Mini Express - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Vlaky
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: BoardBros
Moaideas Game Design
Autoři: Mark Gerrits
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Sólohraní

Za mě - hrál jsem asi 8 her v sólu.

jelikož Mašinfíra jede jen o 3 pole max lze hrát  - vyber vlaky tam kde stojí mašinfíra a pak kup akcii. Mašinfíra tak nemá akcie a nemůže vyhrát.

Funguje to i na obtížnosti Průvodčí - 2 nejtěžší, ale pravda je že jsem hrál zatím jen jednu hru a na tuto obtížnost už člověk musí hlídat co hraje, hlídat si vliv a některá rozhodnutí. I tak jsem vyhrál 68:46.

Takže teď už zbývá jen nejtěžší obtížnost.

2.6.2022 14:22:28

A takový hraní tě baví? :)

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

2.6.2022 15:24:18

No právěže nebaví. Proto se snažím mzjistit jak to hrajou ostatní a zda je chyba v sólu.

2.6.2022 15:39:14

A proč to teda hraješ takhle schematicky? Já na nejlehčí vyhrál těsně, na druhou s přehledem, v další opět zvýším. Ale určitě to chci hrát tak nějak podle svého a ne striktně, jak jsi to popsal, nevidí v tom žádnou zábavu, pokud to tímhle systém je rozbitý.

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

2.6.2022 15:46:13

No blbý je že když už tu strategii znám bude těžké to změnit. Uvidíme zkusím to nahrát ve víc lidech.

2.6.2022 18:22:54

Ve více určitě lepší, třeba pokročilá varianta pro 2 jsou dobrý šachy.

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

2.6.2022 18:43:05

Update.

Hra ve 2+ mašinfíra

Hru jsme po 10 minutách zrušili. Mašinfíra hraje předvidatelně a hráč který hraje po něm má jednoznačnou výhodu oproti dalšímu.

Myslím že tuto variantu nemá vůbec smysl hrát.

6.6.2022 08:22:10

Jak předvídatelně, když nevíš, jakou destičku mu vytáhneš?

Jinak ve dvou raději pokročilou variantu, tu jsme zahráli hned jako první, co jsme hru pořídili. To jsou pěkný šachy.

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

6.6.2022 10:39:31

No nevím jak to broken hraješ, ale já na sotouše hrál sólo jak popisuješ a prohrál jsem o dva body, protože stejně někdy to musíš vyhnat a stavět tratě, abys měl vliv nad 3 (měl nějaké body z akcií). Mašinfíra navíc už 4 akcie (příprava hry) má a nějaké získá, když si ty zvyšuješ vlivy. Sice jsem hrál USA, tam jsou trasy blízko, nicméně vůbec mi to nepřijde broken. Ale tento styl hraní mě ani nebavil, takový mechanistický. Pak ani nemáš pocit, že hraješ proti živému AI. Tento broken mechanismus mi přijde, že funguje tak na prvních dvou obtížnostech, ale výše nikoliv.

Nehraješ náhodou něco blbě??

small man Tonda

9.7.2022 23:00:00

Možná dotyčný hraje blbě, že ty obtížnosti NESČÍTÁ. To řešili kdysi i lidi na BGG. Prostě každá další obtížnost přidá další věci k těm předchozím a aplikuje se vše. Já na tu 3/5 vyhrál o asi 8 bodů. Na 4., kde musíš mít alespoň stejně vlivu co Automa (a ještě být min. na 4) + ona získá navíc vliv pokaždé, když akcii bere, by to byl můj solidní debakl. Zkusim příště, beru to postupně. Ale 4. a případně 5. už vypadají dost extrémně.

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

10.7.2022 11:20:55 | Upraveno autorem (porovnej)

Pro mě nová hra :-) tak jen podpořím @5forPeanut.
Ve dvou s mašinfírou má hráč, který hraje po něm velkou výhodu. Pokud by tam nebyla “pokročilá” pravidla, tak bych to ve dvou už hrát nechtěl. ;-)

22.10.2023 11:41:40

@meed007 Jo, ve dvou hrát určitě s těmi upravenými pravidly, kdy každý hraje 2 (rozdílné) akce.

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

22.10.2023 13:08:34

Vybíráme z Bazaru

ZhanGuo
ZhanGuo
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas