Muníci - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, vývoj postavy, budovatelská, intriky
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: TMG
Autoři: Pavel Tomcsányi
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Zajímavá novinka českého autora!

Silvestrovské dopoledne jsme si zpestřili touto novou hrou. A musíme konstatovat, že velmi vydařenou hrou. Není to žádná bezmyšlenková oddychovka na pár minut (ve čtyřech jsme ji hráli 2 hodiny) ale zároveň není ani příliš složitá, takže si ji mohou zahrát i děti. Má zajímavý námět i mechanismy, hráči se střídají v tazích rychle po sobě, takže se nikdo nenudí (v podstatě není ani čas si odskočit na záchod :)) ale hra vtáhne do hry, takže ty dvě hodiny uplynou téměř nepozorovaně. Opravdu jsme se hrou dobře bavili a líbila se celému našemu rodinnému hernímu klubu. Navíc je i poměrně kvalitně materiálově a graficky zpracovaná(FFG to sice není, ale na české poměry a možnosti je to rozhodně kvalita). Náhoda ve hře je přijatelná, možnosti volby strategie a taktiky je taky dost...zkrátka velmi vydařený počin nového českého autora!
(Popis hry by se zde měl brzy objevit)
31.12.2009 13:24:44

TMG
V pohode, zkousej to dal, zadna cesta neni predem spatna, jen nektere se pak ukazou byt slepymi;) Me prijdou Munici na samovydavatelskou prvotinu zpracovani hezky;)

14.1.2010 15:15:42

TMG
vzhledem k tomu, že až budu mít časem cestu do Hlinska, tak hru na 90% koupím, tak sem asi špatný záškodník :-)
nemyslím to špatně - vážně

14.1.2010 17:01:41

TMG

Ella
To je v pohodě, veřím ti :o). Jestli budeš chtít a bude čas, můžem klidně pokecat. Jestli můžu podotknout, tak Muníci jsou k sehnání i na mnoha jiných místech než Hlinsko.

14.1.2010 17:42:35

TMG
vím a vím taky, že teď máš postovné zdarma, ale pokud bude čas tak proč se nestavit .-)

14.1.2010 17:44:26

TMG

Ella
To poštovné free je jen do konce ledna. Jasně že budu rád, když se uvidíme :o). Kontakt na mně určitě znáš ;o)

14.1.2010 17:55:31

munici
munici su naj hra ktoru mam doma a mam ju rad leboje richla svižna nenudim sa pri nej.

19.1.2010 22:01:02

gabi

muníci
Patrí k veľmi svižným hrám, bez dlhých prestojov a je napínavá od začiatku do konca. Vždy si ju rada zahrám s celou rodinkou. Je sviežim vetrom v mori spoločenkých hier.

21.1.2010 17:02:33

Krásná hra
Včera jsme absolovovali první výpravu do hlouby království muníků. Rozhodně jsme proto neobjevili všechny možnosti a tajemství tohoto světa, ale to nic nemění ze zážitku, který tato hra nabídla. Hra svižně plynula a je to několika hodinová zábava, která věřím bude kvést do lepší a lepší hry. Spojení částí herních plánů a skvélého principu těžení - obchod - výroba - boj - vybavení - superstroj - činí pro mě tuto hru naprosto jedinečnou. Fandím TMG a tuto hru doporučuji. BTW: Za cenu této hry dostanete stěží karetku zahraniční produkce a podpořit českého vývojáře koupí jeho bezesporu kvalitní hry (dle Hammerovo příspěvků) bylo pro mne téměř povinností, které rozhodně nelituji.

24.1.2010 20:39:30

munící
Tak jsem se nechal zviklat,jak o tom tady všichní básníte a jeden exemplář si taky obědnal :).

24.1.2010 22:26:25

Diggers
Mozna je to trosku offtopic, tak se omlouvam, ale spousta lidi tu zminuje pocitacovou hru Lemming jako velmi podobnou Muninkum. Kdyz jsem ale procital navod, uplne jsem se dostal do nostalgie, protoze na Amize byla hra Diggers, ktera byla Muninkum hodne podobna. Hrac ovladal skupinku peti trpasliku a ti vrtali chodby, hledali drahokamy, prodavali je, nakupovali lepsi vybaveni a po celou dobu samozrejme soutezili s konkurencni partou (na webu je par obrazku a par videi, ale nemam odvahu je sem davat, aby mne nekdo nekamenoval). U te hry jsem jako kluk travil dost casu a kdyz jsem ted, uplnou nahodou, narazil na Muninky, tak jsem zamackl slzu v oku a zacal lamat manzelku ;). Muj strucny popis se ji celkem libil, jen ji trosku leka ta doba hrani cca 2h, ale nakonec sama uznala, ze u Osadniku s Namorniky se 2h taky stravi jako nic. Nakup v lednu bez postovneho jiz asi nestihnu, ale doufam, ze si je stihneme poridit driv, nez se stanou nedostatkovymi/nesehnatelnymi, vypadaji totiz skutecne moc dobre (nic bych moc nevytykal ani grafice).

30.1.2010 12:51:00

TMG

Diggers
Na tuto hru také pamatuji. Měl jsem tu možnost a párkrát jsem si tuto hru na Amize taky zahrál. Rád na ni vzpomínám, měla krásnou atmosféru. Pokud jsou Muníci této hře alepoň trochu podobní, bude to pro mně velká pocta. Jestli to sem můžu napsat, tak to poslání bez poštovného platí stále do konce měsíce, ikdyž je víkend. Když pošlu po neděli. Rozhoduje to, kdy je poslaná objendávka.
K době hraní, tak čím více hráčů, tím delší doba. Ve 4 jsme Muníky dohráli za 90 minut a to byla parta lidí, které je hrála podruhé v životě.
Chtěl by všem, co zde napsali svůj názor, poděkovat za podporu.

30.1.2010 19:51:34

Vybíráme z Bazaru

Pirátské kostky
Pirátské kostky
Akt. cena: 185 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas