Marvel Champions: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 188x (Seznam vlastníků)

Marvel Champions: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Caleb Grace
Michael Boggs
Nate French
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Rozšíření

Všiml jsem si ze vyjde baliček Green Goblin, který je scénářový(obsahuje 2 scénáře a 2 modulární sety) a celkem dost karet. Za relativně dobrý peníz. Myslím si že by to vůbec nebylo zle vydat v cz. Jednak to rozšíří základ a hráči by pak nebreceli(včetně me:)) kdy už vyjde další velká krabice. A pak by si alespoň blackfire ověřil statistiky nákupu. Muj názor.
24.11.2019 14:00:48

Rozšíření
Nemyslím si, že ty malé výjdou v cz. Protože už stejně je většina bude mít v EN když vidím že každý kus byl všude hned vyprodán. BF to asi nebude riskovat. Jinak pokud si je chcete pořídit už teď tak jsou poslední kusy na tomovyhry.cz.

26.2.2020 13:19:43 | Upraveno autorem (porovnej)

Rozšíření
Ahoj, to si nemyslím .. myslím že většina lidi co si koupi CZ základní sadu tak budou chtít i rozšíření v CZ. Popravdě i kdybych si teď koupil rozšíření v ENG(určitě bych si polepil přelepky) a někdy by vyšly rozšíření v CZ tak bych si je i tak koupil a ty původní ENG přelepené bych někde nechal založené jako náhradní karty.

Škoda že BF nevydává alespoň originální přelepky s překladem na karty.

Dokonce jsem i přemýšlel, že bych si koupil i druhou základní sadu jen kvůli jednomu chybějícímu aspektu pro She-Hulk. Ať si můžu baličky předpřipravit pro všechny hrdiny a nemusíme se zdržovat nějakým přesouváním karet ale to už je nemoc. :D Kdyby měl někdo stejný problém jde to vyřešit malýma rozšířeními kdy tam jsou vždy karty navíc k ostatním aspektům a časem bude tolik karet že s toho uděláte plnohodnotný baliček aspektu pro někoho nebo když vyjde někdy Hulk v malém rozšíření tak si ho koupit dvakrát kvůli tomu aspektu. :D Ale u padouchu to není asi řešitelné :D

Jinak vlastně v dubnu už by se mělo ohlásit to velké rozšíření co vyjde i v CZ.
Snad v něm bude podobně obsahu jako v základu.

28.2.2020 09:34:13

Přelepky
Podle mě přelepky nepůjdou, protože licence a Asmodee (a hlavně nedostupnost originálu :-)). A z dřívějších LCG dost chápu, proč Blackfire do těch malých rozšíření nechce jít.

28.2.2020 11:28:31

Rozšíření
A neprodává se ten marvel lepé ? U LCG Got bylo taky takový problém s nedostupnosti ?

28.2.2020 13:29:35

Přelepky
No osobně jsem si taky plánoval dávat na EN rozšíření přelepky ale ty texty jsou fakt jednoduché a z celého rozšíření MS.MARVEL jsem si nebyl jistý významem asi tak u cca dvou karet ale následný překlad mi ten význam co jsem si myslel potvrdil. Takže na přelepky kašlu a to i z toho důvodu, že ty co jsou aktuálně nahraný u MS.Marvel a Cpt.Amerika zde na ZH tak jsou špatně udělaný (rámečky nesedí 1:1, jsou ve špatné kvalitě, text je v rastru) takže by se to stejně muselo celé předělat. Uvídím kolik textu bude u Scenario Packu Goblin a Wrecked crew... tam možná přelepky budou potřeba ale spíš to taky nevidím. A spoluhráči co nebudou chtít hrát v EN tak hold budou omezení na postavy a balíčky z core setu :))

29.2.2020 11:38:47

Rozšíření v CZ
Od vydání už uběhlo dost času, víte někdo, jak se hra prodává? Třeba BF přehodnotí lokalizaci zásadních hrdinů do češtiny. Hra mě strašně láká, ale nemám v úmyslu si na originální EN karty lepit přelepky :(

8.12.2020 14:56:58

...
Moc šancí bych jednotlivým hrdinům nedával. Spíše budeme rádi, pokud v rámci druhého printu vyjdou v češtině Galaxy most wanted...

8.12.2020 18:28:14

@BF
Jak dopadly prodeje o Vanocich? Muzeme nekdy pocitat s rozsirenim Galaxy's Most Wanted?

8.1.2021 11:49:39 | Upraveno autorem (porovnej)

rozšíření
Nic moc, za stejné období se prodalo i víc Red Skullů, než základů. Takže komunita kolem hry se moc nerozrostla.
Na druhou stranu jsou prodeje právě u Red Skulla nad očekáváním (vzhledem k celkovému počtu prodaných základů), takže to zvážíme.

Ještě zajímavé srovnání. Kdyby se v polovině roku nevyprodal core set "mrtvé" Hry o trůny LCG, tak by se jí odhadem prodalo 2,5x více než core setu Marvel Champions. U Hry o trůny už pak bohužel "nikdo" nekupoval chapter packy a deluxky.

Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

8.1.2021 12:13:00 | Upraveno autorem (porovnej)

Michal-BF
Diky za info, s koupi Galaxy's Most Wanted teda jeste poseckam a verim, ze to klapne v CZ:)

8.1.2021 12:48:04 | Upraveno autorem (porovnej)

Michal-BF
Máte nějaký termín nebo aspoň cca období do kdy se plánujete či musíte rozhodnout zda do toho půjdete ?

28.1.2021 14:50:17

hrac123
Ve chvíli, kdy nás FFG vyzvou k objednávce. Zatím se žádné dotisky v produkčním plánu neobjevily.
Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

28.1.2021 14:58:53

@Michal-BF
A muzete uz potvrdit, ze az prijde dalsi tiskove okno u FFG, tak se BF prida s CZ verzi?

18.3.2021 11:48:29

odporucam anglicku
BF uz podla mna premarnilo moznost a ludia nejdu do CZ verze kvoli tomu ze to neni cele v ENG. Preto to aj prestali kupovat ten CZ core (dokonca predavaju CZ verziu na bazaroch a menia ju za ENG). Odporucam anglicku verziu. Ja osobne by som bol radsej za full cesku verziu (kvoli rodine).

18.3.2021 12:09:17 | Upraveno autorem (porovnej)

Archaon
Stále to nepotvrdím, protože Strážci Galaxie zatím neměli dotisk lokalizovaných verzí. Takže pořád sledujeme, jak se odprodává základní hra a Red Skull a až FFG přijdou s tím, že se máme rozhodnout, tak se rozhodneme.
Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

18.3.2021 12:58:26

CZ, EN
Já jsem nakoupil CZ core a Red Skulla, vzal k tomu 2 EN hrdiny a Green Goblina. Zatím máme za sebou jen "testovací" hry s Rhinem, ale je to paráda.

CZ verzi jsem bral kvůli dětem (a byla teda asi o 200 levnější, příjemný bonus), přeci jenom je to v mateřštině snadnější.

Akorát teda jestli nás to bude bavit, tak na CZ Strážce galaxie asi čekat nevydržíme. Za mně škoda, že vše nevychází v CZ, ale BF a jejich přístup chápu.

18.3.2021 16:45:56 | Upraveno autorem (porovnej)

Michal-BF
A kdy se orientačně objevuje první termín objednávky pro dotisk po vydání hry? Týden, měsíc, půl rok ? Ať víme kdy alespoň přibližně čekat rozhodnutí. Vydání už je za rohém.

23.3.2021 09:22:25

To sedlak87
Jen budu trochu oponovat, že lidé nejdou do CZ verze kvůli tomu, že to není celé v ENG....
Dle mého názoru to není tak 100%. Dnes jsem objednal rozšíření v češtině a ten základ + rozšíření mi stačí na to, abych si jednou za čas tuto hru zahrál se svými dětmi. A ikdyž občas nadávám na překlad BF, tak zde mi připadá v pohodě.
Mám navíc ještě Green Goblina, Ant mana a Black Widow v EN, ale to spíš ze zvědavosti, ale ještě jsem se k těmto balíčkům nedostal. Původně jsem si chtěl kupovat všechny balíčky v EN, ale když jsem si spočítal cenu a zamyslel se nadtím, jestli to všechno uhraju, tak za mě určitě ne.
Kdyby BF vydávali jen velká rozšíření, tak budu rád a bude mi to stačit a třeba Groot s Racketem je u mých dětí topovka, nehledě na to, že by měl přijít do kin 3. díl a dokonce se k němu vrátil původní režisér, takže pokud by se vydání CZ trefilo do termínu, tak si myslím, že prodejnost by mohla být zaručena.
Jen mi připadá, že spíš u této hry vázne propagace, rodiny, jejichž děti zbožňují Marvel, tak většinou o této hře nevědí (alespoň ty z mého okolí), ale to je můj subjektivní pohled.

29.3.2021 15:46:38 | Upraveno autorem (porovnej)

Ahojte,

Je v tomto nejaká aktualizácia?

Začal som kupovať lokalizované hry kvôli frajerke a Marvel Champions nás chytil. Máme aj rozšírenie Red Skull. Ona však obľubuje hrdinov ako Thor a Captain Marvel (pochopiteľne :) ). Otázkou je či teda čakať, kým sa balíčky eventuálne preložia, alebo kúpiť anglické verzie?

Je mi jedno, či čakať pol roka až rok na preklad. Príležitosť na malý darček sa nájde tu a tam :)

19.11.2021 23:31:32 | Upraveno autorem (porovnej)

danielson: s překladem hrdinu nepočítej. Každopadně EN je u téhle hry primitivní :) osobně mám cz zaklad + velké cz rozsireni vsechny. Ale jinak vse ostatni En a nevidim v tom problem :)

19.11.2021 23:55:47

Michal-BF 

Je nějaká pozitivní zpráva o české verzi rozšíření Strážci Galaxie? Díky

2.2.2022 13:00:16

mě by spíš zajímal Thanos a myslím že celkově by byl o Thanose větší zájem než o Strážce, ale to je pouze moje domněnka

2.2.2022 16:25:25

A ja se zase domnivam ze by byl zajem o jakekoliv rozsireni :). Strazce i Thanose beru vsema deseti.

2.2.2022 21:47:28 | Upraveno autorem (porovnej)

Pomaloučku se začínají hrdinové a scénáře plnit českými přelepky, tak se mrkněte :-)

25.2.2022 13:25:37

@Karlhof - diskuzi nemám pročtenou úplně celou - můžeš mě prosím na ty scénáře a přelepky nasměrovat? Díky

---------------------------------------------------
správce katalogu her, vydavatelů a autorů

25.2.2022 17:57:50 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Spirit Island + Branch & Claw (EN)
Spirit Island + Branch & Claw (EN)
Akt. cena: 1800 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas