

Jak hodnotíte s odstupem času + počet hráčů + věk
Ahoj. Jak hodnotíte hru s odstupem času? V jakém počtu hráčů je dobrá? Jak velké děti mohou hrát?
Díky moc za názor.

7.2.2017 13:48:18

...
Za mě můžu dát jenom pohled na hru dvou hráčů, s dětma do 12 let pochybuju, hra je silně plánovací a to dětem většinou moc nejde. Navíc hra neodpouští chyby a je to hodně "těsný" a vypjatý zážitek, podobně jako agricola, ač to s ní nemá společného snad nic jiného. Takže bych řekl až tak 12+ a to si avíc myslím, že to pořád ještě nebude úplně plnohodnotný zážitek, i když kdo ví, nemám žádnou zkušenost.
Osobně s přítelkyní si myslíme, že je ta hra dost nedoceněná. Netvrdím, že je to nějaký klenot, ale i zhruba po 20ti partiích je v ní co objevovat a ani minutu nás nenudila. Jak jsem řekl je hodně o plánování, náhodu tam vlastně nenajdeš a imho i to téma k těm mechanikám sedí. Ve dvou jí dáváme za hodinku maximálně hodinu a půl, když hodně přemýšlíme. Myrmes narozdíl od mnoha jiných složitějších eurovek nás i motivuje k tomu složitějšímu analyzování, nevím čím to je, možná téma, nebo prostě jednoduše zábavná hratelnost. Nic víc k tomu nemám co dodat, snad jen to, že i v konkurenci s nejnovějšími kousky s klidem obstojí, pokud máš rád složitější eura.

7.2.2017 18:10:35 | Upraveno autorem (porovnej)

v jakém počtu hráčů je ideální?
Pochopil jsem z minulého příspěvku, že je dobře hratelná ve dvou hráčích... Je lepší ve třech či čtyřech? Díky.

19.2.2017 13:25:14

...
jelikož tu asi nikdo jiný neníkdo by to ještě hrál, tak odpovím já: jak jsem psal níže nehrál jsem jinak než ve dvou, ale na bgg všichni říkají že nej je to ve čtyrech. Takže aspoň tolik infa. Jen bys musel počítat s trochu delší herní dobou okolo dvou hodin (vychází to zhruba půl hodina na hráče)

20.2.2017 10:19:05

matewr84 + stana
Ale hrajou :-) Já mám zase zkušenosti ze 3 a 4 hráčů. Jelikož je mapa pro každý počet hráčů přizpůsobena, tak jsou vždy vyrovnané možnosti. Jediný faktor co by mohl ovlivňovat ten počet, je plnění úkolů. Ty totiž mají podmínku, že pokud některý z úkolů plníš jako druhý dostavá za tebe body i hráč, který úkol již splnil. Ve dvou tu asi taková tlačka nebude (to nemusí být ani ve více hráčích). Ale jinak mě příjde, že počet hráčů je pro tuhle hru úplně jedno a jsou všechny počty hráčů vybalancované.

20.2.2017 18:25:07

Souhlas
Souhlasím s níže napsaným. Hraju často ve dvou, ale hrál jsem i ve čtyřech a moc rozdílů jsem neviděl. Funguje to dobře v jakémkoli počtu.

20.2.2017 19:10:45 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Marvel Champions Hulk
Marvel Champions Hulk
Akt. cena: 250 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas