Milostný dopis (edice 2019)

xxxxxxxxxo hodnoceno 173x (Seznam vlastníků)

Milostný dopis (edice 2019) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: Renesance
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Seiji Kanai
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Stráž - překlad

V této nové edici české verze se karta s číslem 1 jmenuje Stráž. Obličej postavy na obrázku odpovídá mužskému pohlaví. Proč je tedy v textu uvedeno v závorce "kromě Strážné" ? Správně by tam mělo být Stráže, nikoliv Strážné. To někdo opsal ze staršího vydání a hlavu si s tím moc nelámal, že mám pravdu?
11.1.2020 15:31:32

Jak jsem to myslel...
Pochopeno to bylo asi spravne. Uvozovkami jsem naznacil ze transgender lidi jsou pro me neco jineho nez bezni lidi. Narozeny clovek je pro me neco prirozeneho (jinymi slovy normalniho) Clovek je bud zena nebo muz. A pokud se dobrovolne jakkoliv predela na neco jineho nez byl puvodne nebo zacne prohlasovat ze vlastne neni to cim se narodil a citi se byt necim jinym tak to pro me neni prirozene (jinymi slovy normalni).

Proto jsem dal slovo clovek do uvozovek.

Proste to tak mam nastavene jako asi vetsina lidi.

Mozna jsem nepochopil for, respektive mi to jako for neprislo a spise me to nadzdvihlo ze zidle. Protoze dnesni trend je opravdu az prilis nastaven smerem - je divne byt normalnim muzem nebo zenou. Je treba nasilne kam to jde natlacit to ze je normalni byt necim jinym a proto budme vsichni necim jinym a dokonce si to vyberme uz od narozeni z te pestre palety moznosti...

No a je mi jasne ze se museli ozvat nejaci bojovnici za prava vseho a vsech to by jinak bylo divne kdyby ne :)

25.2.2020 17:16:14

Strážná
Podle mě to je strážná, protože by to odpovídalo tomu, že polovina postav jsou ženy...

Nicméně něco tak zpraseného, jako je tato hra bych si nikdy nekoupil a to proto, že se ze mě snaží vydavatel dělat blbce. Podle popisu hry očekávám standardní středověkou rodinu a dvůr jedné národnosti, tak jak to bylo obvyklé a tak jak to vypráví všechny normální příběhy a pohádky. Očekávám, že kněz je křesťan, stráž je muž, král, princ a princezna jsou jedna rodina. Raději bych si koupil asijskou verzi s čínskou císařskou rodinou nebo africkou verzi z královskou rodinou Dahomey a klidně s válečnicemi, které měli, ale takovýto abstraktní mix je totální nesmysl a pokud by princ byl marťan nebo delfín, tak by to vyšlo už na stejno. Když si pořídím Milostný dopis verze Adventure Time, tak také očekávám, že tam budou postavy z mého oblíbeného světa jako je žvíkačková princezna, gumový pes, poslední kluk na světě, upírka, citronový rytíř, tučňák a všechno, co k tomu patří a ne, že si autor řekne, že by to chtělo vylepšit nějakým pokemonem.

25.2.2020 17:39:40

Beholder
Za cenu toho, že to tu spadne do offtopicu (beru to na svá bedra): Ty máš opravdu pocit, že by na tebe koukal někdo skrz prsty za to, že jsi heterosexuální běloch? Asi žijeme v jiném vesmíru, ale mi za to nikdy nikdo nevynadal, nikdo mi to nezakazoval, nikdo na to nedělal trapné vtipy... Nemám potřebu to nikam cpát a veřejně svou orientaci a barvu pleti manifestovat (ono taky myslím není úplně důvod, žejo), ale rozhodně mi nepřijde, že bych byl diskriminovaný.

EDIT: Časem by mohla na ZH teoreticky vzniknout možnost přesouvat diskuzní příspěvky do jiných vláken, tak tímhle to otestujeme, Zeus bude motivovanější tu funkci udělat a pak se to tam všechno přesune ;)

--
admin popisů a recenzí her ZH, překladatel FitB

25.2.2020 18:46:14 | Upraveno autorem (porovnej)

Normalni a nenormalni...
To jsi dost odvážný, že seš si tak jistý svým vnímáním světa. A určitě si nejsem jistý tím, že to tak má asi většina. Nicméně souhlasím tím, že jak menšiny tlačí na pilu, tak přesně zvyšují i protitlak / odpor ze strany většinové populace (ať už jde o různé orientace / pohlaví / ...). Taky se mi ten tlak nelíbí (počítám se mezi tu průměrnou většinu), ale na druhou stranu přemýšlím, jestli by většinová populace byla bez toho tlaku ochotna dělat změny. Když jdeš vyjednávat o ceně, tak tady obvykle jako nakupující podsekneš cenu, za kterou jsi ochoten nakoupit, abyste se sešli někde uprostřed (nebo minimálně začneš na prodejce tlačít, aby zlevnil, a bez tohoto tlaku na prodejce nemůžeš slevu očekávat). Já jen vyznávám názor, že máloco je černobílé (někdo nepracuje protože fakt nemůže a někdo proto, že je pohodlnější nepracovat -> a oběma je dnes měřeno hodně podobným metrem, ale házet je do jednoho pytle?). A rozhodně nehodlám soudit něco, o čem nemám napřemýšleno dost času i z pohledu strany, která mi třeba z počátku není po chuti.

BTW když o tom tak přemýšlím, tak sám jsem byl za totáče nenormální. Jsem totiž dost vyhraněný levák, což se považovalo za úchylku a leváci se přeučovali. Naštěstí jsem od psychologa dostal výjimku, protože jsem fakt i na poměry leváků extrém, takže přeučení nemožné. Tak mě aspoň nutili držet tužku popravácku (dodneška si pamatuju - jako dost zlou vzpomínku). Ženu "násilím" přeučili a podle všeho je díky tomu disgrafik (ale hurá, pravák, takže normální).

Nicméně se považuju obecně za hodně tolerantního (vyznávaje, že každého svoboda končí až svobodou kohokoli dalšího). A očekávám toto i od ostatních.

25.2.2020 18:51:20

Droll...
Super, díky za vyjasnění. Já tu hru vlastně moc neznám, takže tohle nedokážu posoudit. To co říkáš dává hlavu a patu a pak je to podivné.

Akorát třeba kdyby se mi hra líbíla, tak bych třeba maurského prince přiženěného z diplomatických důvodů do křesťanské rodiny asi zkousnul :-). Je fakt, že z obrázků mi nejdivnější přišel ten kněz. Ale asi bych se nad tím podivil a pak dál neřešil.

BTW oni ti extremisté (z mého pohledu, takže sorry, pokud se v tom někdo najde :-) způsobí nakonec to, že ve hrách budou pouze smyšlená náboženství, zelení a modří lidé (jestli teda ne rovnou pouze roboti) a podobně. Protože vydavatele časem prostě přestane bavit ta žášť a reputační problémy.

A na tuto budoucnost se děsně těším (sarkasmus). Jenže můžeme se divit? Když ze společnosti obecně mizí schopnost nadhledu, schopnosti se zasmát sám sobě a tolerance...

25.2.2020 18:56:35 | Upraveno autorem (porovnej)

Kew, zeus
Kew: no opravdu se toho bojim ze to jednou prijde. Popsal jsi to moc pekne :)

Zeus: nic proti, neber to nejak utocne, ale me tahle tolerance ke vsemu prijde strasne alibisticka. Podle me se to hodne blizi k tvrzeni - nemam na to nazor a proto toleruju vsechno a vsechny. Milujme se (klidne sami se sebou protoze to je technicky mozne) a mnozme se (neprirozene, protoze to s organem ktery neni muj nemusi fungovat). Co je vlastne normalni? Prece cokoliv co si nadefinujeme. Chci mit koule na brade? Proc ne. Nazveme to pohlavim cislo 44 - bradokul a budme k tomu tolerantni.

25.2.2020 19:21:48

Kew
No ja uz si skoro diskriminovany pripadam - kdyz si nemuzu zahrat hru, ktera se evidentne odehrava ve stredoveke evrope, aniz by tam musel byt cerny knez, princ i princezna a asijska strazna neboco.

A ne, neodehrava se v nejakem fantasy / sci-fi settingu, jak se snazi naznacovat zeus. A pokud mu cernej knez a inteligentni delfin pripada jako totez, budiz...

25.2.2020 19:22:04

Číslo na Boha
Teda chodím sem asi 10 let, ale nepamatuji se, že bych někdy od Zeuse četl tolik příspěvků za jeden den. Dokonce bych řekl že dneska toho napsal pomalu tolik, jako za posledních 10 let. A to ho tady vyzýval kdekdo, včetně adminů.

Beholder to rozlousknul, stačí použít uvozovky.

25.2.2020 19:41:04

...
Důvod proč jsem měl potřebu reagovat je ten, že s lidmi patricimi k mensinam pracuji (i s většinami, aby nedošlo k mýlce) a ono to fakt není žádná sranda. Dnes už je prokázáno, že se lidé s tímto problémem již rodí stejně jako se třeba můžete narodit bez nohy nebo jako levák. Jenže zatímco u ostatních se pořád vymýšlí jak jim handicap usnadnit, aby mohli dělat vše jako ostatní (např. řídit auto, vést běžný rodinny život...), tak tito lidé musí navíc k tomu všemu bojovat s nesmyslnymi předsudky lidi, kteří o tom vetsinou nic nevedi. A stát se k nim taky nechová zrovna spravedlivě, takže se nedivím, že protestují. Ženy také protestovaly, když neměly stejná práva jako muži, dnes už ty důvody nejsou, tak neprotestuji.
Nemluvim teď samozrejme o 43 pohlavich apod., to uz je extrem.

25.2.2020 19:56:49

Javaansee
Chces mi tvrdit ze je nejak prokazane, ze se rodi lidi s vadou (ted jako fakt nevim jestli mam dat uvozovky nebo ne) ze i presto ze budou vyrustat v bezne, slusne, heterosexualni rodine se v urcitem veku budou chtit stat necim jinym a nemohou to nejak ovlivnit?
Stejne jako se narodi dite bez nohy.

Sorry, ale tohle nezeru. Homosexualita mozna jo, ale tomuhle fakt neverim. A to bez muceni priznam ze jsem to nijak nestudoval, jenom normalne uvazuju.

25.2.2020 20:14:42

Onas
Myslim, ze ten cigansky baron je v poradku. Rikal to Johann Strauss:)
A diskriminovany byt nemusis, staci si koupit starsi verzi hry z doby, kdy svet byl v tomto ohledu jeste v poradku.

25.2.2020 20:23:15 | Upraveno autorem (porovnej)

Beholder
Cože? To jsi jako "normálním uvažováním" došel k tomu, že lidskou sexualitu ovlivňuje společnost? V tom případě doporučuju uspořádat hon na heterosexuální páry - to jim se přece rodí tyhle děti, ne?

Onas> Rozumím. Ale tohle je rozhodnutí autorů. Kingdom Come taky vyčítali, že tam je málo černochů (Čechy 1420, fakt rasismus :D) a oni si to obhájili, protože chtěli (a měli pravdu).

--
admin popisů a recenzí her ZH, překladatel FitB

25.2.2020 20:30:21 | Upraveno autorem (porovnej)

Javaansee, Kew
Ja se tady Beholdera opet trochu zastanu, respektive pochopim jeho odmitavy postoj.
Me totiz podobne clanky, jako je tento https://www.lidovky.cz/domov/rostouci-trend-v-cesku-stovky-deti-zvazuji-zmenu-pohlavi-nejmladsim-je-sest-let.A171117_214851_ln_domov_ele
take vzdycky presvedci o tom, ze lidstvo uz potrebuje jako sul celit nejake skutecne globalni krizi. Ze uz roupama nevime, co by... (samozrejme si nic takoveho nepreji, aby nastalo)

25.2.2020 20:48:34 | Upraveno autorem (porovnej)

pro zájemce
odvětvuji offtopic diskuzi sem:

https://www.zatrolene-hry.cz/diskuse/ostatni-temata-6/transgender-diskuze-23752/

--
admin popisů a recenzí her ZH, překladatel FitB

25.2.2020 21:31:15

Úúúúúúplně obecně
Tak já jsem se neudržel.

Nejprve co se týče hry:
- prostě se rozhodli ji nějak prezentovat... ženy, muži, bílí, černí
- je to jejich rozhodnutí a vy si hru můžete koupit nebo ne. Je to vaše právo. Pokud vám to vadí, na internetu je ke stažení X verzí a vytiskněte si tu svou. Přemýšlím, jestli bych se neměl pohoršovat, že chcete být jiní a zvolili jste si tuto cestu.

A na to navážu:
- myslím, že se v podstatě nic nezměnilo od prvního člověka
- stejně tak jako v přírodě existují odchylky, tak i lidská rasa jimi oplývá
- kdysi ovšem neandrtálec dostal kyjem, ladná žena vařící lektvary skončila na hranici
- Bohužel, chlapci, jsme v 21. století a tak jak se nám rozrostly možnosti, tak i lidé, kteří chtějí žít jinak, vypadat jinak, NATOŽ SE NARODILI JINAK (Upálit !!!!)...
...tuto možnost mají a nečekaně nacházejí oporu ve společnosti nebo skupinách podobně smýšlejících lidí.
- ať se chtějí jmenovat jakkoliv ("TO", "fň", "hermafrodit")... tak já to respektuji. Budu je oslovovat slečno, pane, atd.
A v případě, že to nějaké straně nebude vyhovovat, už se nebudeme stýkat, či se bavit.

Mohl bych pokračovat dále.

Co mi osobně vadí více, je lopaťák např. z Havířova (čistě náhodně vybráno), který nevidí ani za roh. Nespočítá 52+87, volí koblihy, komouše a ovlivňuje to v čem žiju.

Lidé, kteří si změnili pohlaví nebo si říkají "sheboy", mne neohrožují, ale např. netolerantní nácek určitě ano (opět příklad).


26.2.2020 10:47:42

Až k tomu konci souhlas...
K tomu člověku z nějakého města (ať není chudák Havířov nějak ostrakizován :-). Ač se mi jeho názory nelíbí (nejsem volič ANO), tak jsem přesvědčen, že má na takový názor právo. A já bych měl přemýšlet o tom, proč. Pan Babiš a ANO je konstrukt naší doby, který vznikl z nějakého důvodu. IMHO proto, že předchozí vlády neřešili určitá témata a nepodchytili, že už to pálí příliš lidí (a já některé oblasti, které ANO chce řešit, chápu, souhlasím že je třeba řešit, jen bych na to asi šel jinak).

A u těch nácků a jiných. Ve finále pokud má někdo nacionalistické smýšlení, tak pokud k tomu přidá respekt a toleranci k ostatním, tak proč ne? Nicméně označení nácek k tomu přidává (aspoň v mém vnímání), že současně nemá daleko k pogromům (což už o respektu a toleranci není). Takže stejně jako tolerantní nacionalista (člověk, který velmi zjednodušeně "staví národ výš než globalizaci") je OK, tak militantní a nerespektující člen utlačované menšiny (a je jedno jaké) pro mě OK není. A proto chápu ty nálady proti všem možným tlakům těchto minorit. Ale stejně jsem přesvědčen, že by náš respekt mít měli. A tím neříkám, že by měli být pozitivně diskriminované. A samozřejmě je tu šedá zóna, kde si neodvážím svůj názor tlačit jako správný. Třeba jsem OK se sňatky kohokoli s kýmkoli (pokud jde o oficiálně svéprávném lidi), ale třeba už fakt nevím, jaký mít názor na osvojení dítěte homosexuálním párem. Určitě by byl pro dítě lepší starostlivý takový pár než heterosexuální pár, který o dítě nemá zájem nebo ho třeba dokonce týrá. Jenže jak důležitý je archetyp rodiny matka / otec pro vývoj dítěte? Nejsem psycholog ani jsem tohle téma s nikým fundovaným nevedl (a ti, co jsou obvykle nejvíce slyšet za fundované spíš neberu -> fundovací totiž málokdy křičí, protože jsou si vědomi, že máloco je černobílé :-).

A omlouvám se, dál už se mi opravdu nechce diskuse na toto téma vést na serveru o společenských hrách (nehledejte v tom prosím nerespekt k tématu)

26.2.2020 11:04:07

Die...
...děkuji za vyjádření.

Jednoduše jde o to, abychom si uvědomili kam nenávist k někomu či něčemu historicky vedla.

Stačí si projet ty internety a najdete stovky případů (včetně toho nejhoršího).

A nebyli to lidi jiní (pohlavím, účesem). Jen žili ve vedlejší vesnici... sakra :(

26.2.2020 11:10:29

Pobavil jsem se, děkuji.
A buďte rádi, že došlo jen k takové malé chybě. Pohlaví je dnes kolik? 47? Mohlo to dopadnout hůř. :D :D :D :D :D

Love Letterů je dnes tolik, že si kupte prostě jinou verzi a máte klid. ;)

26.2.2020 11:32:04

Je tu...
...nějaký admin, aby toto šílenství zastavil???

26.2.2020 11:45:09

Reakce
Dobře jste se tady rozjeli.

Osobně musím konstatovat, že se mi moc nelíbí názor, že když se ti něco nelíbí, tak si to nekupuj nebo si vytiskni jinou verzi a neřeš to tady. Takto jsem to aspoň z níže uvedeného pochopil. A nesouhlasím.

Proč si nepovzdechnout nad negativními aspekty hry. V tomto případě mi tam ta rodinná podoba prostě chybí a ta účelová multinárodnost mi přijde fakt přehnaná. Souhlaste, nesouhlaste, diskutujte. Ale neříkejte, ať ten, komu se to nelíbí, to neřeší a koupí si jinou hru.

Jinak pěkná diskuze :).

Mimochodem, mám obě verze a obě si zahraji rád, tak jak jsou. I s minichybou v překladu, která si tolik popularity nezasloužila. Velké díky autorce za její reakce.

26.2.2020 14:08:13

Sice jsem sem prisel zjistit neco jineho, ale pobavilo :)
Co vic si prat nez kez by se i jina (i kdyz urcite ne tak dulezita) vlakna stala cilem cilych reakci mistnich adminu, jak se tomu stalo tady.

Proc k tomu asi doslo?

???

Ze by to opravdu byli vsechno martani?
Jiste indicie tomu nasvedcuji. Ovsem bez poradnych bryli to bohuzel nikdo najisto nepozna... https://www.youtube.com/watch?v=jTK8eff1Zsk

21.5.2020 12:25:34

Vybíráme z Bazaru

Timeline: Objevy
Timeline: Objevy
Akt. cena: 12 €
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas