Muníci - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, vývoj postavy, budovatelská, intriky
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: TMG
Autoři: Pavel Tomcsányi
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Zajímavá novinka českého autora!

Silvestrovské dopoledne jsme si zpestřili touto novou hrou. A musíme konstatovat, že velmi vydařenou hrou. Není to žádná bezmyšlenková oddychovka na pár minut (ve čtyřech jsme ji hráli 2 hodiny) ale zároveň není ani příliš složitá, takže si ji mohou zahrát i děti. Má zajímavý námět i mechanismy, hráči se střídají v tazích rychle po sobě, takže se nikdo nenudí (v podstatě není ani čas si odskočit na záchod :)) ale hra vtáhne do hry, takže ty dvě hodiny uplynou téměř nepozorovaně. Opravdu jsme se hrou dobře bavili a líbila se celému našemu rodinnému hernímu klubu. Navíc je i poměrně kvalitně materiálově a graficky zpracovaná(FFG to sice není, ale na české poměry a možnosti je to rozhodně kvalita). Náhoda ve hře je přijatelná, možnosti volby strategie a taktiky je taky dost...zkrátka velmi vydařený počin nového českého autora!
(Popis hry by se zde měl brzy objevit)
31.12.2009 13:24:44

super
Nakoľko som hru tiež hral, môžem sa iba ztotožniť z the hammerovím názorom. Hra je fakt veľmy svižná, a ľahká na pochopenie. Herný čas nieje žiadnou prekážkou, uletí to ako voda.

31.12.2009 14:50:14

Je to vůbec možné? Tolik smůly?
Dnes jsme dali další partii, tentokrát ve dvou a za čtyřicet minut bylo hotovo...potkalo mě všechno nejhorší, co mě mohlo potkat...závaly z několika stran, když jsem se přes ně prokousal tak jsem narazil na divoké krtky nebo masožravé kořeny, které mě samozřejmě zahnaly na útěk, když mi stačilo hodit 2 a více, padla samozřejmě 1. Zatímco jsem se sotva zmohl na traktůrek, speedy už se dávno proháněl na kombajnu a luxoval všechny užitečné věci...no prostě neuvěřitelné, ale nepochybuju o tom, že se soupeř skvěle bavil a jen nevěřícně a s úsměvěm kroutil hlavou nad mou smůlou...Doufám, že jsem si tu smůlu vybral nadlouho dopředu...

2.1.2010 11:59:05

hru nezahazovat!!!
rozhodně ne do doby, než se na ni mrknu :-D

2.1.2010 16:35:00

Hru si nechám, zahodím smůlu :)
Když už bych měl něco zahodit, tak jen tu smůlu :)
Hru určitě donesu ukázat :)

2.1.2010 16:54:58

fotky
nejake fotky hry by nebyly?

2.1.2010 20:03:10

TMG

Fotky a smůla
Ahoj, jestli to nebude tou kostnou, co házíš :o), měl sis nechat původní ;o). Samozřejmě věřím, že se to příště otočí, ale koukám, že se vám herní čas slušně zredukoval.
Ohledně fotek věřím, že se brzy objevý, posílal jsem je na schálení přibližně před týdnem.

2.1.2010 20:08:49

smůla a čas
No on ten čas se zredukoval hlavně díky tomu, že já jsem lítal od závalu ke kořenům, od kořenů ke krtkům a duchům a speedy zatím posbíral co potřeboval...ale taková smůla se už prostě nemůže opakovat!!! Příště mu to vrátím!

2.1.2010 20:18:51

TMG

to Hammer
O tom nepochybuji ;o). Držím palce a těším se na info jak to dopaldo.

2.1.2010 20:24:58

TMG

Fotky
....jsou už zařazené u hry. Pokud mohu dodat pár slov k materiálu. Jedná se o kartón silný přibližně 1 mm, oboustranně potištěný. Původní záměr byl kašírování, ale nakonec od toho dotyčná firma opustila. Důvod byl ten, že při lepení dvou archů se mohou posunout navzájem až o 2 mm a to by na žetonech, které mají rozměr 2x2cm mohlo být po výseku nepříjemně znát. Pokud máte poznatky či připomínky, velice vám poděkuji za jejich vyjádření. Přeji mnoho zábavy, Pavel.

4.1.2010 22:05:05

nákup
ahojte,
hlásím, že Muníci jsou na Aukru - podle místa bydliště Hlinsko - bych typovala, že je tam dal sám autor

7.1.2010 20:52:36

počítačová hra
Je to tak že je to ta známá počítačová hra převedená na deskovku ????

7.1.2010 21:43:56

kren
známá počítačová hra? Hmm napadají mě Lemmings, tu myslíš? Možná tam bude inspirace, ale cíl obou her je odlišný. V lemmings byl větší "arzenál" nástrojů ale zase se tam nebojovalo, nic netrousilo ani se nestavělo, šlo jen o to dostat co nejvíce lemingů z bodu A do bodu B.

8.1.2010 01:10:21

omyl
tak koukám, že těch nástrojů je v Munících taky celkem dost, ale slouží asi k jinému účelu než v Lemmings.

8.1.2010 01:23:28

!
Jo tak Lemmings!! Furt jsem uvažoval, kterou počítačovou hru myslíš. Need for Speed a Grand Theft Auto jsem vyloučil a zbyli mi už jen Bulánci. :D :D :D

Možná ještě prastarý sinclairovský Manic Miner nebo Boulder Dash by nebyli tématicky úplně mimo mísu jako prapředek Muníků, pokud o nich tedy autor hry někdy slyšel. Je už to tedy kapitola z počítačové prehistorie, kdy nahrát 32 kilobajtů z magnetofonové kazety trvalo 5 minut a Carcassonne bylo jen město...

Mimochodem před cca dvěma lety mě napadlo vymyslet hru na základě Lemmingů, ale nevymyslel jsem žádný herní mechanismus, který by na desce dokázal fungovat. :(

8.1.2010 07:01:51

TMG

Aukro+PC
Ahoj všem,
ohledně aukra: Je to zpíš experiment a neuvažuju, že bych hru takto prodával. Dlouho jsem se rozhodoval, jestli to tam mám dát. Hodně lidí z mého okolí mi stále říkalo, ať to zkusím. Ale toto není rozhodně směr, jakým bych se chtěl ubírat. Muníci jsou nyní v téměř 100 kamených obchodech a během několka dnů na 3 eshopech v čr(včetně mého) a jednom slovenském.
K tvorbě mě neinspirovala žádná PC hra, přesněji řečeno, ne žádná konkrétní. Spíše mechanizmus, kde hráč musí získávat suroviny, ty spravovat a dále je "investovat" do dalšího rozvoje.
Jestli chcete, napište co si myslíte o tom jednom kuse na aukru, zajímá mně váš názor na to. Tímto jedním kusem z nákladu 800 snad žádném prodejci neublížím :o).
Díky, Pavel.

8.1.2010 07:28:32

TMG

Manic Miner
No zase tak mladej nejsem, aby mně minula klasika ;o). Samozřejmě jsem doma škvařil svého vysněného Didaktik Gama a vzrušeně trávil dlouhé minuty nahráváním a nahráváním.... :o) To jsou ty nejhečí vzpomínky na hraní "počítačových" her. Dokonce jsem si před pár lety musel opatřit emulátor na svém PC, abych trochu zahnal svou dlouhodobou abstinenci po 8 bitech :o)

8.1.2010 07:33:12

aukro
Já v tom nevidím problém. Jen by to chtělo domluvit se, že si je nikdo z trolí komunity nekoupí, protože to by výsledek znehodnotilo.

Nezapomeň napsat výsledek bádání. :)

Bylo zajímavé, že koncem roku na aukru kdosi zoufale prodával Kámen Zbraně za 300 Kč a dýl jak měsíc se toho nedokázal zbavit. Přitom v Teskách byla tatéž hra k vidění za mnohem více a kdyby se neprodávala, tak by ji nemilostrdně vyšoupli z regálu.

8.1.2010 07:38:17

TMG

to husak
No proč ne, jen nevim jestli všichni budou číst tuto diskuzi. Hlavně jsem si myslel, aby to bylo fér vůči dalším prodejcům. Výsledek napíšu. Nevim jestli budu moci sem, ale jestli chcš, pošlu ti vzkaz ;).
V prodeji tebou zmiňované hry prsty opravdu nemám :D.

8.1.2010 08:07:56

Aukro
Ja to povazuji za zcela koser, z pohledu zacinajici male firmy s novym produktem. Na Aukru uz nyni nakupuje deskovky docela dost lidi, pokud se bude jednat o par kousku, tak by to mohlo prispet k povedomi o hre. Ten kdo to nekoupi tam, tak treba koupi jinde a nebyt Aukra tak by o hre ani nevedel, takze prodejcum by tohle vadit nemuselo:)

8.1.2010 08:55:50

TMG

aneken
Děkuji za zajímavý příspěvek. Když se na to člověk podívá z tohoto pohledu. Myslím si, že jen na tomto prostředku nelze vybudovat dostatečný prodej a je třeba hledat i další směry (eshopy,obchody).

8.1.2010 10:08:30

TMG
Jasne, postavit to na tom nemuzes, to urcite, ale jako takovy doplnek marketingu, proc ne?:) Kazdy kanal je zajimavy a za zkousku stoji:)

8.1.2010 10:13:14

na Aukru
bohužel dopadli jak sedláci u Chlumce (s vidlema v zádech), škoda
myslím, že je to částečně i kvůli grafice krabice, která například mého přítele odradila a brácha říkal něco o omalovánkách, což mi příjde škoda

14.1.2010 13:46:50

Ella
na fotce to možná tak může vypadat, ale "naživo" mi přijde krabice docela v pohodě, je na ní všechno, co by tam mělo být...
Nevím, já osobně moc Aukro neznám, nic tam nekupuju, jen se občas kouknu a přijde mi to, že tam ta hra zapadla mezi ty pivrncoviny a mládkoviny a podobné, o které většinou není zájem. Přitom tahle hra má v sobě velký potenciál, takže ji raději vidím v nabídce "normálních" a pořádných i-obchodů :)
Tady si myslím, že pro úspěch je veledůležitá reklama...
Když jsem na vánoce kupoval jako recesi klasické člobrďo a vlezl jsem do naší hračkárny, tak tam byla ohromná spousta krabic různých variací člověče, žížal a her typu "dojdi odsuď tam" a i kdyby mezi nimi ti Muníci nebo nějaká podobná hra byla, tak si jich s největší pravděpodobností nevšimnu...Osadníky, Carcassonne a pár dalších (jsme malé město, takže nic moc) mají na polici zvlášť a všude kolem plno letáků...Což si určitě "samovydavatel" nemůže dovolit...takže nelehká je cesta k úspěchu..

14.1.2010 14:50:23

TMG

Ella
Nejsi náhodou dobrý kamarád některého z českých vydavatelů či přímo některý z nich. Nemůžu si pomoci, ale tvé příspěvky mi přijdou spíše zaujaté a záškodnické ;o)

14.1.2010 15:04:00

TMG

Druhý pokus + Ella
No jsem to zkusil ještě jednou, ale asi z toho nic nebude. Nevadí myslím že to Hammer docela vystihl.
To Ella: Doufám, že jsem se tě nedotkl :o), jestli jsem to špadně odhadl tak se omlouvám.
Zatím se teprve smažím dát o sobě vědět, no to víš na dnešním trhu plného super her je to dost výzva. Ale řekl jsem si, že do toho prostě pujdu, později bych si vyčítal, že jsem to neudělal. V tuto chvíli si naštěstí nemžu ztěžovat na nezájem. Aukro ukázalo, že tudy cesta nevede :o), asi tak dopadne i druhé vystavení hry, ale co, beru to jak to je.

14.1.2010 15:13:08

Vybíráme z Bazaru

Tanto Monta
Tanto Monta
Akt. cena: 1800 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas