nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Muníci

Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, vývoj postavy, budovatelská, intriky
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: TMG
Autoři: Pavel Tomcsányi
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Muníci - zvláštní a tajemné bytosti žijící ve starých dolech, které většinu svého času věnují kopání v podzemí. Tam také nachází mnoho pokladů a surovin, díky kterým dokáží stavět nejrůznější věcičky, které jim ve všem pomáhají...přenesme se k nim a zažijme s nimi nejedno dobrodružství...

Ve hře Muníci představují hráči jednotlivé Muníky, kteří se prokopávají podzemím, nalézají množství surovin, ale i pokladů, ze kterých pak dokáží ledacos vyrobit. Muníci by rádi prozkoumali nová neznámá území, k tomu ale potřebují sestavit stroj, jaký doposud žádný Muník nesestavil. A to je cílem hráčů, sestrojit tento super stroj, sestávající ze šesti částí, jako první.

Základní hrací deska je rozdělena na čtyři části. Podle počtu hráčů (2 - 4) se sestaví herní plán (při dvou hráčích - dvě části atd). Políčka na hracím plánu, představující podzemí, jsou rozdělena do čtyř úrovní, čím dále od kraje, tím hlubší podzemí. Před hrou jsou na všechna políčka jednotlivých úrovní náhodně a tajně rozmístěny žetony surovin, pokladů, překážek, nepřátel, zlodějských duchů a speciálních krystalů. Čím hlubší podzemí, tím bohatší naleziště a poklady ale taky vše mnohem nebezpečnější a náročnější na vytěžení. Každý hráč má rovněž svou kartu hráče, kterou využívá ke znázornění vlastností svého Muníka (kopání, pohyb, boj, odvaha), prostoru ve skladu, inventáře, který má právě u sebe i ke znázornění průběhu výroby a možností obchodů. Hráči se prokopávají podzemím, těží nerostné bohatství, ze kterého vyrábějí nejrůznější pomůcky, zlepšující jejich výkonnost. Nalézají rovněž poklady, za které si ony pomůcky mohou nakoupit ve svých  obchodech. Ale rovněž narážejí na překážky v podobě divokých krtků, nepřátelských kořenů či zlodějských duchů ale taky ostatních Muníků se kterými musí vybojovat nejednu bitvu.

Hráči se střídají na tahu po směru hodinových učiček. Ve svém tahu může hráč provést jednu z těchto akcí:

  • pohyb
  • pohyb + kopání
  • pohyb + boj
  • kopání
  • boj
  • přechod mezi startovním políčkem a dílnou nebo obchodem
  • výroba
  • obchod
  • transakce mezi inventářem a skladem

Každý hráč má k dispozici ve svém tahu pouze jednu z těchto akcí, proto hra rychle plyne a jsou minimální prostoje.

Cílem hráčů je natěžit tolik surovin, nebo vykopat takové množství pokladů, aby si za tyto suroviny mohli postupně vyrobit či zakoupit šest nejvzácnějších částí vytouženého super stroje. Který z Muníků sestaví takový stroj jako první, stává se vítězem!

Autor: The Hammer

Vybíráme z aukcí

Tainted Grail - Last Knight + Age of legends
Tainted Grail - Last Knight + Age of legends
Akt. cena: 990 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>