Middle-earth Quest

xxxxxxxxoo hodnoceno 94x (Seznam vlastníků)

Middle-earth Quest - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, vývoj postavy, strategická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: Corey Konieczka
Christian T. Petersen
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

česká verze?

Myslíte, že tato hra má šanci vyjít v české verzi? To by pak byla jasná volba.
24.7.2010 14:03:55

oprava
Právě jsem nahrála opravu Plot karet. Teď už tam nejsou ty tmavé rožky. Za nějaký den nahraji Shadow karty bez rožků.

15.8.2010 17:58:32

další karty
Tak právě jsem nahrála komplet karty setkání a opravené tmavé rožky na kartách stínu. Budou následovat za nějaký den karty událostí, rozhodla jsem se, že když Kadaver tak vydatně pomohl s překlady bojových karet tak to dodělám komplet všechno.

24.8.2010 16:31:35

sappho
Chci se zeptat...chtěl bych si už pomalu tisknout a vystřihovat karty. Jsou už karty po aktualizaci ve finální podobě nebo se nimi bude ještě něco provádět :)? Ať netisknu pak 2x :)

26.8.2010 14:04:26

Beholder
Měly by být. V plánu to nemáme. Tím ale nechci říct, že už nikdy žádná změna nebude. Ale spíš ne. Jinak když je budeš tisknout, tak si je napřed prohlédni. My už na nich nic nenašly, ale mohly jsme přehlednout. Ty stávající aktualizace byly kvůli opravě těch tmavých rohů.

26.8.2010 16:29:39

sappho
jasně to mám v plánu, před tiskem to vždycky checknu a když něco objevím tak dám vědět. Hru budu mít až příští týden, takže ještě musím chvíli vydržet :)

26.8.2010 16:50:10

...
Tak MEQ je doma, právě loupu žetony a hrabu se v kartách, bože ta hra je tak krásná :)), za chvíli se chystám tisknout české karty, tak dám pak vědět, kdybych narazil na nějaké chybky :)...

1.9.2010 11:06:49

beholder
JJ dej. Ale momentálně jsem v časovém presu. Pomáháme sestře dát do kupy nově koupený byt a v posledních volných chvílích usedám k Mafii II. Ale už příští týden se najde snad čas na pokračování v překladu. Nechci to zbytečně protahovat. Překlady textů jsou, trvá to hodit do grafiky.

1.9.2010 11:34:17

sappho
Tak zatím jsem zkontroloval karty setkání a půlku jich vytiskl. Budu dále pokračovat až večer, protože mi došel papír :).

Kontroloval jsem sice jen herní text, protože na flavor text nemám skill :) a žádné chyby či překlepy jsem nenašel. Párkrát jsem se začetl i do flavor textů a je to paráda. Autorka překladů je asi Bára, že (nebo i ty?), každopádně skláním hlubokou poklonu. Zpřístupnili jste neangličtinářům skvělou hru a to se cení (minimálně já si toho moc cením)

btw. překlady lokací (a v závorce originál název) jsou skvelé! a kvalita scenu taky supr, karty vypadají po tisku dobře ;)

Ještě jednou moc děkuju ;)

1.9.2010 14:36:58

sappho
I já se připojuji k díkům za překlad. Sice mi angličtina nedělá problémy, ale hratelnost této hry je rázem příjemnější.

Dobrá práce! Díky!

1.9.2010 19:07:32

sappho
tak přece jenom jsem našel chybičku u karet setkání.

Jedná se o poslední kartu z fialovo šedých - Libovolná lokace v Rhundaur. Správně by to měla být Libovolná lokace v The Grey Mountains.

5.9.2010 13:13:20

Beholder
Ajaj. Kam jsme daly oči. Právě jsem nahrála opravu na schválení.

5.9.2010 17:02:47

díky Sappho
Tak až na ty Grey Mountains je to všechno v pořádku. Už to mám všechno vytisknuté a zakomponované do karet a vypadá to naprosto luxusně! Už se těším na další a díky moc za tu práci.

6.9.2010 08:52:21

ozzy79
Už snad trochu postoupím. Pomáhám teď ségře s úpravami v novém bytě ale pokusím se co nejdřív dodat karty událostí.

6.9.2010 08:55:44

sappho
potvrzuji, ve zbytku jsem chybu nenašel :).

Jen bych si dovolil jednu připomínečku na kartu Saruman's Lies (Sarumanovy lži). Ten druhý odstavec na kartě je nějak divně zformulovaný.

"Pokud má poté nějaký hrdina karet korupce stejně jako nebo více než je jeho moudrost, posuň svůj černý ukazatel příběhu o jedno pole vpřed."

Nešlo by to změnit? Ale samozřejmě je to na zvážení. Je to taková drobnost, ale nějak mi to nešlo přes pusu (přes oči) :)

6.9.2010 09:37:27

...
jedná se o kartu stínu. Předposlední na druhém listě.

6.9.2010 09:38:09

Beholder
Zní to trochu krkolomně ale když to zjednodušíme a nepoužijeme ty matematické výrazy, tak se může stát že to někteří špatně pochopí. Je to prostě divná věta. Ale opravovat to nebudeme, když bude čas, spíš mákneme na dalších kartách.

6.9.2010 09:42:42

to Beholder
Holky dostanou asi za uši za takovou korekturu mého textu, který je bezesporu krásný a bezchybný, až se země otřásá! :-D
Ne, asi chtěly nějak sjednotit způsob vyjadřování na kartách, ale ten výsledek opravdu nezní moc česky. Navrhuji něco takového:
"Pokud má poté některý hrdina stejně nebo více karet Korupce než je jeho Moudrost (Wisdom), posuň svůj černý ukazatel příběhu o jedno pole vpřed."

6.9.2010 09:48:09

sappho
mě by se více líbilo třeba...

"Poté, pokud má nějaký hrdina stejně nebo více karet korupce než je jeho moudrost, posuň svůj černý ukazatel příběhu o jedno pole vpřed"

Je to pochopitelné a zní to imho lépe, ale nechci píchat do vosího hnízda :))

6.9.2010 09:49:17

Kadaver
No uvidíme. Ale nechci pořád přehrávat aktualizace. Asi se budete muset smířit.

6.9.2010 09:51:20

Beholder
Možná na konec až bude vše tyhle úpravy uděláme. Máte samozřejmě pravdu. Ale jak je toho moc, tak člověk už pak ztrácí zdravý rozum.

6.9.2010 09:53:38

Beholder
Není to takhle krkolomě náhodou na více kartách?

6.9.2010 09:55:32

sappho
právě že ne, proto mě to zarazilo ;)

6.9.2010 09:56:56

Beholder
Asi už byla pozdní noc. Kdyžtak s tím potom něco uděláme.

6.9.2010 09:57:41

sappho
ok, díky...

6.9.2010 09:59:11

překlad
Dovolím se nesměle zeptat, jak to vypada s pokračováním překladu :).
Předpokládám, že nejsem jediny koho to zajimá, jen jsem nejdrzejší :)))

16.9.2010 09:52:46

Vybíráme z Bazaru

Lovci Pokladů (nově vydáno Dino)
Akt. cena: 160 Kč
Končí za: 5 hodin

Offcanvas